Kredi Kartları

Anında Onaylı Kredi Kartı Veren Bankalar

Anında onaylı kredi kartı veren bankalar sayesinde hızlı bir şekilde kredi kartı alabilirsiniz. Anında onaylı kredi kartları, uzun uzadıya süren başvuru değerlendirme süreçlerini es geçmenize yardımcı olabilir.

Acil bir durumla karşı karşıyaysanız ya da birkaç gün içinde bir satın alım yapmayı planlıyorsanız, anında onaylı kredi kartlarından herhangi birine başvuru yapmak şu an sizin için en doğru seçenek olabilir.

Peki anında onaylı kredi kartı aslında tam olarak nedir, onay süreci nasıl işler ve anında kredi kartı veren bankalar hangileridir diye merak ediyorsanız, bu makalemizden bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Anında Onaylı Kredi Kartı Nedir?

Anında onaylı kredi kartları, bir kredi kartı almak için görece uzun başvuru değerlendirme sürecini kısaltmanın en iyi yoludur. Çünkü anında onay, internet üzerinden ya da SMS yolunu kullanarak bir kredi kartına başvuru yaptığınızda, başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını birkaç dakika içinde hızlı bir şekilde öğrenebileceğiniz anlamına gelir.

Anında onaylı bir kredi kartına başvuru yaptığınızda, başvurunuz genellikle dakikalar içinde değerlendirilir ve onay alıp almadığınıza ilişkin kesin sonuç yine dakikalar içinde tarafınıza bildirilir. Anında onaylı kredi kartlarının öne çıkan temel özelliği ve avantajı kesin sonucun hızla bildirilmesidir.

Anında Onay Süreci Nasıl İşler?

Anında onaylı bir kredi kartı için başvuru yaptığınızda, banka bir ön değerlendirme gerçekleştirir. Genel olarak, kredi notunuz ne kadar yüksekse, kart başvurunuz için onay alma olasılığınız o kadar yüksek olur.

Yaptığınız başvuru kredi notu, aylık gelir ve limitler toplamı gibi kredi kartı almak için gerekli şartlar göz önünde bulundurularak hızlı bir şekilde değerlendirilir. Gerekli şartları sağladığınız takdirde başvurunuz olumlu sonuçlanır.

Bankalar başvurunuzu aldıktan sonra, kredi geçmişinizi daha ayrıntılı bir şekilde incelemek üzere sadece bir “ön onay” da verebilirler. Geliriniz de dahil olmak üzere kredi geçmişiniz incelenerek birtakım gereksinimleri karşılayıp karşılamadığınız daha detaylı bir inceleme gerektirebilir. Bu nedenle, anında onay her zaman kredi kartı başvurunuzun onaylanacağını garanti etmez.

Anında Onaylı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Dijital kanalların kullanılabilirliği anında onaylı kredi kartı veren bankaların sayısını artırdı. Günümüzde neredeyse birçok banka internet, SMS ya da ATM’ler üzerinden kart başvurusu alıyor ve başvuruları dakikalar içinde sonuçlandırıyor.

Anında onaylı kredi kartı veren bankalar:

  • Akbank
  • İş Bankası
  • QNB Finansbank
  • Enpara
  • CEPTETEB
  • ING Bank
  • Yapı Kredi
  • Odeabank
  • Halkbank
  • Garanti Bankası

Kredi kartı başvuruları için anında onay hizmeti sunan bazı bankaları inceleyelim. Bu bankaların örnek olması açısından makalemizde yer aldığını ve seçeneklerinizin sadece buradakilerle sınırlı olmadığını unutmayın.

Akbank Axess ve Wings isimli kredi kartlarına yapılacak başvurularda anında onay hizmeti sunuyor. İnternet üzerinden başvuru alan Akbank, başvurunun olumlu değerlendirilmesi halinde kredi kartınızı doğrudan adresinize gönderiyor.

İş Bankası en hızlı kredi kartı başvurusu yapmanıza yardımcı olacak bankalar arasında yer alıyor. Bankanın Maximum özellikli kredi kartlarına internet ortamından başvuru yapmak ve anında onay almak mümkün olabiliyor.

QNB Finansbank CardFinans isimli kredi kartı başvurularını internet ortamından almakla birlikte, olumlu bir kısa değerlendirme süreci sonrasında anında onay verebiliyor. Ayrıca, bankanın yeni ürünü Miles&Smiles Kredi Kartı da anında onay kapsamında başvurular alıyor.

Enpara QNB Finansbank’ın dijital bankacılık iştiraki olarak faaliyet gösteriyor. Enpara’da işlemler dijital ortamlarda gerçekleştirildiğinden kredi kartı başvuruları da bu ortamdan alınıyor. Tahmin edilebileceği gibi anında onay mümkün olabiliyor.

Yapı Kredi Worldcard isimli kredi kartı için online başvuru almakla birlikte, anında onay hizmeti sunuyor. Başvurunuz değerlendirilip uygunluk sağladığınız takdirde anında onay alabiliyorsunuz.

Anında Onaylı Kredi Kartı Başvurusu Yapmadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Genel olarak, anında onay almak için, iyi veya çok iyi bir kredi notu yani olumlu bir kredi geçmişine sahip olmanız gerekir. Bunun yanı sıra gelirinizin yeni kredi kartınız ve mevcutsa diğer kredi kartı toplam limitlerinizi karşılaması gerekir.

Yasal düzenlemeler çerçevesinde toplam kredi kartı limitlerinizin, ilk yıl için, aylık ortalama net gelirinizin iki katını, ikinci yıl için ise, dört katını aşamayacağını unutmayın.

Ayrıca, onay süreci bankalara göre değişmekle birlikte, anlık bir onay, kredi kartına hemen erişebileceğiniz anlamına gelmez. Zira genellikle yeni bir kredi kartı 10 iş günü içinde çıkmakta ve adrese gönderim süresi birkaç haftayı bulabilmektedir.

Son olarak, anında onaylı bir kredi kartına başvuru yapmadan önce, seçenekler arasında mutlaka bir karşılaştırma yapmayı düşünmelisiniz. Kendinize en uygun kredi kartını bulduğunuzdan emin olmak için, başvuru yapmadan önce bir kartın özelliklerini ve faydalarını iyice araştırabilirsiniz.

Anında Onaylı Kredi Kartı Başvurusu Yapmak Güvenli midir?

Anında onaylı kredi kartlarına başvuru yapmanın en sık tercih edilen yollarından biri bankaların web sitelerinde yer alan formları doldurmaktır. Bu formları doldurmaya başladığınızda TC kimlik numarası, telefon numarası ve aylık gelir gibi bilgileri girmeniz gerekir. Bunlar da endişelenmeniz için pek de haksız bir sebepler değildir.

Bir web sitesi aracılığıyla şahsınıza ait finansal bilgilerinizi paylaşmak endişelenmenize neden olabilir, ancak bankalar kişisel bilgilerinizi güvende tutmak için veri şifrelemesini kullanır ve bu da bilgilerinizin güvende kalmasını sağlar. İşte tam da bu nedenle kredi kartı başvurusu yapmadan önce, başvuru yapmak istediğiniz kredi kartının ya da bu kartı sunan bankanın resmi web sitesine girdiğinizden emin olmanız gerekir.

Halihazırda aktif olarak kullandığınız ve hesaplarınızın bulunduğu bir bankadan anında onaylı kredi kartı almayı düşünüyorsanız, internet şube ve mobil şubelerden de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu