İş Bankası nakit çekim komisyon ücretini güncellendi

İş Bankası 08.03.2016 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde nakit çekim işlem komisyonunda güncelleme yaptı.

Nakit çekim işlem komisyonu yurt içi işlemlerde 6,5 TL üzerine işlem tutarının % 3.5‘i eklenerek, yurt dışı işlemlerde ise asgari 8 USD/8 EUR olmak üzere işlem tutarının %3,5‘i ve ilave 3,5$/3,5€’nun TL karşılığı olarak güncellendi.

Bankamatik kartla veya MaxiPara kartla yurt dışında nakit çekme işlemlerinde uygulanmakta olan komisyon, ATM’den yapılan işlemlerde %1,4 +2,8 USD, banka ve nakit ödeme ofislerinden yapılan işlemlerde %1,4+5 USD olarak güncellendi.

Bankamatik kartlarla yurt içinde Ortak ATM’lerden yapılan para çekme işlemlerinde uygulanmakta olan komisyon ise işlem tutarının %1’i ve ilave 3,5 TL olarak güncellendi.

SGK prim ödeme işlem ücretleri de değişti

Geçen yıl Ağustos ayında İşCep’e gelen SGK ödeme özelliğinden bahsetmiştik. İşCep dahil İş Bankası kanallarından yapılacak SGK prim ödeme işlemlerinden alınan ücrette güncellendi. Buna göre, SGK prim ödeme ücreti, 0-100 TL arası işlemler için 1,35 TL, 100 TL üzeri işlemler için işlem tutarının %1,70’i olacak şekilde güncellendi.

Güncellenen diğer ücretler

PTT üzerinden yapılan kredi kart borç ödeme işlem ücreti 3,5 TL olarak, 1 yıldan eski geçmiş dönem kredi kartı hesap özetlerinin basılı veya posta yolu ile talep edilmesi durumunda uygulanan ücret ise 1,8 TL olarak güncellendi.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu