BankalarMevduatlar

Garanti Bankası: Borsa Yatırım Fonu

Borsa Yatırım Fonları‘nı kısaca açıklayacak olursak, belirli bir endeksi baz alarak, bu endeksin içinde bulunan yatırım hizmetlerinin performanslarını size aktaran ve borsada alım ve satıma açık olan tüm fonlardır. Örnek verecek olursak bunlar, kıymetli madenler, emtia, hisse senedi, tahvil bono şeklindedir.

Riskleri paylaştırma seçeneği vermeleri, alım-satım basitliğine bağlı likidite ve düşük yönetim ücreti ayrıcalıklarıyla Borsa Yatırım Fonları, dünyanın birçok bölgesinde de, bireysel ve kurumsal müşteriler tarafından fazlaca ilgi görmektedir.

Fon ve hisselerin ayrıcalıklarını sunarlar ve diğer hisse senetleri gibi borsada alınıp satılabilirler. Endeksin gelişimi endekste yer alan yatırım hizmetlerinin performansları ile doğru orantılı olarak ilerler.

T. Garanti Bankası A.Ş. MSCI Türkiye Endeksi Borsa Yatırım Fonu Hakkında:
Dünyanın en prestijli endeks yapıcılarından biri olan MSCI Barra, Türkiye’nin ilk portföy yönetim şirketi Garanti Portföy ve Garanti Bankası uzmanlıklarını sizin için yan yana getiriyor.

GAREN, Garanti Bankası A.Ş. kuruculuğunda oluşturulan T. Garanti Bankası A.Ş. MSCI Türkiye Endeksi Borsa Yatırım Fonu’nun İMKB prosedür kodudur. Fon Garanti Portföy Yönetimi A.Ş uzmanlığında yönetilmektedir. GAREN baz aldığı MSCI Türkiye Endeksi’nin kompozisyonunu fonun portföyüne yüzde 100’e yakın değişkenler ile yansıtmayı hedefler.

T. Garanti Bankası A.Ş. EKO10 Endeksi A Tipi Borsa Yatırım Fonu Nedir?
Garanti Bankası A.Ş. kuruculuğunda oluşturulan T. Garanti Bankası A.Ş. EKO10 Endeksisi A Tipi Borsa Yatırım Fonu’nun İMKB prosedür kodu olup, fon yönetimi Garanti Portföy Yönetimi A.Ş uzmanlığında sürdürülmektedir. GARON baz aldığı Ekonomist 10 Endeksi’nin gelişimi fonun portföyüne yüzde 100’e yakın değişkenlerle iletmeyi hedefler.

Konupara Ekibi

Konupara Ekibi, okuyucu ihtiyaçlarını analiz ederek para yönetimi, birikim, krediler, kredi kartları, kredi notu, mevduat hesapları gibi bankacılık ürünleri ve yatırım konularında araştırmalar yapıp kapsamlı yazılar hazırlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir