MTV 2016 Ocak Kredi Kartı Taksit Kampanyaları

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) her yıl iki taksit halinde ödeniyor. Bu yıl ilk taksitin son ödeme tarihi 31 Ocak 2016. İkinci taksit ödemelerinde ise son tarih 31 Temmuz olarak açıklandı.

Çoğu araç sahibi geçen yıllarda olduğu gibi MTV ödemelerini kredi kartlarıyla yapabiliyor. Bankalar her taksit döneminde kredi kartı ile ödeme yapacak araç sahiplerine taksitlendirme başta olmak üzere bazı avantajlar sağlıyor.

MTV 2016/1. taksit ödemelerini kredi kartıyla yapmak isteyenlere hangi banka hangi avantajı sağlıyor, kampanyalar neler araştırdık ve yazdık.

Ocak 2016 MTV Kredi Kartı ile Taksitli Ödeme Kampanyaları

Taksitli ödeme yapabileceğiniz banka kartlarına ilişkin kampanya bilgileri aşağıda yer almaktadır. Bazı bankalar henüz kampanyalarını duyurmadılar fakat yapılacak diğer kampanyalar yazıya eklenecektir.

MTV ödemelerine hangi banka kaç taksit yapıyor, işte sonuçlar:

Deniz Bonus ile MTV ödemeleri 6 taksit

Denizbank’ın Deniz Bonus kredi kartını kullanıyorsanız, 6 taksitle MTV ödemelerinizi yapabilirsiniz. Deniz Bonus kartınızla Denizbank Şubeleri, internet şubesi, ATM’ler veya Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesinden ödemeler yapılabiliyor.

Son ödeme tarihi 31 Ocak 2016 fakat kampanya 7 Şubat 2016’ya kadar geçerli olacak. Denizbank’ın taksitli ödeme kampanyasında ödeme alt limiti bulunmamaktadır.

Akbank MTV ödemelerine 3 taksit yapıyor

1-31 Ocak arası geçerli kampanyaya göre Akbank, 300 TL ve üzeri Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerine 3 taksit fırsatı sağlıyor. Diğer yandan MTV ödemelerini yapan Akbank müşterileri Pioneer, Conti ve Roadstar markalı ürünlerde %40’a varan indirimlerden de yararlanabiliyor. Ödemeler Akbank, internet şubesi ve ATM’lerden yapılabiliyor.

Şu hatırlatmayı da yapmak gerekir; Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) üzerinden yapılan ödemeler peşin gerçekleşiyor fakat kredi kartınıza taksitli olarak yansıyor.

Türkiye Finans Happy Card sahiplerine 3 taksit avantajı sağlıyor

Katılım bankası Türkiye Finans, Happy Card sahiplerine 100 TL ve üzeri MTV ödemelerine 3 taksit yapıyor. Ticari ve Business Kartlar kampanyaya dahil olmamakla birlikte ek kartlar ve Happy Zero kartlar taksit kampanyasına dahildir.

Ödemelerinizi GİB web sitesi, Türkiye Finans internet, mobil ve telefon bankacılığı kanallarından ödeyebiliyorsunuz. Taksitlendirme ekstreye otomatik olarak yansıyor. Kampanya 31 Ocak tarihine kadar geçerlidir.

Şekerbank Bonus’tan 3 taksit seçeneği

Şekerbank’ın Şeker Bonus kullanan müşterileri GİB web sitesi üzerinden yapacakları Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde 3 taksit fırsatından yararlanabiliyorlar. Şekerbank internet şubesi ödemelerinde taksit seçeneği bulunmamakla beraber yalnızca GİB üzerinden yapılan MTV ödemeleri taksitlendirilebiliyor.

Kampanya 10 Şubat 2016 tarihinde sona eriyor.

Garanti Bankası Bonus Card ile MTV ödemeleri 3 taksit

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) web sitesi üzerinden ve Garanti Bankası’nın internet şubesinden yapılan MTV ödemelerine 3 taksit yapılıyor. Garanti Bankası internet şubesi, Garanti cep şube ve telefon bankacılığı Alo Garanti’den yapılacak ödemelerde ise tek ödeme, 2 taksit ve 3 taksit avantajları sağlanıyor.

Kampanya bitiş tarihi 31 Ocak.

YapıKredi Worldcard ile yapılacak vergi ödemeleri de 3 taksit

YapıKredi’de MTV ödemeleri için kampanyasını duyurdu. Buna göre 100 TL ve üzerindeki vergi ödemelerinizi 3 taksit avantajıyla yapabiliyorsunuz. Ödemelerinizi YapıKredi internet, mobil şube ve GİB üzerinden yapabilmek mümkün.

Worldcard kampanyasının bitiş tarihi 31 Ocak.

ING Bank Bonus’la Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde 3 taksit

ING Bank Bonus sahipleri MTV ödemelerini 3 taksitle yapabiliyor. ING Bonus müşterilerinin vergi ödemelerini GİB web sitesi üzerinden yapmaları gerekiyor. Yapılan ödemeler 3 taksite bölünüyor.

Kampanya bitiş tarihi 10 Şubat 2016.

VakıfBank Worldcard 3 taksit fırsatı sunuyor

VakıfBank Worldcard ile 100 TL’nin üzerindeki MTV ödemeleri 3 taksitle yapılabiliyor. Kampanya döneminde ödeyeceğiniz trafik cezalarını da 3 taksitle ödeyebilmeniz mümkün. VakıfBank’a ait tüm kredi kartları kampanyadan yararlanabiliyor. Ödemeler GİB’den yapılabiliyor. GİB üzerinden peşin olarak gerçekleşen ödemelerin yaklaşık 1 iş günü sonunda dönem içi işlemlerde taksitlendirilmiş olarak görüntülenebileceği de belirtiliyor.

VakıfBank kredi kartları için kampanya 1-31 Ocak tarihleri arasında geçerli olacak.

İş Bankası Maximum kart MTV kampanyası

1 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında Maximum kredi kartı ile yapılacak 200 TL ve üzeri MTV ödemelerine 3 taksit fırsatı sağlanıyor. GİB web sitesi üzerinden yapılan 200 TL ve üzeri ödemelere 3 taksit yapılıyor. İş Bankası İşCep ve internet şubesi üzerinden yapılacak ödemelere ise 2 ve 3 taksit seçeneği sunuluyor.

Kampanya 1 Şubat 2016 tarihine kadar geçerli.

Halkbank Paraf ile 3 ya da 5 taksit seçeneği

MTV ödemelerini Halkbank Paraf kredi kartıyla yapacak müşterilere banka 3 ya da 5 taksit fırsatı sunuyor. 500 TL’nin altında yapılan MTV ödemeleri için 3, 500 TL ve üzerinde yapılan MTV ödemeleri için 5 taksit fırsatı sağlanıyor. Kampanya GİB web sitesi üzerinden yapılan ödemelerde geçerli.

Kampanya bitiş tarihi 8 Şubat 2016.

Finansbank Cardfinans müşterilerine 4 taksit avantajı

Cardfinans ile www.gib.gov.tr, İnternet ya da cep şubesi veya Finansbank Şubeleri üzerinden yapılacak Motorlu Taşıt Vergisi ödemelerine 4 taksit fırsatı sunuluyor. Yapılan ödemeler 4 eşit taksite bölünüyor.

Kampanya 31 Ocak 2016’da sona eriyor.

Ziraat Maximum’la MTV ödemeleri 3 taksit

Ziraat Bankası Maximum kredi kartı sahiplerine MTV ödemelerinde 3 taksit fırsatı sunuluyor. Kampanya 75 TL ve üzeri ödemelerde geçerli olacak.  Ödemeler Ziraat Bankası ATM, internet bankacılığından ve GİB üzerinden yapılabiliyor.

Kampanya bitiş tarihi 31 Ocak 2016.

MTV Ödemeleri Konusunda Merak Edilen 5 Şey

MTV Ödemeleri hakkında mutlaka bilmeniz gerekenler.
MTV Ödemeleri hakkında mutlaka bilmeniz gerekenler.

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), araç sahibi olan herkesin senede iki kez olmak üzere ödemek zorunda olduğu vergidir. MTV ödemeleri konusunda sıkça sorulan ve bu vergiyi ödemekle yükümlü olan araç sahiplerinin bilmesi gerekenleri kısaca özetleyeceğim.

1. MTV Ödemeleri Ne Zaman Yapılıyor?

Bilinmesi gereken mühim konu MTV ödemelerinin hangi dönemlerde ne zaman yapıldığıdır. MTV ödemeleri sene de iki kez, iki taksit halinde yapılmaktadır. Bu yıl ilk taksit ödemeleri 1-31 Ocak 2016 tarihleri arasında, ikinci taksit ödemeleri ise 1-31 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

2. MTV Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Motorlu Taşıtlar Vergisi için ödemeniz gereken tutarı gib.gov.tr üzerinde yer alan buradaki sayfa üzerinden Plaka, T.C. kimlik veya vergi numarası ve tescil tarihi bilgilerini girerek kolayca sorgulayabilirsiniz.

3. MTV Ödemeleri Gecikirse Ne Olur?

MTV ödemeleriniz gecikirse, mevcut borcunuza faiz işletilir. Ödemelerin daha fazla gecikmesi durumunda Maliye Bakanlığı tarafından araç sahibine uyarı yapılır. Borcun ödenmemesi durumunda haciz işlemi başlatılır. Son ödeme tarihinden sonra mevcut borca yansıyan faiz miktarı da ayrıca tahsil edilir.

4. MTV Ödemeleri Nereye, Nasıl Yapılır?

MTV ödemeleri Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) web sitesi gib.gov.tr üzerinden sorgulanabilir ve banka ya da kredi kartlarıyla ödeme yapılabilir. Bunun dışında anlaşmalı bankaların fiziki şubelerinden, internet ve telefon bankacılığı kanallarından da ödemeler yapılabilmektedir. Ödeme yaparken, kredi kartı taksit avantajlarından da yararlanabilmek mümkündür.

Ödeme yapabileceğiniz bazı anlaşmalı bankaların listesi şu şekilde:

 • T.C. ZİRAAT BANKASI
 • TÜRKİYE İŞ BANKASI
 • GARANTİ BANKASI
 • AKBANK
 • YAPI KREDİ BANKASI
 • TÜRKİYE HALK BANKASI
 • VAKIFBANK
 • FİNANSBANK
 • DENİZBANK
 • TÜRK EKONOMİ BANKASI
 • ING BANK
 • HSBC BANK
 • ŞEKERBANK
 • ANADOLUBANK
 • TÜRKİYE FİNANS
 • KUVEYT TÜRK

5. Ödeme yapıldığına ilişkin belge nasıl alınır?

MTV ödemenizi yaptığınızda Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesine giriş yaparak, “internet vergi dairesi” seçeneği sayfasını açın, açılan sayfada sık kullanılanlar adımı altında yer alan “motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme” seçeneğine tıklayın, daha ödeme sorgulama ekranına giriş yaparak istenilen bilgileri ekrana girin. Bu adımların tamamlanmasının ardından ödeme alındısı belgesine ulaşacaksınız. Belgeyi kaydedebilir veya çıktısını alabilirsiniz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu