PTT Bonus Kredi Kartı Başvuru ve İnceleme

21.01.2022

Lojistik ve posta hizmetlerinin yanı sıra bankacılık alanına da yoğunlaşan ve Bonus özellikli kredi kartı sunan PTT, başvuru işlemlerine öncelik vermeye devam ediyor.

Ülkemizde en çok bilinen ve yaptığı kampanyalarla zirveyi gösteren Bonus kredi kartı kullanmak için artık tercihleriniz arasında PTT’yi kullanabilirsiniz. Sıradan bir kredi kartı gibi harcama yapabileceğiniz ve nakit avans çekebileceğiniz PTT Bonus Kredi Kartı ile puanlarda kazanabiliyorsunuz. İlk yıl hiçbir ücret ödemeden sahip olacağınız kredi kartınıza sonraki yıllarda kullanım ücreti ödemeniz gerekiyor. PTT’nin verdiği Bonus kredi kartları Classic, Gold ve Platinum olarak üç çeşit ile dağıtılıyor. Hangi kartı alırsanız alın ilk yıl herhangi bir kullanım bedeli ödemeniz gerekmiyor. Sonraki yıllarda ödemeniz gereken kart ücretleri de Classic için 54, Gold için 60 ve son olarak Platinum için 66 Türk Lirası olarak belirlenmiş.

PTT Bonus kredi kartına ait faiz oranlarını yazımızın sonunda yer alan inceleme tablosunda belirttik fakat tekrarlayalım, nakit avans için %2,02, alışveriş için %2,02 ve gecikme için 2,52 faiz oranları geçerli. Yani diğer bankalarda olduğu gibi PTT’nin kredi kartında da mevcut faiz seviyeleri geçerliliğini koruyor.

PTT Bonus limitleri mevcut tüketicilere göre değişiklik gösterirken, kart limiti artırma ve düşürme işlemleri yine tarafınızın isteği üzerine gerçekleştirilebiliyor. Borç ödemeleri ise PTT Bank, PTTmatik ve PTT Şubeleri aracılığıyla yapılabiliyor. Öte yandan yine borç durumu sorgulama işlemlerinizi belirttiğimiz noktalardan yapabileceğiniz gibi İPÇ yani İnteraktif Posta Çeki İşlemleri üzerinden de çevrim içi yapılabiliyorsunuz.

PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu

PTT Bonus kredi kartına başvuru internet üzerinden yapılamadığından dolayı sizi bir bağlantı formu ya da siteye ulaşmanızı sağlayacak bir bağlantı veremiyoruz. Bu sebeple, başvuru işlemlerinizi PTT Bank veya PTT şubelerinden yapmanızı tavsiye ediyoruz. Herhangi bir PTT Merkez veya şubesine giderek, Bonus kart başvurusu yapmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir.

PTT kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra talebiniz halinde kartınız isterseniz adresinize teslim edilecek isterseniz de belirttiğiniz şubeden teslim alabileceksiniz. PTT Bonus kredi kartı şifrenizi almak için çağrı merkezini arayabilir veya size başvurunuzun ardından verilecek olan belgeler üzerinde yer alan kısa mesaj numarası yoluyla kullanacağınız ilk parolayı temin edebilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Memet dedi ki:

    Neden internetten başvuru alamıyorlar nasıl yetişecekler diğer bankaların hızı bu şekilde merak konusu. Ptt Türkiye’nin en güvenilir kurumları arasında bonus card veriyor olması da güzel tek dezavantajı kart kullanım ücreti.

  2. murat dedi ki:

    PTT tarafından kredi kartı verildiğini ilk kez duyuyorum. PTT Bank’ı daha önce görmüştüm İstanbul’da hatta para yatırma çekme kartlarını da biliyordum da kredi kartı artı bir de bonus ilk kez duydum. Bu arada başvurulur kolay veriyorlarsa da bana yıllık kullanım ücretleri biraz fazla geldi ne yalan söyliyim