Bankalar

CEPTETEB Performans Verilerini Açıkladı [İnfografik]

Türk Ekonomi Bankası, sene başında baştan sona yenilediği dijital bankacılık uygulaması CEPTETEB ile 110 bin aktif müşteri sayısına ulaştığını açıkladı.

Son 5 aylık performans verilerini infografikle açıklayan CEPTETEB, müşteri profilleriyle ilgili bazı bilgilere de yer verdi.

Bu bilgilere göre CEPTETEB kullanan aktif müşteri sayısının yüzde 48’ini üniversite, yüzde 28’ini lise mezunlarının oluşturduğu dikkat çekiyor. Cinsiyet dağılımına bakıldığındaysa aktif müşterilerin yüzde 73 ile büyük çoğunluğunu erkek kullanıcılar oluşturuyor.

Şubesiz bankacılık ürünü kullanıcılarının destek alabilmesi için sosyal medya ve çağrı merkezleri sıklıkla kullanılıyor. CEPTETEB müşterilerinin yüzde 61’ine sosyal medya vb. internet servisleri üzerinden yazılı olarak destek verilirken, yüzde 39’una ise çağrı merkezi ve görüntülü konuşma üzerinden destek verilmiş.

CEPTETEB’in internet sitesinin her ay yaklaşık 500 bin kişi tarafından ziyaret edildiği, CEPTETEB mobil uygulamasının 1,5 milyon kez indirilmiş olduğu ve hem cep şubesi hemde internet şubesine 2 milyondan fazla giriş yapılmış olduğu da paylaşılan veriler arasında yer alıyor.

CEPTETEB müşterilerinin şimdiye kadar 50 bine yakın ücretsiz para transferi gerçekleştirdiği ve 15 bine yakın müşterinin aidatsız kredi kartı kullandığı belirtilmiş. Yine 50 bin CEPTETEB müşterisi %20’lik YemekSepeti indiriminden yararlanırken, 11 müşterinin de %50’lik seyahat indiriminden faydalandığı görülüyor.

İnfografik üzerinde paylaşılan verilerin tamamını aşağıdan görebilirsiniz.

CEPTETEB 2015 Infografik
CEPTETEB 2015 Infografik

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir