Kredi Kartları

Ziraat Bankası Bloke Teminatlı Kredi Kartı Hakkında 3 Bilgi

Ziraat Bankası da dahil olmak üzere birçok banka müşterileri için bloke teminatlı kredi kartı ürünü sunuyor. Kredi geçmişi bulunmayan, gelir belgeleyemeyen ya da kredi notu düşük olup kredi kartı başvurusu onaylanmayan hemen herkes kolayca bir bloke teminatlı kredi kartı alabiliyor.

Standart bir kredi kartı ile benzer özelliklere sahip bir bloke teminatlı kredi kartı, kredi geçmişi oluşturma ya da kredi notu yükseltme gibi amaçlar için de iyi bir fırsat sağlıyor. Kartınızı sorumlu ve doğru bir şekilde kullandığınız takdirde, kredi geçmişinizi oluşturabilir veya kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

1. Ziraat Bankası Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Ziraat Bankası bloke teminatlı kredi kartı, talep edilen limit kadar hesaba bloke tutarı koyularak tahsis edilen bir kredi kartı ürünüdür. Bloke edilen tutar bankanın üstlenmek zorunda olduğu riski ortadan kaldırırken, sizin de zorlu kredi kartı alma şartlarından muaf olmanızı sağlıyor.

Bilindiği gibi, kredi kartı almak için gereken şartlar bazı durumlarda zorlayıcı olabiliyor. Örneğin kredi notunuzun iyi bir seviyede olması ya da gelir belgeleyebilmeniz gerekiyor. Bloke teminatlı bir kredi kartı ise bu şartları sağlamayı gerekli kılmıyor. Zira kredi kartı hesapta bloke edilen bir tutara istinaden veriliyor ve bu bankaya öncü bir güvence sağlıyor.

2. Ziraat Bankası Bloke Teminatlı Kredi Kartı Başvurusu

Bloke teminatlı bir kredi kartı almak istiyorsanız, öncelikle bankaya bir güvence tutarı sağlamanız gerekiyor. Kredi kartı limitiniz de sağladığınız bu güvence tutarına göre belirleniyor. Standart bir kredi kartı kullanmaya başlayana dek güvence olarak gösterdiğiniz tutar hesapta bloke ediliyor ve kullanılamıyor.

Diyelim ki, 1000 lira limitli bir kredi kartı almak istiyorsunuz. Ziraat Bankası’na bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yaptığınızda, hesabınıza bu tutarı doğrudan yatırmanız gerekiyor. Bu tutar bloke ediliyor ve kredi kartı limiti de 1000 lira olarak tahsis ediliyor.

Daha yüksek limitli bir kredi kartı almak istiyorsanız, istenilen limit kadar hesaba bloke tutarı yatırmanız gerekiyor. Herhangi bir sebepten kredi kartı limitinizi artırmak isterseniz de yine istenilen limit kadar hesaba bloke tutarı yatırarak limit artırımı yapabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yapmak için banka şubelerini şahsen ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, kredi kartı başvurusu sırasında fotoğraflı kimlik belgesi, nüfus cüzdanı ya da pasaporttan herhangi birini yanınıza almayı unutmamalısınız.

3. Ziraat Bankası Bloke Teminatlı Kredi Kartı Avantajları

Ziraat Bankası olsun ya da olmasın, hemen her bankanın sunduğu bir bloke teminatlı kredi kartı çeşitli avantajlar ve fırsatlar sağlıyor. Bu kredi kartı ürünleri sayesinde kredi notu yükseltmek veya standart bir kartının sağladığı avantajların tümünden yararlanmak mümkün olabiliyor.

Kredi geçmişiniz olmadığından veya kredi notunuz düşük olduğundan standart bir kredi kartına başvuru yapamıyorsanız, kredi notu yükseltme amacı doğrultusunda bloke teminatlı bir kredi kartı alabilirsiniz.

Kredi kartınızı sorumlu bir şekilde kullanırsanız iyi bir kredi geçmişi oluşturabilir ya da kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Böylece teminatlı kredi kartınızı standart bir kredi kartına çevirerek bloke tutarı geri alabilirsiniz. Hatta Ziraat Bankası haricinde farklı bir bankadan da bloke teminatsız bir kredi kartı alabilirsiniz.

Son olarak, artık bir kredi kartı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bloke teminatlı bir kredi kartı da standart bir kredi kartı gibi çalışır. Böylelikle Ziraat Bankası’nın sağladığı kredi kartı kampanyalarından ya da kartınızın taksitli alışveriş gibi ideal özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

18 Yorum

 1. Arkadaşlar Garanti Bankası'nı tavsiye ederim. Benim geçmiş sicil çok bozuk puan da sıfır. Garanti Bankası'ndan 1000 TL'ye 1400 TL limitli kredi kartı aldım, 2100 TL'ye de 3000 TL çıkıyor. Diğer bankalara nazaran en avantajlısı Garantisi Bankası.

 2. Ben Yapı Kredi’ye gittim, müşterileriyim ve teminatlı kredi kartı için İstanbul’daki şubemi aradım. Şubem 1000 TL verip alabiliyorsunuz dedi. Sakarya’da bir Yapı Kredi şubesine gittim ve bana en az 5000 TL yatırmanız lazım dedi. Böyle saçmalık görmedim ve geri döndüm.

 3. Ziraat Bankası’ndan alanlar kaç TL bloke istediğini yazabilir mi? TEB’de veriyor diyorlar ama alan duymadım daha.

  1. Merhabalar, bloke teminatlı kredi kartı almak için nüfus cüzdanı veya kimlik kartı gibi gerekli belgeler ve teminat bedeli ile birlikte Ziraat Bankası şubelerine şahsen başvuruda bulunabilirsiniz. Bankadan yalnızca hesap açmak istiyorsanız teminat gerekli değildir.

 4. Katılım bankaları ne kadar yatırırsanız o kadar limitli bloke teminatlı kart veriyor. Katılım bankası kullanmak istemediğim için Ziraat’ten almayı düşünüyorum. Bence almışken tam olsun 100 lira çok büyük sıkıntı değil.

 5. Gittim bugün 1.100 TL istediler. 1000 limit açarız dediler. Yanımda 1000 vardı geri döndüm.

  1. Türkiye Finans Katılım Bankası ya da Albaraka Türk Katılım Bankası’na gidin. 500’e 500 veriyorlar.

 6. Benimde hiç puanım yok Temmuz’da puanım olacakmış şimdi de gitsem bana da ipotekli kredi kartı verirler mi?

  1. Teminatlı kredi kartı almak için kredi notu gerekmiyor. Zaten kredi notu olmayıp veya kredi notu düşük olup kredi kartı alamayanlar bu yola başvuruyor. Teminat sorununuz yoksa beklemeyin derim. Ziraat Bankası iyi bir banka. Ben de Kuveyt düşünüyordum ama Ziraat’ten alacağım muhtemelen.

 7. Bilsem Ziraat Bankası’ndan alırdım, Kuveyt Türk’ten aldım. Ziraat’e başvuru yaptığımda kredi kartım onaylanmadı ama hiç bloke teminatlı kredi kartı verelim de demediler. Araştırmasak hiç bilmeyeceğiz.

  1. Kuveyt Türk ne kadar yatırdın? Kart iyi mi? özellik vs. Asgari tutar ödeniyor mu?

  2. Katılım bankalarında asgari ödeme yoktur. Dönem borcu %100 ödenmelidir.

 8. Banka çalışanları bilmiyor daha bloke teminatlı kredi kartlarının ne olduğunu. Şubeye gidip sorun yaşarsanız üstlere danışın.

  1. Ben de 18 yaşındayım. Skor ve geçmiş yok haliyle. Ama teminat edecek bir mevduatım da yok. İlla ki yüksek bir tutar mı yatırmak gerekiyor? 100 – 200 TL gibi bir tutarla kredi kartı onaylanır mı? YouTube’dan kazandığım 200 TL ile gideceğim ona göre Kuveyt Türk’e.

  2. En az 1000 – 1200 yatırırsan bloke teminatlı kredi kartı verirler.

  3. Görüştüğümde 500 TL ile onaylanacağını söyleyen bankalar: Kuveyt Türk, Albaraka Türk ve Türkiye Finans Katılım. Diğerleri 750’ye 500, 1000’e 500 gibi teklifler verdiler. Ama katılım bankalarında asgari ödeme yok işte o sıkıntı bir gün bile gecikse kart iptal oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu