Bankalar

18 Yaş Altı Banka Hesabı Açmak İsteyenlere Öneriler

Çocuğunuza paranın değerini öğretmek mi istiyorsunuz? Öyleyse 18 yaş altı banka hesabı açma suretiyle erken yaşlarda çocuğunuza tasarruf alışkanlıkları kazandırabilir ve paranın gerçek değerini öğretmeye başlayabilirsiniz.

Alışkanlıklar küçük yaşlarda edinilir. Çocuğunuzun doğru alışkanlıklar edinmesi, özellikle de tasarrufun hiç olmadığı kadar önemli olmaya başladığı günümüzde, gelecekteki yaşamını ve parasal durumunu olumlu anlamda etkileyecektir.

Bir banka hesabı açmanız halinde çocuğunuz kendi birikim hesabı sayesinde haftalıklarını, bayram ziyaretleri gibi özel günlerde akrabalarından aldığı harçlıklarını ve sizin onun adına katkıda bulunduğunuz parayı izlemeye başlayabilir.

Kumbaralardan farklı olarak, bir banka hesabı çocuğunuzun gelecek yıllarda zaten karşı karşıya kalacağı gerçek finansal ortama şimdiden uyum sağlamasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, çocuğunuz birikim ve tasarruf alışkanları edinerek kendine yeni ve faydalı bir ilgi alanı da yaratmış olacaktır.

Çocuğunuza 18 yaş altı banka hesabı açma yolunda ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri bulabileceğiniz bu rehberi hazırladık. Bu rehberde ne tür bir banka hesabı açmanız gerektiğini ve hangi bankalardan nasıl hesap açabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Çocuğum İçin Ne Zaman Banka Hesabı Açmalıyım?

Çocuğunuza bir banka hesabı açmak için doğru ya da yanlış zaman yoktur. Ancak çocuğunuz hedeflediği küçük ihtiyaçları için düşük miktarlarda para biriktirmeye çoktan başlamışsa, bir banka hesabı açmaya koyulmanızın tam vakti gelmiş demektir.

Öte yandan bazı aileler için bu zaman kavramı, çocuk henüz bebekken bir hesap açılması ve takılar gibi değerleri bozdurup saklamak veya çocuğun geleceği için düzenli aylık birikimler yapmaya başlamak anlamına da gelebilir. Başkaları için, çocukların okul çağına gelmesini beklemek de tercihen doğru bir zaman olabilir.

Banka Hesabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Çocuğunuz aylık ev faturalarını ve çeşitli masrafları ödemek zorunda olan genç bir girişimci olmadıkça, genellikle küçük birikimler için yüksek faiz oranları sunan ve hesap işletim ücreti almayan bir bankadan standart bir tasarruf hesabı açmanız en doğru tercih olacaktır.

Halihazırda 18 yaş altı küçüklere hesap açan birçok banka yüksek faiz oranları sunmakla birlikte, hesap işletim ücreti de almamaktadır. Yine de bilginiz olması açısından bahsetmek gerekirse çocuklar (ve yetişkinler) için iyi bir banka hesabı aşağıdaki kriterleri sağlamalıdır:

 • Minimum para gerekliliği olmaması. Çocuğunuz ilk başlarda çok fazla paraya sahip olmayacağından, hesap açılışı sırasında minimum para şartı olmayan bir tasarruf hesabı seçmeniz ideal olacaktır. Böylece çocuğunuzun küçük miktarlarda para biriktirmeye başlaması mümkün olacaktır.
 • Hesap işletim ücreti olmaması. Birçok banka küçüklere açtığı tasarruf hesaplarından hesap işletim ücreti almıyor olsa da, alan bankalar var. Yıllın belirli dönemlerinde tahsil edilen hesap işletim ücretleri küçük birikimleri eritebilir. Bu nedenle hesap işletim ücreti alınmayan bir bankadan tasarruf hesabı seçmeniz önemlidir.
 • İnternetten hesap yönetimi. Bir banka kavramını daha iyi anlatabilmek için bankaların fiziki şubelerini kullanmayı düşünebilirsiniz, fakat her şeyin dijitale taşındığı günümüzde internet üzerinden erişim de önemlidir. Bankaların internet şubesi ve mobil uygulama kanalları sayesinde çocuğunuz hesabını her an izleyebilir ve bu araçları kullanmayı öğrenebilir.
 • Yüksek faiz oranı. Çocuğunuzun tasarruf hesabı yetişkinliğinden sonra da yani 18 yaşını geçtiğinde de kullanılabilir olacağından, birikimlerinin yüksek faiz oranları ile değerlenmesini ve birikimlere yüksek faiz oranları sunan bir bankayı seçmeyi düşünebilirsiniz.

Hangi Banka Hesabını Seçmeliyim?

En doğru banka hesabını bulmanız için bazı kriterlerden bahsettik. Bunlara dikkat ederek tercih edeceğiniz bankalardan çocuğunuz için hesap açabilirsiniz. Bununla beraber, bazı bankalar 18 yaş altı küçükler için özel tasarruf hesapları sunuyor.

Küçükler için özel avantajlar sağlayan bazı bankaların tasarruf hesaplarını inceledik. Sizler için de uygun olması durumunda seçimlerinizi incelediğimiz bankalardan yana yapmayı düşünebilirsiniz.

İş Bankası – İlk İmza Hesabı

Türkiye İş Bankası’nın yaklaşık 32 yıl önce oluşturduğu İlk İmza Hesabı, 18 yaş altındaki küçükler için en favori tasarruf hesaplarından biri. İş Bankası, İlk İmza Hesabı sahiplerine birçok avantaj sağlıyor.

Dikkat çeken bu avantajlardan en belirgini hiç kuşkusuz dijital kumbara hediyesi. Bankanın verdiği bu kumbara sayesinde küçük tasarruflar kumbarada birikiyor ve yeterli seviyeye ulaşıldığında birikimler hesaba yatırılabiliyor.

Küçüklerin bir banka kartına da sahip olabildiği İlk İmza Hesabı’nda, banka kartı sayesinde alışveriş yapmak ve ATM’lerden; para yatırmak, para çekmek ve hesap takibi yapmak mümkün oluyor. Ayrıca bankanın dijital kanalları vasıtasıyla da hesap takibi yapmak mümkün.

Son olarak, İş Bankası İlk İmza Hesabı sahiplerinin, 808 İş Portföy Üçüncü Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu ve 801 İş Portföy Para Piyasası Fonu alıp satarak yatırım yapmalarını ve birikimlerini yatırımlarla değerlendirmelerini de sağlıyor. İlk İmza Hesabı’nda minimum açılış tutarı ya da herhangi bir ücret bulunmuyor.

Akbank – exi26 Hesabı

Akbank’ın exi26 isimli tasarruf hesabı sayesinde küçükler bir tasarruf hesabına; ATM’lerden para çekme, para yatırma ve hesap takibi gibi ihtiyaçlarını karşılayacak Neo isimli bir banka kartına sahip oluyor.

Hesap işletim ücreti ya da herhangi bir başka masrafın bulunmadığı exi26 hesabında, banka kartı ile yapılan yurt içi ve yurt dışı harcamalar puan kazandırıyor. Ayrıca bankanın dijital kanalı olan Akbank Direkt sayesinde hesap takibinin internet şubesi ya da mobil uygulama üzerinden yapılması mümkün oluyor.

ING Bank – Turuncu Çocuk Hesabı

ING Bank tarafından sunulan Turuncu Çocuk Hesabı ile çocuğunuz adına banka hesabı açabiliyorsunuz. Bankanın popüler ING Turuncu Hesap faizleri ile işlem gören Turuncu Çocuk Hesabı’na mevcutsa vadesiz hesabınızdan ya da ING kredi kartınızdan düzenli birikim talimatı vermeniz mümkün olabiliyor.

ING Bank’ın çocuklar için sunduğu Turuncu Çocuk Hesabı için hesap açma alt limiti bulunmuyor fakat düzenli birikim tutarı minimumu bulunuyor. Banka düzenli birikim tutarının aylık olarak en az 100 TL olmasını gerektiğini belirtiyor.

Ziraat Bankası – Birikimli Mevduat Hesabı

Ülkemizin en eski bankalarından biri olan Ziraat Bankası, 18 yaş altı küçükler için hesap açma imkanı sağlayan alternatifler arasında yer alıyor. Ziraat Bankası’nın Birikimli Mevduat Hesabı sayesinde Türk lirası, euro veya Amerikan doları cinsinden tasarruf hesabı açarak birikim tutarlarını isteğinize göre 1 veya 3 ayda bir ödemeli olacak şekilde ayarlayıp çocuğunuz için birikim yapabiliyorsunuz.

Hesap açılışı için 500 Türk lirası ya da muadili euro veya Amerikan dolarının gerekli olduğu Ziraat Bankası’nda, Büyüyen Çocuk Fonu gibi çocuğunuzun geleceği için farklı yatırım seçenekleri de sunuluyor.

Bunların dışında VakıfBank, Garanti Bankası, Kuveyttürk ve Denizbank gibi farklı bankalardan da hesap açmanız mümkün.

Çocuğum İçin Banka Hesabı Nasıl Açabilirim?

Çocuğunuz için bir banka hesabı açmak oldukça kolaydır. Seçtiğiniz banka şubesine giderek çocuğunuza bir tasarruf hesabı açabilirsiniz. Bu süreç yetişkin bir kişinin banka hesabı açmasına benzer olarak tamamlanır.

Hesap açılışı sırasında bazı belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekir. Bu süreci tamamlamak için yanınızda bulundurmanız gereken belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanınız
 • Çocuğunuzun nüfus cüzdanı
 • Telefon numaranız
 • Adres bilgileriniz

Çocuğunuz ebeveyni ve yasal vasisi yanında olmadan hesap açılamayacağından ona yardımcı olmak için banka şubesine mutlaka gitmeniz gerekiyor. Ayrıca çocuğunuzun adına gerekli birtakım yasal belgeleri imzalamaya şimdiden hazır olun.

Banka Hesabı Açarak Çocuğunuza Neler Öğretebilirsiniz?

Çocuğunuzun adına bir banka hesabı açtıktan sonra, ona tasarrufun önemi öğretmek ve paranın değeri hakkında bilgi vermek için birçok yeni fırsat bulacaksınız.

Bu fırsatlardan ilk ve belki de en önemlisi, bankanın sadece onun için birikimlerini saklayabileceği bir yer olduğunu ve birikimlerinin bu yerde zamanla nasıl artış sağladığını göstermeniz olacaktır. Banka hesabı sayesinde çocuğunuza şu önemli dersleri de verebilirsiniz:

 • Birikimlerin zamanla nasıl büyüdüğünü gösterin. Siz veya çocuğunuz tasarruf hesabına para yatırdığınızda, var olan birikimler zamanla artacak ve faiz bu birikimlere olduğundan daha fazlasını kazandıracaktır. Biraz zaman ayırın ve çocuğunuza bunun matematiğini yaptırarak birikimlerinin zamanla nasıl değerlendiğini görmesini sağlayın.
 • İnternet şubesinden takip yapın. Faiz gibi getirileri görmek için belirli zamanlarda internet şubesine giriş yaparak çocuğunuza birleşik faizin büyüsünü gösterin. Ayrıca belirli dönemlerde birikim hedefleri koymak ve bu hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığını birlikte takip etmek için de internet şubesini kullanmayı düşünebilirsiniz.
 • Eğlenceli hale getirin. Aylık birikimleri yatırmak için yapacağınız banka ziyaretlerini çocuğunuzun eğlenceli ve ödüllendirici bir deneyim olarak görmesini sağlayabilirsiniz. Şansınız varsa, çocuğunuz kısa bir süre içinde banka ziyaretlerini dört gözle beklemeye başlayacaktır.

Son olarak, hazır olduğunuzda çocuğunuz için bir banka hesabı açmanız kesinlikle mantıklıdır. 18 yaş altı banka hesabı açma suretiyle çocuğunuza paranın önemini, tasarruf ve birikimlerin değerini öğretmeye başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

239 Yorum

 1. Merhaba ben banka hesabı açmak istiyorum ve 14 yaşındayım. Bana hangi bankayı önerirsiniz?

  1. İş Bankası ve Ziraat açma muhakkak mobil banka açan bankaları tercih etmeye çalış. Önceliklerim Halk Bank, Kuveyt Türk, Yapı Kredi, Garanti ve Akbank. Youtube’da halit can demir diye bir kanal var onu takip et oda 18 yaş altı banka kartlarını tanıtıyor.

 2. Ziraat Bankası’ndan mevduat hesap açmayın. Çünkü 18 yaş altındakiler internet bankacılığına giremiyor, girebilseler bile internet bankacılığından hesap açmaları engellenmiştir şubeden açabilirsiniz o da size ancak 4.5 faiz oranı verecekler ben 5 bin lira attım ayda 18 lira veriyor. Bugün ING Bank’tan hesap açıp ona atacağım parayı 100 lira veriyor ayda 5 bin liraya.

 3. merhabalar iş bankasından kart almayı düşünüyorum da haftalık veya aylık para kesiyorlar mı karttan ve istediğimiz miktarda para ekleyip çekebiliyor muyuz?

  1. Merhabalar, İş Bankası’nın 12-18 yaş arası müşterilerine sunduğu İlk İmza Hesabı’ndan haftalık, aylık ya da yıllık hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Hesaba bağlı banka kartınız ile veya şubelerden, bir sınırlama olmadan istediğiniz zaman hesabınıza para yatırabilir ya da para çekebilirsiniz.

  2. Merhabalar. Ben babamla gidip hesap açtım kendime 16 yaşındayım ve sadece babam işlem yapabilir hesabımda ben 18 yaşını geçtikten sonrada babamın işlem hakkı oluyor mu?

 4. Abi sa, 15 yaşındayım banka hesabı açtırmak istiyorum. İnternetten alışveriş yapabileceğim, komisyon açtırma bedeli veya yıllık ücret ödemeyeceğim, banka önerir misiniz? Garanti harçlık hesabını internette araştırırken gördüm ama kendi sitesinde hiç bir bilgi verilmemiş.

  1. Merhabalar, yazımızda yer alan bankaların hemen hemen tümünde herhangi bir açılış ücreti ve yıllık hesap işletim ücreti ödemeyeceğiz şekilde hesap açtırabilirsiniz. Açtırdığınız banka hesabına bağlı banka kartınızla fiziki ya da internet alışverişleri yapmanız mümkün olacaktır. Yakın bir zamanda bu yazıyı tekrar güncelleyeceğiz, mümkün olduğu takdirde Garanti Bankası’nı da yayına dahil ederiz.

 5. Ben anneanneyim. 18 yaşından küçük torunumun adına (8 aylık) anne veya babasının vasiliği gerekmeden mesela ortak hesap açtırabilir miyim. Benim ve torunumun adına açılacak ortak hesaptan anne ve babası para çekme hakkına sahip olur mu. 18 yaşını dolduruncaya kadar sadece ben işlem yapabileyim, 18 yaşını doldurduktan sonra kendisi işlem yapsın gibi.

  1. Merhabalar, 18 yaşını doldurmamış küçükler için yalnızca küçüğün (lehdar’ın) yasal temsilcisi (velisi ya da bu hususta işlem yapma yetkisine haiz vasisi) hesap açabilmektedir. Bu konuda dilerseniz bankalara danışarak daha detaylı bilgi veya alternatif bir yol için farklı fikirler alabilirsiniz.

 6. Merhaba iyi günler ben 18 yaşından küçüğüm velimle beraber vadeli hesap açabilir miyim?

  1. Merhaba, ilgili banka 18 yaşının altındaki müşterileri için vadeli hesap ürünü sunuyorsa velinizle birlikte hesap açabilirsiniz.

 7. Merhaba, benim babam başka bir şehirde annem ve benden(17) 10+ yaş büyük olan abim (28) ile birlikte gitsem veli olarak sayılıp açılır mı?

  1. Merhaba, bu yasal açıdan pek mümkün değil. Hukuksal olarak 18 yaşın altındaki bir kişinin velisi yalnızca anne veya babası ya da mahkeme kararıyla tayin edilen vasisi olabilir. Bankalar velinizin olmaması durumunda vasi talep edeceklerdir.

 8. Merhaba ben 14 yaşındayım ve hesap kartı açmak istiyorum duyduklarıma göre türkiyede sadece bir bankada bir özellik var onun hangi banka olduğunu bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. Son olarak bide sizce hangi bankadan hesap açmalıyım

 9. Merhaba Ben 15 yaşındayım ve ziraat’dan kart çıkarabilirmiyim birde çıkarmam için ablamla veya abimle gitsem olurmu ?

 10. Merhaba. Sürekli gerek internet alışverişleri olsun‚ gerek normal alışverişler olsun durmadan para yatırıp‚ çekebileceğim ve otomatik ödeme talimatı verebileceğim bir banka kartı mevcut mu ? 16 yaşımdayım. Şimdiden çok teşekkürler.

  1. Merhaba, açacağınız herhangi bir banka hesabı ve banka hesabınıza bağlı olarak tarafınıza verilecek banka kartıyla bahsettiğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz.

 11. Merhaba iyi günler benim kızım üniversite öğrencisiydi. 17 yaşında kredi kartı verilmiş. Veli olarak eşimin ve benim Haberimiz Yok. kredi kartı limiti 500 TL şu an yasal takibe girmiş 1550 TL şu anki borcu gözüküyor ve icra takibi başlatacağız diyorlar hakları var mı. teşekkürler.

  1. Merhaba, üniversite öğrencileri gelir beyan etmeseler de kredi kartı alabiliyorlar fakat kredi kartı alabilmek için üniversite öğrencisinin 18 yaş ve üstünde olması gerekir. Kızınız 18 yaşın altındaysa ilgili banka sizin onayınızı almadan kredi kartı veremez ve bu mümkün değildir. Bunun dışında mevcut borçlar üç dönem geciktiğinde banka yasal takip sürecini başlatır ve mevcut borcu hukuksal yolları kullanarak tahsil etmeye çalışır.

  1. Merhaba, anne ya da babanızla banka şubesine gitmeniz gerekir. Fakat bu mümkün değilse bankaya danışarak bir istisna sağlanıp, sağlanamayacağını sorabilirsiniz. Elbette ablanızın da 18 yaşından büyük olması gerektiğini unutmamalısınız.

 12. Kusurabakmayin son sorum olacak bu hesapta parami artitabilecek uygulama varmi mesela faiz gibi tekrardan kusurabakmayin

  1. Merhaba, yardımcı olmak için buradayız, çekinmeden aklınızdaki tüm soruları bize sorabilirsiniz. İlk İmza Hesabı özellikleri dahilinde faiz kazandırmamaktadır. Yalnızca müşterilere fon alım-satımı sunmakta ve diğer bankacılık işlemlerine olanak sağlamaktadır.

 13. Is bankasinda fon alip satma var fakat babam karti actirirken onu kapattirdi ben tek başima gitsem onu degistirebilirmiyim yasim 16

  1. Tekrar Merhaba, ne yazık ki kendiniz tekrar değişim yapamazsınız. Benzeri kısıtlamaları 18 yaşınıza gelene kadar ancak veliniz kaldırabilir.

  2. Tekrar Merhaba, ne yazık ki kendiniz tekrar değişim yapamazsınız. Benzeri kısıtlamaları 18 yaşınıza gelene kadar ancak veliniz kaldırabilir.

 14. Is bankasinda fon alip satma var fakat babam karti actirirken onu kapattirdi ben tek başima gitsem onu degistirebilirmiyim yasim 16

 15. 16 yasindayim ilk imzadan hesap actirdim normal banka kartindan normal banka kartından farki var midir ve illegal bahis sitelerine para yatirabilirmiyim

 16. 16 yasindayim ilk imzadan hesap actirdim normal banka kartindan normal banka kartından farki var midir ve illegal bahis sitelerine para yatirabilirmiyim

  1. Merhaba, banka kartınızın normal banka kartlarından herhangi bir farkı yoktur. İnternet veya fiziki pos kullanarak alışveriş ve ödeme yapabilirsiniz. Fakat yaşınız bahis sitelerinde işlem yapmak için uygun değil. Bu durum sizin için problem olabilir.

  2. Merhaba, banka kartınızın normal banka kartlarından herhangi bir farkı yoktur. İnternet veya fiziki pos kullanarak alışveriş ve ödeme yapabilirsiniz. Fakat yaşınız bahis sitelerinde işlem yapmak için uygun değil. Bu durum sizin için problem olabilir.

 17. Ben 16 yasindayim hesap actiricam velimle. Gittiğim zaman kimlik dışında bir şey götürmem lazimmi ve kartin günlük,aylik harcama limiti varmidir. Bide kartin normal banka kartindan farki varmidir varsa ne gibi fark var

 18. Ben 16 yasindayim hesap actiricam velimle. Gittiğim zaman kimlik dışında bir şey götürmem lazimmi ve kartin günlük,aylik harcama limiti varmidir. Bide kartin normal banka kartindan farki varmidir varsa ne gibi fark var

  1. Merhaba, kartınızın normal banka kartından herhangi bir farkı yoktur. Diğer hesaplarda olduğu gibi banka kartınızı hesabınızı yönetmek ve hesabınızda bulunan bakiyeyle alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz. Diğer yandan kartlarda herkes için geçerli olabilecek belirli limitler söz konusudur. Örneğin, hesabınızdan günlük en fazla 2000 lira para çekebilmek gibi. Fakat bu limitleri dilerseniz bankayla görüşerek değiştirebiliyorsunuz.

  2. Merhaba, kartınızın normal banka kartından herhangi bir farkı yoktur. Diğer hesaplarda olduğu gibi banka kartınızı hesabınızı yönetmek ve hesabınızda bulunan bakiyeyle alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz. Diğer yandan kartlarda herkes için geçerli olabilecek belirli limitler söz konusudur. Örneğin, hesabınızdan günlük en fazla 2000 lira para çekebilmek gibi. Fakat bu limitleri dilerseniz bankayla görüşerek değiştirebiliyorsunuz.

 19. merhaba ben 15 yaşındayım lise için banka hesabı açtırmak istiyorum ama babamla gittiğimde kabul etmediler düzenli ödenmediği için. annemle gidersem açtırabilir miyim? annem ev hanımı yardımcı olursanız sevinirim.

 20. merhaba ben 15 yaşındayım lise için banka hesabı açtırmak istiyorum ama babamla gittiğimde kabul etmediler düzenli ödenmediği için. annemle gidersem açtırabilir miyim? annem ev hanımı yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, çalışmayan bir velinizle de gitseniz banka hesabı açabilirsiniz. Velinizin uygunluk sözleşmesini imzalaması yeterli olacaktır.

 21. merhabalar hesap işletim ücretinden muhaf olma durumu diyer bankalardada gecerlimi sadece öğrenci belgemizi getirsek yeterli olurmu

 22. merhabalar hesap işletim ücretinden muhaf olma durumu diyer bankalardada gecerlimi sadece öğrenci belgemizi getirsek yeterli olurmu

  1. Merhaba, İş Bankası, Akbank, VakıfBank gibi bankalara öğrenci belgenizle başvuru yaptığınız takdirde hesap işletim ücretinden muaf olursunuz. Çoğu banka öğrencilere bu ayrıcalığı sağlamaktadır.

  2. Merhaba, İş Bankası, Akbank, VakıfBank gibi bankalara öğrenci belgenizle başvuru yaptığınız takdirde hesap işletim ücretinden muaf olursunuz. Çoğu banka öğrencilere bu ayrıcalığı sağlamaktadır.

 23. merhaba ben şuan 17 yaşındayım. 18 yaşıma girince hesabım iptal mi oluyor. nasıl oluyor bu iş.

 24. merhaba ben şuan 17 yaşındayım. 18 yaşıma girince hesabım iptal mi oluyor. nasıl oluyor bu iş.

  1. Merhaba, 18 yaşınıza girdiğinizde hesabınız iptal olmaz. Hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Siz istemediğiniz sürece hesabınız hiçbir şekilde kapatılmaz.

 25. merhaba 18 yasının altındayım ve hesap açmak istiyorumda velimle geldiğimde ücret gerekiyormu gerekiyorsa ne kadar

  1. Merhaba, hesap açılışı sırasında ücret talep edilmez fakat bazı bankalar hesap açılışı sırasında belirli bir miktar para yatırmanız koşuluyla hesap açabileceğinizi söyler. Bu miktar bankalara göre değişiklik gösterdiğinden herhangi bir net bilgi vermemiz doğru olmayacaktır. Diğer yandan İş Bankası gibi bazı bankalar hesap açılışı sırasında herhangi bir ücret talep etmiyorlar.

  2. Merhaba, hesap açılışı sırasında ücret talep edilmez fakat bazı bankalar hesap açılışı sırasında belirli bir miktar para yatırmanız koşuluyla hesap açabileceğinizi söyler. Bu miktar bankalara göre değişiklik gösterdiğinden herhangi bir net bilgi vermemiz doğru olmayacaktır. Diğer yandan İş Bankası gibi bazı bankalar hesap açılışı sırasında herhangi bir ücret talep etmiyorlar.

 26. merhaba 18 yasının altındayım ve hesap açmak istiyorumda velimle geldiğimde ücret gerekiyormu gerekiyorsa ne kadar

 27. Merhabalar. Yaşım 17. Reşit olmama yani ay olarak 18 i doldurmaya 2 ay kaldı. Şuan bir firmada çalışıyorum. Maaşları kattan verildigini soylediler. Biran once kart cikartmam gerekiyor. Fakat hic bos yazamanim yok. Ailemin kart cikaragim bilgisi var fakat ne onlarin nede benim hic zamanimiz yok. Onlarim kimlik foto kobileriyle gitsem maaş karti çıkartabilirmiyim?

 28. Merhabalar. Yaşım 17. Reşit olmama yani ay olarak 18 i doldurmaya 2 ay kaldı. Şuan bir firmada çalışıyorum. Maaşları kattan verildigini soylediler. Biran once kart cikartmam gerekiyor. Fakat hic bos yazamanim yok. Ailemin kart cikaragim bilgisi var fakat ne onlarin nede benim hic zamanimiz yok. Onlarim kimlik foto kobileriyle gitsem maaş karti çıkartabilirmiyim?

  1. Merhaba, ne yazık ki velinize ait kimliği alsanız da adınıza hesap açamazsınız. Banka hesabı açmak için velinizle birlikte gitmeniz gerekiyor. Bankanın müşteri temsilcisi velinize ‘uygunluk sözleşmesi’ imzalatacak, bu nedenle velinizle bankaya gitmeden hesap açabilmeniz mümkün değildir.

  2. Merhaba, ne yazık ki velinize ait kimliği alsanız da adınıza hesap açamazsınız. Banka hesabı açmak için velinizle birlikte gitmeniz gerekiyor. Bankanın müşteri temsilcisi velinize ‘uygunluk sözleşmesi’ imzalatacak, bu nedenle velinizle bankaya gitmeden hesap açabilmeniz mümkün değildir.

 29. Merhaba 18 Yaşından Küçüğüm Ailemin haberi olmadan banka hesabı açabilmem mümkünmüdür? sadece bir siteden para çekmem için lazım kredi kartına falan gerek yok

 30. Merhaba 18 Yaşından Küçüğüm Ailemin haberi olmadan banka hesabı açabilmem mümkünmüdür? sadece bir siteden para çekmem için lazım kredi kartına falan gerek yok

  1. Merhaba, ne yazık ki mümkün değil. 18 yaş altı bireylerin banka hesabı açabilmeleri için velileriyle bankaya başvuru yapmaları gerekir. Hesap açmak için başvuru yapacağınız banka velinizden uygunluk sözleşmesini imzalamasını talep edecektir. Bu sözleşme imzalanmadan hesabın açılması mümkün olmayacaktır.

  2. Merhaba, ne yazık ki mümkün değil. 18 yaş altı bireylerin banka hesabı açabilmeleri için velileriyle bankaya başvuru yapmaları gerekir. Hesap açmak için başvuru yapacağınız banka velinizden uygunluk sözleşmesini imzalamasını talep edecektir. Bu sözleşme imzalanmadan hesabın açılması mümkün olmayacaktır.

 31. 18 yaş altı hesabi açmak istiyorum acaba hesap kesim ücreti var mı varsada biraz bilgi verir misiniz (akbank için )

 32. 18 yaş altı hesabi açmak istiyorum acaba hesap kesim ücreti var mı varsada biraz bilgi verir misiniz (akbank için )

  1. Merhaba, Akbank açılacak hesaplar hesap işletim ücreti tahsil etmektedir. Banka 6 ay veya 1 yıllık dönemde ortalama 60 lira hesap işletim ücreti almaktadır. Fakat eğer 16 yaşından büyükseniz, bankaya öğrenci belgenizi ibraz ederek 26 yaşınıza kadar hesap işletim ücreti masrafından muaf olabilirsiniz.

  2. Merhaba, Akbank açılacak hesaplar hesap işletim ücreti tahsil etmektedir. Banka 6 ay veya 1 yıllık dönemde ortalama 60 lira hesap işletim ücreti almaktadır. Fakat eğer 16 yaşından büyükseniz, bankaya öğrenci belgenizi ibraz ederek 26 yaşınıza kadar hesap işletim ücreti masrafından muaf olabilirsiniz.

 33. 18 yaş altı hesabımı 18imden sonra ailem olmadan birine ihtiyaç olmadan direkt kendim çekebiliyo muyum

 34. 18 yaş altı hesabımı 18imden sonra ailem olmadan birine ihtiyaç olmadan direkt kendim çekebiliyo muyum

  1. Merhaba, 18 yaşına geldiğinizde ailenizden bağımsız olarak bankacılık işlemleri yürütmeniz mümkün olacaktır.

  2. Merhaba, 18 yaşına geldiğinizde ailenizden bağımsız olarak bankacılık işlemleri yürütmeniz mümkün olacaktır.

 35. Merhaba ben internet üstünden ürün alıcam ürünün değeri 1500 lira ben şuan stajerim ve aylık 200 lira olarak taksitli ürün alıcam nasıl birşey yapmam lazım kredi kartı dışında bişey varmı çünkü ben kredi kartı açmıyorum yaşım 17

  1. Merhaba, taksitli alım yapabilmeniz için kredi kartı veya kredili mevduat gibi ürünlere sahip olmanız gerekir. Banka hesabınıza bağlı banka kartınızla taksitli ürün alımı yapmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle konuyla ilgili ne yazık ki fikir veremiyoruz.

 36. Merhaba ziraat bankası 18 yas altı için çıkarsam eft havale ücretleri ne kadar bir de hesap işletim ücreti alıyorlar mı?

  1. Merhaba, Ziraat Bankası üç aylık dönemlerde 20 lira hesap işletim ücreti aldığını belirtmektedir. Bunun dışında Ziraat Bankası’nda bulunan hesaplar arası para transferinde (havale) ücret alınmamaktadır. Farklı bankalara yapılan para transferi (EFT) ücreti de ortalama 4 liradır.

 37. merhaba iyi gunler ben 15 yasındayım staj için garanti bankasından hesap açtırmak zorundayım . nasıl yapcagım ?

  1. Merhaba, 18 yaşından küçük olduğunuz için ilgili bankanın şubesine velinizle birlikte giderek hesap açmanız gerekir. Hesap açabilmeniz için velinizin uygunluk sözleşmesini imzalaması gerekir.

 38. merhaba yardımcı olursanız çok sevinirim iş bankasından hesap açmak ıstıyorum yaşım16 eger açarsam birisi benım hesabıma para yatırabilir mi?

  1. Merhaba, hesap açtığınızda hesabınıza aynı banka veya farklı banka hesaplarından para transferi yapılabilir. Aynı şekilde banka kartınızla siz de İş Bankası ATM’lerinden hesabınıza para yatırabilirsiniz.

  1. Merhaba, bazı bankalar hesap işletim ücreti alırken bazı bankalar hesap işletim ücreti almıyor. Örneğin, İş Bankası İlk İmza hesaplarından herhangi bir ücret almamaktadır.

 39. Merhaba 16 yaşındayım Garanti bankasından hesap açabilir miyim? Herhangi bir ücret kesilir mi? Bu hesap üzerinden kendime bir sanal kart oluşturabilir miyim?

  1. Merhaba, velinizle birlikte gitmeniz halinde Garanti Bankası’ndan hesap açabilirsiniz. Garanti Bankası 18 yaş altı hesaplar için ücret kesintisi uygulayabilir. Hesap açtığınızda vadesiz TL hesabınızı yönetebileceğiniz bir banka kartı tarafınıza gönderilir fakat sanal kart oluşturamazsınız. Sanal kart oluşturabilmeniz için kredi kartı almanız gerekir.

 40. Merhaba ben vakıfbank junior hesap açmak için velimle bankaya gittim ama para yatırmam gerektigini söyleyip açmadılar

  1. Merhaba, geri bildirim gönderdiğiniz için teşekkürler. Konuyla ilgili gerekli araştırmayı yapıp, okuyucularımızın mağduriyet yaşamaması için yazımızı en kısa sürede güncelleyeceğiz.

 41. merhaba ben 17 yaşındayım. garanti bankasından hesap açtırmak istiyorum ama velilerim çalıştıkları için gelemiyorlar. tek başıma gidip açtırabilirmiyim?

  1. Merhaba, 18 yaş altı bireylerin velileriyle hesap açtırmaları gerekir. Velinizin sizin adınıza uygunluk sözleşmesini imzalaması gerekeceğinden ne yazık ki tek başınıza hesap açtıramazsınız.

 42. Merhaba 16 yaşındayım ve banka kartı çıkartmak istiyorum yazınızdan anladığım kadarıyla da çoğu bankadan velim onayıyla bu kartı çıkarabiliyorum peki bankalar bunun için yani kart için yıllık bir ücret alıyor mu ve kart çıkarma ücreti talep ediliyor mu ?

  1. Merhaba, hiçbir banka kart ya da hesap açma ücreti talep etmez. Yalnızca bazı bankalar açılan hesaplardan dönemler halinde hesap işletim ücreti alırlar. Yazıda listelediğimiz İş Bankası ve VakıfBank 18 yaş altı bireylerden hesap işletim ücreti almamaktadır. Velinizle gitmeniz halinde hesap açabilirsiniz.

 43. Mrb. Ben 17 yaşındayım bu açtığımız 18 yaş altı banka hesabından iddaa vb oyunlara para yatırabiliyormuyuz?

  1. Merhaba, hesabınızdan benzeri kurumlara para transferi yapabilirsiniz fakat iddaa sitelerinden hesap açabilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gerekir.

 44. Merhaba, hesabınızdaki paranın değerini korumak için faiz alabileceğiniz gibi aynı zamanda fon alım-satımı da yapabilirsiniz. Konuyla ilgili İş Bankası’ndan detaylı bilgiyi almanızı tavsiye ederiz.

 45. Merhaba, hesabınızdaki paranın değerini korumak için faiz alabileceğiniz gibi aynı zamanda fon alım-satımı da yapabilirsiniz. Konuyla ilgili İş Bankası’ndan detaylı bilgiyi almanızı tavsiye ederiz.

 46. Merhaba ben 17 yasindayim isbankasina gidip hesap actirdim ustunde mevduat hesabi yaziyor hesap isletim ucreti alınırmı ?

  1. Merhaba, muhtemelen “İlk İmza Hesabı” açtırdınız, 18 yaş altında olduğunuz için İş Bankası hesap işletim ücreti almayacaktır.

 47. Merhaba ben 13 yaşındayım. ailemle yani velimle birlikte Vakıfbank veya iş bankasından hesap acabilirmiyim. herhangi bir ücret gereklimidir

  1. Merhaba, velinizle birlikte bankaya giderek hesap açabilirsiniz. İş Bankası ve VakıfBank’tan açılacak hesaplar için herhangi bir ücret talep edilmiyor.

  1. Merhaba, hesaplar vadesiz TL olarak açılmaktadır fakat bazı bankalar birikimlerinizden faiz almanızı sağlayacak ek hesaplar açmanıza da izin vermektedir.

 48. merhaba bn can 16 yaşındayım.Hisse senedi alıp satarken bu hesabı kullana biliyormuyum.Başkasına para havale edebiliyormuyum ve hesap açtım için bnden ücret alınıyor mu? Bu arada açık lise öğrencisiyim. Sigortalı olarak çalışıyorum.

  1. Merhaba, yazımızda yer alan bankalardan İş Bankası, VakıfBank gibi bazı bankalar yaşınızdan dolayı sizden hesap işletim ücreti almazlar. Hesap açtığınızda para havalesi, EFT gibi işlemler yapabilirsiniz. 18 yaş altı banka hesaplarına yatırım özellikleri tanımlı olmadığı için hisse senedi alımı ve satımı yapmanız mümkün olmayabilir fakat bankaların izin verdiği ölçüde çeşitli yatırım fonu alım ve satımı yapmanız mümkün olacaktır.

 49. Merhaba, hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Bankadan açtığınız hesabı kendi isteğinizle kapatmadığınız sürece istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Açılan banka hesaplarında üst yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

 50. iyi gunler ben havale yapıcaktım zıraat bankasında illaki bankada hesabım olması zorunlu mu yoksa atm den de aynı sekılde hallolur mu guvenılır sekılde veya tek basıma hesap açtırabılırmıym ?

  1. Merhaba, ATM’lerden kartsız havale yapılabiliyor fakat bu işlemler bankadan bankaya göre değişiklik gösterdiğinden nasıl yapılacağına dair bilgi paylaşamıyoruz. Bunun dışında bankadan hesap açtırabilmeniz için velinizle banka şubesine gitmeniz gerekir. Banka şubesinde velinizin uygun beyanı imzalaması sonrasında adınıza banka hesabı açılır.

 51. Merhaba, hesabınızdan para çekebilmeniz için kimliğinizle birlikte sizin banka şubelerine gitmeniz gerekir. Sizin kimliğinizle herhangi bir kişinin -veliniz olsa dahi- para çekmesi mümkün değildir.

 52. Merhaba ben İbrahim bir kart var mis her ay devlet senin kartina para yardimi yapiyomus galiba öyle bi şey var mi acaba?

  1. Merhaba, bizim böyle bir konuda bilgimiz bulunmuyor. Devlet kuruluşları bazı bireylere çeşitli yardımlarda bulunabilirler fakat bu yardımlar herkes için geçerli değildir.

 53. Merhaba , ben 17 yaşındayım garantiden vadesiz hesap açtırdım fakat 6 ayda bir 68TL hesap işletim ücreti olduğunu söylediler. Hesabı kapattırmayı düşünüyorum. Öğrenci olduğum için hesap işletim ücretsiz bir kart almam lazım akbank neo da hesap işletim ücreti var mı acaba ? Sitesinde detaylı hiçbir bilgi bulamadım .

  1. Merhaba, sizin için kontrol ettik; standart hesaplardan 60 lira hesap işletim ücreti alındığını belirtiyorlar fakat Neo hizmetlerine yönelik olarak herhangi bir bilgi vermemişler. Bu nedenle sonradan mağduriyet yaşamamanız için Akbank’a danışarak bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Bunun dışında yazımızda yer alan İş Bankası İlk İmza ve VakıfBank Junior hesaplarından hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

 54. Merhaba, muhtemelen açılan hesap kumbara hesabıydı. Bu hesapta velinizin tam yetkisi olur. Hesap sizin adınıza açılsa da veliniz hesabınızı yönetebilir. Bu hesabın sorgulanması için velinizin bankayla görüşmesi gerekir.

 55. merhaba benim adım furkan ben iş bankasından velim ile birlikte hesap açtıracam ve bu hesaplada internetten birşeyler alabilirmiyim acaba iban numarası gibi şeyler istiyorlarya bunlarla ilgili ekstra birşey yapmalımıyım cevap verirseniz sevinirim :)

  1. Merhaba, hesap açtığınızda hesabınıza ait IBAN numarası verilir, her banka hesabı için IBAN numarası verilmektedir. Diğer yandan tarafınıza banka kartı gönderilir. Banka kartınızı kullanarak internetten alışveriş yapabilirsiniz.

 56. Merhaba, hesabınızdaki para hareketi bildirimleri velinize gönderilmez. Velinize ait telefon numarası banka tarafından muhtemelen prosedür gereği alınmıştır.

  1. çok sağolun inşallah yatırılan çekilen para miktarı gitmez babama.

 57. Merhaba, hesabınızdaki para hareketi bildirimleri velinize gönderilmez. Velinize ait telefon numarası banka tarafından muhtemelen prosedür gereği alınmıştır.

  1. Merhaba, bankalar tarafından gönderilecek kredi kartı veya banka kartı teslimatı hafta sonları hariç ortalama 10 günde yapılmaktadır.

 58. Bugün ilk imza kartı açtırmaya gidecem ögrenci belgesi almama gerek yok değil mi? Bide kartı çıkarmaya sadece velim gitse olurmu ? Benim kimligimi ve kendi kimligini alıp gitse olurmu

  1. Merhaba, öğrenci belgesine gerek yoktur fakat imza atmanız gerekebileceğinden sizin de velinizle birlikte bankada bulunmanız gerekir. Velinizin ve sizin nüfus cüzdanlarınızın yanınızda bulunması yeterlidir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 59. Merhaba, 18 yaş altı öğrenci bireylerden hesap işletim ücreti tahsil edilmez. 18 yaşınızı doldurduğunuzda öğrenciliğiniz devam ederse bankaya öğrenci belgenizi verdiğinizde yine hesabınızdan hesap işletim ücreti alınmaz. Diğer durumlarda hesap işletim ücreti alınmaktadır.

  Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 60. merhaba ben umut 14 yaşındayım banka kartı lazım ben bu sene başka şehire gidicem okumaya kart lazım ailem para göndermek için ziraat bankası müşteri hizmetlerini aradım 18 yaş altı hesap açıyolarmış sizce açtırabilirmiyim ziraat bankasından hem internet den alışveriş yapmam gerek hemde çekim yapabilmem gerek

 61. merhaba ben umut 14 yaşındayım banka kartı lazım ben bu sene başka şehire gidicem okumaya kart lazım ailem para göndermek için ziraat bankası müşteri hizmetlerini aradım 18 yaş altı hesap açıyolarmış sizce açtırabilirmiyim ziraat bankasından hem internet den alışveriş yapmam gerek hemde çekim yapabilmem gerek

  1. Merhaba, velinizle birlikte giderek hesap açtırabilirsiniz. Hesap açtırdıktan sonra vereceğiniz ikamet adresine aynı zamanda bir banka kartı gönderilir. Bu banka kartı hesabınıza bağlı olacağından, para çekme-para yatırma işlemlerinin yanı sıra kartınızı alışverişlerde de kullanabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Merhaba, velinizle birlikte giderek hesap açtırabilirsiniz. Hesap açtırdıktan sonra vereceğiniz ikamet adresine aynı zamanda bir banka kartı gönderilir. Bu banka kartı hesabınıza bağlı olacağından, para çekme-para yatırma işlemlerinin yanı sıra kartınızı alışverişlerde de kullanabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 62. Merhaba, hesabınızın bulunduğu banka şubesine gitmeniz ve o şubede Bireysel İnternet Bankacılığı sözleşmesini imzalamanız gerekmektedir. Diğer yandan bu sözleşmeyi imzaladığınız halde para transferi yapamıyorsanız hesabınızda para transferleriyle ilgili bir kısıtlama olabilir bu kısıtlamayı kaldırmak için bankanın çağrı merkeziyle görüşebilirsiniz.

  Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 63. Merhaba, hukuki açıdan bu mümkün değildir. Şahıslar anneniz ve babanız olsa da hukuki olarak herhangi birinin borcu yüzünden başkasının malına, banka hesabına el konulması mümkün değildir. Yine de konuyla ilgili detaylar için bir meslek uzmanına danışabilirsiniz.

  Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 64. Merhaba, İş Bankası İlk İmza hesabı 12 – 18 yaş arası gençlere verilmektedir. Bu hesabı açmanız halinde tarafınıza banka kartı da verilecektir. 12 – 18 yaş aralığında olduğunuz için velinizle birlikte giderek hesap açabilirsiniz.

  Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 65. Ben İbrahim 16 yasindayim iş bankasindan hesap açmak. İstiyorum eğer oraya birikim yaparsam benim adima annem veya babam para çekebilir mi ben olmadan ???

  1. Merhaba, hesap sizin adınıza olduğundan dolayı izniniz olmadan bahsettiğiniz şekilde bir işlem gerçekleştirilemez.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 66. 17 yasindayim sigortali calisiyorum ailem olmadan tek basima bir hesap acabilirmiyim

  1. Merhaba, bankaların kuralı gereği 18 yaş altından bulunan bireylerin velileri ile banka hesabı açması gerekiyor. Tek başınıza hesap açmanız mümkün olmayabilir. Fakat sigortalı çalışıyorsanız yine de bir banka şubesiyle görüşmenizi tavsiye ederiz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 67. MERHABALAR YAZINI COK BEGENDİM TEŞEKÜR EDERİM.
  16 yaşındayım iş bankasından hesap acmak istiyorum büyük bir birikimim var bunu bankaya yatırmak istiyorum fakat ben bu parayı bankaya yatırdıktan sonra istedigim gibi ailemin izini veya onayı olmadan istediğim gibi kontrol edebilir-miyim.?

  1. Merhaba, görüşleriniz için teşekkür ederiz. Hesabınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Para çekebilir, para yatırabilir veya hesabınızın izin verdiği ölçüde fon alım satımı gibi yatırım ürünlerini kullanabilirsiniz. Bunları yaparken veli izni veya onayı istenmez.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 68. merhabalar
  öncelikle yazınız benim için faydalı oldu bunun için sizlere teşekkür ederim
  hesap açtıktan sonra parama faiz katılmamasını istiyorum yetkili kişilere bunu beyan edersem gereği yapılır mı?
  bu arada yaşım 15 :))

  1. Merhaba, geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

   Hesap açtığınızda bankaya göre değişen ürünlerden faydalanabilirsiniz. Örneğin, faiz alabilir veya paranızı çeşitli yatırım fonlarında da değerlendirebilirsiniz. Bu isteği müşteri temsilcisine iletmeniz ve bilgi almanız yeterli olacaktır. Benzeri daha detaylı bilgiler için yazıyı kısa zamanda tekrar güncellemeye çalışacağız.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 69. Öncelikle yazmış olduğunuz konu gayet iyi ve anlaşılır şekilde bu yüzden çok teşekkür ederim. Fakat yinede bir sorum olacak benim kendime ait bir YouTube kanalım var ve AdSense gibi bağlantılar hazır tek yapmam gereken bir banka hesabı ve IBAN numarası eklemek. Velimin kimliğini kendisinden izin alarak götürüp başvuru yapma imkanım var mı yoksa velimin yanımda bulunması mı gerekiyor. (Yaşım 17)

  1. Merhaba, konuyla ilgili görüşleriniz için öncelikle teşekkür ederiz. Velinizin yanınızda bulunması gerekiyor. Her ne kadar izin alarak velinizin kimliği ile birlikte gitseniz de banka bunu kabul etmeyecektir. Bu nedenle problem yaşamamanız için velinizle gitmenizi tavsiye ediyoruz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  1. Merhaba, elbette birikimlerinizi değerlendirebilmeniz mümkün. Hesabınıza faiz için vadeli veya birikim hesabı tanımlamaları yaptırabilirsiniz. Diğer yandan bazı bankalar 18 yaş altı hesap açan müşterilerine çeşitli fon alım-satım imkanı da vererek, birikimlerini değerlendirebilmelerini sağlamaktadır. Bu avantajlar bankalara göre değişiklik gösterebiliyor.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 70. Merhaba bu kartları alacağımız Zaman bir ücret ödüyor muyuz veya aylık bir para ücreti varmı

  1. Merhaba, 18 yaş altı bireylerin hesap açması halinde, hesap işletim ücreti gibi kesintiler çoğu zaman uygulanmıyor. Yine de bu bankalara göre değişiklik gösterebiliyor. Hesap açmadan önce ücret bilgisi konusunda müşteri temsilcilerine danışabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 71. Akbank Exi26 Bu Kartı Annemle Beraber Gidersem Alırım Değilmi şimdi Neler Gerekli Almam İçin Hangi Belgeler ?

  1. Merhaba, velinizin ve sizin nüfus cüzdanınızın yanınızda bulunması yeterlidir. Veliniz ile gittiğiniz takdirde başvuru yapabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Ablamla birlikte açabilirmiyim. illa anne babamız mı olması gerekiyor?

  3. Merhaba, bankalar 18 yaş altı bireylere hesap açabilmek için yanlarında bir ebeveyn bulunmasını istiyorlar. Bu da Anne veya Babanızın yanınızda bulunması anlamına geliyor. Eğer yasal olarak sizden sorumlu tek kişi ablanız ise ablanızla hesap açabilirsiniz. Eğer değilse anne veya babanız ile başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  4. Merhaba, bankalar 18 yaş altı bireylere hesap açabilmek için yanlarında bir ebeveyn bulunmasını istiyorlar. Bu da Anne veya Babanızın yanınızda bulunması anlamına geliyor. Eğer yasal olarak sizden sorumlu tek kişi ablanız ise ablanızla hesap açabilirsiniz. Eğer değilse anne veya babanız ile başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  1. Merhaba, açacağınız banka hesabıyla birlikte tarafınıza bir IBAN numarası verilecektir. Açılacak her hesap için hesap müşterilerine IBAN numarası verilmektedir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Merhaba, banka kartı genellikle adreslere gönderilmektedir. Eğer kartınız adresinize gönderilmediyse bankanızla iletişime geçerek kart talebinde bulunabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  1. Tekrar Merhaba, yasal olarak ebeveynlerinizden biriyle gitmeniz gerekir. Soyadı uyumsuzluğu olursa bu konuda sorun çıkabilir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Merhaba, soyadının uygun olması halinde muhtemelen sorun çıkmayacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 72. selamün aleyküm ben yıl olarak 18 doldurdum ay olarak doldurmadım ziraatten hesap açabilir miyiö?

  1. Merhaba, kendinizin hesap açabilmesi için gün, ay ve yıl olmak üzere 18 yaşınızı tam doldurmuş olmanız gerekir. Eğer ay ve gün ile 18 yaşınızı doldurmazsanız hesap açabilmeniz mümkün olmaz. Fakat veliniz ile birlikte giderek hesap açabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 73. 14 yaşındayım.. İş Bankasının İlk İmza ve Vakıfbank Junior haricinde seçeneğim var mı ?

  1. Merhaba, günümüzde hemen hemen her banka 18 yaş altı bireylere bankacılık hizmet ve ürünlerini sunabilmektedir. Velinizle gitmeniz halinde birçok bankadan adınıza banka hesabı açabilmeniz mümkün olacaktır.

   Bize danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

  1. Merhaba, bankalardan hesap açtığınızda tarafınıza hesabınıza bağlı banka kartı verilmektedir. Hesabınızda para olması durumunda size verilen banka kartıyla bankanızın ATM’lerinden para çekebilmeniz mümkün olacaktır. Aynı zamanda bankanızın şubelerinden de para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 74. merhaba ben 18 girmeme 6 ay var annemı gotursem garanti genc kredi kartı verirlermi ?

  1. Merhaba, 18 yaş altı bireylere kredi kartı verilmemektedir. Kredi kartı alabilmeniz için üniversite öğrencisi olmanız veya gelir belgemeniz ya da kredi kartı olan bir yakınınızın sizin adınıza ek kart çıkarması gerekir.

   Bize danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 75. Merhaba ben hesap açmak istiyorum birikim yapmak için bunu internetten nasıl yapabilirim?

  1. Merhaba, 18 yaş altı bireylerin velileriyle birlikte hesap açmaları gerekiyor. Bu nedenle istediğiniz herhangi bir banka şubesine giderek, velinizle birlikte banka hesabı açabilirsiniz. Aynı şekilde dilerseniz internet üzerinden hesap açılışı yapabileceğiniz bankalara da başvuru yapabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 76. arkadaşlar yaşım 15 ve işbankasından ilk imza kartımı alcam
  atmden para çekip yatırırken para kesiyorlarmı
  acil cevap verirseniz sevinirim

  1. Merhaba, ATM veya şubeden para yatırma ve para çekme işlemlerinden ücret alınmamaktadır. Bu işlemleriniz için herhangi bir miktarda kesintide uygulanmayacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 77. arkadaşlar yasım 15 ve işbankasından ilkimza kartımı alcam
  atmden para çekip yatırırken para kesiyolarmı

 78. merhaba ailem yanimda degil ve is bankasindan ilk imzam kartini almak istiyorum annem yasadigi sehirden ben isbankasindayken faxla kimlik fotokopisini ve imzasini yollasa ben karti alabilir miyim ve para yatırıldiginda bir kesim ucreti olur mu? son olarak 4 ay sonra 18 oluyorum ve hesap acmak zorundayim suan acaba 18 olduktan sonra hesabim kapanir mi?

  1. Merhaba, bu konuda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda ilgili bankaya danışarak fikir almanızı tavsiye ediyoruz. Diğer taraftan para yatırdığınızda veya hesabınızı kullandığınızda öğrenci olmaya devam ettiğiniz sürece hesap işletim ücreti ödemeniz gerekmez. 18 yaşınızı doldurduğunuzda da hesabınız kapanmaz, kullanmaya devam edebilirsiniz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

  1. Merhaba, elbette Ziraat Bankası’da 18 yaş altı bireylere hesap açabilmektedir. Veliniz ile birlikte giderseniz hesabınızı açacaklardır.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 79. merhabalar bi arkadaşın yorumunda 16 yaşındayım 18 e gelince para kesme durumu olurmu demiş sizde okul diplomanı götürünce para kesme gibi bi durum olmiyacağını söylemişsiniz ama ben okula gitmiyorum bıraktım çalışıyorum ve birikim yapmak istiyorum bende 16 yaşındayım 18 yaşında para keserlermi bilgi alabilirmiyim.

  1. Merhaba, bankalar 18 yaş altı bireylerden genelde hesap işletim ücreti almıyorlar. 18 yaşına gelen bireyler öğrenci olmaya devam ettikleri sürece gerekli belgeleri bankalara ulaştırarak bankacılık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabiliyorlar.

   18 yaşınıza gelince bankanız hesap işletim ücreti alıp almayacağı konusunda sizi bilgilendirir. Eğer hesap işletim ücreti alacak olursa, bu tarz ücretleri vermemek için Enpara veya CEPTETEB gibi bankacılık hizmetlerine geçiş yapabilirsiniz. Hesap işletim ücreti almayan birçok banka alternatifi mevcut.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 80. Merhabalar:
  Velim ek kart çıkarttığında limiti değiştirebilir miyiz? Ve de 3D işlemlerinde smsler velime mi gidiyor?

  1. Merhaba, ek kart limitinizi daha sonra velinizin onayıyla değiştirebilmeniz mümkündür. 3D gibi işlemlerde mesaj ek kart sahibinin telefon numarasına gider. Yani ek kart sizin adınıza çıkarılıyorsa ve kendi telefonunuzu verirseniz mesajlar size gelecektir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Tekrar Merhaba, Akbank’ın Neo exi26 vadesiz banka kartı ile Axess üye iş yerlerinden yapacağınız kampanyalardan yararlanabilir ve bu üye iş yerlerinden yaptığınız alışverişlerden chip-para kazanabilirsiniz. Bu açıdan Neo exi26 Axess’in pek çok avantajını kapsamaktadır.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

  3. Sorularıma cevap verdiğiniz için çok teşekkürler son olarak başvuru için gerekli dokümanlar nedir? Öğrenci belgesi gerekli midir?

  4. Merhaba, başvuru için velinizin ve sizin nüfus cüzdanlarınız dışında ek bir belgeye ihtiyaç olmayacaktır. Velinizin, Akbank şubesinde verilecek özel izin ve uygunluk beyanını imzalaması yeterli olacaktır.

   Rica ederiz, farklı bir sorunuz olursa tekrar bize yazabilirsiniz.

  5. Başvurumu dun yaptım. Exi26 kart için. Bana gönderilecek olan kart Axess oyle değil mi?

  6. Merhaba, exi26 ile Axess üye işyerlerinde yapacağınız alışverişlerden ve diğer özel kampanyalardan chip-para kazanabilirsiniz. exi26 kartlar Axess avantajlarını sağlamaktadır. Fakat exi26’nın kredi kartı özelliği bulunmamaktadır.

   Bize danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

  7. Yani 18 yaş altına farklı bir kart verilmiyor yani değil mi?

  8. Tekrar Merhaba, exi26 başvurusu yaptıysanız, size verilecek olan kart exi26 olacaktır. Farklı bir kart verilmeyecektir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  9. Çok soru soruyorum kusura bakmayın. Ben kredi kartı değilde banka kartı alacağım için aynı olur mu diye sormuştum. Elime kaç günde ulaşır acaba?

  10. Tekrar Merhaba, 18 yaş altı bireylere kredi kartı verilmediğinden elinize başvuru özelliklerine sahip banka kartı gönderilecektir. Gönderim süresi genel de 10 günü geçmiyor.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  11. Ne yazık ki, bahsettiğiniz kart kredi kartı özellikleri taşıdığından dolayı yaşınız itibariyle size gönderilmeyecektir. Adınıza gönderilecek kart Axess exi26 değil, Neo exi26 olacaktır.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

  12. Ben çok yanlış anlamışım o zaman. Resimdeki karttan gönderilecek sanıyordum. Maestro karta gerek yok. İptal etme şansım var mı şuan?

  13. İptal edebilmeniz mümkündür. Eğer kartınız basılmışsa bankaya dilekçe vererek de hesabınızı kapatabilirsiniz. Şu anda iptal etmek için Akbank çağrı merkezini arayabilirsiniz. Akbank çağrı merkezi numarası: 444 25 25 / 0850 222 25 25

   Bize danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

  14. Tekrar merhabalar:
   Kartı aldım şuan ancak akbank direkt’en şifre alamıyorum şubeye gidiniz diyor. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım yaşımdan dolayı akbank direkti kullanamayacağım ayrıca hem fiziksel hem de sanal ortamda kartla alışveriş yapamayacağımı söylediler. Sadece para almaya ve çekmeye kullanabilirmişim. Açıkçası bana 18 yaş altında görüştüğüm temsilci bilgi sahibi değil gibi geldi. Gerçekten boyle mi yoksa şube ile bu özellikleri açtırabilir miyim?

  15. Merhaba, yasa geriği bankanızın internet şubesini kullanabilmeniz için bankanız tarafından size imzalatılacak bir forum doldurmanız gerekir. Bu işlemin ardından internet şubesi kullanım talimatınız tanımlanacaktır. Bu işlemi tek başınıza yapamayacağınız için yine velinizle gitmenizi tavsiye ediyoruz.

   Bunun dışında banka kartınızla internetten alışveriş yapmanızın mümkün olması gerekiyor. Herhangi bir banka kartına sahip olanlar istekleri zaman bu gibi işlemleri yapabilirler. Bankanız bu konuda 18 yaş altı müşterilerine kısıtlama getirmiş olabilir fakat bunun mümkün olmadığını düşünüyoruz. Yine de bu konu hakkında velinizle şubeye giderek görüşmenizi tavsiye edebiliriz.

   Bize danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 81. Bazi bankalarda hesabin varsa hedabindan her ay bellk bir miktar aliniyor bu 18 yas altindada geçerlimi?

  1. Merhaba, çoğu banka 18 yaş altındaki bireyler tarafından açılan mevduat hesaplarından hesap işletim ücreti almaz fakat yine de hesap açtırmadan önce böyle bir ücretin alınıp alınmadığını sormanızda fayda var.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  1. Merhaba, ablanızın 18 yaş ve üzerinde olması durumunda hesap açmanız mümkün olacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  1. Merhaba, ne sıklıkla hangi miktarda para yatıracağınızın bir önemi yoktur. Mevduat hesabı açmada böyle zorunluluk bulunmamaktadır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 82. Finansbank tan hesap acmak istiyorm henüz 18 yaşını doldurmadm sadece annemle gitsem alabilir miyim? Acaba teşekkürler

 83. merhaba ben kuveyt türkden banka hesabı açmak istiyorum herhangi bi komisyon almıyormuş.benım yaşım 15 bi velimle gitsem benım adıma hesap açabılırız ve ben hesap açınca bana banka kartı verilecekmidir ?

  1. Merhaba, veliniz ile birlikte gittiğinizde banka hesabı açılabilir. Banka hesabınızı açtığınızda tarafınıza mutlaka hesabınızı kontrol edebileceğiniz ve bankacılık işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz hesap kartı verilecektir.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 84. Ek kart başvurusu yaptığımızda çıkarılacak kişinin 16 yaşından büyük olması gerketiğini söylüyor. Akbanktan yaptık, veli imzası da var. Bir şubeye gidip yaparsak değişen bir şey olur mu? Teşekkürler.

  1. Merhaba, ek kredi kartı yaş sınırı 16’dır. 16 yaşından küçük bir kişi için ek kart başvurusu yapıyorsanız, şubeden de onay alamazsınız.

   Danışmak istediğiniz farklı bir soru olursa tekrar yazabilirsiniz.

 85. merhaba banka kartı almak için velimle beraber gidicem peki herhangi bir ücret vermek gerekiyor mu?

  1. Merhaba, çoğu banka 18 yaş altındaki bireylere ücretsiz olarak hesap açmaktadırlar. Sizden ücret talep etmeleri çok uzak bir ihtimal. Bu sebeple ücret vermeniz gerekmeyecektir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 86. paypal hesabımda param var ama alamıyorum banka hesabım yok paypal nakitim var ama ona da gönderilmiyor 17 yaşındayım ne yapmam lazım ?

  1. Merhaba, PayPal Nakit’in online hizmet entegrasyonunu sağlayabilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gerekir. Bu sebeple PayPal hesabınızda bulunan parayı Nakit kartınızla çekemiyor olmanız normaldir. Kendinize bir banka hesabı açıp, PayPal üzerinden banka hesabınızı tanımlayıp, banka hesabınıza para çekebilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 87. iyi günler, babamın üstüne olan kredi kartına kendim için ek kart çıkartmayı düşünüyoruz. hangi bankalar 18 yaş altı için ek kart uygulaması vermektedir? Teşekkürler.

  1. Merhaba, 18 yaş üstü herhangi bir büyüğünüz size tüm bankalardan kendi kredi kartlarına bağlı olarak ek kart çıkartabilirler.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 88. İyi günler, Garanti bankasının ”Bonus Genç” kartı içinde veli ile birlikte giderek bir hesap ve bankamatik kartı almak mümkün müdür? Teşekkürler.

  1. Merhaba, bahsettiğiniz Bonus Genç kart, kredi kartı özelliklerini taşımaktadır. Bu sebeple veliniz ile gitmeniz gerekebilir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 89. Merhaba, herhangi bir bankadan hesap açmanız halinde size alışverişlerinizde ve ATM’de kullanabileceğiniz bir kart tahsis edilecektir. Bu kart sayesinde internetten de alışveriş yapmanız mümkün olacaktır.

  Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 90. İyi günler.14 yaşındayım.İnternetten alışveriş yapabileceğim banka hesabı ve mastercard bankamatik kartı bulunuyor mu?Teşekkür ederim.

 91. Merhaba, 18 yaş altı bireyler için önerdiğimiz tüm banka hesapları yazımızda yer almaktadır. Her birini araştırdık ve en uygun olabilecek hesapları listeledik. Hesapların özelliklerini inceleyerek kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

  Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 92. Merhaba, genelde burslar sizin adınıza açılan bir banka hesabına yatırılır ve banka hesabı size ait olur. Bu sebeple size ait banka hesabında para biriktirmeniz veya başka şahısların para yatırması herhangi bir sorun teşkil etmez.

  Bu konuda tereddütleriniz bulunuyorsa bankanızla görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında 18 yaş altı bireyler için önerdiğimiz banka hesaplarından bir tanesini tercih ederek birikimlerinize o hesap üzerinden de devam edebilirsiniz.

  Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 93. merhaba benim bursluluk kartıma para yatırıyorum orda biriktiriyorum dışardan da para yatırılıyor orda biriken para da bir kesinti olur mu ve hesabımda para gözükyor diye bursumda bir kesinti olur mu?

  1. Merhaba, şube numarası diğer kart bilgilerinizi burs kartınızın ait olduğu bankadan kolayca öğrenebilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 94. şube no , müşteri no , ek no bizim hesap numaramız oluyor değil mi yani dışardan birisi para yatırma için onu bilmesi lazım

  1. Hesabınıza para yatırmak isteyen bir kişiye Adınızı Soyadınızı, Şube Numarası, Hesap Numarası ve Banka Adı bilgilerini vermeniz yeterli olacaktır.

   Fakat, hesap güvenliğiniz için 16 haneli “kart numarasını” başka şahıslarla paylaşmamanızı tavsiye ederiz.

   Para göndermesini istediğiniz kişiye yalnızca ad soyad ve IBAN numarası veya Adınızı Soyadınızı, Şube Numarası, Hesap Numarasını vermeniz yeterlidir.

   Başka bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  1. Tekrar Merhaba, bahsettiğiniz 16 haneli numara, kartınızın numarası olabilir. Standart bir kartta yer alan numaraların açıklamalarının yer aldığı örnek bir görüntüyü yoruma ekliyorum, inceleyebilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 95. ben de 16 yaşındayım sadece kendim para yatırdığımda harcamak istiyorum bir de bu karrtım adışardan birisi para yatırabilir mi hesap numarama ?

  1. Merhaba, burs aldığınız kartınıza muhtemelen bir hesap numarası tanımlanmıştır. Bu hesap numarası veya hesabınıza ait IBAN numarasına başkaları da para gönderebilir. Yani, hesabınıza ödeme alabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 96. 16 yaşındayım iş bankasında hesap açmak istiyorum 18 e geldiğimde bir sorun para kesintisi falan olur mu?

  1. Merhaba,

   18 yaşınıza kadar açacağınız banka hesaplarından hesap işletim ücreti veya kesintiler yapılmayacaktır. 18 yaşınıza geldiğinizde öğrenci belgenizi bankaya iletmeniz durumunda öğrencilik hayatınız süresince de hesap işletim ücretlerinden muaf olursunuz. Bu sebeple, 18 yaşınızı doldurduğunuzda hesap işletim ücreti ödememek için bankanıza öğrenci belgenizi teslim etmenizi öneririz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 97. Kolay gelsin benim sorum var. 18 yaş altı için kredi kartı öneriniz var mı? kredi kartı nasıl alabiliyoruz açıklarsanız sevinirim iyi günler.

  1. Merhaba,

   18 yaş altında olan bireyler kendi başlarına kredi kartı alamaz, kredi ürünlerine başvuruda bulunamazlar. Fakat, 18 yaş altı bireyler ebeveynlerinin garantör olması koşuluyla kendi adlarına kredi kartı çıkarabilirler. Ebeveynlerinin kredi kartına bağlı ek kart sahibi olabilir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 98. Acaba biz gençlere önerebileceğiniz en iyi, kolay, güvenli ve daha çok kazanç sağlayabilecek banka hangisi? Daha doğrusu biz hehangibirini açtık diyelim orda para durdukça üstüne faiz eklenerek artması mümkün mü? Öyle bi sistem var mı?

  1. Merhaba, 18 yaş altında olanlar için yukarıdaki bankaları öneriyoruz. Çünkü, direkt gidip kendiniz bir hesap açabiliyorsunuz. Ayrıca, yine bankaların internet şubelerini kullanarak paranızdan faiz getirisi elde edebiliyor hatta çeşitli yatırım fonlarının alım ve satımlarını gerçekleştirebiliyorsunuz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz, yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 99. Bu hesap için hesap kesim ücreti kart parası gibi herhangi bir ücret alınıyor mu?

  1. Merhaba, öğrenci bireyler ve 18 yaş altı gençlere açılan banka hesaplarından genellikle hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Yine de hesap açarken banka personeline danışmanız faydalı olabilir. Farklı bir sorunuz olursa tekrar sorabilirsiniz.

  2. Merhaba ben 3 yaşında kızım. Var onun adına hesap açmak istiyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz

  3. Merhaba, pek çok banka çocuklarının geleceğini garanti altına almak isteyen ebeveynler için avantajlı hesaplar sunuyorlar. Kızınızın adına ait bir hesap açabilmeniz mümkündür. Bunun için sizin ve kızınızın kimliklerinizin yanınızda bulunması yeterlidir. Bu hizmeti veren bankalardan kolayca hesap açabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu