Borç Transfer Kredisi İçin Alternatif 7 Banka

21.01.2022

Borç transfer kredisi kullanarak sıfırdan başlayın. Borçlarınız hiç olmadığı kadar finansal hayatınızı zorlaştırmaya başladıysa farklı çözüm yolları aramanızın vakti gelmiş demektir. Bankalar düşük faiz oranlarıyla borçlarınızı kapatmanızı ve tek bir planla borçlanmanızı sağlayan ürünler sunuyorlar.

Bu ürünlerden biri de borç kapatma ya da transfer adı verilen kredilerdir.

Borç transfer kredileri birkaç yere olan kredi veya kredi kartı borcunuzu ödemenizi sağlayarak, tek bir plan üzerinden borçlarınız açısından avantajlıdır. Örneğin, üç ayrı bankaya kredi kartı borcunuzun olduğunu düşünün. Borç transfer kredisi kullanarak, üç bankadaki borcunuzu kapatır ve üç ayrı bankaya faiz ödemek durumunda kalmazsınız. Bunun yerine aynı faiz oranıyla tek bir plan üzerinden rahatça borcunuzu ödemeye fırsatınız olur.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Borcunuzu kapatmanızı sağlayacak ve bu bağlamda kredi veren alternatif bankaları tek sayfada inceledim ve bir liste hazırladım. Borçlarınızı transfer edebileceğiniz bankaları, sunulan faiz oranlarını ve örnek geri ödeme planlarını inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

1. DenizBank

Borçlarınızı tek yerde toplamanıza imkan veren DenizBank, tercih edebileceğiniz üç ayrı vade seçeneğiyle 10.000 TL’ye kadar borç transfer kredisi veriyor. Aylık maliyet oranları %1,90’dan başlıyor. 12 ay vadeyle bu krediye başvurmanız durumunda aylık ödemeniz gereken tutar 932 TL olurken, 24 ay vade seçeneğinde 522 daha uzun olan 36 ay vade seçeneğindeyse aylık 389 TL taksitlerle diğer bankalarda bulunan borçlarınızı transfer edebiliyorsunuz.

2. Akbank

Akbank, diğer bankalarda bulunan kredi kartı borçlarınızı kendi kredi kartı ürünü olan Axess’e aktarıyor. 9 aya kadar masrafsız geri ödeme imkanı sunan Akbank, 20.000 TL’ye kadar borç kapatma kredisi veriyor. Kredinin net faiz oranı %2,02 olarak belirtiliyor. En az 2 ay vade seçeneğini kullanabileceğiniz kredi ürününü maksimum 9 ay vadeyle kullanabiliyorsunuz.

3. Finansbank

Borç transfer kredisi veren bankalar arasında yer alan Finansbank; ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı borçlarınızı destekliyor. 5.000 TL’den 10.000 TL’ye kadar olan borçlarınızı Finanbank’a taşıyıp %1,87’den başlayan faiz oranlarıyla 12, 24 ve 36 ay taksitle ödeyebiliyorsunuz.

4. VakıfBank

Borcunuzu taşıdığınız andan itibaren size 3 ay sonra ödeme imkanı sağlayan VakıfBank, deyim yerindeyse elinizi rahatlatıyor. Banka 20.000 TL’ye kadar maksimum 18 ay vadeyle borç transfer kredisi veriyor. Aylık faiz oranı %1,37. En büyük avantaj da belirttiğim gibi transfer ettiğiniz borçları 3 ay sonra ödeyebiliyor olmanız.

5. Odeabank

Odeabank, borçlarınızı transfer ederek %1,45 faiz oranıyla 36 ay vadeyle geri ödeme imkanı ve 15.000 TL’ye kadar kredi kullanım kolaylığı sağlıyor. Örnek ödeme planıyla 15.000 TL’ye kadar transfer kredisi kullanmanız durumunda aylık geri ödeme taksiti 564 TL.

6. Burgan Bank

“Tüm ödemeleriniz imkansız hale geldiyse çözüm burada!” diyen Burgan Bank; 12, 18, 24 ve 36 aya varan geri ödeme seçenekleriyle 10.000 TL’ye kadar borç transfer kredisi veriyor. Aylık maliyet oranı %1,86. Ayrıca, kredi kartı borçlarınızın yanı sıra Mortgage ve tüketici kredisi borçlarınızı da aktarabiliyorsunuz.

7. Şekerbank

Azami 1.000 en fazla 100.000 TL’ye kadar borçlarınıza transfer kredisi veren Şekerbank, 03 – 12 ay arası vade seçeneğine %1.15 faiz oranı, 13 – 36 ay vade seçeneğine ise %1.19 faiz oranı uyguluyor. Kabaca 24 ay vadeyle 10.000 TL transfer kredisi almanız durumunda ödemeniz gereken aylık taksit tutarı 495 TL oluyor.

Borç transfer kredisi veren bankalar yukarıda yer alıyor. Alternatifler arasından kendinize uygun olan bankayı seçebilirsiniz. Eğer gerçekten borçlarınızın çığ gibi büyüdüğünü düşünüyorsanız, transfer kredilerinden yararlanmayı düşünebilirsiniz.

Borç transfer kredilerinin;

 • borçların tek yerde toplanması,
 • karışıklığın önüne geçme,
 • ödeme atlamama ya da vadesi gelen ödemeyi unutmama,
 • uygun faiz oranları gibi etkilerle kişisel finans risklerinizi azaltıcı avantajları bulunur.

Ödemeniz gereken taksitleri birleştirerek tek bir ödeme planına bağlı kalıp borçlarınızı azaltmanız ve bütçenizi sıfırdan başlatmanız mümkündür. Başvuru yapmaya karar verdiğinizde ilgili bankadan güncel faiz oranlarını teyit etmeyi unutmayın.

YORUMLAR

 1. Hüseyin dedi ki:

  Herkesin borcunu transfer etmiyor onu bilerek hareket edinde ümitlenmeyin. Ben gittim üç dört bankayla görüştüm kabul etmiyorlar beni. Borçlarımı ödeyecek durumum olsaydı şayet zaten borç transfer işine kalkışmazdım. Ne yapacaklarını bilmiyor bunlarda

 2. Kader dedi ki:

  Bende borçlarımı transfer etmek istiyorum. Yazı güzel olmuş faydalı oldu teşekkürler.

 3. Selami Yapraklı dedi ki:

  Akbank borç transfer kredisi hakkında biraz daha detay verebilirmisiniz? Çünkü anlamadım Axess kartla ne alakası var? kredi mi bu kredi kartı mı? teşekkür ederim.

  1. Merhaba, Akbank yalnızca kredi kartı borçlarını transfer ettiği için Axess kart müşterilerine bu hizmeti sağlıyor. Yani, diğer bankalarda bulunan kredi borçlarınızı Akbank Axess kredi kartınıza transfer ederek 2-9 taksit fırsatıyla geri ödeme yapabiliyorsunuz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir soru olursa tekrar yazabilirsiniz.

 4. Bahrı dedi ki:

  Borcumu transfer etmek istiyorum intertten başvuru yapabilirmiyim?

  1. Merhaba, listelediğimiz bankalar borç transfer kredisi için internetten başvuru alıyorsa ilgili bankaların web sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Diğer taraftan detayları öğrenebilmeniz için şubelerden başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 5. gökçe değer dedi ki:

  Merhaba.. eskiden iş bankası borç transfer kredisi veriyordu şimdi baktığımda vermiyorlar mı? sizce şubeye gitsem verirler mi? Bir sorum daha olacak en son kredi notumu geçen yıl başlarında sorguladığım 1400 civarındaydı. Şimdi son 5 aydır borçlarımı düzensiz ödemeye başladım zaten borç kapatmak için kredi arayışımın sebebide budur. Şimdi bana bu konuda yardımcı olabilirler mi? Verdiğiniz cevaplar ve yardıma ortam sağladığınızdan ötürü teşekkür ediyorum. Sorumu hızlıca yanıtlayabilirseniiz sevinirim.

  1. Merhaba, yukarıda borç transfer kredisi veren bankalar listelemesini yaptık. İş Bankası için araştırma yaptığımızda böyle bir kredi ürünü verdiğini göremedik. Şubeye gitmenize gerek yok, İş Bankası’nı arayıp konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

   Ödemelerinizin gecikmesi durumunda kredi notunuz olumsuz etkilenebilir fakat bunun mevcut not durumunuza göre borç transfer kredisi almaya engel olmayacağını düşünüyoruz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

  2. gökçe dedi ki:

   Bugün sabah vakıfbankta şubede görüştüm borçlarımı transfer edebileceğimi söylediler iş bankasını aramadım maximum kart borcum vardı ve garantibonus borcum için tümünü iş bankasını aktarmak istedim o sebeple sormuştum. yardımlarınız için teşekkürler vakıfbanka transfer edeceğim tekrar teşekkürler.

  3. Rica ederiz, farklı bir sorunuz olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 6. Pelin Sakil dedi ki:

  Merhaba birşey sormak istiyorum. Akbank Axess derken kredi kartı almak mı gerekiyor? Benim Ziraat Maksimum kart ve garanti bonus olmak üzere iki bankaya borcum var. Axess kartım yok akbankta kredi kartım yok bu borç transfer kredisi nasıl verilecek bana? Axess başvurusu mu yapmak gerekiyor. Cevabınızı bekliyorum teşekkürler.

  1. Merhaba, Akbank borçlarınızı Axess kredi kartı ürününe aktarıyor. Eğer Axess kredi kartınız yoksa başvuru yaparak alabilirsiniz. Fakat öncesinde ilgili bankaya danışarak borç transfer kredisi hakkında sundukları hizmetin detaylarını öğrenmenizi tavsiye ederiz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 7. kredi dedi ki:

  Borcu olan herkes alabiliyor mu? Yanıtlar mısınız ? almak istiyorum

  1. Merhaba, bankaların şartlarına binaen kredi kartı veya ihtiyaç kredisi borcu olan tüm tüketiciler borç transfer kredilerine başvuru yapabilir.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

  2. hamza dedi ki:

   merhaba sorumu tam anlatamadım yani kredi notum düşük sadece borcumu kapatmak istiyorum yapılacak ödeme planıyla alabilmem mümkün mü?

  3. Merhaba, bu açıklamanızla sorunuz daha belirgin bir hal aldı. Her ne kadar “borç transfer kredisi” olsa da ve her ne kadar borçlarınız olsa da bu kredi ürünü de diğer kredi ürünleri gibi kredi notu ve bankalarla olan finansal durumunuz ön planda tutularak değerlendirilecektir.

   Yani kredi notunuzun düşük olması elbette borç transfer kredisi almanıza engel olabilecektir. Fakat bu konunun netlik kazanabilmesi için birkaç bankaya başvuru yaparak sonucu değerlendirebilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 8. nurhan dedi ki:

  borçları transfer edince bankalardaki mevcut kredi kartlarını kapatmak gerekiyor mu?

  1. Merhaba, borç transfer kredisi aldığınızda mevcut kredi kartlarınızı kapatmanız gerekmez.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 9. mesut akdaş dedi ki:

  Bazı bankalar eski müşterilerine borç transfer kredisi gibi hizmetler sunuyorlar. Misal eskiden beri çalıştığınız banka varsa ilk o bankaya gidip görüşün daha uygun faiz oranı alabilirsiniz.

  1. Bahri dedi ki:

   hangi bankalar iş bankası kullanıyorum 20 senedir iş bankası borç transfer ediyor mu? Bilginiz varsa yazarsanız sevinirm