Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veriliyor Mu?

21.01.2022

Taksit ertelemeli ihtiyaç kredisi kimi tüketiciler için oldukça avantajlı olabiliyor. Bankalardan kredi çektiğiniz zaman mevcut durumlarda her ay vadesi gelen borcunuzu ödemekle yükümlü olursunuz.

Ertelemeli kredi veren bankalar genellikle düzenli ödeme yaptığı halde bazı aylarda zor duruma düşen ve ödemelerini geciktirebilecek olan tüketicilere avantaj sağlarlar. Kredi ödemelerinizi yaparken erteleme imkanından faydalanacak olmanızın en büyük artısı ödemesini yapamayacağınız vadelerde gecikme faizi ödemek yerine daha düşük bir faiz oranı ödemesi yapacak olmanızdır.

Çoğu bankanın her zaman için ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyası düzenlediğini söylemek yanlış olur. Mesela, sizlere bu yazıyı hazırlarken küçük bir araştırma yaptım ve şu anda ertelemeli kredi veren bankaların olmadığını gördüm. Fakat dikkatimi çeken başka noktalarda oldu. Şöyle ki, Garanti Bankası Bonus kart müşterileri için işlem erteleme fırsatı sunuyor, yani Bonus ile yapacağınız harcamalarını erteleyebiliyorsunuz. Aynı şekilde ING Bank’ın da buna benzer bir fırsat sunduğunu gözlemledim.

İhtiyaç kredisi dediğimiz şey 50.000 TL’ye kadar olan düşük tutarlı krediler. Özellikle 5000 TL Kredi gibi düşük miktarlarda çekim yapmayı düşünüyorsanız şu aşamada kredi kartınızı kullanmanızı önerebilirim. Neticede taksit erteleme fırsatları yukarıda belirttiğim iki bankada da mevcut.

Geçmiş dönemlerde Akbank ve Denizbank ertelemeli kredi kampanyası yapmış. Belirttiğim gibi şu anda bankalar tarafından direkt tüketici kredileri için bu açıdan yapılmış bir kampanya söz konusu değil. Son olarak bir önerim daha olacak; eğer yüksek miktarda bir kredi çektiyseniz ve ödeme yapmakta zorlanıyorsanız bankanızın müşteri temsilcileriyle iletişime geçerek ödeme erteleme talep edebilirsiniz. Bunun dışında bankanızın öteleme kampanyalarını bekleyebilirsiniz.

İlgili: Masrafsız İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ertelemeli ihtiyaç kredilerini yakından takip etmeye devam edeceğim. Herhangi bir bankanın yaptığı kampanyaları yine buradan duyurmaya çalışacağım. Bunun dışında sormak istediğiniz soruları yayın editörümüze yorumlar bölümünden ulaştırabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. yusuf dedi ki:

    ertelemeli ihtiyaç kredisi veren banka görmedim ben veriyor taksitlendiriyor faizi alıyor

    1. Merhaba, kredi başvurusu yapacağınız bankalarda kredi ödeme erteleme fırsatlarının olup olmadığı konusunda danışabilirsiniz. Çeşitli dönemlerde bankalar ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlemektedirler.

      Konuyla ilgili sormak istediğiniz herhangi bir soru olursa bize tekrar yazabilirsiniz.