BankalarKredi Kartları

En İyi Kredi Kartı Hangisi? [Araştırma]

En iyi kredi kartı için birkaç araştırma yaptık ve en iyi kredi kartı hangisi sorusuna verilecek en doğru cevapları bulduk. Kuşkusuz ki, herhangi bir kredi kartına “en iyisi” diyebilmemiz için tüketici memnuniyeti, kullanıcı yoğunluğu, banka imajı ve kampanyaların sıklığı araştırılmalıydı.

Bu kriterleri göz önüne alarak, bankaların en son yayımlamış oldukları faaliyet raporlarını inceledik ve sizler için en iyi kredi kartını listeledik. Tüketici yoğunluğu yani en çok kredi kartı müşterisi olan bankalar büyük ölçüde memnuniyeti ortaya koyuyor. Buna paralel olarak diğer kriterler de işin içine girince doğru bir araştırma sonucuna ulaşabiliyoruz.

Tüm kriterleri baz alarak önemli bankadan oluşan bir liste hazırladık. En iyi kredi kartı listemizi aşağıdan görebilirsiniz.

Yapı Kredi – Worldcard

Son faaliyet raporlarına göre en çok kredi kartı müşterisi olan banka Yapı Kredi. Aynı zamanda The Banker tarafından dünyanın en değerli kredi kartları listesine giren Worldcard yaygın üye iş yeri ve her dönem gerçekleştirdiği kampanyalarla en iyi kredi kartı listemizde ilk sırada yer alıyor.

Garanti Bankası – Bonus Card

En çok kampanya düzenleyen ve kredi kartı müşterisi olan ikinci banka Garanti, doğal olarak en popüler kartı da Bonus Card. Üye iş yerleri bakımından oldukça geniş bir ağa sahip olan Garanti Bankası, 20’den fazla çeşitle Bonus Card veriyor.

İş Bankası – Maximum Kart

İş Bankası tarafından verilen Maximum Kart ülkemizde en çok müşteriye sahip üçüncü kredi kartı. En sık kampanya düzenleyen bankalardan biri olan İş Bankası, 200 binden fazla hizmet veren üye iş yeri ağına sahip.

Akbank – Axess

Akbank’ın kredi kartı ürünü Axess en çok kullanıcıya sahip olan bir diğer kart. Her dönem çeşitli kampanyalarıyla dikkatleri üzerine toplayan Axess, düzenli olarak çekiliş programları da düzenlemektedir.

Finansbank – CardFinans

En yoğun kampanyalarla müşterilerini memnun etmeye çalışan bir diğer banka Finansbank. Bankanın sunmuş olduğu CardFinans, ülkemizde en çok müşteriye sahip beşinci kredi kartı konumunda bulunuyor.

Müşteri ve kampanya yoğunluğuna göre en iyi kredi kartı listelemesini en baştan en sona doğru yukarıda yaptık. Kredi kartlarının tüketiciler tarafından kullanım fazlalığı En İyi Kredi Kartı Hangisi? sorusunun cevabını da bizlere veriyor.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir