Finansbank, Konuşturan Kredi ile Turkcell’den Telefon

21.01.2022

Finansbank‘ın sunduğu Konuşturan Kredi kampanyasıyla Turkcell‘den taksitli telefon alabilmeniz mümkün.

Cep telefonu alımlarına kredi kartıyla taksit yapılmadığı için, taksitli seçeneklerle yeni bir cep telefonu almak isteyenler bankaların ihtiyaç kredilerine yönelmeye başlamışlardı. İhtiyaç kredisi veren bankaların çoğuda dosya masrafı, faiz, sigorta gibi ücretler ödemek zorunda kalıyor ve taksitli telefon almaya neredeyse pişman ediliyorlardı.

Finansbank ve Turkcell’in düzenlediği ortaklaşa hizmet ile artık ihtiyaç kredisi; dosya masrafı, faizler bitti. Turkcell mağazalarından alacağınız telefonlar için internetten Finansbank’ın Konuşturan Kredi kampanyasına başvuruyorsunuz ve hiçbir şekilde faiz, masraf ödemeden yeni bir telefona sahip olabiliyorsunuz. Üstelik taksitli olarak.

Biraz daha detaylı anlatmak istiyorum. Ayrıca sadece telefon dedim ama tabletler içinde bu hizmet geçerli. Finansbank’ın sunduğu bu hizmet Turkcell’den istediğiniz cihaz bedelinin miktarı kadar kredi veriyor. Örneğin, iPhone 6 16GB fiyatı Turkcell’de 2,399 TL ise, banka size bu miktarda kredi veriyor. Başvuru esnasında size almak istediğiniz cihazın markası, taksit seçenekleri (12, 24, 36 ay) soruluyor ve fiyat talepleriniz doğrultusunda belirleniyor. Kredinizin onayı anında cep telefonunuza bildiriliyor. Kredi taksitleri dışında ekstra başka bir ücret ödemiyorsunuz.

Finansbank Konuşturan Kredi Başvurusu

Bu bağlantı üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. İnternetten başvuru yapmak istemiyorsanız, Turkcell Bayilerinden de başvuru yapma imkanınız var.

Başvurusu Olumlu Sonuçlananlar Ne Yapmalı?

Az önce yukarıda verdiğim bağlantı üzerinden başvuru yaptıysanız, Finansbank cep telefonunuza olumlu ya da olumsuz bir mesaj gönderecek. Eğer başvurunuz olumlu sonuçlandıysa, SMS’te kredinin geçerlilik tarihi yazacak. Bu tarihten itibaren 7 gün içerisinde kimlik fotokopisi ile birlikte herhangi bir Turkcell Bayisine gidebilirsiniz. Sizden kimliğiniz dışında herhangi bir belge istenmeyecektir.

Konuyla ilgili herhangi bir sorunuz olursa, yorum bölümünden iletebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Guler dedi ki:

  Merhaba ben annemin hatinin ustune 2 telfonumu alicam telfonun fiyati 2500 tl doldurugum forumdada annemin is poziyonu cikmiyor bende annemin is pozisyonu yakin bisey isaretledim onaylanmdi diye mesaj geldi oyuzdenmi onaylanmadi eceba

  1. ekonomist.co dedi ki:

   Merhaba, büyük olasılıkla iş pozisyonuyla ilgili bir problem değildir. Müşteri puan limiti veya kredi notuyla ilgili bir problem olduğunu düşünüyoruz. Konuyla ilgili Turkcell’e danışmanızı tavsiye ederiz, gerekli kontrolü yapacaklardır.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 2. Kadircan dedi ki:

  Merhaba,Bende bu uygulama ile telefon almak istiyorum fakat beim kredi başvurum onaylanmadı,bende amcam üzerine telefon almak istiyorum,onun üzerine telefon aldığım kendisi herhangi bir sorunla karşılaşabilir mi ? benim yüzünden banka yada başka bir konu yüzünden sıkıntı çekmesini istemiyorum,sonuçta onun üzerine kredi verilecek.

  1. ekonomist.co dedi ki:

   Merhaba, ödemelerinizin düzenli yapılması durumunda herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

   Danışmak istediğiniz farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 3. nur dedi ki:

  merhaba ben Finansbank aracısıyla turkcellden tlefon almak istiyorum öğrenciyim belge isterler mi veya ne istiyorlar

  1. Merhaba, Finansbank, kredi başvuru değerlendirmesini bireysel kredi notunuzu baz alarak yapmaktadır. Finansbank başvurunuzu onaylarsa Turkcell bayilerine yalnızca kimlik fotokopisiyle gitmeniz yeterli olacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 4. Meral Hınçal dedi ki:

  merhaba;hattımı ıphone alabilmek için turkcele tasıdım bayiden cihaz sorgulamasını hattım tamamen taşındığında yapabileceklerini söylediler.dün akşam hattımı almak için turkcele gittiğimde istediğim modeli sorup sorgulama yaptılar finansbank onylamadı.ordaki görevli yarın hattın tamamen taşındığında tekrar gel yeniden deneyelim dedi.sizce bir faydası olur mu onaylanır mı?

  1. Merhaba, Finansbank ve Turkcell’in ortak kampanyası olduğu için hattınız tamamen Turkcell’e taşınmadığından onay alamamış olabilirsiniz. Hattınızın taşıması tamamlandığında dedikleri gibi tekrar denemenizi öneriyoruz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Meral Hınçal dedi ki:

   hattım tamamen taşındı az önce tekrardan denedim fakat yine onay vermiyor

  3. Tekrar Merhaba, daha önce kredi notu sorgulaması yapmadıysanız, mutlaka yapmanızı tavsiye ederiz. Kredi notunuz düşük olduğundan dolayı onay alamıyor olabilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi için Turkcell mağazalarına danışmanızı öneriyoruz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 5. Emre dedi ki:

  Selam ben GM AndroidOne 4G için başvuru yaptım onaylandı. Fakat babamın tc kimliği ve babamın bilgilerini yazdım yaşım 18 üstü olmadığı için. Onay mesajı geldi babama. Ürünü alabilir miyim?

  1. Merhaba, eğer onay aldıysanız, ürünü alabilirsiniz fakat babanızın adına başvuru yaptığınız için ürünü ancak babanız alabilir ve gerekli işlemler babanızın imzasıyla yürütülebilir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 6. Doguhan karaali dedi ki:

  Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. ben finansbank kredisiyle telefon almayı düşünüyorum fakat öğrenmek istediğim taahhüt sürem dolmadan turkcellden ayrılırsam kalan taksitlerimi finansbanka aylık taksitler halinde ödeyebilir miyim ?

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, Konuşturan Kredi ile Finansbank’a borçlanmış olacağınız için Turkcell’den ayrılsanız da ödemenizi Finansbank’a yapabilirsiniz. Fakat, sonradan zorda kalmamanız açısından iki taraf içinde imzalamış olduğunuz sözleşmeleri dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 7. Zekeriya AK dedi ki:

  öncelikle böyle bir bilgilendirme yaptığınız için teşekkür ederim. benim sorun şu şekilde olacak;
  ıphone 6 başvurusu yaptım finansbak kredisiyle onaylandı. Lakin aklıma şu soru takıldı telefonu hangi tarife üzerinden bana verecekler ? istediğim uygun bir tarife üzerinden alabilir miyim saygılar

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, iPhone 6 telefon ücretiniz Finansbank kredisiyle ödeneceğinden dolayı tarife konusundaki seçim size bırakılacaktır. Başka bir değişle Turkcell’in bu kampanya için uygun gördüğü tarifeler arasından kendinize uygun olanı seçebileceksiniz. Daha detaylı bilgi için Turkcell Müşteri Temsilcileriyle görüşmenizi tavsiye ederiz. Yine de farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz…

 8. Anonim dedi ki:

  Merhaba benim sorum şu ben direk Finansbank’tan iPhone 6 icin basvurdum fakat Turkcell’den note 4 aldım istedigim telefondan daha düşük bir tutar bu bir problem yaratır mı acaba?

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, anladığımız kadarıyla iPhone 6 almak için Finansbank’tan Konuşturan Kredi kampanyasına başvurdunuz ve Turkcell bayisinde fikrinizi değiştirerek, daha düşük tutarlı farklı bir telefon aldınız. Bu herhangi bir sorun teşkil etmez. Size verilen kredi telefon tutarına göre verilmektedir. İçinizin rahat etmesi açısından kredi tutarını ve Turkcell cihaz faturasını kontrol edebilirsiniz. Finansbank sizlere bayiden aldığınız cihaz tutarı kadar kredi vermektedir.