Bankalar

Albaraka Türk hesap işletim ücretlerini tamamen kaldırdı

Albaraka Türk Katılım Bankası, müşteri hesaplarına uygulanan hesap işletim ücretlerini kaldırdı. 2016 yılı Ocak ayı itibariyle Albaraka’da hesabı bulunan banka müşterilerinden hiçbir şekilde hesap işletim ücreti alınmıyor.

Albaraka’da yeni hesap açacak müşterilerden de herhangi bir şart gerekmeksizin hesap işletim ücreti alınmayacak. Yeni açılacak Türk lirası, Döviz ya da Altın gibi tüm cari ve katılma hesapları koşulsuz olarak hesap işletim ücretinden muaf tutulacak.

Hesaplardan alınan işletim ücreti uygulamasını sonlandırarak, masrafsız bankacılığa adım atan Albaraka, aynı zamanda dijital kanalları; internet şubesi, mobil şube ve ATM’lerden Türk lirası cinsinden yapılan havale ve EFT gibi para transfer işlemleri için de ücretlendirme yapmıyor.

Hesap işletim ücreti dışında Albaraka’nın dijital kanallarından yapılan işlemlerinden de ücret almıyor olması bankayı dijital tarafta tamamen masrafsız yapıyor. Bankanın dijital kanallarından yapılacak kredi kartı ödemeleri, döviz alım-satım, fatura ödemeleri ve vergi ödemeleri gibi bireysel bankacılık işlemlerinin tümü masrafsız bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir