Enpara, Ayın Enparalısı uygulamasıyla kampanya kullanımını sınırlandırıyor

21.01.2022

Şubesiz bankacılık alternatifleri arasında öne çıkan Enpara.com, dün başlattığı Ayın Enparalısı uygulamasıyla kampanyalarını bazı müşterileri için sınırlandırıyor.

Enpara’nın tüm müşterileri yeni sistem öncesinde düzenlenen tüm kampanyalardan yararlanabiliyordu fakat düzenleme sonrasında getirilen Ayın Enparalısı uygulamasıyla, artık her Enpara müşterisi her kampanyadan yararlanamayacak.

Ayın Enparalısı olabilmek için Enpara tarafından belirlenen bankacılık işlemlerinin en az 5 tanesini her ay yapmak gerekecek.

Tüm kampanyalardan yararlanmak isteyen müşterilerin Enpara tarafından belirlenen aşağıdaki işlemleri yapması gerekiyor:

 • Hesaplarınıza toplamda en az 100 TL’lik para girişi olması
 • Toplamda en az 100 TL’lik para transferi yapılması
 • Toplamda en az 100 TL’lik kredi kartı borcu ödenmesi
 • En az 1 adet fatura ödenmesi
 • Cep telefonuna en az 1 defa TL yüklenmesi
 • ATM’den en az 1 defa para çekilmesi
 • Encard‘ınız ile en az 1 defa harcama yapılması

Belirlenen işlemlerden her ay 5 tanesini yapan Enpara müşterileri Ayın Enparalısı olacak ve tüm kampanyalardan yararlanabilecek. Enpara müşterileri Ayın Enparalısı olup olmadıklarını internet şubesinden ya da mobil uygulama üzerinden kontrol edebilecek.

Yine de Ayın Enparalısı olma şartının her kampanya için geçerli olmayacağını belirtmek istiyorum.

Müşterilerine karşı şeffaf olan ve bu konuda eminim pek çok kişinin takdirini kazanan Enpara, yine şeffaf bir şekilde bu sistemi neden başlattıklarını şöyle açıklıyor:

Enpara.com olarak bankacılık ihtiyaçları için bizi tercih eden müşterilerimize teşekkür etmek amacıyla bugüne kadar hep yenilikçi, uzun dönemli ve bol faydalı kampanyalar sunmaya çalıştık :) Ancak son dönemde bizi sadece kampanyalarımız için kullanan, başka hiçbir işlem yapmayan bir müşteri grubumuzun oluştuğunu fark ettik. Takdir edersiniz ki bu kampanyaların bizim için ciddi bir maliyeti var. Dolayısıyla, bazı önemli kampanyalarımızı sadece ‘Ayın Enparalısı’ olan müşterilerilerimize sunarak bu maliyetlerimizi daha etkin ve adaletli yönetmeyi hedefliyoruz. Biliyorsunuz, Enpara.com olarak maliyetlerimizden sağladığımız her tasarrufu daha avantajlı mevduat ve kredi faiz oranları sunarak sizinle paylaşıyoruz.

Şubesiz bankacılık alanında rekabet halinde olan bir diğer ürün CEPTETEB‘in de hali hazırda bazı kampanyaları için sınırlandırma uyguladığını hatırlatmak istiyorum. Örneğin, CEPTETEB’in TAV Passport Hızlı Geçiş kampanyasından yararlanmak isteyen CEPTETEB müşterilerinin vadeli hesaplarında veya vadesiz hesaplarının en az 10.000 TL veya kredi kartı son ekstre borçlarının 1.000 TL karşılığı olması gerekliliği gibi bazı şartları bulunuyor.

Yapılan kampanyaların müşterilerinden hiçbir ücret talebinde bulunmayan benzeri bankacılık ürünlerine yüksek maliyet oluşturduğu su götürmez bir gerçek. Bu bağlamda Enpara ya da CEPTETEB’in yüksek maliyet gerektiren bazı kampanyaları için çeşitli şartlar talep etmelerinde çok da sakınca görülmemesi gerektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR

 1. burak dedi ki:

  Enpara şimdiye kadar kullandığım en iyi banka üstüne tanımam. Tavsiye etmediğim kimse kalmadı. Ayın Enparalısı uygulamasını doğru buluyorum çünkü bazıları gerçekten hizmetin iyi yanını sömürme odaklı hareket ediyor. Bu konuda tek mağduriyetim sürekli işlem yapmak olmak. Tamam banka gibi kullanalım ama bazı konularda ne olur zorlamayın Enpara yöneticilerine sesleneyim buradan. Misal arkadaşın dediğin gibi 5 bin 10 bin tl parası olan o paraya ellemeyen müşterilerinize de bi kıyak yapın. Saygılar.

 2. Efe dedi ki:

  Cepteteb almayı düşünüyordum ama aşağıda arkadaş kredi kartı olmadıktan sonra kampanyaların çoğundan yararlanılamıyor diyor. Enpara’da düşünüyorum. Ayın enparalısı olayı kafamı çok karıştırıyor. Kampanyalardan bende yararlanmak isterim ama mesela 5 bin tl vadeli para koyduk diyelim bankaya niye diğer işlemleri illa yapmamız gerekiyor? Çıksın desinler ki iyi 5 bin de koyma 10 bin koy ama bu şartlardan muaf ol. Her güzel şeyin bir sonu vardır derler ya bitirdiler dijital bankacılık olayını bizde. Yazık.

  1. Sami Çiçekli dedi ki:

   Ya şu ayın enparalısı olmayı zor görmeyin. Adamların amacı orayı tercih etmenizi sağlamak. 100 tl yatır, sonra geri çek, al sana iki puan. Telefon yüklemeni de oradan yap 3 puan. E 1 kere alışveriş de yaparsın herhalde ayda bir?
   Çok zor değil bu şeyler.

 3. Midnight Ceremony dedi ki:

  utanmadan iyi sömürüyorduk şeklinde sözler edip bu zihniyet içersinde olanlar için gayet yerinde bir uygulama olmuş. bankacılık işlemleri ile alakası olmayıp sadece kampanyalar için kullananların azalması daha iyi olacaktır.

 4. Ufuk dedi ki:

  Saçmalığın daniskası. Ek olarak da Enpara’nın saçmalamaya başladığının en büyük kanıtı.

 5. melike dedi ki:

  Enpara neyse de ceptetebe katılacaklara söyleyeyim cepteteb kredi kartı olmayan çoğu kampanyadan yararlanamıyor. İlla verdikleri kredi kartınız olacak yani. Enparaya bakıyorum iki üç şey istemiş tüm kampanyalar için çok mu fazla? Son olarak birşey daha söylemek istiyorum cepteteb kampanyalarından yararlanamıyorum diye cepteteb kredi kartına başvurmak istedim. Müşteri temsilcisini aradım çağrı merkezine sordum ilk 50 bin vs kişiden kart kullanım ücreti almıyoruz dedi. Hiç alınmayacak öyle değil mi dedim bana dediği şey bilemiyorum oldu. Enpara biz almayacağız derken açıkça söylüyor tek sayfa sözleşme imzalatıyor. Cepteteb 10 sayfa sözleşme koyuyor önünüze sırf bu güvensizlikten dolayı hesabı kapatıp enpara alacağım. Tavsiyem şu iyi araştırın arkadaşlar pişman olmayın

  1. Efe dedi ki:

   Yemeksepeti kampanyası için almayı düşünüyordum. Enpara kampanyaları daha iyi öyleyse. Yinede bankayı arayıp soracağım çünkü ben kredi kartı kullanmak istemiyorum.

 6. furkan dedi ki:

  Hesap işletim ücreti alınmıyor. Daha ne istersiniz anlamam. Düzenli kullanım istiyor sadece madem banka hesabı kullanıyorsanız zaten ayın enparalısı olursunuz.

 7. Emre Can özdek dedi ki:

  25 yaş altı gençlere kolaylık sağlıyor bende bunu söyleyeyim. 25 yaş altındaysanız 4 işlem yapmanız yeterli oluyor 1’i enparadan geliyor. Yinede desteklemiyorum. Buna gerek yoktu diye düşünüyorum. Cepteteb gibi olsa fena olmadı gel deki şukadar para koy hesaba kampanyalardan yararlan amenna ama böyle işleme zorlaması iyi değil.

 8. Yiğit dedi ki:

  Sormak istiyorum değer miydi enpara?