E-Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

e-Mevduat hesabı, internet bankacılığı üzerinden açılan ve standart vadeli mevduat hesaplarına göre daha yüksek faiz kazancı elde etmenizi sağlayan bir tür dijital bankacılık ürünüdür.

İnternet bankacılığının yaygınlaşması sayesinde e-Mevduat hesapları da yaygınlaştı. Çünkü bu tür hesaplar bankalara şube giderleri gibi ek maliyetler getirmiyor. Ek maliyetler olmadığı için de bu hesap türünü kullanmanız halinde daha yüksek faiz oranlarından yararlanmanız mümkün hale geliyor.

e-Mevduat Hesabı Nedir?

e-Mevduat hesabı, İnternet’i kullanarak paranızı yönettiğiniz ve hesaptaki bakiyenize faiz kazandığınız bir banka hesabıdır. Bu tür hesaplar çoğu zaman standart mevduat hesaplarından daha yüksek faiz kazandırmaktadır.

Standart mevduat hesapları bankalara şube maliyeti gibi ek yükler getirirken, İnternet üzerinden çalışan bu hesaplar büyük ek yükler getirmezler. Böylece de bankalar bu tür hesaplara yüksek faiz oranları verirler. Ayrıca, detaylı bilgi için mevduat hesabı nedir başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

e-Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Bir e-Mevduat hesabı genellikle bankaların internet şubesi kanalları üzerinden açılır. Hali hazırda kullandığınız bir bankanın internet şubesine giriş yaparak e-Mevduat hesabı açabilirsiniz.

Bir hesap açamadan önce, bankanızın e-Mevduat hesabı sunup sunmadığını araştırmanız ve bankaların bu tür hesaplara verdiği faiz oranlarını karşılaştırmanız iyi bir fikir olacaktır. Kapsamlı bir inceleme için en yüksek faiz veren banka içeriğimize göz atabilirsiniz.

e-Mevduat Hesabı Avantajları Nelerdir?

e-Mevduat Hesabı birçok avantaj sağlayabilir. Bu avantajların en büyüğü de yüksek faiz kazancıdır. Bir e-Mevduat hesabı açarak birikimlerinize yüksek faiz kazancı alabilirsiniz.

Bütün bunlarla beraber, e-Mevduat hesabınızı tamamen internet bankacılığı üzerinden yönetebilir ve takip edebilirsiniz. e-Mevduat hesapları vadeler konusunda da önemli avantajlar sağlar. Örneğin, birikimlerinizi belirli vadelerde faiz kazancı elde etmek için tutabileceğiniz gibi, istediğiniz zaman vade sürelerini uzatabilir veya kısaltabilirsiniz. Bunu yaptığınızda bile yüksek faiz kazanmaya devam edebilirsiniz.

e-Mevduat Hesabı Açmalı mıyım?

Birikimlerinizi en düşük riskle kısa, orta veya uzun vadede değerlendirmek istiyor ve enflasyonun üzerinde getiri elde etmeyi düşünüyorsanız, bir e-Mevduat hesabı açmayı düşünebilirsiniz.

e-Mevduat hesabı sayesinde birikimlerinize yüksek faiz alabilirsiniz. Böylece birikimlerinize belirli oranlarda getiri elde ederken bunu bir banka güvencesinde yapmış olursunuz. Ayrıca, birikimlerinizin 150 bin TL’ye kadar olan kısmı devlet güvencesi altında olacaktır.

Bütün bu avantajları göz önüne aldığımızda, hedeflerinize yönelik olarak bir e-Mevduat hesabı açmanın size avantaj sağlayacağını söyleyebiliriz. Tekrar hatırlatmak gerekirse, bir hesap açmadan önce bankalar arası bir karşılaştırma yapmanız ihtiyaçlarınızın karşılanacağından emin olmanız için doğru bir yaklaşım olacaktır.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu