Bankalar

Enpara, Ayın Enparalısı uygulamasıyla kampanya kullanımını sınırlandırıyor

Şubesiz bankacılık alternatifleri arasında öne çıkan Enpara.com, dün başlattığı Ayın Enparalısı uygulamasıyla kampanyalarını bazı müşterileri için sınırlandırıyor.

Enpara’nın tüm müşterileri yeni sistem öncesinde düzenlenen tüm kampanyalardan yararlanabiliyordu fakat düzenleme sonrasında getirilen Ayın Enparalısı uygulamasıyla, artık her Enpara müşterisi her kampanyadan yararlanamayacak.

Ayın Enparalısı olabilmek için Enpara tarafından belirlenen bankacılık işlemlerinin en az 5 tanesini her ay yapmak gerekecek.

Tüm kampanyalardan yararlanmak isteyen müşterilerin Enpara tarafından belirlenen aşağıdaki işlemleri yapması gerekiyor:

  • Hesaplarınıza toplamda en az 100 TL’lik para girişi olması
  • Toplamda en az 100 TL’lik para transferi yapılması
  • Toplamda en az 100 TL’lik kredi kartı borcu ödenmesi
  • En az 1 adet fatura ödenmesi
  • Cep telefonuna en az 1 defa TL yüklenmesi
  • ATM’den en az 1 defa para çekilmesi
  • Encard‘ınız ile en az 1 defa harcama yapılması

Belirlenen işlemlerden her ay 5 tanesini yapan Enpara müşterileri Ayın Enparalısı olacak ve tüm kampanyalardan yararlanabilecek. Enpara müşterileri Ayın Enparalısı olup olmadıklarını internet şubesinden ya da mobil uygulama üzerinden kontrol edebilecek.

Yine de Ayın Enparalısı olma şartının her kampanya için geçerli olmayacağını belirtmek istiyorum.

Müşterilerine karşı şeffaf olan ve bu konuda eminim pek çok kişinin takdirini kazanan Enpara, yine şeffaf bir şekilde bu sistemi neden başlattıklarını şöyle açıklıyor:

Enpara.com olarak bankacılık ihtiyaçları için bizi tercih eden müşterilerimize teşekkür etmek amacıyla bugüne kadar hep yenilikçi, uzun dönemli ve bol faydalı kampanyalar sunmaya çalıştık :) Ancak son dönemde bizi sadece kampanyalarımız için kullanan, başka hiçbir işlem yapmayan bir müşteri grubumuzun oluştuğunu fark ettik. Takdir edersiniz ki bu kampanyaların bizim için ciddi bir maliyeti var. Dolayısıyla, bazı önemli kampanyalarımızı sadece ‘Ayın Enparalısı’ olan müşterilerilerimize sunarak bu maliyetlerimizi daha etkin ve adaletli yönetmeyi hedefliyoruz. Biliyorsunuz, Enpara.com olarak maliyetlerimizden sağladığımız her tasarrufu daha avantajlı mevduat ve kredi faiz oranları sunarak sizinle paylaşıyoruz.

Şubesiz bankacılık alanında rekabet halinde olan bir diğer ürün CEPTETEB‘in de hali hazırda bazı kampanyaları için sınırlandırma uyguladığını hatırlatmak istiyorum. Örneğin, CEPTETEB’in TAV Passport Hızlı Geçiş kampanyasından yararlanmak isteyen CEPTETEB müşterilerinin vadeli hesaplarında veya vadesiz hesaplarının en az 10.000 TL veya kredi kartı son ekstre borçlarının 1.000 TL karşılığı olması gerekliliği gibi bazı şartları bulunuyor.

Yapılan kampanyaların müşterilerinden hiçbir ücret talebinde bulunmayan benzeri bankacılık ürünlerine yüksek maliyet oluşturduğu su götürmez bir gerçek. Bu bağlamda Enpara ya da CEPTETEB’in yüksek maliyet gerektiren bazı kampanyaları için çeşitli şartlar talep etmelerinde çok da sakınca görülmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir