Acil Nakit Para İhtiyaçlarına: Acil Kredi ile Çözüm

21.01.2022

Acil nakit paraya ihtiyacı olanlar için günümüzde en geçerli çözüm yöntemlerinden biri bir birinden farklı bankaların değişik çeşitlerle sunduğu ihtiyaç kredileridir.

İhtiyaç kredileri ya da bireysel krediler acil nakit ihtiyacı çeken herkes için özellikli avantajlar sağlayabilmektedir. Bu ihtiyaç kredileri bireyler için en hızlı nakit para bulma yöntemlerinden biridir. Ayrıca güvenilir bankalardan çekilen krediler diğer kurumlara oranla faiz oranları ve güvenilirlik konusunda daha caziptir. Kendi ödeme ve aklınızdaki planlara göre kendinize en uygun kredi seçeneklerini araştırarak kolayca belirleyebilirsiniz. Eğer kredi notunuzda herhangi bir problem bulunmuyorsa hemen hemen başvuruda bulunduğunuz tüm bankalar kredi cevabınıza olumlu dönüşler yapacaklardır.

Acil Nakit Para Lazım Diyenlere 5 Tavsiye

Daha öncesinde kredi çekmek dışında acil paraya ihtiyacı olabilecek okuyucularımız için normal hayatta uygulanabilecek ve istekleri karşılayabilecek, hızlı para bulma konusunda 5 tavsiyeyi yayımlamıştık. Dilerseniz başlığın bağlantısından yayınımıza ulaşarak okuyabilirsiniz.

İhtiyaç kredilerine başvurmadan önce, az önce belirttiğimiz gibi kendine uygun kredi seçeneklerini araştırmanız gerekmektedir. Kimi bankalarda faiz oranı yüksekken, kimi bankalarda dosya masrafı yüksek ve faiz oranı düşük olabilmektedir. Ayrıca, kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka ve mutlaka bankaların kefil ve gelir beyanı isteyebileceğini unutmayın. Eğer kefilsiz kredi almak istiyorsanız, kefil koşulu aramayan bankaları araştırmanızı tavsiye ederiz. Kredi ödeme planlarında, taksit erteleme veya ödemelere bir yıl, altı ay sonra başlama gibi avantajları gözden geçirin. Şu anda size acil nakit para lazım olabilir lakin, eninde sonunda çektiğiniz kredinin ödeme günü gelecek ve borcunuzu ödemek zorunda kalacaksınız bu sebeple her zaman kendinize uygun avantajlı bankaların kredi seçenekleri kullanmaya çalışın.

Son olarak şunu belirtmekte fayda var: eğer kredi alacaksınız her zaman ülkemizde resmî olarak bulunan bankalar aracılığıyla kredi alın. Bazı aracılar her ne kadar resmî görünsede güvenilir değillerdir ve 1 aldığınıza 10 katarak sizi zor durumda bırakabilirler. Bu konuya gerken önemi vermeniz sizin için önem arz edecektir.

Eğer bize iletmek istediğiniz bir yorumunuz ya da acil nakit ihtiyacı konusunda herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorum kutucuğundan iletin.

YORUMLAR

 1. Mesut dedi ki:

  Nakit çözümlerine mesut bey yanıt veriyor banka kapsamında çözümler sunuyor.

 2. cüneyt dedi ki:

  acil nakit para ihtiyacım var en acil hızlı kredi ile bir çözüm bekliyorum.

 3. duygu dedi ki:

  Acil kredi tavsiyesi arıyorum bende. TEB veya İş Bankası’ndan başvuru yapmayı planlıyorum. Daha fazla örnek seçenek sunarsanız iyi olabilir.

  1. Murat dedi ki:

   Finansbank gibi bankalar veriyor böyle kredileri. Eğer kredi notunuzda sorun yoksa 0,99 faiz oranıyla birçok banka kredi verebiliyor bunları araştırın.

 4. Esma Yurt dedi ki:

  Acil kredi çekmek istiyorum, birçok araştırmada bulundum. En uygun kredi seçenekleri sanıyorum ki dosya masrafı veya sigorta masrafı alamayan bankalar oluyor. İhtiyacım acil olduğundan dolayı iki bankaya başvuru yaptım birisiyle yarın şubede görüşeceğim diğer bankada mesaj attı ama henüz net bir dönüş yapmadılar.

  1. Melike dedi ki:

   Dediğiniz gibi dosya masrafı veya gelir belgesi istemeyen bankalar en uygun kredi veriyor. Nasılsa hepsinin faiz oranı aynı.

 5. Levent dedi ki:

  Merhaba, acil kredi çekeceğim bende. Yılbaşı tüketici kredileri gözüme çarpıyor ama çok da acil ihtiyacım yok kararsız kaldım.

 6. Sait Güneş dedi ki:

  Acil ihtiyaçlara nakit sıkıntısını çözün diye reklamlarda hep TEB avans çıkıyor ama faiz oranları çok yüksek. Yine aynı şekilde HSBC kredi kartım vardı 50 TL nakit avans çektim şok oldum. 25 TL işlem ücreti aldılar. Faizle birlikte 90 TL ödemişimdir o da çok beklemedim 2 hafta sonra hemen borcumu ödedim. Yani diyeceğim kredileri bilemem ama nakit avans çekerken temkinli olun arkadaşlar.

 7. Anonim dedi ki:

  Acil kredi çözümlerinizi bekliyoruz. Bir kredi olsun ki hemen başvuralım hemen sonuç gelsin.

 8. funda dedi ki:

  Yapı Kredi’den Acil Kredi ve ING İhtiyaç Kredisi 89TL’den Başlayan Taksit Avantajı gibi reklamlar görüyorum sürekli ama bankalar bana kredi vermiyor.

 9. Musa Doğan dedi ki:

  Herkes acil nakit ihtiyaçlarını kredilerle ödemeye çalışıyor fakat bence borç için borçlanmak kadar saçma bir durum olamaz.

 10. servet dedi ki:

  Acil para ihtiyaçlarına en uygun çözüm nakit krediler zaten. Bazı bankalar insanın durumu acil olduğundan nakit avans kullanımı yönelterek borç veriyor fakat onlarda da faiz oranları çok yüksek oluyor.

 11. Güler dedi ki:

  Ferman arkadaşımıza katılıyorum ben de hızlı bir sonuç için nakit avans çekmeyi düşündüm ama faiz oranları inanılmaz yüksek ve ne kadar geç ödeme yaparsak o kadar fazla zarara uğruyoruz. Bazı bankalar yapıyor bunu mesela TEB müşterilerine hazır kredi paketleri sunuyor hemen ATM’den ihtiyaçları kadar hızlı kredi verebiliyor. Onu araştırdığımda da faiz oranlarının biraz yüksek olduğunu gördüm ama ihtiyaç kredilerinden ziyade en azından dosya masrafı veya sigorta ücreti almıyorlar.

 12. Ferman dedi ki:

  Acil para ihtiyacım olduğundan kredi seçeneklerini araştırmaya başladım. Ben kredi değil de bankaların verdiği nakit avans gibi daha hızlı başvuru sonucu alabileceğim yani direkt ihtiyacım kadar kredi çekebileceğim bir hizmet arıyorum. Gerçi nakit avansların faiz oranının çok yüksek olduğunu duymuştum.

 13. ferdi dedi ki:

  Acil nakit para ihtiyacım var. Ne yapacağımı bilemesem de sanırım kredi çekeceğim.

 14. birkan dedi ki:

  Acil nakit ihtiyacına en iyi çözüm kredi çekmek herhalde. Başka bir yol göremiyorum ben.

 15. Ferat dedi ki:

  Acil ihtiyaçlara dediğiniz gibi en iyi çözüm acil ihtiyaç kredileri. Yalnız dikkat edilmesi lazım farklı kurumlardan aracılardan kredi borç para falan almayın. Bataklığa girmeyin.