Bankalar

Garanti Banka Kartı Nasıl Alınır?

Garanti BBVA banka kartı sayesinde fiziki mağazalardan ve internet sitelerinden alışverişler yapabilir ve hesaplarınızı ATM’lerden kontrol ederek para çekme veya para yatırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA’nın hesap kartı Paracard Bonus olarak bilinir. Paracard Bonus ile yaptığınız alışverişlerden Bonus puan kazanabilir ve bazı avantajlardan yararlanarak çeşitli kampanyalardan da faydalanabilirsiniz.

Paracard Bonus Nedir?

Paracard Bonus, Garanti BBVA’nın vadesiz mevduat hesabına bağlı olarak verdiği bir banka kartıdır. Paracard Bonus ile mevduat hesabınızdaki bakiyeyi kullanarak fiziki veya çevirim içi mağazalardan alışverişler yapabilirsiniz.

Paracard Bonus ile Garanti BBVA veya Ortak ATM’lerden hesaplarınızı kontrol edebilir, hesaplarınıza para yatırabilir veya para çekme işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Paracard Bonus ile Garanti BBVA ATM’lerinden yapacağınız işlemler için ücret ödemezsiniz, ancak ortak ATM’lerden gerçekleştireceğiniz işlemlere ücret ödemeniz gerekebilir.

Garanti Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti banka kartı Paracard Bonus başvurusu bankanın şubelerinden, mobil uygulamasından veya internet adresi üzerinden yapılabilmektedir. Paracard Bonus’u kullanabilmek için Garanti banka hesabı açma sürecini tamamlamanız gerekir.

Garanti BBVA’dan banka hesabı açmak için nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi ve bir iletişim numarası yeterlidir. Bu belge ve bilgileri sağlayarak şahsen bir Garanti BBVA’a şubesine giderek hesap açabilir ve hesabınıza tanımlı banka kartınızı alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Başvurunuzu internet üzerinden yapmak için Garanti BBVA’nın bu sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Garanti BBVA müşterisi iseniz internet bankacılığına giriş yaparak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Banka müşteri değilseniz başvurunuzu şubeler aracılığı ile gerçekleştirmeniz gerekir.

Garanti Banka Kartı Hangi Özelliklere Sahiptir?

Garanti banka kartı Paracard Bonus’un en büyük avantajı harcamalarınızdan puan kazandırmasıdır. Paracard Bonus’u kullanarak tıpkı bir kredi kartı kullanır gibi anlaşmalı üye iş yerlerinden yapacağız harcamalarda Bonus puan kazabilirsiniz.

Paracard Bonus sayesinde bankanın anlaşmalı olduğu üye iş yerlerinde yapılan özel kampanyalardan ve ek puan kazanma avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Alışverişlerinizden kazandığınız puanları anlaşmalı mağazalarda veya kart puanı ile alışveriş yapılan siteler üzerinden kullanabilirsiniz.

Paracard Bonus’u nakit para taşıma derdiniz olmadan yurt içi ve yurt dışında serbestçe kullanabilirsiniz. Garanti banka kartı ile yaptığınız tüm harcamalar anlık olarak hesap bakiyenizden düşer ve bakiyenizi gerek ATM’lerden gerekse Garanti BBVA internet şubesi ya da mobil uygulamasından kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Garanti Banka Kartı Nasıl Kullanılır?

Garanti banka kartınızı kullanmaya başlamak için kartınızın adresinize teslim edilmesi gerekir. Standart bir banka kartı gönderim süresi 10 iş günüdür. Bu süre zarfında adresinize teslim edilecek banka kartınızı bir şifre oluşturarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fiziki mağazalarda yapacağınız alışverişlerde, satıcıya kartınızı uzatmanız ve ardından pos cihazına kartınızın şifresini girmeniz yeterli olacaktır. İnternet sitelerinden alışveriş yapmak için de kartınızın ön yüzünde yer alan 16 haneli kart numarası, kart son kullanma tarihi ve kartınızın arka yüzünde yer alan kart güvenlik kodu olarak da bilinen CVV kodunu kullanmanız yeterli olacaktır.

Garanti banka kartınızı internet alışverişlerinde kullanmayı düşünüyorsanız, kartınızın internet alışveriş işlemlerine açık olduğundan emin olmanız gerekir. Kartınız internet alışverişlerine açık olmadığı takdirde online mağazalardan alışveriş yapmanız mümkün olmayacaktır.

Garanti banka kartınızı internet alışverişlerine açmak için Garanti BBVA müşteri hizmetleri numarasını arayabilir veya Garanti BBVA şubeleri ya da internet şubesi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Kart Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Garanti kart şifre alma süreci zorlayıcı veya karmaşık değildir. Garanti banka kartı şifrenizi Garanti müşteri hizmetlerine bağlanma numarası olan 444 0 333’ü arayarak alabilirsiniz.

Garanti BBVA müşteri hizmetleri numarasını aradığınızda, sizi bir sesli yanıt sistemi karşılayacaktır. Sesli yanıt sistemine “Kart Şifresi Almak İstiyorum” dediğiniz takdirde, sesli yanıt sistemi kart şifrenizi oluşturmanız için sizi yönlendirecektir. Garanti banka kartı şifrenizi almak için şunları hazırlamanız süreci kolaylaştıracaktır:

  • Nüfus cüzdanı
  • T.C. kimlik numarası
  • Banka kartı

Sesli yanıt sistemi nüfus cüzdanı bilgileri, T.C. kimlik numarası ve banka kartınıza ait bazı bilgileri söylemenizi veya tuşlamanızı isteyecektir. Bu arada, kart şifresini SMS veya internet şubesi kanallarından almak şu an için mümkün değil.

Garanti Banka Kartı Alternatifleri Nelerdir?

Amacınız bir mevduat hesabına bağlı banka kartı kullanarak hesaplarınızı izlemek, vadesiz hesap bakiyenizi kullanarak alışveriş yapmak ve nakit taşımamaksa farklı alternatifleri de değerlendirebilirsiniz.

Örneğin, Yapı Kredi banka kartı olan TLcard tıpkı Paracard Bonus’a benzer özellikler sağlıyor ve yaptığınız alışverişlerden Worldpuan kazanmanızı mümkün hale getiriyor. Ayrıca, TLcard ile World üye iş yerlerindeki çeşitli kampanyalardan yararlanmanız da mümkün oluyor.

Diğer bir alternatif de İş Bankası banka kartı Bankamatik. Maximum özelliklere sahip olan Bankamatik kartlar sayesinde yaptığınız alışverişlerden Maxipuan kazanabiliyor ve Maximum üye iş yerlerinde geçerli birtakım kampanyalardan faydalanabiliyorsunuz.

İhtiyacınız bir banka hesabına bağlı banka kartından çok daha fazlası ise yani alışverişlerinizden puanlar da kazanmak istiyorsanız, Yapı Kredi veya İş Bankası banka kartlarını da alternatifler arasında değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

Garanti banka kartı alternatifleri için banka kartı başvurusu incelememize göz atabilirsiniz. Yaptığımız bu incelemede sağladıkları özelliklere göre avantajlı olarak gördüğümüz banka kartlarını listeledik. Bu nedenle de incelememize mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yağız Okan

Kişisel finans alanında uzmanlaşmış ve Sertifikalı bir serbest yazar olan Yağız Okan, 2014 yılında Konupara’ya katıldı. Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık, ek olarak İktisat bölümlerinden mezunu olmasının yanı sıra, Finansal Okuryazarlık Sertifikası ve MEB Genel Muhasebe Sertifikasına sahip. Krediler, kredi kartları ve mevduatlar gibi bankacılık ürünleri ve kişisel finans konusunda uzman. E-posta: yagizokan@konupara.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir