BankalarKrediler

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Günümüzde kredi almak kolaylaştı ve özellikle ev hanımlarına da kredi veren bankalar son yıllarda yoğunluktadır. Biz her ne kadar çalışmayan, ev hanımlarına kredi ifadesini kullanıyor olsak da işsiz olmanız, öğrenci olmanız veya gelirinizin olmaması bankalar tarafından “gelir belgesi olmayan tüketiciler” şeklinde tanımlanıyor. Bu anlamda yapacağınız başvurular da “ihtiyaç kredisi” ürünleri altında değerlendiriliyor.

Çalışmayan, gelir belgelemeyenler ve çoğu zaman ev hanımları tarafından bu konuda çok fazla soru gelmeye devam ediyor. Bu sebeple birkaç yıl önce yazdığımız bu yazıyı daha ayrıntılı bilgi verebilmek adına güncellemek istedik.

Yazıyı sonuna kadar okumanız halinde aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabileceğinizi düşünüyoruz. Yazımızda ev hanımlarına kredi için gerekli şartlar, kredi başvurusu yapılırken izlenmesi gereken adımlar başta olmak üzere birkaç alt başlık ekleyerek zenginleştirdik. Umarız ki sizin için faydalı bir yazı olur.

Ev Hanımlarına Kredi Verilir mi?

Ev hanımlarına kredi verilir mi?
Ev hanımlarına kredi verilir mi?

En temel sorudan başlayalım; gelir belgeleyemediği halde çalışmayan ev hanımlarına kredi verilir mi sorunun çok net bir cevabı var. Evet, ev hanımlarına birazdan aşağıda bahsedeceğimiz şartları sağladıkları takdirde kredi verilir.

Bankalar sizin yapacağınız kredi başvurusunu ev hanımı olarak değil, çalışmayan birey olarak değerlendirmektedirler ve bugün herhangi bir işe sahip olsa da olmasa da kredi başvurusu yapan tüm bireylerin kredi notu değerlendirilir.

Söz gelimi, yapmış olduğunuz başvuru için bankalar ilk olarak kredi notunuza bakacak ve kredi notunuz üzerinden ön değerlendirmeyi yapacaklar.

Bu nedenle detaya fazla girmeden kredi notunun ne olduğu konusunda da kısaca bilgi vermenin zaruri olduğunu düşünüyoruz. Kredi notu, daha önce bankalardan kredi veya kredi kartı gibi ürünleri kullandıysanız, şahsınıza ait oluşturulan bir referans puanıdır. Bu notu etkileyen en büyük faktör geçmişte yaptığınız ödemelerin ne kadar düzenli veya düzensiz olduğudur. İster kredi, isterseniz de kredi kartı kullanmış veya kullanıyor olun, hangi bankadan olduğu fark etmezsizin tüm bankalar bu notu, yani ödeme performanslarını görebiliyor. Eğer ödemeleriniz düzenliyse kredi notunuz yüksek olacaktır, ödemeleriniz düzensiz ise kredi notunuz düşük olacaktır.

Peki ama bu ne avantaj sağlıyor?

Kredi notunuz eğer yüksekse örneğin, en az 1500 ve üzerindeyse bahsedeceğimiz diğer koşulları sağlamıyor olsanız dahi büyük olasılıkla kredi alabilirsiniz. Kredi notu, büyük ölçüde ödeme performansınızı yansıttığı için ödemeleri düzenli olan tüketicilerin kredi notu yüksek oluyor ve bu durum bankalara güven sinyali veriyor. Risk raporunuzu sorgulamak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Kredi notunuzun hesaplanmasında ödeme performansınızın önemli olduğu kadar mevcut borç, finansal varlık ve yeni kredi açılışlarının da önem arz ettiğini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Her şeye rağmen kredi notunuz düşük olsa da kredi alabilmeniz için farklı seçeneklerde var. Alt başlıktan okumaya devam edin.

Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Ev hanımlarına kredi için gerekli şartlar.
Ev hanımlarına kredi için gerekli şartlar.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların ilk değerlendirme kriterinin kredi notu performansını olduğunu söyledik. Fakat daha önce banka gibi finansal kuruluşlardan kredi veya kredi kartı gibi ürünleri kullanmayan bireylerin kredi notu hesaplanmamış oluyor. Veyahut bu finansal ürünler kullanılsa dahi düzensiz ödemeler neticesinde kredi not performansı dezavantaj sağlayabiliyor.

Fakat bankaların kredi başvurusu sırasında tek değerlendirme kriteri kesinlikle kredi notu değildir. Aşağıdaki yolların her biri kredi başvurusu yaptığınızda bankalar tarafından olumlu bir kriter olarak değerlendirilmektedir. Bahsi geçen kriterlerden en az birini veya birkaçını sağlıyor olmanız durumunda başvurunuzda avantaj sağlayabilirsiniz.

Bu nedenle başvurunuz sırasında bankaların talep ettiği aşağıdaki alternatif şartları lütfen inceleyin.

Ek gelir. Herhangi bir kira geliri elde ediyorsanız veya evinizde çalışarak belirli bir kazanç sağlıyorsanız bankalar ev hanımlarına kredi verirken bu kriteri göz önünde bulunduruyorlar. Aylık binlerce lira geliriniz olması şart değil. Örneğin, başvuru yapacağınız kredi tutarının aylık taksiti 500 lira ise ve sizinde aylık 500 ya da üzerinde ek gelir kazancınız varsa başvuru değerlendirmesinde bu durum size avantaj sağlayacaktır.

İpotek. Tüketiciler tarafından pek tercih edilmeyen bir yol olsa da yine de belirtmekte fayda var. Eğer arsa, arazi, konut gibi gayrimenkul sahibi iseniz; taşınmazınızı ipotek ederek kredi alabilme şansınız da vardır.

Emekli aylığı. Anne ya da babanızdan kalma bir emekli aylığı alıyorsanız, bu tür ödemeler düzenli gelir olarak kabul edildiği için emekli aylığı da olumlu bir kriterdir ve gelir olarak kabul edilir.

Finansal varlıklar. Bankalarda bulunan finansal varlıklarınız da başvuru değerlendirmelerinde olumlu bir etki bırakır. Mesela, birikim hesabı veyahut yatırım hesaplarınız varsa hesaplarınızda yer alan varlıklar size bir çeşit garantörlük eder. Aynı şekilde mevduat faiz geliri elde ediyorsanız bu da olumlu bir kriter olarak kabul edilir.

Kefil. Çalışmayan veya gelir elde etmeyen bir ev hanımı olarak son seçeneğiniz finansal durumunda herhangi bir olumsuzluk bulunmayan bir kefil bulmaktır. Bulacağınız kefil, yukarıdaki kriterlerin en az birini karşılıyor olmak zorundadır.

Kredi notu da dahil olmak üzere eğer kredi notunuz olumsuz ise bankaların kredi başvurusu sırasında gerekli şartları bu yönde olacaktır.

Daha açık bir ifadeyle belirtelim ki, bankalar sizin adınıza kredi daha yalın bir anlamda borç verecekler. Elbette ki verecekleri bu borcun ödenebileceğinden emin olmak istiyorlar. Bunun dışında bankalar her ne kadar kredi kullandırmaya olumlu yaklaşsalar da son yıllarda kredi borcunu ödeyemeyen vatandaşların sayısındaki artış neticesinde yasal kısıtlamalarla karşı kaşıya kalmışlardır. Örneğin, bugün kredi kartı limitini artırmak isteyen çalışan bir vatandaş dahi maaşının maksimum birkaç katına kadar limitini artırabilmektedir.

Başvuru Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ev hanımları kredi başvurusu yaparken nelere dikkat etmelidir?
Ev hanımları kredi başvurusu yaparken nelere dikkat etmelidir?

Öncelikle ev hanımı ifadesini unutun ve kendinizi çalışmayan birey statüsünde değerlendirin. Kredi puanınızın oluşmaması veya düşük olması durumu en başından size dezavantaj olacaktır. Bu sebeple başvuru şartları başlığında belirttiğimiz; ek gelir, finansal varlık ve kefil gibi alternatiflere sahip olup olmadığınızı düşünün. Altını çizecek olursak, bahsedilen şartlardan bir ya da birkaçına sahip olmanız başvurunuzu olumlu etkileyecektir.

Bunun dışında kredi tutarı seçimi yaparken mantıklı hareket edin. Gerekli şartların sağlanmadığı hallerde 40 bin TL, 60 bin TL gibi yüksek rakamlarda kredi alamayacağınızı göz önünde bulundurun. Örneğin, aylık düzenli gelir elde eden bir tüketicinin başvuru yapabileceği kredi tutarının aylık taksitleri gelirini geçemez. Bu kuralı da göz önüne alarak akla uygun bir kredi tutarı belirlemeye özen göstermelisiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Hangi bankalar ev hanımlarına kredi veriyor?
Hangi bankalar ev hanımlarına kredi veriyor?

Gerekli şartları sağladığınız takdirde Türkiye’deki tüm bankalar kredi başvurunuzu aynı şekilde değerlendirecektir. Bu noktada bir tüyo vermek istiyoruz; sık olarak çalıştığınız ve az da olsa hesap hareketliğinizin olduğu bir banka varsa, başvurunuzu ilk etapta bu bankadan yapmaya çalışın. Bankalar çoğu zaman kendi müşterilerine daha olumlu yaklaşabiliyorlar.

Son yıllarda dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet bankacılığı gelişmeye başladı. Birçok banka internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu alıyor ve tutarı düşük krediler evrak gereksinimi olmadan ön onay sonrası dakikalar içerisinde müşteri hesabına aktarılabiliyor. Bu nedenle bu bankacılık ürünlerini kullanarak başvuru yapmanızı tavsiye edebiliriz. Bu minvalde başvuru yapabileceğiniz bankacılık ürünlerinden bazılarından da kısaca bahsedelim:

 • Enpara
 • CEPTETEB
 • İş Bankası
 • Garanti BBVA
 • Denizbank
 • Ziraat Bankası

Enpara. Finansbank’ın dijital, şubesiz bankacılık ürünü Enpara, şubesi bulunmadığından dolayı tüm finansal bankacılık işlemlerinin internet üzerinden gerçekleştirildiği bir hizmettir. Kredi başvuruları da aynı şekilde internetten gerçekleştirilir. Enpara ile örneğin, 5000 TL tutarında masrafsız bir şekilde kredi alabilmek mümkündür.

CEPTETEB. Bir diğer dijital bankacılık ürünü olan TEB’in CEPTETEB ürünü de tüm bankacılık işlemlerinizi internet ortamında yapmanızı sağlar. 1000 TL’den 15.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilmeniz mümkündür.

İş Bankası. Anında Kredi hizmeti sayesinde internet üzerinden direkt kredi veren bankalardan bir diğeri olan İş Bankası’ndan da kredi başvurusu yapabilmeniz mümkün olacaktır.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında Garanti BBVA, Ziraat Bankası, DenizBank veya VakıfBank gibi tüm bankaları da dahil edebiliriz. Önemli olan gerekli şartların sağlanmasıdır. Şartları sağladığınız takdirde kredi başvurusu yapabilir ve onay olabilirsiniz.

Son olarak, şayet kredi notunuz düşükse 7-8 ay gibi bir sürede düzeltme sağlayarak da başvuru yapmayı tercih edebilirsiniz. Konuyla ilgili kredi notu yükseltme adlı yayınımızdan fikir alabilirsiniz.

66 Yorum

 1. Çok acil ihtiyacım var kredi kartını kapatacağım hangi bankaya başvuru yaptıysam olmadı. Çok ihtiyacım var, ev hanımlarına kredi veren bankalar konusunda yardım edebilirseniz sevinirim.

 2. TEB kullanıyorum ve kredi kartı kartım var. Uzun süredir de çalışmıyorum. TEB kendi arayarak bana kredi verebileceklerini söyledi. TEB dışında hiçbir bankadan alamıyorum. Benzer durumda olan varsa bu şekilde deneyebilir.

 3. Bugün başvuru yapmaya gittim banka çalışanı gelir belgesi sordu. Gelir belgesi gösteremeyeceğimi çalışmadığımı söyledim yine de başvuru aldı. Kredi puanım kötü de değil. Sanıyorum bu iş olacak.

 4. Yazı için teşekkürler bir eklemede ben yapayım ipotekli olarak da ev hanımları kredi alabiliyor. Ben öyle almıştım zamanında.

 5. Ev hanımlarının gelir belgesiz kredi alabilmesi için kredi notunun yüksek olması gerekiyor doğru anladıysam. Bugün başvuru yapıp deneyeceğim.

 6. Ben ev hanimiyim hic bir yerde calismadim ve hic kredi kartim olmadi ama hic bir yere borcum yok bende kredi almak istiyorum mumkun mu acaba hemen cevap atarsaniz sevinirim

 7. 10 bin tl veya değil ne kadar isterseniz kredi veriyorlar ama atladığınız bir nokta var arkadaşlar yukarıda bir bankacı hanımda açıklamış kredi notunuz düşükse vermiyorlar kredi. Gelir belgesi istiyorlar yani çalışmak lazım gerekiyor.

 8. 10 bin lira kredi çekmek istiyorum bende çalışmıyorum, araba almak istiyorum verirler mi kac para öderiz.

 9. Ben geçen yıl çok rahat bir şekilde kredi alabilirken bu yıl alamıyorum. Ödemelerimde 4 ay gecikme oldu ne yazık ki. Anlaşılan gelir belgesi gösteremeden bu sefer kredi alamayacağım.

 10. Garanti Bankası gelir belgesi olmadan kredi verebiliyor. Ev hanımı olduğum dönemde 10 bin tl kredi çektiğimi hatırlıyorum. Tekrar Garanti’ye başvuru yapacağım.

 11. Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren banka diye bir şey yok. Her banka veriyor da bazıları gelir belgesi bazıları da kefil istiyor. Bu konuda bir sıkıntınız yoksa sizde kredi alabiliyorsunuz. Benim bildiklerim bu yönde.

 12. Güneş hanım aynı şekilde krediniz onaylandıysa bankalar kesin verir yani boş yere sizi çağırmazlar banka şubesine demek ki kredi verebilecekler. Eğer pürüz çıkaracak olsalardı baştan onay vermezlerdi başvurunuza. Rahat olsun içiniz umarım darısı başıma olur.

 13. Dün sitenizden SMS koduyla biraz başvuru yaptım 2 dakika geçti veya geçmedi mesajla onay geldi. Bankayı aradım müşteri olmadığım için şubeye gelin dediler sanırım kredim gerçekten onaylandı. Pürüz çıkarmazlar umarım gelir belgesi yok ve ev hanımıyım.

 14. Kredi çekebilmeniz için kefilli de olsa fark etmez kredi notunuzun kötü olmaması gerekiyor. Devletten bir yardım ödeneği alıyorsanız bankalar gelir olarak göremeyeceğinden dolayı sadece buna güvenip başvuru yapmanız olumsuz sonuç verebilir fakat yine de bir denemenizi öneriyorum.

 15. Arkadaşlar ev hanımlarına kredi veren bankalar hakkında size bir bilgi vermek istiyorum. Ben bankacıyım ve çoğu hanım bu durumu araştırıyor. Birçok arkadaşın ve sitede verilen bilgiler doğru. Kredi alabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Yani kredi notunuz 1500’ün üzerindeyse ön onayı alır ve kredi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu seviyenin altında kredi puanı olan ev hanımlarından banka gelir belgesi ister. Doğal olarak gelir gösteremediğiniz için kredi vermezler. Yani herkes on yerden dolandırıp anlatmış bir bankacı olarak size net bir şekilde anlatmadan içim rahat etmeyecekti.

  1. Merhaba ozge hanim ben 2 yildir bi bankadan maas adi altinda odenek aliyorum bakima muhtac birine baktigim icin her ay banka hesabim aktif halde isliyor acaba bu nedenle kredi verirlermi bana veya kefilli kredi cekebilirmiyim

 16. Başvuru sonucum onaylandı ama hafta sonu olduğundan ancak pazartesi şubeye gidebileceğim. Keşke biraz daha erken başvuru yapsaydım bir ev hanımı olarak kredim onaylanmış bilgiler için teşekkürler.

 17. Selam banu bende ev hanımıyım kredi başvurum reddedildi ama cepteteb ile yaptığım başvuruyu onayladılar 2000 tl talep ettim beklemiyordum teşekkür ederim.

 18. Cepteteb bankacılık uygulaması geçtim geçen gün aslına bakarsanız kredi başvuru için istemiştim bugün geldiler ve kredimin onaylandığı söylediler 3 bin lira talebim olmuştu. İhtiyacı olan arkadaşlar bir araştırın derim.

 19. VakıfBank’ta veriyor hatta bugün kampanya mesajı atmışlar 5000 TL’ye kadar kredi kartı olan ev hanımı veya gelir belgesi gösteremeyen sicili temiz kimselere kredi veriliyor. Ben başvuru yapıcam buraya. Araştırın arkadaşlar.

 20. TEB’e başvuru yaptım ev hanımlarına kredi veriyorlarmış gerçekten şubeden söylediler denemek istiyorum bugün.

 21. Teşekkürler arkadaşlar tavsiyeler için az önce bir kredi başvuru yaptım ön onay geldi sms ile sanırım oldu. Banka açılınca şubeye gideceğim bakalım.

 22. Ben ev hanimiyim 2 çocuğum var ve ufaklar çalışmam mümkün değil ve kredi çekmek istiyorum daha önce bankalarla hc bir ilgim olmadi yinede verirlermi

 23. Ben haftalar önce Enpara hesabı açmıştım içerisine bir miktar birikmiş param olan 5 bin tl yatırdım ve birikim yapıyordum. 15 bin tl gibi acil bir krediye ihtiyaç duyduk. Başvuru yaptım 10 veya 15 dakika geçmedi hesabıma talep ettiğim krediyi gönderdiler. Bende bir evhanımı olarak bu yöntemle kredi alabildim.

 24. arkadaşlar ev hanımıyım TEB’e kredi başvurusu yaptım onayladılar daha öncesinde hiç borcum yoktu. Kullandığım bin liralık kredi kartım vardım sadece bilginiz olsun.

 25. Merhaba arkadaşlar yakın zamanda bende başvuru yapmayı düşünüyorum. Ev hanımı olup kredi alan arkadaşlar süreçleri yazabilirse bizde bilgilenmiş oluruz.

 26. Ev hanımı olup kredi çekebilen arkadaşlar neler yaptıklarını anlatsalardı keşke. Ben daha önce bu şekilde kredi almıştım ama şimdi alamıyorum. SMS ile red cevabı geldi şubeye bekledikleri yazıyor. Sanırım kefil isteyecekler. Önceden 5 bin civarı çekim yaptığımda sorgusuz sualsiz verdiler şimdi 20 bin istedim eşimin dahi haberi var ama şubeye çağırıyorlar.

 27. Kredi başvurusu yaptım TEB’e ev hanımı olup gelir gösteremediğimden kefil istediler arkadaşımı götürdüm sanırım kredi alabileceğim. İhtiyacı olan arkadaşlara fikir olması açısından yazmak istedim.

 28. Arkadaşlar yeni gördüğümden cevap yazıyorum. Benden nüfus cüzdanı fotokopisi istedikler yalnızca. TEB’den kredi çektim. Ödemelerim düzenliydi. Çok değil 10 bin TL gibi bir miktar kredi çektim. Ev hanımı olduğumdan gelir belgeleyemedim ama zaten istemediler de banka şubesine giderek kredi sözleşmelerini imzaladım ve aynı gün krediyi aldım. Çok şükür kredi borçlarımı da zamanında ödüyorum.

 29. Gülten Hanım, kredi kartınızın olmasına gerek yok ki. Bende kredi aldım tek sorun kredi notunuzun düzgün olması. Kredi notunuz da sorun yoksa bütün bankalar kredi verir ama genelde gelir belgesi istiyorlar. Burada arkadaşlar kredi kartımız var bankaları kullanıyoruz demiş onlar gelir belgesi gösteremiyorlar ve kart ödemeleri düzenli olduğundan rahat bir şekilde kredi alıyorlar gelir belgesi göstermeden çünkü ev hanımı zaten gelir belgesi gösteremez. Benim anladığım bu en azından. Tek bildiğim kredi kartı olmadan da kredi çekebilirsiniz.

 30. Nuran hanim bende ev hanimiyim fakat kendi evim var is kurmak icin kredi almak istiyorum aldiginiz bankayi soylermisiniz evimi ipotek edicem gerekirse

 31. Nuran hanım sakıncası yoksa banka adını paylaşabilir misiniz? Bir de kredi kartınızı aldığınız zaman ev hanımı olarak mı görünüyordunuz yoksa çalışma hayatında mıydınız? Çünkü benim kredi kartım yok ve arkadaşlarım ihtiyaç kredisi çekemeyeceğimi söylüyorlar.

 32. Gelir belgesi istemediler bende geçen hafta bir bankadan kredi çektim hatta soran olursa hangi bankadan çektiğimi de söyleyebilirim. Reklam denmesin diye banka adını yazmıyorum. Ev hanımıyım ve daha önce kullandığım kredi kartım vardı. Çok bir şey çekmedim ama yine hatırı sayılır bir para çektiğimi düşünüyorum. Faiz oranlarını düşük tutsalar iyi olurdu.

  1. Hangi banka acaba bende is yapmak istiyorum ama sermayem yok bende basvuru yspmak istiyorum

  2. Nuran hanım hangi banka bende çekmek istiyorum kredi çekerken evrak olarak ne istyorlar

 33. Ben evlenecek kızım için kredi çekmeyi düşünüyorum çokta değil 5 bin tlye kadar çekebilirsem gönlümden geçen birkaç bir şeyi kızıma almak istiyorum. Emekli öğretmenim daha önce kredi çektim ve ödemesi devam ediyor bir kredi daha çekebilir miyim diye tereddütlerim var.

 34. Kredi alma dışında acil para ihtiyaçlarını giderecek mantıklı bir çözüm arayışı içindeyim ama sanırım bu arayışım bile mantıksız.

 35. Biz ev hanımlarına kredi veren banka yok. Benim ne kredi borcum vardı ne kredi kartım. Gelir belgesi istedi gittiğim 2 banka. Ama bu listede yer alan bankalara gitmedim. Bir de bunlara gidip deneyeceğim umarım kredi alabilirim başvurum olumlu sonuçlanır.

 36. Ev hanımı arkadaşlara sesleniyorum kredi notunuz düşükse hiçbir banka kredi vermez zaten. Deneme amaçlı olarak denizbank kredisine başvurun. Kredi sonucu bir iki dakika içinde cep telefonunuza gelecek. Olumsuz yanıt verirlerse bilin ki kredi notunuz vahim. Şubeye görüşmeye çağırırlarsa bilin ki iş olmuş demektedir.

 37. Benim gözlemlediğim kadarıyla TEB, HSBC ve Yapıkredi gelir belgesiz kredi verebiliyor. Gelir belgesiz dediği ev hanımları dahil gelir belgeleyemeyen herkese verilen krediler. Diğer arkadaşların da dediği gibi bankalarla probleminizin olmaması şart. Kredi notu standartların altında olan ev hanımlarından kredi için kefil isteyebiliyorlar.

 38. Ne yazık ki bende kredi alamıyormuşum. Ev hanımı olduğum değil, gelir belgeleyemedim için de değil 1-2 sene öncesinde kredi notum düşmüştü. Sanıyorum kredi alamayanlarda kredi notundan kaybediyor.

 39. Arkadaşlar bende yapıkredi de başvuru yapmıştım. Geçen hafta onaylandı ama dosya masrafı olduğundan alternatif arıyorum.

 40. Bankadan kredi çekemeyenler için acil para lazım önerilerinizi de bekliyoruz o zaman. Bu arada bu site dışında gördüğüm bir şey var bazı dolandırıcılar telefon numaraları veriyor borç verebiliriz diye itibar etmeyin arkadaşlar.

 41. Arkadaslar benim bankarda skorum dusuktu ve bankalar kredi vermiyordu internetten birini buldum kenan diye 2 saatte 15000 tl cikartti yapikredi den ihtiyaci olan varsa veriyim numarasini yuzde 10 ile calisiyor. (Numara Gizlenmiştir)

  Editör Notu: Canan Hanım, kullanım koşullarımız gereği telefon, adres, e-posta paylaşımları güvenlik nedeniyle yayınlanmamaktadır. Anlayışınız için teşekkürler.

  1. Canan hanım kenan beye ulasmam lazim yardimci olur musunuz

  2. canan hn mrh. bende kredi alamıyorum.Nasıl ve nerden kredi aldığınızı öğrenmek istiyorum bana dönüş yapabilirmisiniz

 42. Günaydın arkadaşlar. Anladığım kadarıyla kredi notu düzgün olanlar yada ödemelerini düzenli yapanlar çalıştıkları bankalardan kredi başvurusu yaptıklarında ev hanımı olsalar bile kredi alabiliyorlar. Ben çalışmıyorum, az önce internetten iki bankaya başvuruda bulundum bakalım ne diyecekler.

 43. Ben de daha önce çalışmadığım halde kredi alabilmiştim. Hatta reklam olmayacaksa bankanın adını da vereyim. Garanti bankası kredi kartım vardı. Kredi kartımın olduğu dönemlerde çalışıyordum fakat sonra işten ayrıldım ve ev hanımıyım Garanti bankasına kredi başvurusu yaptığımda onaylandı ve gelir belgesi istemediler. Diğer arkadaşların da dediği gibi kredi kartı ödemelerim düzenliydi belki o şekilde almışımdır. Borcum bitti tekrar başvuru yapacağım umarım olumsuz cevap vermezler. Tereddüt ettim biraz.

 44. Gündüz hanım, arkadaşlarınızın kredi alabiliyor olmasının sebebi onların bankalar tarafından tanınıyor olması. Daha açık söylemem gerekirse, bankalarla çalıştığınız zaman sizin kredi notunuz oluşur. Siz daha önce hiç çalışmadığınız için kredi notunuz yok ve bankalar doğal olarak verecekleri parayı ödeyip ödeyemeyeceğinizi bilemiyor. Bende ev hanımıyım kredi alabiliyorum. Kendimden örnek vermem gerekirse bin tl kredi kartı limitim var 3 yıldır kullanıyorum. Ödemelerimde hep düzenlidir.

 45. Bir çalışmayan ev hanımı olarak kredi çekemiyorum. Daha önce hiçbir bankayla çalışmadım kredi kartım yok, banka kartı bile kullanmadım ama hangi bankaya sorduysam bana kredi veremediklerini söylediler. Şöyle bir durumda var benim gibi ev hanımı çalışmayan arkadaşların geliri de yok ama onlar kredi alabiliyor. Anlayamadım hiç.

 46. Selam arkadaşlar… Bazıları çalışmayan ev hanımlarına kredi verilmediğini falan beyan etmişler ama bende çalışmadığım halde kredi alabiliyorum. En son finansbank’tan kredi aldım ben. Tekrar kredi başvurusu yapacağım banka arama nedenimse daha düşük oranlı faizlerle kredi çekebilmek.

 47. Arkadaşlar çalışmayan ev hanımlarına birçok banka kredi veriyor. Hatta size tavsiye de bulunayım. Eğer herhangi bir bankadan kredi kartı kullanıyorsanız ve ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsanız o bankaya başvuruda bulunun. Ev hanımı ya da çalışmayan olum olmadığınıza bakmıyorlar sadece ödemeleriniz düzenliyse bankalar size kredi verecektir.

 48. Arkadaşlar doğru söylüyor. Bazı bankalar çalışmayan ev hanımlarına kredi verebiliyorken bazıları veremiyor. Emekli aylığı, taşınmaz gelirleri, vadeli hesap birikimleri falan varsa hemen her banka kredi veriyor. Çünkü aldım oradan biliyorum. Katıldığım bir başka nokta da şu, kredi notunuz düşükse bankalar doğal olarak kredi vermeyecektir ama yine de umutsuzluğa kapılmayın derim birkaç bankaya internetten kredi başvurusu yapın deneyin.

 49. HSBC bankası bana kredi vermişti zamanında. Çalışmıyorum gelir belgem yok ama uzun zamandır kredi kartlarını kullanıyordum. 5 bin tl istemiştim verdiler. Ödemelerimde biraz sorun çıktı ve şu an alamıyorum. Sanırım dediğiniz gibi kredi notu etkiliyor bankaların belge isteme veya istememe durumunu.

 50. Sayenizde bir başvuru yaptım kredimin onaylandığına dair mesaj geldi az önce şubeye beklediklerini söylediler. TEB’i aradım ne belgeler gerekiyor diye sadece nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurun dediler. Sanırım oldu.

 51. Gelir belgesiz kredi veriyorlar da bankalarla sorun yaşamış olmayacaksınız yani kredi notunuz iyi olacak yoksa bütün ev hanımlarına veriyorlar neden verilmesin alanlar var.

 52. denizbank cepten başvurursan onay gelirse kesin alırsın gelir belgesiz sadece nüfus cüzdanınla gidip paranı cekmek kalıyor

 53. Çalışmıyorum arkadaşlar sayenizde kredi alabildim. Sorduğum herkes kredi alamazsın demişti. İlk kez aldım.

  1. Kredi notu düzgün olduktan sonra herkese kredi veriyorlar. Bende alabildim çok şükür.

 54. Çalışmayan bir ev hanımı gelirini belgeleyemiyorsa bankalar taşınmaz veya herhangi bir bankada mevduat birikimi varsa kredi verebilmek için bunun gibi bazı şeyler istiyorlar. Ben çalışmıyorum ama iki evim var. Birinde kendim oturuyorum diğerinden kira alıyorum kira aldığım evi bankaya gösterdim, yani kira da olsa bir nevi gelir belgelemesi yaptım kredi verebileceklerini söylediler. Bu durumda olan arkadaşlara yardımım olsun. Aklınızda bulusun, saygılar.

 55. Çalışmıyorum. Ev hanımları için kredi veren uygun bankaları arıyorum. 5000TL ye kadar kredi alabilirsem işimi görür.

 56. Bende çalışmıyorum krediye ihtiyacım oldu ve birkaç bankaya başvuruda bulundum. Bir evim var, bu evi göstererek kredi alabileceğimi söylediler. Gelir belgesi istememe olayı buna dayanıyor. İnsanın bir güvencesi olmadıktan sonra hiçbir banka kredi vermez zaten.

 57. Ben ev hanımıyım ve çalışmıyorum. Bundan 1-2 yıl kadar önce krediye ihtiyacım olmuştu. Birkaç bankaya kredi başvurusu yaptığımda olumlu cevap vermediler. En sonunda kefil yoluyla bir bankadan kredi almayı başarmıştım. Ödedim bitti borcum kalmadı. Şimdi iş kurmak için bir kredi almayı düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu