Krediler

En Uygun İhtiyaç Kredisini 3 Adımda Alın

Bankalara kredi başvurusu yaparken, en uygun ihtiyaç kredisi seçimi için kullanabileceğiniz bazı taktikler var. Farklı bir anlamda tüketici kredileri olarak da bildiğimiz ihtiyaç kredileri düşük tutarlı ve kolay geri ödeme avantajlarıyla en çok tercih edilen kredi türleri arasında yer almaktadır.

Doğru kredi seçimi için sizlere yazımızda bazı tavsiyelerde bulunarak örnekler vereceğiz.

En Uygun İhtiyaç Kredisi için Tercihler

Böylesine bir ürün kullanmadan önce tercihlerinizi belirlemeniz önem arz etmektedir. Bazı soruları kendinize sorun: ne kadarlık bir krediye ihtiyacım var, hangi vadelerde ödeyebilirim, hangi faiz oranı benim için uygun gibi soruların cevaplarını bir köşeye yazın.

Örneğin, 5000 TL kredi ihtiyacınız olduğunu var sayalım. Geri ödeme için ayırabileceğiniz maksimum tutarın da 500 TL olduğunu var sayarsak, sizin için en uygun faiz oranı %1,10 olacaktır ve geri ödeme planı bu faize göre 455 TL civarında seyredecektir. Eğer geri ödemeler konusunda daha az bir tutar ödemeyi ön görüyorsanız vade sayısını artırabilirsiniz fakat unutmayın ki, vade sayısı artıkça ödemeniz gereken faiz oranı da aynı şekilde artacaktır. Bu sebeple en uygun ihtiyaç kredisi için en az vadeyi seçmeye özen göstermelisiniz.

Çok Daha Uygun İhtiyaç Kredisi Seçimi

Faiz oranları ve vade uygunluğunun yanı sıra çok daha uygun kredi seçimi yapabilmeniz mümkün. Örneğin; dosya masrafı, sigorta masrafı gibi bedeller ödemek zorunda olmayacağınız bankalardan başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece, alacağınız kredi için en az geri ödemeyi yapmış olursunuz.

Genelde bu tarz masrafı olmayan krediler internet şubeleri aracılığıyla verilmektedir ve oldukça hızlıdır. Yani, şu dakikada başvuru yapar da başvurunuz olumlu sonuçlanırsa çekmek istediğiniz kredi tutarı anında hesabınıza yansır ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

En Uygun Kredi de Faiz Oranı ve Geri Ödeme Planı

Biraz toparlayacak olursak, en uygun ihtiyaç kredisi için faiz oranlarına ve geri ödeme planlarına yani vadeye dikkat etmelisiniz. Dosya masrafsız krediler seçmeniz de size iki kat fayda sağlayacaktır. Doğru kredi seçimi ve doğru banka seçimi yapmaya özen gösterin, herhangi bir sorunuz ya da krediler konusunda danışmak istediğiniz bir durum olursa bize her zaman yorum alanından ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu