Bankalar

İnternet bankacılığı işlem limitleri nasıl güncellenir?

İnternet bankacılığı işlem limitleri, bankanızın internet kanalları üzerinden yaptığınız havale, EFT, kredi kartı sanal kart gibi işlemlerin tercihinize yönelik günlük sınırlamasıdır. Örneğin, internet bankacılığı üzerinden günlük maksimum para transfer limitinizi 10 bin TL, 20 bin TL vb. şekillerde limit vererek, sınırlandırabilir veya bu işlem limitlerini artırarak değiştirme yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı işlem limitleri hakkında bilmeniz gereken en önemli konu, her bankanın kendi belirlediği işlem limitleri vardır. Bankaların belirlemiş olduğu bu işlem limitlerini geçmemek kaydıyla talep ettiğiniz işlemin günlük limitini düşürebilir veya yükseltebilirsiniz.

İşlem limitlerinizi; internet bankacılığı kanalından değiştirebilirsiniz. Bunun için bankanızın web sitesinden veya mobil uygulamasından internet şubesine bağlanmanız gerekiyor. Bazı bankaların mobil uygulama üzerinden işlem limit değişikliğine izin vermediğini de belirteyim. Böyle bir durumda mobil uygulama yerine bankanızın web sitesine bağlanmanız gerekecektir. Bankanızın internet şubesine girdiğinizde işlem limiti tanımlama ekranına ulaşın ve hangi işlem için limit güncellemesi yapmak istiyorsanız, seçim yapın. Bankanızın maksimum limitleri size aynı ekran üzerinden gösterilecektir. Bankanızın üst limitleri dahilinde işlem limitinizi değiştirebilirsiniz.

İnternet bankacılığının yanı sıra telefon bankacılığı yoluyla da işlem limitlerini değiştirebilmeniz mümkündür. Yine telefon bankacılığı kullanarak limit değiştirecekseniz, bankanızın üst limit sınırı dahilinde değişiklik yapmanız gerekir.

Bankanızın önceden belirlediği üst limitlerin üzerinde bir değişiklik yapmak istiyorsanız, telefon bankacılığı veya internet bankacılığından bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Böyle bir durumda bankanızın şubesine başvurmanız gerekir. Şubeye konuyla ilgili başvuru yaptığınız takdirde bankanızın belirlediği limitlerin üzerinde değişiklik yapabilmeniz mümkün olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu