Bankalar

iGaranti gitti, yerine GarantiOne geldi

Şubeleri ortadan kaldıran ve sadece dijital bankacılığa odaklanan şubesiz bankacılık modeli Türkiye’de sevildi. Kısa sürede pek çok banka şubesiz bankacılık hizmeti vermeye başlamıştı. Şu anda şubesiz bankacılık denilince akla Finansbank’ın Enpara’sı, Türk Ekonomi Bankası’nın CEPTETEB’i geliyor. CEPTETEB 250 bin müşteriye, Finansbank Enpara’da 500 bin müşteriye ulaştığını Mayıs ayında duyurmuştu. YapıKredi’nin Nuvo, Kuveyttürk’ün Seninbankan ürünlerini de unutmamak gerekiyor.

Pek çok banka şubesiz bankacılık hizmetini duyururken bazıları da ABank gibi sessiz sedasız hizmetlerini sonlandırdılar. Örneğin ABank, MutluParam adını verdiği şubesiz bankacılık hizmetini çok geçmeden kapatmış ve ABank Dijital ismiyle uygulama müşterilerini var olan mevcut internet şubesine taşımıştı.

Garanti Bankası da tam anlamıyla şubesiz değil ama şubesiz bankacılık ürünlerine benzer olarak mobil uygulama ürünü iGaranti’yi duyurmuş ve kullanıma sunmuştu. Garanti Bankası 5 Ekim itibarıyla iGaranti mobil uygulama hizmetini sonlandırdığını ve iGaranti’nin GarantiOne adıyla yalnızca 18 – 25 yaş arasındaki gençlere hizmet vereceğini duyurdu. Garanti Bankası’nın iGaranti sonrasında dijitalde bu kez hedef kitlesini de değiştirerek şansını GarantiOne ile deneyeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Eski iGaranti kullanıcıları, GarantiOne’ı süre sınırı olmadan kullanmaya devam edebilecek

Yapılan ilk açıklamada, iGaranti dijital mobil uygulama hizmetinin GarantiOne olarak değiştirilmesiyle, 25 yaş üzerindeki mevcut müşterilerin 3 Ocak 2017 tarihine kadar GarantiOne uygulamasını kullanabilecekleri fakat bu tarihten sonra uygulamayı kullanamayacakları ve GarantiOne’a geçen 25 yaş üstü eski iGaranti kullanıcılarının 3 Ocak tarihinden sonra Garanti Cep’i kullanmak zorunda kalacakları belirtilmişti.

25 yaşından büyük iGaranti kullanıcılarının GarantiOne uygulamasını 3 Ocak tarihine kadar kullanabilecek olmaları sosyal medyada mevcut müşterilerin tepkisine neden olmuştu. Garanti Bankası’nın tutumu mevcut müşterileri tarafından ‘kibarca kovulduk’ şeklinde yorumlanmıştı.

Bankadan yapılan son açıklamada eski iGaranti kullanıcılarının 25 yaş üzerinde olsalar da GarantiOne uygulamasını herhangi bir süre sınırı olmadan kullanmaya ve uygulamanın tüm avantajlarından yararlanmaya devam edebilecekleri belirtildi.

GarantiOne nedir?

18-25 yaş arası kullanıcılar için hazırlanan GarantiOne, para transfer ve hesap işletim ücretinin olmadığı gençlere özel bir bankacılık uygulamasıdır.

18-25 yaş aralığındaki her genç, GarantiOne uygulamasını akıllı telefonlarına indirerek uygulamayı kullanabilmektedir. Kullanımı kolay arayüzü sayesinde GarantiOne kullanıcıları hesap durumlarını; harcamalar ve hesap hareketlerini takip edebildikleri gibi neye, ne kadar harcama yaptıklarını da uygulama üzerinde kategorilere ayrılmış bir şekilde görebiliyorlar.

Diğer yandan GarantiOne kullanıcıları özel kampanyalardan da yararlanabiliyor. Örneğin, şu anda incelediğimde dikkatimi çeken “Eğlence Paketi” kampanyasıyla GarantiOne kullanıcıları Apple Music, Netflix, Digiturk Play, App Store, iTunes, Google Play, Steam ve Facebook’tan yapacakları harcamalardan 20 TL indirim kazanabiliyor. 30 TL ve üzeri restoran harcamaları için verilen 10 TL indirim de GarantiOne’ın dikkat çeken bazı güncel kampanyaları arasında yer alıyor.

GarantiOne’ı kullanmaya başlamak için uygulama mağazalarını ziyaret ederek uygulamayı indirebilirsiniz.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir