Bankalar

Kredi Kart Limit Artırımı İçin Yapılması Gerekenler

Yeni BDDK düzenlemelerinden sonra bankalar kolay kolay kredi limitlerini artırmamaktadırlar. Herhangi bir ihtiyacınız için kredi kartı limitinizi artırmak istiyorsanız nasıl yapılacağını, uygulamanız gereken adımları sizlere tek tek aktarmaya çalışacağım.

Kredi Kart Limit Artırımı

Öncelikle, kredi kart limiti artırımı için bankalara olan borçlarınızı düzenli olarak ödediğinizden emin olmalısınız. Son zamanlarda daha çok yaygınlaşan kredi notu sistemiyle ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalar kredi notunuzu görebilmektedir. Kredi notunuzu olumlu ya da olumsuz olarak etkileyen en önemli faktör, ödeme alışkanlıklarınızdır. Yani, bankalara olan ödemelerinizi aksatıyorsanız bankanız kredi kartınızın limitini artırmak istemeyecektir. Eğer ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsanız, hızlı bir şekilde kredi kart limitinizi artırmak için çalıştığınız bankanın internet şubesini kullanabilirsiniz. İnternet şubesi kullanmıyorsanız bankanızın şubesine limit artırımı için başvuru yapabilirsiniz.

Öğrenciler için Kredi Kart Limit Artırımı

Yoğun olarak bize sorulan sorulardan biri de üniversite öğrenci kredi kartlarıyla alakalı limit artırımları oluyor. Yeri gelmişken bunu da cevaplamak isterim. Bankalar genelde öğrencilere minimum 400 ile 600 TL arasında kredi kartı limiti verirler. Üniversite öğrencileri, gelirlerini belgeleyemedikleri için bankalar genelde limit artırımı konusunda çekimser davranırlar fakat yukarıda belirtiğimiz durum öğrenciler içinde geçerlidir. Ödemeleriniz eğer düzenliyse bankanız kredi kartı limitinizi belirli bir miktarı aşmayacak şekilde artırabilirler.

Ayrıca; gerek çalışan, çalışmayan ya da öğrenci olsun çalıştığınız bankada hatırı sayılı rakamlarda birikiminiz varsa kredi kartı limit artırımı konusunda bankalarla herhangi bir sorun yaşamazsınız. Aynı şekilde belgeleyebileceğiniz bir taşınmazınız varsa ya da taşınmazlardan elde ettiğiniz kiraları belgeyebiliyorsanız yine kolayca limit yükseltmeniz mümkün olabilmektedir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır?

Kredi kartınızın limitini artırmak için çalıştığınız bankanın internet şubesinden başvuru yapabileceğiniz gibi normal şubelerden ya da telefon bankacılığını kullanarak artırım konusunda bir talepte bulunabilirsiniz. Son bir hatırlatma daha yapacak olursak, limit artırım başvurularında bankalar sizden belgelenebilir aylık net gelirinizi ve kredi limitinizin ne kadar olması gerektiğiyle ilgili bilgi isteyecekler.

Kredi kartı limit artırımı konusunda yapmanız gerekenler yalnızca bu kadar. Eğer sizlerin konuyla ilgili sormak istediği herhangi bir soru varsa, bize aşağıda bulunan yorum bölümü aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir