Kredi Kartları

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar (8 Seçenek)

Öğrenci kredi kartı faydalı finansal araçlardan biridir. Öğrenci kredi kartları sadece alışveriş için değil, düşük faizli borçlanma, harcama kontrol ve takibi gibi yararlar sağlamaktadır. Üstelik bu kredi kartları yurt dışında da geçerlidir.

Öğrenciler için tercih edilebilecek her biri farklı avantajlar ve özellikler sağlayan birçok kredi kartı bulunmaktadır. Bankalar öğrencilere özel olarak hazırladıkları kredi kartı ürünleri ile benzer veya daha avantajlı seçenekler sunabilmektedir. Bu nedenle de bir öğrenci kredi kartı başvurusu yapmadan karşılaştırma yapmak önemlidir.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar aracılığı ile başvurusu yapılabilecek olan bu kartlar, adrese teslim edildikten sonra doğrudan kullanılabilmektedir. Kredi kartlarının gerek internet gerekse de fiziksel mağazalarda alışveriş için kullanılması mümkün olmaktadır.

İster alışverişler için ister harcama kontrolleri için olsun, bir kredi kartının öğrenciler için birçok avantajı olabilmektedir. Peki ama öğrenciler için hangi kredi kartı avantajlıdır? En iyi öğrenci kredi kartı hangisidir? Ayrıca öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileridir? Her birine incelememizde açıklık getiriyoruz.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci kredi kartı başvurusu öncesinde alternatifler arasında araştırma ve karşılaştırma yapmak gerekmektedir. Bu hiç kuşkusuz ki ihtiyaçlara yönelik en iyi seçeneği bulmaya yardımcı olabilecektir.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında bir inceleme gerçekleştirdik. En ideal seçenekleri bir araya getirdik. Böylece alternatifler arasında bir karşılaştırma yaparak ihtiyaçlarınıza en uygun kredi kartını bulabileceğini düşünüyoruz. İşte önerdiğimiz en iyi 10 öğrenci kredi kartı:

1. İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı: Maximum Genç

Türkiye İş Bankası’nın gençlere yönelik en çok tercih edilen kredi kartı ürünü Maximum Genç, 18 ve 25 yaş arasındaki kişilere verilmektedir. Daha önce İş’te Üniversiteli Kredi Kartı olarak bilinen bu ürünün ismi banka tarafından Maximum Genç olarak değiştirilmiştir.

Maximum Genç kredi kartı, fiziksel ve çevirimiçi alışveriş sitelerinde kullanılmaktadır. Maximum kredi kartı avantajlarına da sahip olan bu kart ile üye iş yerlerinde geçerli olmak kaydıyla taksitli alışveriş yapılabilmektedir.

Ülkemizdeki popüler kredi kartı markalarından biri olan Maximum, dönemsel kampanyalar düzenlemektedir. Öğrenciler de Maximum Genç kredi kartı ile bu kampanyalardan yararlanabilmektedir. Ek olarak, kredi kartı ile yapılacak harcamalar ile MaxiPuan kazanılabilmektedir.

Tercih edilebilecek ideal seçenekler arasında yer alan İş Bankası kredi kartı Maximum Genç, vadesiz bir hesap ve bu hesaba bağlı banka kartını da ücretsiz olarak sunmaktadır. Böylece öğrencilerin kredi kartı kullanımı yanı sıra vadesiz hesap kullanmaları da mümkün olmaktadır.

Öte yandan, İş Bankası’nın sunduğu Biriktiren Genç Hesap‘tan da yararlanılması mümkündür. Bu birikim hesabı sayesinde Maximum Genç kredi kartı sahipleri, tasarruflarını 6 ya da 12 ay vade seçenekleri ile faiz getirisi alarak banka güvencesinde değerlendirebilmektedir.

BAŞVURU: İş Bankası Maximum Genç başvurusunu Maximum Mobil’i indirerek internet üzerinden yapabilirsiniz. Uygulamayı Google Play ve App Store‘dan indirebilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Başvuru” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

2. Garanti BBVA Öğrenci Kredi Kartı: Bonus Genç

Garanti BBVA tarafından sunulan Bonus Genç kredi kartı iyi bir alternatif olarak listemizde yer almaktadır. Öyle ki Garanti BBVA öğrenci kredi kartı standart bir Bonus programı özelliklerine sahiptir.

Öğrenciler Garanti BBVA Bonus Genç başvurusu yaptıktan hemen sonra kartlarını adreslerine teslim alarak kullanmaya başlayabilmektedirler. Bonus Genç, internet veya fiziksel mağaza alışverişlerinde kullanılabilmektedir. Bonus üyesi iş yerlerinde yapılan alışverişlerde Bonus puan kazanmak mümkün olmaktadır.

Bonus Genç ile nakit avans çekmek de mümkündür. Bonus Genç sahibi öğrenciler acil nakit ihtiyacı duymaları halinde kullanılabilir kredi kartı limiti kapsamında avans çekimi yapabilmektedir. Kart sahiplerinin diledikleri zaman taksitli nakit avans kullanımı yapabileceklerini de ekleyelim.

Bütün bunlara ek olarak, bu kredi kartı alındığında, Garanti BBVA üzerinde otomatik olarak açılacak bir vadesiz hesap ve bu hesaba bağlı Paracard da gönderilmektedir. Böylece öğrencilerin kredi kartına ek olarak vadesiz hesaplarını kullanmaları ve nakit yatırıp çekmeleri imkan dahilinde olmaktadır.

BAŞVURU: Garanti BBVA Bonus Genç başvuru yapmak için buradaki formu doldurabilirsiniz. Formda istenen bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizde, başvurunuzu tamamlamanız mümkün olacaktır.

3. Akbank Öğrenci Kredi Kartı: Axess Kampüs Modu

Öğrenciye kredi kartı veren bankalardan biri de Akbank’tır. Bankanın Axess Kampüs Modu isimli öğrenci kredi kartını 18 ve 25 yaş arasında bulunan gençler kullanabilmektedir. Bu kredi kartı, birçok özelliğe sahip olmakla beraber avantajlar da sağlamaktadır.

Axess Kampüs Modu ile internet siteleri ve fiziksel mağazalardan kredi kartı limiti dahilinde alışveriş yapılabilmektedir. Harcama ve alışverişlerin program ortaklarından yapılması halinde kart sahipleri chip-para kazanabilmektedir. Benzer şekilde Axess program ortaklarından taksitli alışverişler de yapılabilmektedir.

Akbank’ın öğrenci kredi kartında yıllık aidat bulunmaktadır. Bu her ne kadar aidatsız kredi kartları gibi diğer alternatiflere kıyasla bir dezavantaj oluştursa da, sunulan diğer avantajlar ve kampanyalar birtakım avantajları beraberinde getirebilmektedir. Ayrıca, Akbank öğrenci kredi kartında ilk sene aidat alınmadığını belirtmek gerekmektedir.

Bütün bunların haricinde, Akbank Axess Kampüs Modu kredi kartı ile nakit avans çekimi yapmak da imkan dahilindedir. Kart sahipleri nakit ihtiyaçlarını karşılamak için limitleri kapsamında nakit para çekebilmektedir.

BAŞVURU: Akbank’ın öğrenci kredi kartı Axess Kampüs Modu başvurusunu internet üzerinden tamamlayabilirsiniz. Kaydınızı bırakmak için Axess’in başvuru formu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

4. Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı: Worldcard Özellikli Play

En iyi öğrenci kredi kartı listemizde ön sıralara koyabileceğimiz bir diğer ürün ise Yapı Kredi Play’dir. Yapı Kredi’nin öğrencilere özel olarak verdiği bu kredi kartı Worldcard avantajları ile gelmektedir.

Worldcard özellikleri sağlayan Yapı Kredi Play, World üyesi iş yerlerinden yapılan hem internet hem de fiziksel mağazalarında Worldpuan kazanmaktadır. Kart sahipleri program ortakları ve banka tarafından sunulan kampanyalara katılabilmekte ve yine taksitli alışveriş yapabilmektedir.

Nakit avans ve taksitli nakit avans çekme imkanı da veren Yapı Kredi Play kredi kartı, otomatik olarak açılan ücretsiz bir vadesiz mevduat hesabı da sağlamaktadır. Bu şekilde öğrencilerin banka güvencesinde paralarını bir mevduat hesabında tutmaları mümkün olmaktadır.

Ek olarak Play TLcard, mevduat hesabına ATM’lerden erişim veya hesap bakiyesi kapsamında alışveriş yapmak için kullanılabilmektedir. Masrafsız olan Play TLcard, Yapı Kredi’ye yapılan öğrenci kredi kartı başvurusu ile doğrudan gönderilmektedir.

Worldcard, sıklıkla kampanya düzenleyen kredi kartı markaları arasında bulunmaktadır. Play kredi kartı ise bahsettiğimiz gibi Worldcard özelliklerine sahiptir. Kart sahiplerinin Google Play veya App Store üzerinden World Mobil uygulamasını akıllı telefonlarına indirerek kampanyaları takip etmeleri mümkündür.

BAŞVURU: Yapı Kredi Play’e başvuru yapmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantıya giriş yaptığınızda karşınıza gelen formu doldurmanız başvuru yapmanız için yeterli olacaktır.

5. DenizBank Öğrenci Kredi Kartı: D-Şarj Bonus

Alışveriş ve harcamalara Bonus puan kazandıran D-Şarj Bonus, DenizBank’ın öğrenciler için sunduğu kredi kartı ürünüdür. Bu açıdan da aslında bankanın standart kredi kartı olan Deniz Bonus’un tüm avantajlarına sahiptir.

D-Şarj Bonus ile internet alışveriş siteleri ve fiziksel mağazalarda alışveriş yapılabilmektedir. Bonus üyesi iş yerlerindeki kampanyalardan yararlanılabilmekte ve mevcutsa taksit avantajlarından yararlanılabilmektedir. Bu anlamda DenizBank öğrenci kredi kartı iyi bir alternatif olarak ele alınabilmektedir.

Diğer kredi kartları gibi DenizBank D-Şarj Bonus, yurt içi ve yurt dışında kullanılabilmektedir. Bu kapsamda öğrencilerin eğitim gibi yurt dışı amaçlı seyahatlerinde de kredi kartlarını kullanmaları ve nakit avans çekimi yapmaları mümkün olabilmektedir.

BAŞVURU: Öğrenci kredi kartı da dahil olmak üzere DenizBank kredi kartlarına internet üzerinden hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzu yapmak için DenizBank’ın başvuru sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

6. VakıfBank Öğrenci Kredi Kartı: Like Card

VakıfBank’ın Worldcard ve Worldpuan özellikleri sağlayan öğrenci için kredi kartı ürünü Like Card avantajlıdır. Çünkü en başta Like Card aidatsızdır ve yıllık kart ücreti bulunmamaktadır.

Ancak elbette, Like Card’ı aidatsız kullanabilmek için kart sahiplerinin e-ekstre tercih etmeleri ve hesap özetlerini e-posta ile almaları gerekmektedir. Öte yandan, e-ekstre seçimi yapılsa da bir avantaj olarak kart ekstresi SMS ile de gönderilmektedir.

Öğrencilerin ihtiyaçlarına baz alınarak hazırlanan VakıfBank Like Card, yurt içi ve yurt dışında kullanılmaktadır. Like Card ile online ve fiziksel mağzalarda alışveriş yapılabilmekte ve yapılan harcamalar ile Worldpuan kazanılmaktadır.

Son olarak, bu kartla kullanılabilir limit dahilinde VakıBank ATM’lerinden nakit avans çekim işlemleri de yapılabilmektedir. Acil nakit para ihtiyacı olduğunda Like Card her zaman avans çekimine izin vermektedir.

BAŞVURU: VakıfBank Like Card başvurusu yapmak için başvuru formu sayfasına gidebilir ve kişisel bilgilerinizi forma girerek kredi kartı başvurunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

7. TEB Öğrenci Kredi Kartı: ÜniversiTEB

Türk Ekonomi Bankası veya bilinen kısa ismi ile TEB’in üniversite öğrencisi gençlere yönelik hazırladığı ÜniversiTEB, yaygın olarak tercih edilen kredi kartı ürünleri arasında bulunmaktadır. Birçok üniversite öğrencisi gencin tavsiye ettiği ÜniversiTEB, çeşitli avantajlar ve özellikler sunmaktadır.

ÜniversiTEB, bir kredi kartı olmasının yanı sıra TEB’de vadesiz hesap ile birlikte gelmektedir. Vadesiz hesaba bağlı banka kartı ile ATM’lerde para çekme ya da yatırma işlemleri yapılabilmektedir. Yine banka kartı ile vadesiz hesap bakiyesi kapsamında fiziki mağazalar veya internet sitelerinden alışveriş yapılması mümkündür.

TEB öğrenci kredi kartı ÜniversiTEB, farklı ayrıcalıklar sağlamaktadır. Bunlardan en dikkate değer olanı da bankanın öğrencilere sunduğu kredi kartından aidat almamasıdır. Söz gelimi, ÜniversiTEB bir aidatsız kredi kartı sınıfındadır. Ayrıca, banka vadesiz hesap üzerinden gerçekleşecek EFT ve havale gibi para transferlerinden de masraf almamaktadır.

ÜniversiTEB, avantajları göz önüne alındığında tercih edilebilecek kredi kartları arasında yer almaktadır. Bu kredi kartı ile nakit avans çekmek, alışveriş yapmak ve yapılan alışverişlerden puan kazanmak mümkün olmaktadır.

BAŞVURU: İnternet üzerinden TEB başvuru sayfasını ziyaret ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Başvuru için kimlik bilgilerinizi formda istenen şekilde girmeniz gerekmektedir.

8. Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı: Bankkart Genç

Ziraat Bankası öğrenci kredi kartı diğer seçeneklere kıyasla farklı bir konsepte sahiptir. Çünkü bankanın kredi kartı özellikli ürünü Harçlık Avans, Bankart Genç‘e bağlıdır. Söz gelimi, bu kredi kartı Bankkart Genç’in Harçlık Avans isimli bir yan ürünüdür.

Bankkart Genç’in Harçlık Avans özelliğini kullanabilmek için öğrencilerin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) bursu veya öğrenim kredisi alıyor olmaları gerekmektedir. KYK’dan öğrenim kredisi veya burs alan öğrencilerin Harçlık Avans‘a başvuru yapması ve kredi kartı özelliğini kullanabilmeleri mümkündür.

Bankkart Genç’e ait Harçlık Avans özelliğini kullanarak tanımlanan kredi kartı limiti dahilinde internet ve fiziksel mağazalarda alışveriş yapılabilmektedir. Bununla birlikte, Harçlık Avans kullanılabilir limiti kapsamında nakit avans çekilebilmektedir.

Ziraat Bankası ürünleri olan Bankkart Genç ve Harçlık Avans kredi kartı aidatsızdır. Bu kartı kullananlardan yıllık üyelik aidatı veya ek masraflar alınmamaktadır. Öte taraftan, Bankkart Genç’in bir vadesiz mevduat hesabı sağladığını da belirtelim.

BAŞVURU: Bankkart Genç’in Harçlık Avans özelliğini kullanabilmek için başvurunuzu Ziraat Bankası şubelerinden yapmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için harçlık avans nasıl kullanılır kılavuzuna göz atabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler

Öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak için gereken ön önemli şartlardan biri öğrenci olmaktadır. Öğrenci kredi kartı alabilmek için başvuru sahiplerinin lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olmaları gerekmektedir.

Öğrenci olmanın yanı sıra başvuru yapacak kişilerin 18 – 26 yaş aralığında olmaları bir diğer gerekliliktir. Bu yaş aralığında olan kişiler başvuru yapabilmektedir. Ancak tabii, 26 yaşı geçtikten sonra kredi kartları standart özelliklerle kullanılabilmektedir.

Son olarak, bu kredi kartlarına yapılan başvurunun onaylanması için bankaların şube veya dijital kanallarından öğrenci belgesi veya öğrenci kartı kimliği ibraz etmeleri gerekmektedir. Bunların haricinde öğrenci kredi kartı başvurularında bankalar kefil veya gelir belgesi talep etmemektedir.

Öğrenci Kredi Kartı Avantajları

Öğrenci kredi kartları çevrimiçi internet mağazaları, teslimat hizmetleri ve uygulamalar için direkt kolay ödeme veya taksitli alım seçenekleri sunmaktadır. Yine cep telefonu, elektrik, su ve benzeri fatura ödemeleri için de kullanılabilmektedir.

Acil nakit para ihtiyaçlarını karşılamak için de kredi kartları avantaj sağlamaktadır. Listede de yer alan birçok kredi kartı nakit avans özelliği sunmaktadır. Böylece acil nakit paraya ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilir kredi kartı limiti kadar avans çekmek mümkün olmaktadır.

Kredi kartları temassız ödemeler için de kullanılmaktadır. Kart sahiplerinin her gün 500 liraya kadar yapacakları harcamaları temassız özelliğini kullanarak kartları ile ödemeleri mümkündür. Temassız ödemeler için kart şifresi girmeye gerek yoktur.

Diğer kredi kartları gibi öğrenci kredi kartları da hem yurt içi hem de yurt dışında kullanılabilmektedir. Ek olarak, kredi kartları harcamaların takibi ve düzenli kontrolü için de birtakım avantajlar sağlayabilmektedir.

Öğrenci Kredi Kartı Dezavantajları

“Kredi kartı” terimi, içinde de yer alan “kredi” kelimesine sahiptir ve bu, düzenli geliri olmayan öğrenciler için borç tehdidi oluşturma ihtimali anlamına gelmektedir. Bu sebeple de bilinçsiz kullanımı borç sorunlarına yol açabilmektedir.

Aslında, öğrenci kredi kartları, gelir belgesi karşılığında verilen standart bir kredi kartı limitine kıyasla düşük limitlerle verilmektedir. Böylece daha sınırlı bir finansal hareket alanı sunmaktadır. Bu da öğrencilerin yüksek borç yükü altına girmelerini engelleyebilmektedir.

Bu nedenle, öğrencilerin örneğin dört haneli aralıkta veya daha yüksek yükümlülüklerde borç riski altına girmelerini önlemektedir. Öte yandan, öğrencilerin borç riskini tamamen ortadan kaldırmak için kullanabilecekleri bir başka alternatif de banka ve ön ödemeli hesap kartlarıdır.

Son olarak, öğrenci kredi kartlarının en büyük dezavantajlarından bir diğeri kart borçlarının gecikmeye düşmesi sonrasında ortaya çıkmaktadır. Çünkü gecikmeye düşen kredi kartı borçları bireylerin kredi notunu düşürmektedir. Bu da gelecekte bireylerin kredi almalarını veya kredi kartı limiti artıma gibi işlemler yapmalarına engel olabilmektedir.

Kredi kartlarının dezavantajlarını ortadan kaldırmak için bilinçli harcama yapmak önemlidir. Bununla birlikte, kredi notunun düşmemesi için ödemelerin düzenli bir şekilde de yapılması da önemli bir başka gerekliliktir.

Öğrenci Kredi Kartları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Öğrenci Kredi Kartı Nedir?

Öğrenci kredi kartı, çoğu durumda 18 – 26 yaş aralığında bulunan ve lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencilerinin başvurup kullanabildikleri kredili bir bankacılık üründür. Öğrenci kredi kartları, standart bir kredi kartının tüm özelliklerini sağlamaktadır.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Öğrenciye kredi kartı veren birçok banka bulunmaktadır. Örneğin İş Bankası, TEB, Akbank, Ziraat Bankası, VakıfBank ve DenizBank öğrenciye kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenci kredi kartı başvurusu bankaların şube ve dijital kanallarından yapılabilmektedir. Öğrenci kredi kartı başvurularında öğrenci belgesi veya öğrenci kimlik kartı ibrazı zorunlu olduğundan, başvurunun şube kanalı aracılığı ile yapılması onay sürecini kolaylaştıracaktır.

İlgili Makaleler

213 Yorum

 1. Merhaba arkadaşlar neredeyse tüm bankalar ile görüştüm. İş bankası ve vakıf kartım var. Vakıf bankasının like kartını öneririm sinema vs de avantajlı ve taksitli nakit avans var. İş bankasının mobil uygulaması çok güzel ama bir çok işlem kısıtlı nakit avans özelliği yok mesala. Sizlere tavsiyem vakıfbankası ve ziraat bankasıdır.

 2. Merhaba, ben 2 Yıllık (Önlisans) Bilgisyar programcılığı kazandım. Hangi bankalar bana ne kadar limit verebilir bilgilendirebilirmisiniz? Çünkü Yazınızı incelediğimde geneli Lisans öğrencilerine veriliyor. Teşekkürler

 3. Merhaba, ben 2 Yıllık (Önlisans) Bilgisyar programcılığı kazandım. Hangi bankalar bana ne kadar limit verebilir bilgilendirebilirmisiniz? Çünkü Yazınızı incelediğimde geneli Lisans öğrencilerine veriliyor. Teşekkürler

  1. Merhaba, bazı bankalar yalnızca lisans öğrencileri için kredi kartı veriyor olsalar da İş Bankası gibi bazı bankalar önlisans öğrencileri için de kredi kartı veriyorlar. İlk kez kredi kartı alacaksınız ve şu anda farklı bir kredi kartı kullanmıyorsanız, ortama 400-500 lira aralığında limit tarafınıza tahsil edilir. Öğrencilerin alabileceği maksimum kredi kartı limiti ise yasaya göre 1000 lirayı geçemiyor. Başlangıçta aldığınız kredi kartı limitinizi ödemelerinizin düzenli olması halinde 1000 liraya kadar limit artırım talebiyle yükseltmeniz de mümkün olabiliyor.

  2. Merhaba, bazı bankalar yalnızca lisans öğrencileri için kredi kartı veriyor olsalar da İş Bankası gibi bazı bankalar önlisans öğrencileri için de kredi kartı veriyorlar. İlk kez kredi kartı alacaksınız ve şu anda farklı bir kredi kartı kullanmıyorsanız, ortama 400-500 lira aralığında limit tarafınıza tahsil edilir. Öğrencilerin alabileceği maksimum kredi kartı limiti ise yasaya göre 1000 lirayı geçemiyor. Başlangıçta aldığınız kredi kartı limitinizi ödemelerinizin düzenli olması halinde 1000 liraya kadar limit artırım talebiyle yükseltmeniz de mümkün olabiliyor.

 4. mrb ben açık öğretim üniv. okuyorum bahar dönemine kayıt yaptırmadım yinede başvurum kabul edilir mi Not: zaten işte üniversiteli kartım var iş bankası başka bir tane daha almak istiyorum

  1. Merhaba, gelir belgelemeden kredi kartı almanızın tek yolu üniversite öğrencisi olmanızdır. Mevcut AÖF öğrenciliğiniz için kayıt yenileterek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Örneğin, VakıfBank AÖF öğrencilerine LikeCard isimli kredi kartı ürününü verebilmektedir. Bunun dışında kredi kartı başvurusu yapmadan önce mevcut kredi kartı limitinizin 1000 liradan düşük olması gerektiğini unutmayın. Söz gelimi, mevcut İş Bankası kredi kartı limitiniz 1000 lira ise öğrencilik durumunuzdan yararlanarak farklı bir kart alamazsınız.

  2. Tekrar Merhaba, genel olarak yazıda listelediğimiz tüm kredi kartlarını öneriyoruz. Doğrudan kredi kartı önerisi yapmayı uygun bulmuyoruz. Çünkü her birinin farklı özellik ve avantajları var. Kendinize en uygun özelliklere sahip kredi kartlarını incelemenizi ve bu şekilde karar vermenizi tavsiye ederiz.

 5. İyi günler ben öğrenciyim ama kredi puanım 1000 civarı kredi kartı çıkarmı acaba..?

  1. Merhaba, kredi puanınız Türkiye ortalamasının altındadır. Mevcut kredi puanınız ile kredi kartı alma ihtimaliniz düşüktür. Eğer şu anda kredi kartınız bulunmuyorsa herhangi bir bankaya öğrenci belgenizle başvuru yaparak şansınızı denemenizi tavsiye edebiliriz.

 6. Merhaba. ben yabancı uyruklu üniversitede öğrenciyim ve 22 yaşındayım, 10,000tl kredi alabilir miyim? hangi bankadan alabilirim?

 7. Merhaba. ben yabancı uyruklu üniversitede öğrenciyim ve 22 yaşındayım, 10,000tl kredi alabilir miyim? hangi bankadan alabilirim?

  1. Merhaba, gelir elde etmiyorsanız kredi almanız oldukça zordur. Fakat gelir elde ediyorsanız ve geliriniz belgelenebilir ise finansal durumu uygun ve kredi sicili temiz bir garantör eşliğinde herhangi bir bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

  2. Merhaba, gelir elde etmiyorsanız kredi almanız oldukça zordur. Fakat gelir elde ediyorsanız ve geliriniz belgelenebilir ise finansal durumu uygun ve kredi sicili temiz bir garantör eşliğinde herhangi bir bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 8. merhaba, ben bu sene üniversiteye başladım ilk kez kart alıcam faizi, kullanımı uygunluğu bakımından hangi kartı önerirsiniz?

 9. merhaba, ben bu sene üniversiteye başladım ilk kez kart alıcam faizi, kullanımı uygunluğu bakımından hangi kartı önerirsiniz?

  1. Merhaba, okuyucularımız kullandıkları ve memnun oldukları kredi kartlarını önerebilirler fakat bizim doğrudan öneri yapmamız uygun olmayacaktır.

  2. Merhaba, okuyucularımız kullandıkları ve memnun oldukları kredi kartlarını önerebilirler fakat bizim doğrudan öneri yapmamız uygun olmayacaktır.

 10. Merhaba, bende öğrenci kredi kartı almak istiyorum. Play Card’a başvurdum fakat kefil v.s istediler. Kefilsiz çok uğraştırmadan öğrenci kredi kartı alabileceğim banka hangisi bilginiz var mı acaba ? (üni öğrencisiyim)

  1. Merhaba, ilk kez kredi kartı alıyorsanız öğrenci olduğunuz için kefil istememeleri gerekir. VakıfBank LikeCard, İş Bankası İşte Üniversiteli, TEB Üniversiteb gibi ürünler için genelde kefil istenmiyor fakat yine de bu bankalara göre değişiklik gösterebilir.

 11. Merhaba, ne yazık ki mümkün değil. Öğrenci kredi kartı başvurularının tamamlanabilmesi için öğrencilerin, üniversitelerinden öğrenci belgesi alarak ilgili bankaya belgeyi vermeleri gerekir.

 12. Merhaba, burs/kredi ödemeleri KYK tarafından Ziraat Bankası aracılığıyla verilmektedir. Burs/kredi ödemeleri konusunda herhangi bir bilgimiz bulunmadığından yanlış yönlendirme yapmak istemeyiz. Bu nedenle konuyla ilgili KYK’ya danışarak fikir almanızı tavsiye ediyoruz.

 13. Merhaba, burs/kyk ödemesi alıyorsanız nakit avans çekebileceğiniz Ziraat Bankası’nın Genç Bankkart’ının kredi kartı özelliğini açtırmak üzere başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında YapıKredi Play Card veya VakıfBank Like Card limitiniz dahilinde nakit avans çekebileceğiniz bazı kredi kartlarındandır.

  Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 14. vakıfbankın kart ücreti almıyorum demesi yalan 69tl kart ücreti alıyorlar kanmayın..

  1. Merhaba, VakıfBank’ın Like Card ürününü kullandığınızda ekstrenizi e-posta ile almanız koşuluyla kart kullanım ücretinden muaf olabilirsiniz. Kredi kartı ekstresini e-posta yoluyla almayı tercih eden öğrenciler VakıfBank Like Card için kart ücreti ödememektedir.

   Danışmak istediğiniz bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

  1. Merhaba, bankalar tarafından verilen her kredi kartı ile yurtdışı alışveriş sitelerinden veya yurtdışından fiziki olarak alışveriş yapmak mümkündür. Bu durum öğrenci kredi kartları için de geçerlidir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 15. merhaba ben ziraat bankasının gençkartını almak istiyorum fakat burs veya kredi almıyorum ona rağmen bu kartı alma şansım var mı

 16. merhaba ben ziraat bankasının gençkartını almak istiyorum fakat burs veya kredi almıyorum ona rağmen bu kartı alma şansım var mı

  1. Merhaba, genel olarak Ziraat Bankası KYK burs/kredi ödemesi alan öğrenciler için kredi kartı veriyor olsa da kural olarak her üniversite öğrencisi başvuru yapabilmektedir. Başvurunuz onaylanırsa kart alabilmeniz mümkün olacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Merhaba, genel olarak Ziraat Bankası KYK burs/kredi ödemesi alan öğrenciler için kredi kartı veriyor olsa da kural olarak her üniversite öğrencisi başvuru yapabilmektedir. Başvurunuz onaylanırsa kart alabilmeniz mümkün olacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 17. Merhaba ben iş bankasından işte üniversiteli kredi kartı kullanıyotum ödemelerimi zamanında yapıyorum acaba limitini yükseltsem mi yükselttiğimde limiti ne kadar olur şuan 500 yükseltsem ii olur mu önerirmisiniz

  1. Merhaba, ödemeleriniz düzenliyse ve farklı bankalarda kredi kartlarınız bulunmuyorsa limitinizi 1000 TL’ye kadar yükseltmeniz mümkün olacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Merhaba, en az 7 ya da 8 ay gibi düzenli ödemeler kredi notunuzu olumlu etkileyeceğinden bu süre yeterli olabilmektedir.

  3. Merhaba, en az 7 ya da 8 ay gibi düzenli ödemeler kredi notunuzu olumlu etkileyeceğinden bu süre yeterli olabilmektedir.

 18. Merhaba, ben bu sene üniversiteye başladım.hazırlık okuyorum daha.daha önce hiç çalışmadım.bana ziraat bankası öğrenci kredisi verir mi?ne gibi belgeler istiyor?son olarak geri ödemesi nasıl oluyor aylık?bilgi verir misiniz?

  1. Merhaba, ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız, gelir belgeleyemeyen bir öğrenci için bu son derece zordur. Gelir belgelemeden öğrencilik durumunuzla kredi kartı alabilmeniz mümkün olsa da bankalar, kredi değerlendirmelerinde farklı kriterlere bakıyorlar. Detaylı bilgi için şu bağlantıya bakabilirsiniz: https://konupara.com/bankalar/ogrenciye-ihtiyac-kredisi-3283/

   İlgili bağlantıda yer alan yazının “Öğrencilere kredi veren bankalar öğrencilerin başvuru değerlendirmelerini nasıl yapılıyorlar?” alt başlığı sorularınıza cevap verecektir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 19. Merhaba ben 18 yaşındayım 6.5 aylık sigortam var kredi kartı veya ihtiyaç kredisi alabilirmiyim

  1. Merhaba, gelirinizi belgeleyebiliyorsanız ya da daha önce benzeri ürünleri kullanıp, düzenli ödemeler gerçekleştirdiyseniz kredi kartı başvurunuz onaylanacaktır. İhtiyaç kredisi için kesin bir şey söylemek mümkün değil, kredi başvurunuzun banka tarafından değerlendirilmesi gerekir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 20. Merhaba, Daha önce hiç kredi kartı almadım. Daha önce 6 ay gibi bir süre çalıştım ama yaklaşık 1 yıldır çalışmıyorum ve üniversite öğrencisiyim :) 3.000 tl ihtiyaç kredisi lazım ama kredi kartım yok… Verirler mi bana kredi kartı 3.000tl ile birlikte

  1. Merhaba, kredi kartı alabilirsiniz, kredi kartı almanızda herhangi bir problem çıkmayacaktır fakat kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Öğrencilere kredi verilirken bankaların değerlendirdiği birkaç kriter var. Detaylı olarak şuradaki yazıda yazmıştık, dilerseniz inceleyebilirsiniz: https://konupara.com/bankalar/ogrenciye-ihtiyac-kredisi-3283/

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 21. merhaba benim garanti bonus kartım var 600 tl limitli ve işte üniversiteli 400 tl limitli full dolu bunlar ayrıca part time çalışıyrum 900 tl maaşla yaklasık acaba 400 500 tl lik herhangi bir kredi kartı alabilirmiyim veya 2000 tl lik kredi

  1. Merhaba, sigortalı bir işte çalışıyorsanız; söz gelimi, gelirinizi belgeleyebiliyorsanız ve ödemeleriniz düzenliyse bahsettiğiniz tutarlarda limitli kredi kartı veya kredi alabilmeniz mümkün olacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 22. Merhabalar 18 yasındayım lisen son öğrencisiyim krefi kartı almak istiyorum ögrenci belgemle alabilirmiyim

  1. Merhaba, ne yazık ki bu mümkün değil. Yukarıda listelenen kredi kartlarına ancak lisans, ön lisans ya da yüksek lisans öğrencileri başvuru yapabilmektedir.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 23. merhaba benim genç kartımn 500 limiti ve hsbc campus kartımın 750tl limiti war. Ödemelerim düzenli yapıyorum , başka bi kredi kartı çıkartabilirmiyim. veya kartlarımın limiti arttırılabilirmi?

  1. Merhaba, gelir belgeleyemezseniz iki işlem içinde problem yaşayabilirsiniz. Çünkü yeni yasaya göre kredi kartı kullanıcıları iki yılın ardından gelirlerinin maksimum 4 katına kadar limit alabiliyorlar. Yine de ödemeleriniz düzenli olduğu için limit artırım talebiniz daha olumlu değerlendirilecektir. Bu nedenle kart limitinizi artırım talebinde bulunmanızı tavsiye ediyoruz.

   Farklı bir sorunuz olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 24. merhaba ben 18 yaşımı doldurdum fakat lise son sınıf öğrencisiyim bana bu tarz öğrenci kartı verirler mi hangi bankaya başvurmalıyım ?

  1. Merhaba, üniversite öğrencilerine sağlanan bu kredi kartlarına başvuru yaptığınızda başvurunuzun onaylanması için üniversiteden alacağınız öğrenci belgesini talep edecekler, bu sebeple kartlara başvuru yapmanız mümkün değil. Fakat, 18 yaşınızı doldurduğunuz için gelir elde etmeniz ve gelirinizi belgelemeniz durumunda standart kredi kartlarına başvuru yapabilmeniz mümkün olacaktır.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar bize yazabilirsiniz.

 25. Selamlar, universiteden yeni mezun oldum. Hsbc banktan 750 tl , Akbanktan 800 tl , yapi kredi ve finansbanktan 500’er tl limitli kredi kartlari cikartmistim 6 yil once universiteye girdigimde. Kkb puanim da cok iyi. Mezun oldum deyip normal kart istesem henuz is aradigim icin sikinti cikarirlar mi ?

  1. Merhaba, kredi notunuzun iyi olması size avantaj sağlar. Mezun olduktan sonra normal kart talebinde bulabilirsiniz fakat bir kural var. Kredi kartı kullanıcılarının tüm bankalarda bulunan toplam limitlerinin maaşlarının maksimum 4 katını geçmemesi gerekiyor. Mezun olduktan sonra talebiniz halinde bankanızın sizden belgelenebilir gelir bilgilerinizi de talep edebileceğini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Söz gelimi, kredi puanınız iyi olsa da belgelenebilir gelir gösterme konusunda sıkıntı yaşayabilme ihtimaliniz vardır.

   Bize danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Belgelenebilir gelir gostermemem halinde limitleri dusurme ihtimali var mi ? Babamin aylik mutevazi bir kazanci var. Ancak kredi karti limitleri kart basina 30.000 tl civari. O da benim gibi yasa cikmadan almisti bu limitleri. Dusurme ihtimali yok diye biliyorum kart limitlerini en fazla ayni limiti verirler. Haksiz miyim ?

  3. Tekrar Merhaba, mevcut kredi kartı limitleriniz siz talep etmediğiniz sürece düşürülmez. Yalnızca bahsettiğimiz gibi yeni düzenleme gereği sonraki kart başvurularınız veya limit artırım talepleriniz, gelirinize oranla etkilenebilir.

   Farklı bir sorunuz olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 26. İş Bankası kullanıyorum çok da memnunum tavsiye ederim. İkinci olarak bir kart arıyorum. World veya Bonus özellikli olsun dedim. Likecard başvurusu yapacağım sanırım. Likecard’ın hesap işletim ücreti almadığı doğru mu?

  1. Merhaba, ekstrenizi e-posta ile almayı onaylarsanız Likecard hesap işletim ücreti almayacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 27. Ben ziraat gençbank kartını kullanıyorum işbankası öğrenci kredi kartını da alabilirmiyim ?

  1. Merhaba, kredi notunuz düşük değilse ve mevcut kredi kartı limitiniz 1000 TL’nin üstünde değilse başvuru yapabilirsiniz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Merhaba benim Teb Shè bonus kartim var limiti 1000 tl ziraat genc bank kartıminda kredi kartı özelliğini actirabilir miyim ?

  3. Merhaba, yeni düzenlemeye göre kredi kartı sahiplerinin limitleri gelirlerinin 4 katını geçemiyor. Eğer gelir belgeleyebiliyorsanız ve ödemeleriniz düzenliyse diğer kartınıza ait kredi kartı özelliğini açtırmanız mümkün olacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 28. Ön Lisans Ve Açık Öğretim okuyorum 2 tane kredi kartım var bonusgenç ve işteüniversiteli 3. kredi kartı alamıyorum her ay toplam borç ödememe rağmen aylık 700 -800 tl net ödemem oluyor ne zaman bankalar bana 3. kredi kartını verebilirler.

  1. Merhaba, eğer kredi kartlarınızın toplam limiti 1000 lira ise, öğrenci olarak tekrar başvuru yapsanız dahi farklı bir kredi kartı alamazsınız. Gelir belgeyebiliyorsanız, gelirinizin 4 katına kadar kredi notunuzunda uygun olması halinde kart başvurusu yapabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 29. Ben uniye gitmiyorum 19 yaşında yim bana kredi karti verirler mi limiti 400 tl vb olan

  1. Merhaba, yazıda bahsi geçen kredi kartlarına yalnızca üniversite öğrencileri başvuru yapabiliyorlar. Eğer bir geliriniz bulunuyorsa standart kredi kartlarına başvuru yaparak kredi kartı alabilirsiniz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 30. merhaba ben de kart çıkarmak istiyorum limit 300 tl olacak şekilde başvurduktan sonra kartı çıktığı zaman gelmeden kendim gidip şubeden alabilme şansım var mı bide alacağım miktarı tek seferde çekebiliyor muyum

  1. Merhaba, kredi kartı başvurunuzu yaptığınız sırada adrese değil, şubeye teslim almak istediğinizi belirtirseniz kredi kartınız sizin belirlediğiniz ilgili banka şubesine gönderilir ve ilgili banka şubesinden kartınızı teslim alabilirsiniz.

   Kredi kartı limitinizin tamamını tek seferde harcayabilirsiniz. Eğer nakit avanstan bahsediyorsanız, her banka ne yazık ki öğrencilere nakit avans çekimi konusunda imkan vermiyor. Başvuru yapmadan önce ilgili kredi kartının nakit avans işlemlerine izin verip vermediğini öğrenebilirsiniz.

   Bize danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

  1. Merhaba, öğrenci belgesi ve nüfus cüzdanınız başvuru yapmanız için yeterlidir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 31. Merhaba 2 yıllık üniversite öğrencisiyim iş bankasının işte üniversiteli kartını alabilirmiyim ? yoksa 4 yıllıklar mı alabiliyor

  1. Merhaba, Lisans öğrencilerinin yanı sıra Meslek Yüksek Okulu öğrencileri de İş Bankası’nın İşte Üniversiteli kredi kartına başvuru yapabilmektedir.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Kardeşim iki yıllık okuyordu geçen yıl bu sene 4’e tamamlıyor ama iş bankası kredi kartı vermişti. İkimiz bir aldık. 2 – 4 yıl ayırmıyor iş bankası. Bazı bankalar vermiyor.

 32. bu kredi kartlarını alınca sonra istediğimiz zaman iptal ettirebiliyor muyuz, iptal aşamasında problem çıkarıyorlar mı?

  1. Merhaba, istediğiniz zaman kredi kartınızı iptal edebilirsiniz. İptal aşamasında herhangi bir problem çıkmayacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 33. Teb bankası kredi kartı için yıllık ücret yok demişsiniz,altta dada 6.9 tl yıllık kart ücreti demişsiniz ?

  1. Merhaba, ÜniversiTEB Bonus Card ücreti yıllık 6.9 TL’dir. Bankalar zaman zaman bu ücretlerde değişiklik yapabiliyorlar. Bahsettiğiniz kısım güncellenmiştir, yakın zamanda ilgili yazıyı baştan sona güncelleme adına not aldık.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 34. Merhaba ben play kredi kartı için başvuru yaparken ebeveyn tel numarasının bir hanesini yanlışlikla yanlış golirmisim bi sıkıntı çıkar mı ?

  1. Merhaba, elbette problem çıkması olasıdır. Çünkü gerekli şifre alımı, şifre değiştirme veya benzeri işlemlerde ilgili banka size verdiğiniz telefon numarası üzerinden SMS yoluyla ulaşacaktır. Bankanın çağrı merkezini arayarak veya şubeye giderek, telefon numaranızı düzeltmenizi tavsiye ediyoruz. Kartınız elinize ulaştığında Yapı Kredi ATM’lerinden de telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Yok kendi telefon numaram doğru ama ebeveyn numarasinin bir hanesi yanlış

  3. Tekrar Merhaba, bu bir sorun teşkil etmeyecektir. Banka size ulaşılmaması halinde ikinci bir ulaşım telefonunu prosedür gereği alıyor. Fakat yine de güncellemenizi tavsiye ederiz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 35. merhaba benim kredi kartı borcum var 1 tane ögrenci kredi kartım var acaba yeni kart alma şansım yüksekmi hangi bankadan daha kolay alabilriim

  1. Merhaba, kredi kartı borcunuz sürekli gecikmeye düşüyorsa bu durum kredi notunuzu olumsuz etkiler. Kredi notunuz olumsuz etkilenirse yeni başvurularınız olumsuz sonuçlanabilir. Çoğu öğrenci iki kredi kartı alabilmektedir. Başvuru yaparsanız, alabileceğinizi düşünüyoruz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 36. Merhaba ben 2 yıllık üniversite okuyorum ve sanırım ÜniversiTEB kredi kartını minimum 4 yıllık olanlar alıyormuş doğrumudur acaba ?

  1. Merhaba, ne yazık ki bazı bankalar yalnızca yüksek lisans ve lisans öğrencilerine kredi kartı veriyorlar ve TEB onlardan biri. Bazı bankalar önlisans öğrencilerine de kredi kartı verebilmektedir. Örneğin, İş Bankası’nın İşteÜniversiteli kredi kartı önlisans öğrencilerine de verilebilmektedir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 37. Merhaba Size Uygun Kredi Kartı Hangisidir Acaba Üniversite Ögrencisiyim Birde Aylık gelir istiyo acaba bunlarda istiyorlar mı aylık bi yerden gelir şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba, üniversite öğrencilerinden gelir belgesi talep edilmemektedir. Başvuru yapmanız halinde kredi kartı alabilirsiniz.

   Tavsiye edebileceğimiz tüm kredi kartlarını yukarıda listeledik, bunun dışında özel olarak kart tavsiyesi vermeyi, tarafsızlık açısından doğru bulmuyoruz. Bu nedenle kendinize en uygun kredi kartı için kart özelliklerini inceleyerek seçim yapmanızı tavsiye ederiz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 38. Öğrencilere kredi kartı diyorsunuz ama ben kredi kartı alamıyorum. 18 yaşındayım lise sona geçtim bu sene neredeyse 19 yaşıma gireceğim. Anadolu lisesinde okuyorum yani öğrenciyim neden kredi kartı alamıyorum? Fazla değil 300 lira limit olsa yetecek. 18 yaşından küçük lise öğrencisi olsam yada öğrenci olmasam anlarım ama iki kriteri de karşılıyorum ve kredi kartı istiyorum. Bana da yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler.

  1. Merhaba, yazımızdaki kredi kartları yalnızca “üniversite” öğrencilerine verilmektedir.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 39. Merhaba. Üniversitemize Teb bankasından geldiler ve benimde kredi kartı ihtiyacım olduğu için kart çıkarmalarını istedim. Üniversiteb mi diye sorduğumda bana evet Üniversiteb demişlerdi. Kartım geldi fakat bu kart TEB BONUS CARD olarak geçiyor ve üzerinde de Üniversiteb ile ilgili bir şey yok tahmin ettiğiniz üzere. Ne yapmam lazım?

  1. Merhaba, TEB’in ÜniversiTEB adı altında verdiği kredi kartı Bonus Card özellikleri sağladığından dolayı tarafınıza iletilen kart “TEB Bonus Card” adını taşıyabilir.

   Kart üzerinde basım kaynaklı olarak ÜniversiTEB adı veya logosu görünmeyebilir. Burada önemli olan tarafınıza ulaştırılan kredi kartının öğrencilere sağlanan avantajları içerip içermemesidir.

   Böyle bir durumda size TEB ile iletişime geçmenizi ve bu konuda bilgi almanızı tavsiye ederiz. Çağrı merkezinden iletişime geçmeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır. Tarafınıza gönderilen kredi kartının ÜniversiTEB olup olmadığını sorun ve eğer başvuru yaptığınız kredi kartı değilse durumu izah ederek, düzeltmelerini isteyin.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 40. Merhaba, Kyk kredi parası için Genç bank kart cıkarmak lazımmıs. Biz mi şubeye gidip talep edicez yoksa üniversite bi açıklama yapıcak mı? Bide kart çıkardıgımızda otomatik olarak yatıcak mı? Teşekkürler

  1. Merhaba, KYK burs ya da kredi başvurunuz onaylanmış ve destek almaya hak kazanmışsanız, adınıza otomatik olarak banka kartı çıkarılacaktır. Herhangi bir talepte bulunmanız gerekmez.

   Kartınız basılmışsa, hesabınızın bulunduğu Ziraat Bankası şubesinden kartınızı teslim alabilirsiniz. Burs ve kredi ödeme gününde alacağınız para otomatik olarak hesabınıza yatırılmaktadır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  1. Merhaba, başvuru yaptığınız bankaya göre değişiklik gösterse de en geç 10 gün içinde kartlarınızın tarafınıza teslim edilmesi gerekir.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 41. Merhaba , ben 18 yaşındayım fakat lise son öğrencisiyim , bu kredi kartlarından birisini alabilir miyim ?
  Alabilirsem en uygun olanı sizce hangisi ?

  1. Merhaba, ne yazık ki alamazsınız. Kredi kartı başvuruları değerlendirilirken bankalar, başvuru yapan bireylerden üniversite öğrenim belgesi talep ediyorlar. Yaşınız kredi kartı almaya müsait fakat yazıda listelediğimiz kredi kartları üniversite öğrencilerine yönelik.

   Danışmak istediğiniz farklı bir sorunuz olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 42. Merhaba, yabancı uyruklu öğrencilere garantör eşliğinde kredi kartı verilebilmektedir. Bu konu hakkında detaylar için bankaların şubelerine danışmanızı tavsiye ederiz.

  Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  1. mrhb bnen iş bankasından kredi kartı başvurusu yapacamda çalısmak istediğin şube diyor ama bingöl görünmuyor ayrıca calısmak derken ne kastedılıyo

  2. Merhaba, çalışmak istediğiniz şubeden kasıt, hesabınızın açılacağı banka şubesini seçmenizdir. Kontrol ettiğimde Bingöl’de İş Bankası şubesinin olduğunu görüyorum, ilgili banka şubesini tercih edebileceğiniz gibi adresinize yakın diğer İş Bankası şubeleri de tercih edebilirsiniz. Konuyla ilgili hala sıkıntı yaşıyorsanız, İş Bankası çağrı merkezini aramanızı tavsiye ederiz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 43. Merhaba, meslek seçeneklerinde “Öğrenci” seçeneği mutlaka yer alıyor. Başvuru formuna tekrar bakarak teyit edebilirsiniz.

  Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 44. slm. yabanci uyruklu üniversite öğrencilerine hangi kart onerirsiniz . yabancılar için kredi karti verilirmi ve hangileri. teşekkurler.

 45. merhaba ögrenci kredi kartı başvuru formlarına bakıyorum ama hepsi meslek soruyo ve sıklarda ogrencı yok ve calısmıyorumda kredı kartı alanların hepsı calısıyo mu ya ?

 46. Merhaba, ben burada yer almayan garanti bonus genç kartı ile iş bankasının universiteli kartı arasında kaldım. birisi bonus diğeri maximumcard özelliği taşıyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim ? . Yani hangi kart daha avantajlı olur

  1. Merhaba, Genç Bonus bizim listemizde yer almıyor. Üniversite öğrencilerine yukarıdaki kredi kartlarına başvuru yapmalarını tavsiye ediyoruz. Elbette Genç Bonus başvurusu da yapabilirsiniz. Arasında kaldığınız iki kredi kartının avantajlarına bakarak, size daha uygun avantajlar sağlayan kredi kartını tercih edebilirsiniz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 47. Merhaba ben ÜniversiTEB kartına başvurdum aldım fakat hic kullanmadım yani kart pasif durumda iptal etmek için ne yapmam gerekiyor herhangi bir ücret ödermiyim

  1. Merhaba, kullanım yaptıysanız dahi herhangi bir ücret ödemeden iptal edebilirsiniz. Bunun için bankanızı arayabilir ya da kart kapatma dilekçesiyle kartınızı kapatabilirsiniz.

   Bu konuda “Kredi Kartı İptali ve Kart Kapatma Yolları” adlı yazımızda tüm detayları yazmış ve dilekçe örneği vermiştik. Dilerseniz sitemizden yukarıdaki başlık metnini aratarak ilgili yazıyı inceleyebilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar bize yazabilirsiniz.

  1. Merhaba, bu konuda belirtilen bir kredi kartı sayısı bulunmuyor. Bankaların değerlendirmeleri sonucuyla kart başvurularınız onaylanmaktadır.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 48. İyi günler ben lisansta okuyorum 2. Yılım yani son senem. Granti bonus genç karta başvurdum res yanıtı geldi 1.000 tl limiti olup nakit avans çekebilecegim bi kart var mı yoksa en makulü nedir sizce garanti vermeyince bende baska banka üniversitelilere ket vermezler hissiyatına kapıldım

  1. Merhaba, Garanti Bonus Genç üniversite öğrencilerinden ziyade 18 – 25 yaş arasında olan herkese kredi kartı veriyor ve değerlendirme kriteri yukarıdaki bankalardan farklı. Bu sebeple bizim bu listemizde yer almıyor.

   Yukarıda listelediğimiz herhangi bir bankaya başvuru yapmanız durumunda öğrenci belgenizle birlikte kredi kartı alabileceğinizi düşünüyoruz fakat, ilk etapta 1000 lira limitle kart almanız zor. Bankaların size göndereceği limiti düzenli ödemeler yaparak 3 – 4 ay gibi bir süre sonra arttırmanız mümkün olacaktır.

   Bazı bankalar öğrencilere kredi kartı verirken nakit avans özelliği kullandırmıyorlar. Bu sebeple nakit avans özelliği sağlayan kartlara başvuru yapmayı tercih edebilirsiniz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 49. Bu ay iş bankası benden 20 tl kesinti yapmış. 600 tl limitim 600 tl’de borcum vardı. Kart kullanım ücretiyle 620 tl borcum olmuş. İş cep uygulamasından fotoğrafı aynen ekliyorum.

  Soruma gelince. Ben kartımı iptal ettirip ücret talep etmeyen bankaya geçemek istiyorum. Gördüğüm kadarıyla Vakıfbank Likecard ve HSBC Concept ücret almıyor. HSBC kapanacağından yada el değiştireceğinden hiç o işe girişmek istemiyorum ondan Vakıfbank Likecard almayı düşünüyorum. Şimdi gerçekten ücret almıyorlar mı emin misiniz? yani sonra gelip biz ücret alıcaz demesinler? cevaplar sanız sevinirim saygılar. Anıl.

  1. Merhaba,

   VakıfBank LikeCard sahiplerinin ekstrelerini e-posta yoluyla almaları durumunda kart kullanım ücreti almayacağını belirtmektedir. Gelecek zamanlarda bir ücret değişikliği olursa bankanın ürünüyle ilgili değişebilecek kurallar önceden tarafınıza iletilir.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 50. Merhaba ben 17 yasindayim ama 5 ay sonra 18 oluyorum ben suan da ogrenci belgemle kredi karti alabilir miyim?

  1. Merhaba,

   Bireysel olarak kredi kartlarına başvuru yapabilmek için 18 yaş üstünde olmanız gerekir. Yazımızda bahsi geçen kredi kartları da 18 yaş ve üstü, lisans üstü eğitimlerini sürdürenler de dahil olmak üzere üniversite öğrencilerine verilmektedir.

   Bu sebeple 5 ay daha bekleyip, başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 51. Merhaba. Ben yabancı uyrukluyum Türkiyede üniversite okuyorum. bu kartlarden herhangi birine başvura bilir miyim?

  1. Merhaba, yabancı uyruklu şahıslara kredi kartı verilirken farklı bir süreç izleniyor. Bu konuda detaylı bilgi için “Yabancılar Kredi Kartı Alabilir mi?” adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Süreçle ilgili tüm bilgilerden ilgili yazımızda bahsetmiştik.

   Farklı bir sorunuz olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 52. Merhaba,

  Öncelikle Genç kartınıza yatan burs miktarı ve harçlık avans miktarını geçmeyecek şekilde internetten alışveriş yapabilmeniz mümkündür. Bunun için kredi kartı özelliğini açmanız gerekmez. Eğer Genç kartınız internet alışverişlerine kapalıysa şubeden talimat verebilirsiniz.

  Kredi kartı alışverişlerinizde borçlarınızı zamanında ödemezseniz veya nakit çekim gibi özellikleri kullanırsanız bu durumlarda bankanın belirttiği oranlarda faiz işletilir. Fakat örnek verdiğiniz gibi 20 TL tutarında alışveriş yapmanız ve borcunuzu vadesinde ödemeniz durumunda faiz ödemezsiniz.

  Kredi kartınızdan belirli dönemlerde kart kullanım ücreti alınır, kartınızı kullanmıyor olsanız da kredi kartı hesabınız aktif olduğu sürece kullanım ücreti ödemeniz gerekir. Kart kullanım ücretleri yılda bir ya da iki kez alınmaktadır. Bu açıdan bakıldığında tek bir alışveriş için dezavantajlı olur.

  Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 53. iyi günler. Ben ziraat genç bankkart kullanıyorum. internetten veya marketlerden vb bursumla veya harçlık avansımla alışveriş yapıyorum. Ancak internetten alışveriş yapmak istediğim birkaç site sadece kredi kartı kabul ediyor banka kartı kabul etmiyor. Bende ziraat genç bankkartın kredi kartı özelliğini açmayı düşündüm ancak kredi kartlarını kullanmak hakkında hiç bilgim yok.Sorularım şunlar; Aldığım ürünün fiyatını faizli bir şekilde mi ödeyeceğim ? mesela 20 tl lik birşey aldım, borcumun tamamını ödeyip kredi kartı özelliğini daha kullanmasam bana bir zararı olur mu para falan kesilir mi? 3-4 ayda bir kullanacağım kredi kartı özelliği beni zarara uğratır mı? sorularım çok saçma geldiyse özür dilerim ama bu konu hakkında hiç bilgim yok o yüzden. Cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkürler…

 54. Alışveriş yaparken kazandığımız puanlar açısından bonus, maximum ve world bunlardan hangisi daha avantajlı?

  1. Merhaba,

   World, Bonus ve Maximum en büyük kredi kartı markaları arasında yer alıyor. Her bir marka üye iş yerlerinde belirli zamanlarda farklı kampanyalar düzenliyor. Bu sebeple aralarında herhangi bir ayrım yapmak oldukça zor. Her markanın kampanyalarına göz atarak size daha uygun kampanyalar gerçekleştiren ve puan veren kart markasını tercih edebilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 55. Merhaba beni hatırlar mısınız bilemiyorum ama iki ay öncesinde Üniversiteb yazınıza limitimi artırmak istediğimi yazmıştım. Dediğiniz gibi artırım talebinde bulundum 500 lira limitim 1000 lira oldu ama sormak istediğim bir şey var. Şimdi ben yine limit artırmak istiyorum çünkü 2000 liralık bir alışveriş yapacağım ve taksitle almak istiyorum. Yine dediğiniz gibi internet şubeden limit artırım talebinde bulunuyorum onaylanmıyor. Lütfen bu konuda da yardım edebilir misiniz? ne yapmalıyım yanlış birşey mi yapıyorum. Limitim niye artık yükseltilmiyor? Şimdiden teşekkür ediyorum..

  1. Merhaba, düzenli ödeme yaptığınızdan dolayı kredi kartı limitiniz yükseltilmiş fakat öğrenciler gelir belgeleyemedikleri için limit artırmak genelde bankaların uygun görmesi halinde gerçekleştirilir. Otomatik limit yükseltme talimatı verebilir veya birkaç ay arayla tekrar limit yükseltme başvurusunda bulunabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 56. Sadece ek kart kullanıyorum. Yani kendime ait bir kredi kartım olmadı , belgeleyecek bir gelirim yok haliyle kredi de çekmedim. Findeks notu olmayan öğrenciye bankalar kredi kartı veriyorlar mı? Teşekkür ederim.

  Edit: Bir sorum daha olucak. Başvuru onaylanırsa kart genelde kaç günde geliyor ?

  1. Merhaba, öğrenci olduğunuzdan ve bu tip kartlara başvuru yapacağınızdan dolayı sizden gelir belgesi talep edilmeyecektir, bu sebeple kredi notunuz oluşmamış olsa dahi kredi kartı alabilirsiniz.

   Başvuru onayı ve sonrasında kart teslimi bankalara göre değişiklik gösterse de pek çok banka maksimum 1 hafta içerisinde kartları basarak göndermektedir.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Like ve İş’te Üniversiteli kart başvurularım olumlu sonuçlandı. Like card için öğrenci belgemle Vakıfbank şubesine gidip gerekli formu doldurdum , İş’te Üniversiteli`ye internet üzerinden başvurdum ve telefonla geri dönüş yapıldı. Tekrar teşekkür ederim.

  3. Merhaba, tekrar gelerek haber verdiğiniz için biz teşekkür ederiz.

   Kartlarınız ile ilgili ileride danışmak istediğiniz herhangi bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz. Dikkatli harcamalar yapmanız dileğiyle…

 57. merhabalar, işte üniversiteli kartım var ancak bir şey sormak istiyorum,nakit avans yada taksitli avans çekmek istediğimde çekemiyorum izin vermiyor sanırım işbankasında üniversite kartı için böyle bir özellik yokmuş , hangi üniversite kartlarında nakit avans yada taksitli avans çekebilirim ?

  1. Merhaba, İş Bankası İş’te Üniversiteli ürününde nakit avans özelliği bulunmuyor. Bazı bankalar öğrencilere bu özelliği sağlarken bazı bankalar sağlamıyor.

   Örneğin nakit avans özelliği olan bazı kartlar şöyle; VakıfBank LikeCard, Garanti Bankası Genç Bonus, YapıKredi PlayCard, HSBC Campus nakit avans ve taksitli nakit avans özelliği sağlayan kredi kartları arasında yer alıyor.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

  1. Merhaba, bankaya başvuru yaptığınız takdirde, banka personelinin kredi hesabınızı tanımlamasıyla hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 58. Merhaba, öncelikle üniversite hayatınızda başarılar dileriz.

  Kredi notu düşük olan bireylerin kredi kartı da dahil olmak üzere kredi ürünlerine başvuru yapması genelde olumsuz sonuçlanıyor. Fakat, öğrencilere verilen kredi kartları farklı kriterler altında değerlendiriliyor. Büyük ihtimalle öğrenci belgenizle başvuru yaptığınız takdirde kredi kartı alabileceksiniz.

  Öğrenci belgenizle İş Bankası’nın İş’te Üniversiteli veya VakıfBank’ın LikeCard ürününe başvuru yaptığınız takdirde kredi kartı alabileceğinizi düşünüyoruz. Tercihinizi elbette listede yer alan farklı bankalardan yana da kullanabilirsiniz. Ayrıca, başvurunuzu mutlaka yanınızda öğrenci belgenizi bulundurarak şube üzerinden gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

  Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 59. Merhaba ben 20 yasindayim universteyi bu yil kazandim ama gecen yil ing taze krediden 1500 tl cekmistim biraz borcum kaldi kkb puanim dusuk. Simdi ogrenci belgemle bankaya gidip herhangi birinden az limitli de olsa kredi karti cikarabilir miyim?

  1. Merhaba, kredi kartlarına başvuru yapabilmeniz için öğrenci belgeniz gerekiyor. Öğrenci belgenizle birlikte öğrencilere kredi kartı veren bankalardan herhangi birine başvuru yapmanız yeterlidir.

   İstenen belgeler:
   -Öğrenci belgesi,
   -Nüfus cüzdanı aslı.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 60. Mrb ben 1000 lira ve uzeri ogrenci krdi kartina basvurmak istiyorum diger kartlara baktimda fiyat icin bisey yazilmamis yapi kredi play kullandigimda 1000 tlydi ama kapattim onu hem avantajli hemde 1000 tl ustu hangi katta basvurabilirim ??

  1. Merhaba, genel olarak kredi kartları limiti öğrenciler için standart 500 – 600 TL arasında belirlenir. Düzenli yapılan borç ödemeleri sonrası limit arttırım talebiyle kart limitleri yükseltilebilir.

   Daha önce 1000 TL limitli kredi kartı kullandığınızdan dolayı herhangi bir bankaya başvuru yapmanız ve kredi notunuzun müsait olması halinde 1000 TL limitli kredi kartı alabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 61. Ben üniversite önlisans bölümünde okuyorum. İşte üniversiteli kredi kartını alabiliyor muyum?

  1. Merhaba, İş Bankası İş’te Üniversiteli kredi kartı önlisans öğrencilerine de verilmektedir. Öğrenci belgenizle birlikte herhangi bir İş Bankası şubesine başvuru yaparak hızlıca sonuç alabilirsiniz.

   Fikir almak istediğiniz farklı konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 62. Merhaba Ekonomist. Daha öncede yazınızı okumuştum fakat Deniz Bankın DeŞarj kredi kartını göremedim. Bu kart hakkında bilginiz var ise paylaşırmısınız? DeŞarj ve Genç Play arasında kaldım, hangisini seçersem avantajım daha çok olur bilemedim..
  Şimdiden teşekkür ederim

 63. Merhaba, kredi kartı limitinizi yükseltmek için en kolay yol bankanızın internet şubesini kullanmaktır. İş Bankası kullandığınız için internet şubesi veya İşCep uygulamasından “kredi kartı” menüsüne girin ve “limit” seçeneğine tıklayın. Daha sonra limitinizin arttırılması için bir talep gönderin.

  Bunun dışında ATM ve Şubelerden de limit arttırım talebinde bulunabilirsiniz. Başka bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 64. sevgili ekonomist editörü yardımcı olabilir misiniz? iş bankası işte üniversiteli kullanıyorum öğrenciler için olan sizinde yazı da bahsettiğiniz kredi kartını. limit 400 TL açarken bizzat kendim 400 lira limit olsun demiştim şimdi pişmanım nasıl arttırabilirim limitimi en kolay yol nedir söyleyebilir misiniz? şimdiden teşekkürler iyi günler.

 65. İyi günler, Ziraat’in burs için çıkardığı kartı kullanıyorum. Kredi kartı özelliğini aktif etmeden banka hesabımla internet üzerinden alışveriş yapabilir miyim? PayPal hesabı açabilir miyim?

  Ayrıca kredi kartı özeliğini açtırmak istersem limiti 500 Tl’den az yapabiliyor muyum?

  1. Merhaba, sorularınızı tek tek cevaplayalım. Ziraat Bankası, burs kartınızın kredi özelliği açık olmasa dahi banka hesabınızda bulunan parayla internet üzerinden alışveriş yapmanız mümkündür.

   Aynı şekilde, PayPal hesabınıza kartınızı tanımlayabilir ve yine hesabınızda bulunan para miktarı kadar PayPal üzerinden ödeme yapabilir diğer PayPal özelliklerini kullanabilirsiniz.

   Kredi kartı özelliğini açtırırsanız 400-600 TL arası bir limit verilir. Bu limiti istediğiniz zaman düşebilirsiniz. Tek sorun limitinizi yükseltme durumunda çıkabilir. Fakat ödemelerinizi düzenli yaptığınız takdirde 1000 TL’ye kadar limitinizi daha sonra tekrar artırabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 66. Merhaba. Ben universiteteb kredi karti kullaniyorum. Karta olan borcumu taksitlendirmek istedim ancak bana sigortali bir iste calisiyorsam taksitlendirme yapabileceklerini soylediler. Ben ogrenciyim. Naail calisacagim. Diger bankalar yaparken teb boyle birsey yapmadi. Ne yapmam lazim ? . Tesekkurler

  1. Merhaba, çoğu banka borçları taksitlendirme konusunda çekimser davranır fakat sigortalı olup olmamanız onlar için bir kriter değil bahanedir. Eğer öyle bir kriter olsaydı öğrenci olarak size kredi kartı vermemeleri gerekirdi. Çünkü takdir edersiniz ki, günümüzde çalışmayan bireylere kredi kartı verilmiyor. Aynı şekilde sizin taksitlendirme isteğinizi de nasıl sigortasız olarak kredi kartı verdilerse, aynı şekilde sigortasız olarak değerlendirmek zorundalar.

   Elbette biz burada her ne kadar bunu yazacak olsak da iş tamamen müşteri temsilcisini ikna etmekte bitiyor. Borcunuzu ödemekte güçlük çekiyorsanız, bankanızı arayın ve hatta şubeye giderek müşteri temsilcisiyle konuşmayı deneyin.

   Borcunuzu mevcut durumda ödeyemeyeceğinizi, bu borcu ödemek istediğinizi ve ancak bunun taksitlendirmeyle mümkün olacağını ciddi bir şekilde belirtin ve konuştuğunuz kişiyi ikna etmeye çalışın.

   Karşınızdaki kişi geri adım atmıyorsa, yapabileceğiniz diğer şeyler üzerine konuşun. Örneğin, durumunuzu tekrar izah edin, borcunuzu kapatmak istediğinizi tekrar belirtin ve müşteri temsilcisinin size bu konuda farklı öneriler sunmasını isteyin.

   Her ne kadar yapmak istemeyecek olsalar da onlarda borcunuzu ödemenizi istiyorlar, emin olun.

   Farkı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 67. Merhaba ben üniversiteye Yeni kayıt oldum fakat bana TEB bankası 1000 Tl limitli kredi kartı verdi fakat üniversite kartı değil sadece normal bir kredi Kartı Üniversite Kartı alabilir miyim

  1. Merhaba, başvuru sırasında öğrenci belgenizi ya da öğrenci kimlik kartınızı teslim ederek, öğrenciler için üniversite kartına başvuru yapmanız gerekmekteydi.

   Üniversite öğrencilerine verilen kredi kartlarının en büyük avantajı hesap ve kart kullanım gibi ücretlerin alınmamasıdır. Bu imkanlardan faydalanmak için bankanızla iletişime geçerek, öğrenci belgenizi teslim edip, durumu anlatabilirsiniz. Kartınızı öğrenci kartına çevirebilecekleri gibi iptalini sağlayıp, yeni bir öğrenci kartı verebilirler.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 68. Merhaba, ben kredi kartı özelliğini kullanmayacağım pek nakit harcama yapan birisiyim yıllık ve aylık işlem ücretleri olmayan birikim ve online alışverişlerde yardımcı olacak bi kart arıyorum, şuan için en avantajlı Enpara gibi ama listenizde göremedim.. Görüşleriniz neler ?..

 69. aöf öğrenci kredi kartı almayı düşünüyorum limit okadar önemli değil kart ücreti işlem ücreti vs olmasın yeter ilk kez kredi kartı kullanıcam bankların kart reklamlarına baktım teb iyi görünüyor ancak sizden daha sağlıklı bilgi almak istiyorum önereceğiniz bir banka var mı?

 70. Merhabalar ben Yüksek Lisans öğrencisiyim mevcutta 2 adet kredi kartım var fakat bunlar lisans öğrencisi iken aldığım kartlar. Sorum şu: Bu iki kartı kapatıp limiti yüksek bir kart alabilir miyim? Kartların taksitleri mevcut fakat aksatmadan ödüyüorum.

  1. Merhaba,

   Kredi kartlarıyla ilgili gelen son düzenlemelere göre tüketicinin bulunan tüm kredi kartları tek bir limit olarak değerlendiriliyor. İki kartınızı iptal etmeniz durumunda, ödemeleriniz düzenli olduğu için iki kartınızın toplam limiti ve daha üzeri limit olacak şekilde kredi kartı alabilmeniz mümkün olabilir.

   Fakat, yüksek lisans öğrencisi olduğunuz için kredi kartı başvurunuzda yine “öğrenci” olarak değerlendirileceğinizden dolayı kart limitinizde değişiklik olmayacaktır. Yeniden başvuru yapmak yerine, bankanızdan limit arttırım talebinde bulunabilirsiniz. Ödemeleriniz düzenli olduğundan dolayı limitinizi artırmakta bir sakınca görmeyeceklerdir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 71. Öğrenciler en fazla kaç kredi kartı alabilir? Benim hiç borcum yok yani düzenli olarak ödüyorum hep. Şimdi öğrenci özellikli bir kredi kartım var birde başka bankaya yine öğrenci için başvuru yapsam kart alabilir miyim toplam 1000 TL olacak limitim olur mu? Teşekkürler.

  1. Merhaba, mevcutta bir kredi kartınız bulunduğuna göre iki kredi kartıyla toplam limitin başlangıçta 1000 TL’yi aşmaması durumunda ikinci kredi kartını alabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 72. merhaba ben öğrenciyim sigortam ya da bi gelirim yok ama elime net 2000 tl geçicek şekilde kredi çekmem lazım. bu durumda verilmezse işe başlasam hemen verirler mi sigorta yaptırdığım gibi ?

  1. Merhaba, bankalar öğrencilere kredi kartı değil ama kredi verirken çekimser davranırlar. Hatta çoğu öğrenci kredi alamaz ve öğrencilerin kredi alması düşük bir ihtimaldir.

   Fakat, sigortalı olarak bir işte çalışıyor olmanız durumunda kredi alabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 73. Selam. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar hesap işletim ücreti alıyor mu? Daha doğrusu bazı bankalar alıyorken bazı bankalar almıyor bu durumun sebebi nedir? Çünkü öğrencilerden bu paranın alınmaması taraftarıyım neticede alışveriş faizi, gecikme faizi gibi şeyleri bizlerde ödüyoruz ve öğrenciyiz. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba, bazı bankalar müşterileri öğrenci dahi olsa hesap işletim veya kart kullanım ücreti alabiliyorlar. Bankaların ücret almaları ya da almamaları kurumsal politikalarına göre değişiklik gösteriyor.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 74. Ben 21 yaşındayım 500 milyo n limitli kredi kartı çıkarmak istiyorum öğrenci falan değilim ev hanimiyim yardımcı olabilir misiniz?

  1. Merhaba,

   Son yıllarda bankalar kredi kartı almak isteyen tüketicilerden gelir belgesi talep etmektedirler. İstisna olarak üniversite öğrencileri ve kredi notu yüksek olan bireyler gelir belgesi göstermeden kredi kartı alabilmektedirler. Bankaya ödenen bir kira geliriniz dahil herhangi bir gelir belgesi gösterebiliyorsanız kredi kartı almanız mümkün olacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 75. ben üniversite sınavına girdim ama daha üniv. baslamadım üniversite kartlarına başvursam üniv. kayıt olduktan sonra alabilirmiyim 18 doldurdum

  1. Merhabalar, üniversite öğrenci kartları alabilmeniz için okuduğunuz üniversiteden öğrenci belgesi alarak bunu başvuru yapacağınız bankaya iletmeniz gerekmektedir. Söz gelimi, başvurunuzu yaptığınızda bankalar sizden öğrenci belgenizi talep edecekler.

   Üniversiteye kaydınızı yaptığınızda alacağınız öğrenci belgesiyle istediğiniz zaman başvurunuzu yapabiliyorsunuz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 76. Selamlar, direkt 1000 TL üzerinden üniversite öğrencilerine kredi kartı verebilecek bir banka ne yazık ki yok. En azından böylesine bir limit için kefil veya gelir belgesi talep edebilirler.

  Fakat, üniversite öğrencisi olduğunuz için birden fazla öğrenciler için hazırlanan kredi kartına başvuru yapabilirsiniz. Örneğin, iki kredi kartı limitleri toplamı 1000 TL olacak şekilde kullanmanız mümkün olacaktır.

  Diğer bir yolda, tek bir karta başvuru yapın ve bir süre sonra bankanıza limit artırım talebinde bulunun. Elbette bu süreçte kredi notunuzun düşmemesi açsından ödemelerinizi düzenli yapmayı ihmal etmeyin.

  Başka bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 77. iyi günler ben üniversite öğrencisiyim 1000 tl ihtiyacım var hangi banka verir bana bu kredi kartını

 78. Merhaba İş Bankası İşte Üniversite’li kartına başvurmak istiyorum.Aöf ögrenicleri için başvuru imkanı saglanıyor mu?

 79. ben lise son oğrencisiyim kredi kartı alabilirmiyim alabilirsem hangi banka gitmeliyim ?

  1. Merhabalar, lise öğrencileri 18 yaşını geçmiş olsa dahi bankalardan kendi başlarına kredi/kredi kartı alamazlar. Fakat ailenizin kefil olması durumunda bir kredi kartı alabilirsiniz. Farklı bir sorunuz olursa tekrar sorabilirsiniz.

 80. merhaba arkadaşlar iş bankası iş’te üniversiteli kartı kullanan memnun mu çok kararsız kaldım yardımcı olurmusunuz

  1. Ben öneriyorum kimse yazmamış ama tavsiyem eğer kredi kartı alacaksan öğrenciysen iş bankasından al. Ben iki buçuk senedir kullanıyorum çok da memnunum.

 81. Merhabalar . Ben Yabancı Uyrukluyum(Çifte vatandaşlığım yok), Üniversite öğrencisiyim ve Türkiyede yaşıyorum. Bankaların öğrencilere sunduğu ‘Öğrenci Kredi Kartı’ hizmetinden yararlanabiliyor muyum ?

 82. Selam benim bir sorum olacak. Şimdi benim iş bankası kredi kartım var.. söylememe gerek yok ama öğrenciyim ve öğrencilere verilen başka bir kredi kartına daha başvuru yapmayı düşünüyorum. Bana kredi kartı verirler mi ikinci kez? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Selamlar, tabi ki başvuru yaparsanız büyük ihtimalle alabilirsiniz. Farklı bir sorunuz olursa yazabilirsiniz.

  2. Başvuru sonucu gelmeden yazmak istemedim cevabınızdan sonra başvuru yapmıştım like card vakıfbank’a aradılar. Kartım henüz gelmedi ama onaylandı mı dedim adresinize teslim edilir dediler. Ayrıca cevabınız için teşekkür ederim içtenlikle söylüyorum.. kolay gelsin.

 83. 1.500 tl nakite ihtiyacım var ancak öğrenciyim ve kradi kartıda bu güne kadar kullanmadım. (banka kartı harici bununda bir etkisinin olucağını düşünmüyorum) herhangi bir bankadan 12 ay taksitli kradi çıkar mı?

  1. Selamlar, finansal durumunuzu göz önüne aldığımızda kredi alma ihtimaliniz düşüktür fakat eğer banka hesabınıza düzenli bir ödeme alıyorsanız, bankanızdan başvuru yapmanızı tavsiye edebiliriz. Başka bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 84. Bu yazı yok ama ben yapı kredi bankasının play kartına başvuru yaptım. Başvuru sonucumla ilgili bir bilgilendirme yapılmadı henüz. Onay alamazsam iş bankası işte üniversiteli veya üniversite teb başvurusu yapacağım.

  1. İş Bankası neden pişmanlıkmış anlayamadım. Ben yaklaşık bir senedir işte üniversiteli kullanıyorum olumsuz bir yanını görmedim. Sadece limit yetersiz diye farklı bir karta daha başvurmak için yazıya geldim. İş Bankası kullanmaya da devam edeceğim. Bir de okuyucuları yanıltmadan keşke neden pişmanlıktır dediğinide yazsaydın daha çok hayra geçerdin sevgili mağdur..

 85. Öğrenciler için en iyi kredi kartı yazısı olmuş bana kalırsa bir de sonraki sayfaları atlatmasa da daha da iyi olabilirdi. Bunun dışında Yapı Kredi Play listede yok sanırım. Eklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Üniversitenin ilk yılında o kredi kartını kullanmıştım.

  1. bence de harika bir yazı. öyle harika ki ne güzel aklımda başvuracağım kredi kartı vardı başvuru yapmadan biraz daha araştırayım dedim kafam allak bullak oldu seçim yapamıyorum

  1. Merhaba, Türkiye’de yabancı uyruklu kişilerin bir garantör eşliğinde bankaların kredi ürünlerine başvurmaları gerekmektedir. Sorunuzu detaylı bir şekilde sormanız halinde daha net bir cevap verebiliriz.

 86. Merhaba, öğrenciyim 400 lira nakite ihtiyacım var. Bankalardan kredi çekebiliyor muyuz? ama geri ödemesi taksitli olacak. Hangi bankaya gitmeliyim?

  1. Merhaba, 400 lira gibi bir tutarda kredi çekme ihtimaliniz yoktur. Kredi kartınız varsa, kartınızdan nakit avans çekebilirsiniz. Tek seferde borcunuzu ödeme şansınız yoksa her ay, bir sonraki ayın asgari ödemesini yaparak borcunuzu kapatabilirsiniz. Başka bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

 87. Merhaba, ben açık öğretim öğrencisiyim, herhangi bir öğrenciler için kredi kartı alabilir miyim?

  1. Merhaba, açık öğretim öğrencileri için VakıfBank’ın verdiği bir kredi kartı var. Adı Like Card yukarıda sitemizin arama bölümünden aratarak, Like Card özelliklerine ve nasıl başvuru yapabileceğinize ilişkin bilgileri öğrenebilirsiniz. Yine de kısa bir bilgi verelim, Like Card özellikle açık öğretim öğrencileri için oluşturulmuştur. World Card özellikleri taşır ve limiti 400 TL civarında gelmektedir. Farklı bir sorunuz olursa tekrar sorabilirsiniz.

 88. İyi günler. Bir sey sormak istiyorum benim Play Card’dan 500 TL limitli kredi kartım var. İş yapmaya başladım bu yüzden bu kart dışında başka bir kredi kartı almam gerek 1000 TL limiti olan. Alabilir miyim alabiliyorsam hangi bankadan?

  1. Merhaba, istediğiniz herhangi bir bankadan kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Çalışmaya başladıysanız, gelir belgeniz olduğundan dolayı bankalar size gelirinizin 4 katını aşmayacak şekilde limit sağlayabilirler bu da istediğiniz 1000 TL limitinde kredi kartı alabileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca, kullandığınız Play Card için dilerseniz limit artırım talebinde de bulunabilirsiniz. Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 89. Öğrenciler için en iyi kredi kartı tavsiyeleri konusunda yazılacak başka hiçbir şey yok. Neredeyse tüm sayaları okudum sanırım bize de aralarından kredi kartı seçmek kalıyor ki o da en zor nokta. Hazırladığınız yazı için teşekkür etmek istedim.

 90. Ben internette kredi karti bavurusu yaptim İş Bankası’ndan. Kart ne zamnan teslim ediliyor nasıl bilgi alabilirim?

  1. Merhaba, kart onay sürecini geçtiyseniz kartınız en geç 1 hafta içerisinde teslim edilir. Bu konuda detaylı bilgiyi İş Bankası telefon bankacılığı 0 850 724 0 724 numarasından alabilirsiniz. Başka bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

 91. Merhaba ben üniversiteli kredi kartı başvurusu yaptım nette nasıl bilgi alabilirim ve kart teslimi ne zaman oluyor?

  1. Merhaba, İş Bankası İşte Üniversiteli başvurusu yaptıysanız kartınız ile ilgili bir bilgi vermek adına sizi bankadan arayacaklardır. Eğer banka sizi aradıysa ve kartınız onaylandıysa en geç 1 hafta içinde seçimini yaptığınız şubeden ya da adresinizden kartınız teslim edilecektir. Farklı bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

 92. Merhabalar benim ziraat genç kart var hem burs hem kredi kartı olarak kullanılıyor.Limiti 500 TL ben bu 500 TL yi nakit olarak hepsini çekebiliyormuyum eğer çekersem ay da kaç TL yatıracağım ve ayrı yeten faiz ne kadar olur yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

  1. Merhaba, Ziraat Bankası’nın Genç Kartı ile nakit avans çekme imkanınız bulunmuyor. Kartınıza tanımlı kredi limitiyle yalnızca kartınızı kullanarak alışveriş yapabiliyorsunuz. Başka bir sorunuz olursa tekrar sorabilirsiniz.

 93. HSCB, YAPI KREDİ ve CARD FINANS limitleri yazmıyor. Bence tercihlerdeki en etken durum kartların limitleri ne olduğu. Sağlıklı bir seçim yazabilmemiz için mümkünse ekleyebilir misiniz? Teşekkürler

  1. Merhabalar, limit bilgisi verilmeyen kredi kartlarının limiti kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bankalar asgari olarak öğrenci kredi kartlarına 400 TL limit belirlerler. Limitinizin bu şekilde gelmesi halinde dilerseniz daha sonradan limit artırımları için bankayla iletişime geçebiliyorsunuz. Biz yine de yazımızı güncelleyeceğiz. Farklı bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

 94. BU KARTLARI SADECE ALIŞVERİŞTE Mİ KULLANABİLİYORUZ YOKSA ATMLERDEN NAKİT OLARAKTA ÇEKEBİLİYORMUYUZ

  1. Merhaba, bazı öğrenci kredi kartları nakit avans çekme işlemlerini desteklemektedir. Yani, hem ATM’lerden nakit para çekebiliyorsunuz hemde alışverişlerinizde bu kartları kullanabiliyorsunuz. Farklı bir sorunuz olursa tekrar sorabilirsiniz.

  2. Nakit avansları diyorsun sen arkadaşım. Bazı bankalar izin veriyor ama bazı bankalar öğrencilere bu izni vermiyor. Kart başvuru yapmadan mutlaka bankaya sor derim ama zaten bu yazıda izin veriyorsa yazıyor vermiyorsa yazmıyor.

 95. benim işbankası kart limitim 1000 lira okul kartım vakıf birde kyk kartım ziraattan ikisindede otomatik olarak alırken kredi kart özelliği başvurusu yapıldı ama ikisinde de olumsuz sonuçlandı bu işbankasındaki limitten mi kaynaklanıyor birde düzenli ödeme yaptıkca arttırabilirmiyim limiti?

  1. Merhaba,

   Öğrenci olduğunuzdan dolayı muhtemelen gelir belgelemesi yapamıyorsunuz, bu sebepten dolayı diğer bankalar mevcut 1000 TL limitiniz olduğunu görebildikleri için kredi ürünü vermekte çekimser davranıyor olabilirler. Ödemeleriniz düzenli değilse bu durum kredi notunuzu da etkilemiş olabilir, borçlarınızı gecikmeye düşmeden düzenli olarak ödemeniz durumunda kredi notunuzda düzelecektir. Kredi notunuz standart seviyeye geldiğinde limit artış taleplerinizde olumlu sonuçlanacaktır. Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Öncelikle verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim.. Bir sorum daha var kredi notumu nerden öğrenebilirim? vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler

  3. Kredi notunuzu Kredi Kayıt Bürosu servisi olan Findeks üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu sistem hakkında daha öncesinde Findeks Kredi Notu’nuzu Öğrenin başlıklı bir yazı yazmıştık. Dilerseniz yazımızı inceleyebilir ve Findeks sistemi hakkında bilgi alıp, kredi notunuzu nasıl sorgulayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sorunuz olursa tekrar sorabilirsiniz.

 96. peki limitimiz 500 ya internetten teefon almak istiyoruz diyelim kartın üstüne 500 tl daha yatırıp alabilirmiyiz. yani karta ek para yatırmına izin veriyomu?

  1. Evet, her kredi kartı için geçerlidir bu. Örneğin, 500 TL limitli bir kredi kartına 500 TL yatırdığınız zaman 1000 TL tutarında alışveriş yapabilmeniz mümkün olacaktır.

  1. Elbette, tüm kredi kartlarıyla internet üzerinden alışveriş yapabilmeniz mümkündür. Yalnızca bazı bankalar öğrenci kredi kartları için nakit avans çekme işlemlerine izin vermemektedir. Bunun dışında diğer kredi kartları gibi tüm işlemler öğrenciler için düzenlenen kredi kartlarıyla da yapılabilmektedir.

 97. iş bankasının işte üniversiteli kredi kartını kullanıyorum. 1 saat öncesine kadar limiti 300tl iken 500tl ye çıkardım. şimdi tekrar başvurdum daha fazla limit için.

  acaba bu kartın belli bir max limiti var mı?

  bu kredi kartını kullananlar limitlerini belirtirlerse sevinirim.

  1. En düşük limit şu anda başvurulması halinde 500TL olarak geliyor, düzenli ödeme yaparsanız bankaya ‘limit arttırım’ talebinde bulunun. Banka uygun görürse limitinizi artırıyor.

 98. Hsbc campus kart limiti hakkında bilginiz var mı? Ayrıca daha başka öğrencilere özel kredi kartları veya limiti yüksek olan kartlar var mı, bilgilendirirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu