Bankalar

Akbank Direkt Plus Mobil Bankacılıkta En İyiler Arasında

Araştırma şirketi Forrester’ın yayınladığı rapora göre Akbank, mobil bankacılık alanında dünyanın en iyi hizmetlerinden birini sağlıyor.

Forrester’ın 41 bankayı kapsayan araştırmasında Akbank, Akbank Direkt Plus Hizmeti‘yle 100 üzerinden aldığı 70 puan değerlendirmeyle en iyi mobil bankacılık hizmeti sunan 10. banka olarak listede yerine alıyor.

Akbank’ın mobil uygulaması Akbank Direkt Plus, bankanın zengin müşterilerine sunulan ayrıcalıklı bir hizmet.

Akbank Direkt Plus Nedir?

Akbank Direkt Plus, kullanıcılarına ayrıcalıklar ve avantajlar sunan bir mobil uygulamalıdır. Mobil uygulamayı AppStore, PlayStore mağazalarından akıllı telefonunuza indirerek kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Direkt Plus hizmetini kullanabilmek için bazı şartlar bulunuyor. Elbette ilk şart Akbank müşterisi olmanız, ikinci şartsa Akbank’ta 1 ay boyunca en az 200.000 TL veya muadili para cinsinden varlığınızın bulunması ya da son 12 ay süresince her ay düzenli olarak Akbank Direkt İnternet’i en az 1 kez ve Akbank Direkt Mobil hizmetini en az 1 kez kullanmış olmanız ve son 12 ay boyunca bu kanallardan toplam 25 adet ve üzerinde para transferi yapmış olmanızdır.

Bu şartları sağladığınız takdirde Akbank Direkt Plus hizmetini kullanabilirsiniz.

Akbank Direkt Plus Avantajları ve Sağladığı Ayrıcalıklar

Direkt Plus uygulaması Akbank müşterilerine özel ve farklı ayrıcalıklar sağlıyor. Bu ayrıcalıklardan ilki, size özel müşteri temsilcisiyle dilediğiniz anda görüntülü görüşmeyle canlı destek alabiliyor olmanız.

İkinci avantaj ise bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla takip edebileceğiniz bir uygulama içi mobil ajandaya sahip olmanızdır. Ajandanıza hatırlatıcılar eklemeniz de mümkün.

Başka bir avantajda Akbank çağrı merkezine öncelikli olarak bağlanabiliyor olmanız, bu ayrıcalık Direkt Plus kullanıcılarını dakikalarca telefonda beklemekten kurtarıyor.

Ayrıca Akbank Direkt Plus hizmetini kullanan müşterilerine farklı kampanyalar sunuyor. Bu kampanyaları mobil uygulama üzerinden takip edebilir ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Dönemlik olarak raporlar yayımlayan kurum Forrester Research geçen yıl 2014 mobil bankacılık raporunda Garanti Bankası mobil uygulamasını dünyadan 32 banka arasında birinci seçmişti.

Bu yıl Forrester raporunda Akbank 10. sırada yer alırken, İspanyol CaixaBank 41 bankanın ilk sırasında yer alıyor. CaixaBank mobil uygulamasında müşterilerinin finansal durumlarını analiz ederek, gelecekteki harcamalar konusunda önerilerde bulunuyor ve müşterileri bakiyelerinin yetersiz olması durumda kredi çekebilmeleri için yönlendirme sağlıyor.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir