Bankalar

CEPTETEB Performans Verilerini Açıkladı [İnfografik]

Türk Ekonomi Bankası, sene başında baştan sona yenilediği dijital bankacılık uygulaması CEPTETEB ile 110 bin aktif müşteri sayısına ulaştığını açıkladı.

Son 5 aylık performans verilerini infografikle açıklayan CEPTETEB, müşteri profilleriyle ilgili bazı bilgilere de yer verdi.

Bu bilgilere göre CEPTETEB kullanan aktif müşteri sayısının yüzde 48’ini üniversite, yüzde 28’ini lise mezunlarının oluşturduğu dikkat çekiyor. Cinsiyet dağılımına bakıldığındaysa aktif müşterilerin yüzde 73 ile büyük çoğunluğunu erkek kullanıcılar oluşturuyor.

Şubesiz bankacılık ürünü kullanıcılarının destek alabilmesi için sosyal medya ve çağrı merkezleri sıklıkla kullanılıyor. CEPTETEB müşterilerinin yüzde 61’ine sosyal medya vb. internet servisleri üzerinden yazılı olarak destek verilirken, yüzde 39’una ise çağrı merkezi ve görüntülü konuşma üzerinden destek verilmiş.

CEPTETEB’in internet sitesinin her ay yaklaşık 500 bin kişi tarafından ziyaret edildiği, CEPTETEB mobil uygulamasının 1,5 milyon kez indirilmiş olduğu ve hem cep şubesi hemde internet şubesine 2 milyondan fazla giriş yapılmış olduğu da paylaşılan veriler arasında yer alıyor.

CEPTETEB müşterilerinin şimdiye kadar 50 bine yakın ücretsiz para transferi gerçekleştirdiği ve 15 bine yakın müşterinin aidatsız kredi kartı kullandığı belirtilmiş. Yine 50 bin CEPTETEB müşterisi %20’lik YemekSepeti indiriminden yararlanırken, 11 müşterinin de %50’lik seyahat indiriminden faydalandığı görülüyor.

İnfografik üzerinde paylaşılan verilerin tamamını aşağıdan görebilirsiniz.

CEPTETEB 2015 Infografik
CEPTETEB 2015 Infografik

3 Yorum

  1. Cepteteb ihtiyaç kredisi çekecektim ayrıyetten enparada kullanmaktayım enpara dosya masrafı almıyor cepteteb alıyor 221 lira. Almasa cepteteb kullanmak isterdim buraları okuyorlarsa bilgileri olmasını istiyorum. Neden yazdım bakın müşteri kaybettiler küçük ama önemli detaylar bunlar.

    1. Sigorta ücreti alıyor CEPTETEB dosya masrafı yok. Yanlış yazdınız diye düşünüyorum.

  2. Paylaştıkları veriler hiç uzak gelmedi. Üniversite öğrencisiyim Cepteteb kullanıyorum etrafımda tanıdığım birkaç arkadaşımda kullanıyor. Babamı bir türlü kullanmaya ikna edemiyorum şubeye gittiği de yok ama “şubesiz” kavramı ona ters geliyor. İşin iyi yanı çok iyi internet ve özellikle “facebook” kullanıyor. Bir türlü vazgeçiremiyorum kullandığı bankadan..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu