Kredi Kartları

Enpara.com Kredi Kartı Özellikleri, Avantajları ve Başvuru Yolları

Dijital ve masrafsız bir bankacılık hizmeti olarak hayatımıza giren Enpara.com, yakın bir zaman önce müşterilerinin merakla beklediği kredi kartı ürününü duyurarak piyasaya sürdü.

Kurulduğu günden bu yana, sözleşmelerinde şeffaf oluşu ve “sonsuza dek” masraf almayacağını açıkça belirtilen dijital banka, diğer tüm hizmetlerinde olduğu gibi kredi kartı ürününden de herhangi bir masraf almayacağını yineledi.

Bununla birlikte, Enpara.com birçok bankanın kredi kartlarından aldığı yıllık üyelik ücretlerine ironik bir cevap niteliğinde, müşterilerine kart aidatı ödeyeceğini açıkladı. Söz gelimi, hiçbir şekilde aidat almadığı gibi müşterilerine aidat veren ilk ve tek kredi kartı ürününü oluşturdu.

Bu yayında, Enpara.com Kredi Kartı’nın özelliklerine, avantajlarına, biraz da ekşi dezavantajlarına ve başvuru yollarına bakıyoruz.

Enpara.com Kredi Kartı Özellikleri

Enpara.com Kredi Kartı’nın en belirgin ve öne çıkan özelliği herhangi bir yıllık üyelik ücreti, kart kullanım bedeli ya da aidat almıyor olmasıdır. Sözleşmesinde bunu açıkça belirten banka, “ömür boyu” aidat almayacağını net bir şekilde ifade ediyor.

Enpara.com Kredi Kartı alışveriş, nakit avans ve ödeme işlemlerine ek olarak, bankanın internet kanalları aracılığıyla fatura, cep telefonu lira yüklemeleri ve vergi ödemeleri için herhangi bir masraf ödemeden kullanılabilmekte, aynı zamanda otomatik ödeme talimatları için de kullanılabilmektedir.

Özetle, aidatsız olmasının yanı sıra, diğer herhangi bir banka kredi kartının sağladığı alışveriş, nakit avans ve ödeme gibi tüm temel özellikler Enpara.com Kredi Kartı tarafından da müşterilerin kart limitleri dahilinde sağlanıyor.

Enpara.com Kredi Kartı limiti, her bir müşterinin aylık net geliri başta olmak üzere mevcut ödeme alışkanlıkları, diğer açık kredi ve kredi kartı limitleri gibi kredi notunu oluşturan bir dizi faktör baz alınarak belirleniyor.

Kredi kartının temassız özellikte gelmesi dolayısıyla, temassız ödeme özelliğine sahip POS cihazlarından günlük toplam 90 TL’ye kadar temassız ve şifresiz alışveriş gerçekleştirilebiliyor.

Ayrıca, Enpara.com Kredi Kartı ile QNB Finansbank ATM’lerinden Encard’la yapılan tüm işlemler gerçekleştirilebildiği gibi, kredi kartı borç ödemeleri de bu ATM’ler üzerinden yapılabiliyor.

Enpara.com Kredi Kartı Avantajları

Enpara.com kredi kartından aidat almıyor ve sene sonuna kadar süren kampanya dahilinde kredi kartını düzenli kullanan müşterilerine yıllık 100 TL olmak üzere en az 2 yıl boyunca kart aidatı ödüyor.

Önemli bir avantaj olarak göze çarpan bu kampanyadan faydalanmak için Enpara.com Kredi Kartı’nı teslim alan müşterilerin her sene en az 6 ekstresinde 10 TL ve üzeri en az 10 adet işlemin yer alması yeterli oluyor.

Hiç kuşkusuz öne çıkan bir diğer avantaj, kredi kartı kullanılarak yapılan harcamalara sonradan taksitlendirme imkanı sunuluyor olması. Enpara.com Kredi Kartı müşterileri her ay 1.000 TL’ye kadar olan en fazla 3 harcamalarını herhangi bir faiz ya da ücret ödemeden sonradan taksitlendirebiliyor. Tabi, taksitlendirme işleminin ilgili yasal düzenlemelerin izin verdiği harcamalarda yapılabildiğini de hatırlatalım.

Bununla birlikte, Enpara.com Kredi Kartı müşterileri QNB Finansbank ile anlaşmalı üye iş yerlerinden anında taksitli alışveriş yapılabiliyor, ancak Enpara.com kampanyaları dışında QNB Finansbank ile ilişkili CardFinans’a özel kampanyalardan yararlanamıyor.

Bu arada, Enpara.com’un müşterilerine sunduğu tüm indirim kampanyalarından Enpara.com Kredi Kartı sahiplerinin de yararlanabildiğini tekrar belirtelim.

Enpara.com Kredi Kartı’ndan yapılan harcamalar üzerinden puan ya da uçuş mili gibi ödüller kazanılmıyor ve şu an için ana kartı bağlı “ek kart” uygulaması da bulunmuyor. Bunlar küçük dezavantajlar olarak kabul edilebilir.

Enpara.com Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hali hazırda bir Enpara.com müşterisiyseniz ve Enpara.com Kredi Kartı almak istiyorsanız cep ya da internet şubesinden kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Şu anda bir Enpara.com müşteri değilseniz de kredi kartı başvurusunu bankanın web sitesi üzerinden birkaç adımda gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara.com Kredi Kartı başvuruları ilgili yasal düzenlemeler ve bankanın belirlediği kredi politikaları çerçevesinde değerlendiriliyor ve başvurunuzun değerlendirilerek uygun bulunması halinde kredi kartınız ortalama 10 iş günü içinde adresinize gönderilerek tarafınıza teslim ediliyor.

Aylık net geliriniz başta olmak üzere, hali hazırda kullanmış olduğunuz ya da geçmişte kullandığınız kredi ve kredi kartı borçlarınızı düzenli ödemeniz veya ödüyor olmanız gibi kredi notlarını etkileyen belirli faktörlerin Enpara.com Kredi Kartı başvurunuzun olumlu sonuçlanmasında en büyük etkenler arasında yer alacağını unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu