Anında Kredi Veren Bankalar (6 Seçenek)

Anında krediler hızlı oluşlarıyla bilinir. Talep ettiğiniz krediyi, 10 dakikadan daha kısa bir sürede, belge göndermeden ve banka şubelerine gitmeden banka hesabınıza alabilirsiniz. Tüm işlemler dijital ortamda gerçekleştirilir.

Günümüzde birçok banka anında kredi hizmeti sunuyor. Bu kredilere başvuru yaptığınızda, başvurunuz kısa bir ön onay sürecinden geçiriliyor ve uygun bulunursanız krediniz anında hesabınıza yatıyor. Anında kredi veren bankalar ve hizmetleri hakkında bilmeniz gerekenleri anlatıyoruz.

Anında Kredi Nedir?

Anında kredi, bankaların ön onay süreçleri ile hızlı bir şekilde sonuçlandırdıkları bir tüketici kredisi ürünüdür. Anında kredi başvuruları çoğu zaman internet üzerinden yapılır. Başvuru sonucu hızlı bir şekilde bildirilir ve onay alınmışsa talep tutar anında hesaba geçer. Bu nedenle acil para lazım olduğunda bu tür krediler en iyi seçeneklerden biridir.

Anında Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Anında kredi için dileyen herkes başvuru yapabilir, ancak herkesin başvurusu kolay bir şekilde onaylanmayabilir. Anında kredi başvuruları, kişinin ödeme alışkanlıkları, diğer bankalar da dahil olmak üzere toplam kredili ürün borçlarının gelire oranla dengeli bir seviyede olup olmadığını ve çok daha fazlasını ortaya koyan kredi notu faktörü çerçevesinde değerlendirilir. Bu nedenle kredi notu iyi bir seviyede olmayan kişilerin başvuruları onaylanmayabilir.

Anında kredi başvuru şartları:

 • 18 yaşından büyük olmak
 • İyi seviyede bir kredi notuna sahip olmak
 • Kredi geçmişinde kötü izlere sahip olmamak
 • Bankalardaki borçların gelire oranlar dengeli bir seviyede olması

Bu şartlar sağlandığı takdirde anında kredi başvuruları için onay alınabilir. Ayrıca, eğer mevcutsa diğer bankalardaki borçlarınızı ve anında kredi ile talep ettiğiniz tutarı göz önüne alarak aylık gelirinize oranla dengeli bir seviye olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu, başvurunuzun onay alma ihtimalini arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Anında Kredi Veren Bankalar

Yapı Kredi

 • Tutar: 30.000 TL’ye kadar
 • Vade: 60 aya kadar
 • Başvuru Kanalları: İnternet bankacılığı

İş Bankası

 • Tutar: 40.000 TL’ye kadar
 • Vade: 60 aya kadar
 • Başvuru Kanalları: İnternet bankacılığı ve ATM

Vakıfbank

 • Tutar: 9.000 TL’ye kadar
 • Vade: 60 aya kadar
 • Başvuru Kanalları: İnternet bankacılığı

CEPTETEB

 • Tutar: 50.000 TL’ye kadar
 • Vade: 60 aya kadar
 • Başvuru Kanalları: İnternet bankacılığı

Fibabanka

 • Tutar: 50.000 TL’ye kadar
 • Vade: 60 aya kadar
 • Başvuru Kanalları: İnternet bankacılığı, Şube, Telefon bankacılığı

Akbank

 • Tutar: 40.000 TL’ye kadar
 • Vade: 60 aya kadar
 • Başvuru Kanalları: İnternet bankacılığı

Anında Kredi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkate almanız gereken kilit noktalara odaklanarak yaptığınız anında kredi başvurularınızın lehinize sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Zira anında kredi veren bankalar, her zaman başvuruları değerlendirirken birtakım faktörlere odaklanırlar.

Yanıltıcı bilgi vermekten kaçının: Küçük bir değerlendirme yaparak, doğrudan hesaba geçirmek suretiyle anında kredi veren bankalar için başvuruda verilecek ilk bilgiler her zaman önem arz etmektedir. Çünkü ilk kez başvuru yaptığınızda bankalar verdiğiniz bilgileri kayıt altına alıyor ve ilk başvurudan sonraki ardıl başvuruları kayıt altına aldıkları ilk bilgilere göre değerlendirerek daha hızlı sonuçlandırıyorlar. Bu sebeple ister internet, isterseniz de SMS aracılığıyla kredi başvurusu yapıyor olun, bankaların sizden talep ettiği bütün bilgileri doğru bir şekilde verin. Bu bilgiler arasında yer alması muhtemel; T.C. kimlik numaranızı, adınızı soyadınızı ve isteniyorsa aylık gelirinizi doğru girmeniz ve yanıltıcı bilgiler vermekten kaçınmanız gerekmektedir.

Kredi notunuzu bilin: Kredi başvurularınız sürekli olumsuz sonuçlanıyorsa bunun en büyük nedeni kredi notunuzun bankaların beklediği seviyeden daha düşük olmasıyla açıklanabilir. Kredi notunuz, saptanan ortalamadan düşükse anında kredi gibi hızlı hizmetlerden yararlanmanız mümkün olmayabilir. Böyle bir durumda sürekli başvuru yapmak yerine daha detaylı bir inceleme için bankaların sizden talep edeceği ek belgelerle şubelere başvuru yapmanız size zaman kazandıracaktır. (Ayrıca bakınız: Kredi Notu Kaç Olmalıdır?)

Yeni kredi açılışı varsa bekleyin: Bankalardan aldığınız yeni kredili ürünler “kredi açılışı” olarak değerlendirilmektedir, bu bir tüketici kredisi, limitli kredi kartı ve hatta ek hesap bile olabilir. Yeni kredi açılışlarından kısa süre sonra yapılacak kredi başvurularından çoğu zaman olumlu sonuç alınmaz. Bunun en önemli nedeni arasında bireyin mevcut borç yükü altında ödeme performansını görebilmek yer alır. Diğer yandan yeni kredi açılışı vasıtasıyla borçluluk durumunun artması da bir dezavantaj oluşturur. Benzeri bir durumda ideal olan bir süre beklemektir. Bu süre zarfında düzenli ödemeler yapılarak iyi bir performans ortaya koyulması gerekir. Zamanla borçluluk oranı da azalacağından sonraki başvurularda olumlu sonuçlar alınması beklenebilir.

Borçlarınızı gözden geçirin: Türkiye’deki bütün bankalar bireylerin hali hazırdaki mevcut borçluluk durumlarını birbirleriyle paylaşırlar. Böylece hangi bankadan kredi başvurusu yapıyor olursanız olun bankaların sistemleri borçlarınızı görecektir. Mevcut borçluluk durumunuzun yüksek olması kredi başvurularınızın olumsuz sonuçlanmasının önemli bir nedenidir. Bu sebeple bankalara olan mevcut kredi ve eğer limiti yüksekse kredi kartı borçlarınızı tekrar gözden geçirmeniz gerekir. Olumlu bir sonuç almak için her ay ödemeniz gereken toplam borç miktarınızın, aylık gelirinizin ortalama yarısını geçmediğinden emin olun. (Ayrıca bakınız: Kredi Neden Çıkmıyor?)

Sistem değerlendirmesi göz ardı etmeyin: Bankaların hızlı kredi ya da anında kredi olarak isimlendirdikleri başvuru yönteminin bir sistem tarafından değerlendirildiğini unutmayın. Yani bu hizmetler için yapacağınız başvurular gerçek bir kişi ya da yetkili bir personel tarafından değil, sistem tarafından değerlendirilir. Sistem de bilgilerin doğruluğu, kredi notu, borç durumu gibi faktörlere göre bir ön değerlendirme yapar ve başvuruyu bu doğrultuda sonuçlandırır. Bu yolla kredi alamadığınız takdirde banka şubelerine gerekli evraklarla başvuru yaparak yeni ve daha detaylı bir değerlendirme talep edebilirsiniz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu