Kredi Kartı ile Emlak Vergisi Ödemesi Nasıl Yapılır?

Emlak vergisi 2015/2 taksitleri için kredi kartı ile ödeme yapabilmeniz mümkün. İki taksit halinde ödenen vergiler için birçok banka çeşitli kampanyalar düzenliyor.

Emlak vergisi konusunda detayları öğrenmek istiyorsanız; kimlerin ödeme yapması gerektiği, emlak vergisinin nasıl sorgulanacağı, ödemelerin nasıl yapılacağı gibi bilgilere Emlak Vergisi Ödemeleri 7 Maddede Her Şey adlı yayınımızdan ulaşabilirsiniz. Bilmeniz gerekenleri kısaca ilgili yazıda anlattık.

Emlak Vergisi Kredi Kartı Kampanyaları

Emlak vergisinde ödemeler internet üzerinden ve PTT şubelerinden yapılabiliyor. Eğer kredi kartı ile ödeme yapmak istiyorsanız, belediyenizin internet üzerinden ödeme alması gerekiyor. Taşınmaza sahip olduğunuz belediye, e-belediye sistemini kullanıyorsa, kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca, bankaların internet şubeleri üzerinden de ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Söz konusu taşınmazın bağlı olduğu belediyenin web sitesi üzerinden e-belediye sistemine sahip olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Emlak Vergisi Ödemelerinde Taksit

Geçen dönem ödemelerinde Bonus, Maximum, Axess gibi kredi kartlarına taksit yapılabiliyordu. Bu ve benzeri kredi kartlarına sahipseniz, bankanızın internet sitesi veya çağrı merkezi aracılığıyla emlak vergisi ödemelerinde taksit yapıp yapmadıklarını öğrenebilirsiniz.

Geçen dönem 2015/1 taksitleri için bankalar kredi kartı ile ödemelere şu şekilde kampanyalar düzenlemişlerdi, fikir almak için inceleyebilirsiniz:

Garanti Bankası Bonus kart sahiplerine internet şubesi üzerinden kredi kartıyla yapılan vergi ödemeleri için çeşitli taksit avantajları sağlamıştı.

Aynı şekilde İş Bankası Maximum Kart sahipleri için 100 TL’den yüksek emlak vergisi ödemelerine faizsiz 3 taksitte geri ödeme imkanı sunmuştu.

Emlak vergisi ödemelerini Axess kredi kartıyla yapacak olan müşterileri için Akbank, 100TL ve üzeri ödemeler için faizsiz ve komisyonsuz 5 taksite kadar avantaj sağlamıştı.

Emlak vergisi ödemesi için kredi kartı taksit kampanyalarından yararlamak istiyorsanız, müşterisi olduğunuz bankayla iletişime geçerek bilgi almanızı tavsiye ediyorum. Bankaların kampanyalarını duyurmaları halinde yayının güncellemesi tekrarlanacaktır.

Güncelleme: VakıfBank, Emlak ve Çevre Temizlik ödemelerine 5 taksit fırsatı sağlamaktadır. Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödemelerinden komisyon alınmamakla beraber, 3000 TL’ye kadar vergi ödemelerine 5 taksit, 5000 TL’ye kadar olan vergi ödemeleriniz içinse 2 taksit fırsatından yararlanabilmeniz mümkündür. Bu fırsattan yararlanabilmek için VakıfBank’tan detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu