Bankalar

Garanti Paracard Debit Hakkında 4 Bilgi

Garanti Bankası’nın müşterilerine sunduğu Paracard Bonus, yurtiçinde ve yurtdışında tüm ATM ve POS’larda kullanılabilen bir debit kart ürünüdür.

Debit kart, bir bankada bulunan mevduat hesabına bağlı, bu hesaba ATM’ler aracılığıyla ulaşıp işlem yapmayı veya POS cihazlarından alışveriş yapmayı sağlayan kartlara verilen bir isimdir.

Paracard Debit kartınız ile tüm bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz

Paracard Debit

Garanti Bankası’nda bulunan vadesiz mevduat hesabınıza bağlı bir debit kart olan Paracard Bonus sayesinde alışık olduğunuz bütün bankacılık işlemlerinizi ATM’lerden yapabileceğiniz gibi, kartınızı alışverişlerde de kullanabilirsiniz.

Ayrıca, Paracard Bonus ile mevduat hesabınızda bulunan para limiti dahilinde yapacağınız fiziki ve internet alışverişlerinizde bonus puan da kazanabilirsiniz. Topladığınız bonus puanlarla, bonus üyesi işyerlerinde puanınız kadar harcama yapmanız da mümkün olur.

Para yatırma, para çekme ve fatura ödeme işlemlerinizi debit kartınız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz

ATM

Tüm temel bankacılık işlemlerinizi Paracard ile yapabilirsiniz. Örneğin, Paracard’ınıza bağlı vadesiz mevduat hesabınıza Garanti Paramatik’lerinden (ATM) para yatırabilir, para çekebilir veyahut farklı hesaplara havale ya da EFT gibi para transferleri yapabilirsiniz.

Öte yandan, elektrik, su, doğalgaz gibi fatura ödemelerinizi de Paracard ile fatura ödeme merkezlerinden fiziki ya da Paracard’ınızın bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabı üzerinden, Garanti Bankası internet şubesini kullanarak yapabilirsiniz.

Paracard ile fiziki ve internet alışverişleri yapabilirsiniz

Alışveriş

Diğer yandan, mevduat hesabınıza bağlı Paracard’ı kullandığınızda alışverişlerinizi şifrenizle yapacağınız için nakit taşıma derdinden kurtulabilir ve paranızı çalınmalara ve kaybolmalara karşı koruyabilirsiniz.

Son yıllarda tüketiciler tarafından sıklıkla tercih edilen internet alışverişlerine yönelik olarak da debit kartlar son derece güvenilirdir. Örneğin, Paracard ile internetten bir alışveriş gerçekleştireceğiniz esnada alışverişinizi tamamlarken kart şifrenize ek olarak, 3D Secure uygulamasıyla da alışveriş güvenliğiniz koruma altına alınır.

Henüz Paracard almadıysanız başvuru yapabilirsiniz

Garanti Bankası

Paracard standart bir kredi kartının özelliklerini taşımadığı için kredi notu, gelir belgesi gibi şartlar aranmaksızın herkesçe edinilebilir ve kullanılabilir.

Garanti Bankası müşterisiyseniz ve halihazırda bankayla çalışıyorsanız, Garanti İnternet Şubesi ya da Çağrı Merkezi aracılığıyla Paracard Bonus Debit veyahut da tercihinize göre Paracard Bonus Trink’e başvuru yapabilirsiniz.

Henüz Garanti Bankası’nın bir müşterisi değilseniz bulunduğunuz lokasyona en yakın Garanti Bankası Şubesi’nden kendinize bir hesap açtırdıktan sonra Paracard debit başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Konupara Ekibi

Konupara Ekibi, okuyucu ihtiyaçlarını analiz ederek para yönetimi, birikim, krediler, kredi kartları, kredi notu, mevduat hesapları gibi bankacılık ürünleri ve yatırım konularında araştırmalar yapıp kapsamlı yazılar hazırlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir