Bankalar

Garanti Bankası ve Aksigorta Turkcell’in BiP uygulamasında

Turkcell‘in anlık mesajlaşma uygulama servisi BiP‘e katılan Garanti Bankası müşterilerine hizmet verdiği iletişim kanallarına bir yenisini daha ekledi.

Geçtiğimiz hafta Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde konuşan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu anlık mesajlaşma servisi BiP’in haberleşmenin yanı sıra dijital bankacılık platformu olacağını ve uygulama üzerinden para transfer işlemlerinin gerçekleştirilebileceğini paylaşmıştı.

Mesajlaşma uygulaması BiP’i dijital bankacılık alanında ileriye taşıyabilecek ilk adım Garanti Bankası’nın uygulamayı iletişim kanalları arasına eklemesiyle atıldı. BiP’e katılan ilk banka olan Garanti, uygulama üzerinden müşterilerine kampanyalarını ulaştırmaya başladı.

BiP uygulamasını kullanan Garanti Bankası müşterileri uygulama üzerinden banka hesabını takip ederek; dolar, euro, altın gibi güncel piyasa bilgileri, en yakın ATM ya da şubeleri öğrenebiliyorlar. Aynı zamanda CepBank aracılığıyla BiP üzerinden kolayca ücretsiz para transferi yapılabiliyor.

Garanti Bankası BiP ekranı.
Garanti Bankası BiP ekranı.

Hizmeti kullanmak isteyenlerin BiP uygulaması üzerinde yer alan ‘Keşfet’ bölümündeki Garanti hesabını takip etmeleri yeterli.

Aksigorta BiP’te kasko teklifi veriyor

Aksigorta BiP’e katılan ilk sigorta şirketi oldu. BiP uygulaması üzerindeki ‘Keşfet’ menüsünde takip edebileceğiniz Aksigorta hesabıyla platform üzerinden TC kimlik numaranızı ve araç plakanızı yazarak, anında kasko teklifi alabiliyorsunuz.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir