Bankaların Verdiği En Yüksek Kredi Limiti

Okuyucularımızdan gelen soruları herkesin yararlanabileceği şekilde açıkça cevaplamaya devam ediyoruz. En son bir okuyucumuz Bankalar en fazla ne kadar kredi verir? sorusunu bize göndermiş. Soruyu cevaplayalım.

Bir bankanın en fazla ne kadar kredi verebildiğine ait herhangi bir kısıtlama bulunmamakla birlikte, bu karar kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Kişiye göre değişiklik gösterebilir dediğimiz nokta, bankalarda bulunan mevduatlarınız, kredi notunuzun performansı gibi etkenlerdir.

Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Kredi limitinin ne kadar yüksek olacağına dair belirlemelerde, Bankalar kesin bir kural altında değillerdir, fakat genelde bankalar aldığınız kredinin aylık taksitlerinin yine aylık gelirinizin 1/3’ünü geçmeyecek şekilde kredi vermeyi uygun görmektedirler. Bu durum az önce yukarıda belirttiğim gibi değişiklik gösterebilir. Örneğin, mevduat birikimleriniz ya da belgelenebilir yüksek teminatlarda bulunursanız istediğiniz miktarla da yüksek kredi alabilme şansınız olacaktır.

Ayrıca, alacağınız krediye göre de limit değişiklik gösterebilir. Örneğin, ihtiyaç kredisi için bankanız farklı bir limit belirlerken, taşıt ya da konut kredisi gibi durumlarda verdiği kredi miktarını artırabilir. Yine de Bu konuda daha sağlıklı bilgilendirme için çalıştığınız bankayla görüşmenizi tavsiye ederim.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu