BankalarKrediler

KOBİ Kredileri Nedir?

Kobi küçük veya orta derecedeki işletmeleri belirtmek için kullanılan bir tanımdır. Kobiler düşük bütçeli ve düşük sermayeli bir işletmedir. İşletme türü ne olursa olsun küçük işletmelerin elindeki kapasite bellidir. Bu kapasiteyi ve sermayeyi büyütmek ve iş hacmini genişletmek için bazı bankalar ve kuruluşlar tarafından kobi kredisi denen bir uygulama sayesinde küçük kobiler artık büyüme imkanı geliyor.

İsterseniz personel sıkıntınız varsa fakat personel almak istiyorsunuz fakat personel alacak imkanınız yoksa kobi büyütme planları ile kredi çekerek kolaylıkla işletmenizi büyütebilirsiniz. Kobilere destek son günlerde ülkemizde çok fazladır.

Bankalar kobilerin işlerini büyütmesi için elinden gelen bütün elinden gelen imkanları sunuyor. Peki elinizde bir işletme var ama kobi olup olmadığınızı bilmiyorsunuz. Bu konuyu bankalar sizin işletmeniz arasında yapılan bir araştırmayla kobi olup olmadığınız belirlenmektedir. Bunlar ise çalıştırılan personel sayı, personele ödenen maaş ve toplam maaşların tutarı, belirli bir periyotta kullanılan ham madde ihtiyacınız ve bu ham maddenin tutarı, işletme kapitalinin toplam tutarı ay içinde yaptığınız satışların baz alınarak ay sonu gelir tutarınız kullanılan iş makinelerinin miktarı ve toplam iş gücünüzle bu bilgilerle kobi olup olmadığınız hesaplanır ve size belirtilir.

Kobi iseniz çok fazla avantajlar sizi bekliyor. Size uygun en uygun kredi teklifleri açıklanır. Ödeme kolaylıkları sağlanır. Bankaların kobi destek bölümlerinde bu krediler hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer kobi iseniz çok kolay bir kobi kredisi alabilirsiniz. İşinizi büyütmek ya da büyük bir iş yapmak için borç aramak yerine kredi alabilirsiniz. Kobi türleri arasında en çok kobi desteği alacak işletmeler küçük işletmelerdir.

Çalışanı 1 ila 5 arası olan işletmelerde iş hacmini büyütmek için büyük destekler verilir. Bankalarda kobi bölümlerinde sizinle ilgilenen ve sizin bilgilerinizi aylık reforma eden kobi finansörleri tarafından aylık büyüme hızınız ve iş hacminiz hesaplanır. Kobilere destek platformu üzerinden Türkiye üzerindeki bütün bankalar son yıllarda kobilere çok çeşitli krediler verilmektedir.

Kredilerin geniş tutarları aylık ödemeleri finansörler tarafından hesaplanır ve size o ay içindeki yapmanız gereken belirtilir yani sizin yerinize kobi kredisi aldığınız bankalar düşür size ufak tüyolar verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu