Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar, Ne Zaman Gönderilir?

Kredi kartı başvurusu onaylanan tüketiciler, kredi kartı kaç günde çıkar, ne zaman gönderilir veya gelir gibi soruların cevaplarını merak ediyorlar.

Çoğunlukla karşı karşıya kalınan bir durum olmasa da, bazı zamanlarda onaylan kredi kartları tüketicilere bir hayli geç ulaşabiliyor. Konuyla ilgili olarak buradaki bazı detaylara göz atın.

Kredi kartı ortalama iki hafta içinde çıkar ve gönderilir

Banka tarafından onaylanmış bir kredi kartı, ortalama 10 gün içinde basılarak çıkar ve kargoya verilerek yaklaşık 15 gün içinde alıcıya ulaştırılır.

Burada dikkat etmeniz gereken iki önemli nokta var:

Bunlardan ilki, kredi kartınızın banka tarafından onay almış olmasıdır. Eğer kartınız onaylandıysa size SMS ya da çağrı yoluyla bilgi verilir.

Onaylama süreci, kısa bir değerlendirme sonrasında gerek fiziki gerekse de sanal ortamda tüketici tarafından kabul edilen sözleşmelerin ardından hızla tamamlanır ve banka kredi kartını basar. Bu süreç daha kısa olabileceği gibi genellikle 10 içinde tamamlanır.

İkinci olarak, bankanız halihazırda basılarak çıkan kartınızı anlaşmalı olduğu kuryeye gönderir. Kuryenin adresinize teslim etme süresi de ortalama 10 günü bulabilmektedir.

Toplamda, banka tarafından onaylanan bir kredi kartının alıcısına ulaştırılma süresi hafta sonları ve resmi tatiller hariç 15 günü bulabilmektedir.

Kredi kartınızın teslimat durumunu bankanızdan takip edebilirsiniz

Kredi kartı başvurusu yaptığınız bankanın müşterisiyseniz, ilgili bankanın internet şubesini kullanarak kredi kartınızın teslimat durumunu takip edebilirsiniz.

Banka müşterisi değilseniz, kredi kartınızın durumu hakkında çağrı merkezlerinden her zaman bilgi alabilirsiniz. Bankaların çağrı merkezleri kredi kartınızın teslimat durumuna yönelik bilgi vermektedir.

Süre tamamlandığı halde kredi kartı gönderilmediyse ne yapılabilir?

Bankanın belirlediği süre zarfında ya da ortalama 15 gün içinde kredi kartınız gönderilmediyse, tekrar bankanızla iletişime geçmeniz gerekecektir.

Banka tarafından aksi söylenmedikçe kredi kartınızın basımı gecikmiş olabilir ve kuryeye henüz teslim edilmemiş olabilir. Başka bir olasılık dahilinde ise kurye adreste sizi bulamamış olabilir. Benzeri durumlarda gönderim süresi haliyle uzar.

Böyle olasılıkları netleştirmek için en ideal yol bankanızla iletişime geçmeniz ve bilgi almanızdır.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu