Bankalar

Faizsiz Katılım Bankacılığı için 5 Banka Önerisi

Faizsiz katılım bankacılığına ilk kez adım atacak olan ve hangi bankayla çalışmalıyım diyenler için, Türkiye‘de bulunan tüm faizsiz katılım bankalarını listeledik. Faizsiz katılım bankacılığıyla ilgili herhangi bir bilginiz yoksa daha fazla detaylı bilgiye ilgili bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Listeye geçmeden önce hatırlatmak isterim ki, alfabetik sıralama kullanılmıştır. Liste içinde yalnızca Türkiye’de hizmet veren katılım bankaları listelenmiştir.

Tavsiye ediyoruz: Faizsiz Katılım Bankacılığı Nasıl Kazandırıyor?

1. Albaraka Türk Katılım Bankası

Albaraka, 1984 yıllarının sonuna doğru kuruluşunu tamamlamış ve 1985 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye’de faizsiz katılım bankacılığı sistemini ilk kez uygulamıştır. 31.12.2013 tarihi itibariyle Albaraka Türk Katılım Bankası’nın Türkiye’de 167 yurt dışında 1 olmak üzere toplam 168 şubesi bulunmaktadır.

Albaraka, Bireysel veya Ticari Bankacılık alanlarında hizmet vermektedir. Ayrıca ihtiyacınıza göre World özellikli Albaraka kredi kartı kullanabilmeniz de mümkündür.

Albaraka’nın tüm hizmetlerini öğrenmek ve bankayı yakından tanımak için: www.albaraka.com.tr

2. Bank Asya – Asya Katılım Bankası

Yurtiçi ve yurtdışında onlarca ödüle layık görülen bir diğer katılım bankası da Bank Asya. 24 Ekim 1996 tarihinden bu yana faaliyetlerini sürdüren bankanın ülke içinde 255 şubesi, 806 adet ATM hizmeti bulunuyor. Bireysel veya Ticari Bankacılık alanlarında da hizmet vermektedir. Birikim, Kredi kartı gibi tüm bankacılık işlemlerinizi kolayca sağlayabiliyorsunuz.

Bank Asya’nın tüm hizmetlerini öğrenmek ve bankayı yakından tanımak için: www.bankasya.com.tr

3. Kuveyt Türk Katılım Bankası

‘Altın Günleri’ kampanyasıyla tanıyor olabileceğiniz, Kuveyt Türk çok özel finansman ürünleriyle birlikte faaliyet gösteriyor. 1989 yılından bu yana ‘Sağlam Bankacılık’ sloganıyla hizmettedir. Ticari veya Bireysel bankacılık hizmeti alabileceğiniz Kuveyt Türk, diğer katılım bankaları gibi faizsiz olarak çalışmaktadır.

Kuveyt Türk’ün tüm hizmetlerini öğrenmek ve bankayı yakından tanımak için: www.kuveytturk.com.tr

4. Türkiye Finans

Türkiye Finans Katılım Bankası, Anadolu Finans ve Family Finans kurumlarının birleşmesiyle oluşmuştur. Ülkemizde 250’den fazla şubesiyle müşterilerine hizmet vermektedir. Bireysel, Ticari, Uluslararası bankacılık faaliyetleri yürütmektedir. Son zamanlarda reklamlarında kullandığı ünlü futbolculardan Arda Turan, bankanın reklam yüzü olmuştur. Kobi kredileri, bireysel finansman desteği ve diğer ürünleriyle müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Türkiye Finans’ın tüm hizmetlerini öğrenmek ve bankayı yakından tanımak için: www.turkiyefinans.com.tr

5. Ziraat Katılım Bankası

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan gelen onayla birlikte Ziraat Bankası ve kurucu ortaklarına belirli bir sermaye (300 milyon dolar) ile katılım bankacılığı kurma izni verilmiştir. 1863 yılında Osmanlı Döneminde kurulan ve ülkemizin en eski bankalarından biri olan Ziraat Bankası’nın katılım bankacılığı ile hizmet verecek olan Ziraat Katılım’ın 2015 yılının ilk çeyreğinde faaliyete başlayacağı belirtliyor.

Az önce bahsettiğimiz gibi Ziraat Katılım Bankası’nın 2015 yılında hizmete başlaması gerekiyor. Fakat Ziraat Bankası’nın ilgili diğer hizmetlerine www.ziraatkatilim.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güncelleme: Ziraat Katılım Bankası 29 Mayıs 2015 tarihinde resmi olarak açılmıştır. Ziraat Katılım etiketinden bankanın ürünleriyle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu