Bankalar

İnternetten Banka Hesabı Açma Yolları

Vaktiniz yoksa internetten banka hesabı açma adımlarını izleyebilir ve yeni bir banka hesabı açabilirsiniz. Şubeye gitmeden banka hesabı açma işlemleri oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Bankalara göre değişmekle birlikte, genellikle kişisel bilgilerinizi verdiğiniz bir başvuru formu dolduruyorsunuz ve banka sizi arayarak hesap açılış işlemlerinizi onaylıyor. Ancak tabii, standart banka hesabı açma sürecinde olduğu gibi bir takım gerekli belgelere imza atmanız gerekiyor. Bunu adresinize gelen banka personeli eşliğinde veya şubelerde yapabiliyorsunuz.

Şubeye gitmeden internetten banka hesabı açmayı düşünüyorsanız, bu olanağı sağlayan bankalara başvuru yapabilirsiniz. İnternetten banka hesabı açmanızı mümkün kılan bankalara ve her birinin hesap açılış süreçlerine göz atın.

İnternetten Banka Hesabı Açmak İçin 6 Alternatif

Şubeye gitmeden banka hesabı açma olanakları genellik şubesiz bankacılık faaliyetleri çerçevesinde sunuluyor. Ancak tabii ki birçok banka da müşterilerine bu tür imkanlar sağlıyor. İşte internetten banka hesabı açmak için başvuru yapabileceğiniz bankalar:

1. QNB Finansbank Enpara

QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık iştiraki olan Enpara, teknik olarak fiziki bir şubeye sahip olmadığı için hesap açılışlarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Enpara’nın web sitesine girerek Enparalı Ol butonuna tıkladığınızda, kişisel bilgilerinizi girebileceğiniz bir form karşınıza çıkıyor.

Bu formu doldurduğunuzda, çok kısa bir süre içerisinde bir Enpara müşteri temsilcisi tarafından aranıyorsunuz. Müşteri temsilcisi ile bir gün ve saat belirledikten sonra, bir banka çalışanı ev veya iş yeri gibi talep ettiğiniz bir adreste sizi ziyaret ediyor. Gerekli belgeleri imzaladıktan sonra hesap açılış işleminiz tamamlanıyor. Ayrıca, hesabınıza ait bir banka kartı da tarafınıza aynı gün içinde size teslim ediliyor.

2. CEPTETEB

TEB’in şubesiz bankacılık uygulaması CEPTETEB de internetten banka hesap açmayı mümkün kılıyor. CEPTETEB’in hesap açılış süreci de Enpara’ya benzer bir şekilde tamamlanıyor.

CEPTETEB’in web sitesine giriş yaparak Hesap Aç sayfasından başvuru yapabiliyorsunuz. Kişisel bilgilerinizi girdikten sonra, müşteri temsilcisi sizi arıyor ve belirlediğiniz bir gün, saat ve adreste sizi ziyaret ediyor. Gerekli belgeleri imzalıyorsunuz ve hesap açılış işleminiz tamamlanıyor. CEPTETEB hesap kartınız da aynı gün tarafınıza teslim ediliyor.

3. ING

ING şubeye gitmeden banka hesabı açabileceğiniz bir başka alternatifi oluşturuyor. ING’nin Hesap Açılış sayfasından kişisel bilgilerinizi girerek ve sözleşmeleri online ortamda onaylayarak başvurunuzu tamamlayabiliyorsunuz.

ING’in en popüler ürünlerinden olan e-Turuncu Hesap açılışını böylelikle internet üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Bununla birlikte ING en yüksek faiz veren bankalar arasında da yer alıyor. e-Turuncu Hesap açarak yüksek faiz oranlarından da yararlanmanız mümkün oluyor.

4. Ziraat Katılım

Katılım bankacılığı alanında faaliyet gösteren Ziraat Katılım, internetten banka hesabı açma olanağı sunan bir diğer alternatifi oluşturuyor. Ziraat Katılım’ın Anında Hesap Aç sayfasına girerek başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.

Başvuru formunu doldurduktan sonra, Ziraat Katılım müşteri temsilcisi sizi arıyor ve onayınızı alarak hesabınızı açıyor. Müsait olduğunuz bir zamanda ise hesap açılışı için gerekli belgeleri imzalamanız için Ziraat Katılım veya Ziraat Bankası şubelerini ziyaret etmeniz gerekiyor.

5. Senin Bankan

Katılım bankası Kuveyt Türk’e ait şubesiz ve masrafsız bir bankacılık hizmeti olan Senin Bankan, şubeye gitmeden banka hesabı açmanızı sağlıyor. Hesap açmak için Senin Bankanlı Ol sayfasından başvurunuzu yapabiliyorsunuz.

Senin Bankan’da süreç tıpkı CEPTETEB ve Enpara’ya benzer bir şekilde ilerliyor. Başvuru formunu doldurduktan sonra müşteri hizmetlerinden bir yetkili sizi arıyor ve belirlediğiniz gün ve saatte sizi adresinizde ziyaret ediyor. Adres ziyaretinde gerekli belgeleri imzaladıktan sonra hesabınız açılmış oluyor.

6. Garanti BBVA

Garanti BBVA’da da internetten banka hesabı açma işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Hesap açmak için Garanti BBVA Mobil’i indirmeniz ve uygulama üzerinden müşteri temsilcisi ile görüntülü konuşma yapmanız gerekiyor.

Görüntülü konuşmayı tamamladıktan sonra herhangi bir Garanti BBVA şubesine giderek birtakım belgeleri imzalamanız gerekiyor. Şube ziyaretinizden sonra banka hesabınız açılmış ve aktif edilmiş oluyor.

İnternetten Banka Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler

İnternetten banka hesabı açmak için nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaportunuzdan herhangi biri üzerindeki bilgileri başvuru formuna girmeniz gerekiyor. Ayrıca, şubeye imza atmak için gitmeniz gerektiğinde, bu kimlik belgelerinden herhangi birini yanınıza almanız gerekiyor.

İnternetten banka hesabı açmak için gerekli bilgi ve belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • T.C. Kimlik numarası
  • Ad ve Soyad
  • Telefon numarası
  • Adres bilgisi

Banka şubelerine gidecek vaktiniz yoksa doğrudan banka personellerinin sizi adresinizde ziyaret edebileceği bankalardan hesap açabilirsiniz. Eğer belirli bir süre içerisinde banka şubelerini ziyaret edebilecekseniz diğer alternatifleri denmeyi düşünebilir ve şubede sadece bir imza atarak hesap açabilirsiniz.

Yağız Okan

Kişisel finans alanında uzmanlaşmış ve Sertifikalı bir serbest yazar olan Yağız Okan, 2014 yılında Konupara’ya katıldı. Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık, ek olarak İktisat bölümlerinden mezunu olmasının yanı sıra, Finansal Okuryazarlık Sertifikası ve MEB Genel Muhasebe Sertifikasına sahip. Krediler, kredi kartları ve mevduatlar gibi bankacılık ürünleri ve kişisel finans konusunda uzman. E-posta: yagizokan@konupara.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir