Krediler

DenizBank’tan Öğrenciye “Eğitim” Kredisi

Öğrenciye kredi veren bankalar arasında yer alan DenizBank, uygun faiz oranlarıyla eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayarak 10.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlıyor.

Master, doktora ya da lisans eğitimi almaya hak kazandıysanız DenizBank tarafından sağlanan kredi fırsatından yararlanabilirsiniz.

10.000 TL’ye kadar çekebileceğiniz krediye 12, 24 ve 36 aylık vade seçenekleriyle başvuru yapabiliyorsunuz. DenizBank’ın sağlamış olduğu eğitim kredisinin en büyük avantajı diğer kredilerle kıyaslandığında daha uygun faiz oranlarına sahip olmasıdır.

Örnek hesaplama yapalım.

10.000 TL’ye kadar 12 ay vadede kredi çekerseniz; %1,14 faiz oranıyla aylık 910 TL geri ödeme yapmanız gerekiyor.

36 ay vadeyle 10.000 TL kredi çekmeniz durumdaysa %1,22 faiz oranıyla aylık 360 TL taksitlerle geri ödeme yapabiliyorsunuz.

Vadelerin artışına göre kredi tahsis ücreti, vergi ve sigorta ücretleri toplamı yükseliyor. Ortalama toplam ücret 110 TL civarında oluyor. Ayrıca, 50 TL kredi tahsis ücreti alındığını belirtmekte de fayda var. Çekeceğiniz kredinin yıllık toplam maliyet oranı da yaklaşık %18 civarında.

Başvuru için gerekli belgeler şöyle;

  • Çalışıyorsanız gelir belgesi,
  • Doktora, master veya lisans kabul belgeniz,
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • Yerleşim belgesi veya adınıza ait adresini gösterir herhangi bir fatura.

Genelde bankalar öğrencilere gelir belgelemesi yapamadıklarından dolayı kredi verme konusunda çekimser davranıyorlar. DenizBank, eğitim kredisiyle 10.000 TL’ye kadar master, doktora ve lisans öğrencilerine kredi verdiğini belirtiyor. Acil durumlarda eğitim ihtiyacınızı giderebilmek adına değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca, güncel masraf ve faiz oran bilgileri için ilgili bankaya danışmanızı öneriyorum.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir