Krediler

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 5 Öneri

Faizsiz kredi veren bankalar, kar payı sistemiyle çalıştıkları için başvuru yapacağınız kredilerden faiz almazlar. Kar payı ile çalışan bankalar “kredi” kelimesi yerine genellikle “finansman” tanımını kullanırlar.

Faizsiz kredi çekmek istiyorsanız bu liste çok işinize yarayacak. Sizin için faizsiz kredi veren bankalar konusunda derinlemesine bir araştırma yaptım. Ülkemizde kar payı ile çalışan bankalar az olduğu için tüm bankaları listeye ekledim. Bu faiz alınmayan krediler ülkemizde katılım bankaları aracılığıyla verilmektedir.

Katılım bankaları faiz almazlar lakin kâr oranı adı altında bir ücret alırlar. Bu küçük hatırlatmayı yapmadan geçmek istemedim.

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi

Ülkemizde katılım bankası dediğimizde ilk akla gelen bankalardan biri olan Kuveyt Türk, birden fazla ihtiyacınız için çeşitli kredi olanakları sağlıyor. Örneğin; Konut Finansmanı, Eşya Finansmanı veya Seyahat Finansmanı gibi kredi imkanları bulunuyor.

Kuveyt Türk üzerinden 10.000 TL kredi alacağınızı var sayarsak örnek masraf ve geri ödeme bilgilerini aşağıdan görebilirsiniz.

Finansman Tipi: İhtiyaç Finansmanı
Finansman Tutarı: 10.000,00 TL
Kar Oranı: %1.40
Taksit Sayısı: 36
Taksit Tutarı: 372,45 TL
Ödenecek Toplam Tutar: 13.408,20 TL
Finansman Tahsis Ücreti: 50,00 TL

Ziraat Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Türkiye’nin en yeni katılım bankası olan Ziraat Katılım, geçen yıl hizmete başladı. Konut, dayanıklı tüketim ve bireysel ihtiyaç finansmanı gibi kar payı oranıyla nakit ihtiyaçlarınızı faizsiz bir şekilde karşılayabiliyorsunuz.

Örnek maliyet hesaplaması aşağıdaki gibidir.

Finansman Tutarı: 10.000 TL
Taksit Tutarı: 379,84
Vade: 36 ay
Kar Oranı: %1.50
Toplam Geri Ödemem Tutarı: 13.674,24

Albaraka Faizsiz Kredi

Tüzel kişi dışında gerçek kişi yani bireyler Albaraka’nın sunmuş olduğu tüketici finansman kredisini kullanabilirler. Bu krediye başvuruda bulunduktan sonra sizden gelir belgesi talep edilebilmektedir. Örnek maliyet hesaplaması aşağıda yer aldığı gibidir.

Finansman Türü : Tüketici Finansmanı
Finansman Tutarı: 10.000,00 TL
Vade: 36 ay
Kar Oranı: %1,35
Taksit Tutarı: 368,79 TL
Geri Ödeme Toplam Tutarı: 13,276 TL

Türkiye Finans Faizsiz Kredi

Bir başka katılım bankası olan Türkiye Finans’da faizsiz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Diğer tüm katılım bankaları gibi Türkiye Finans da sadece alacağınız krediye kar oranı yansıtıyor. Bu finansman desteğiyle ev eşyası veya ihtiyacınız olabilecek diğer tüm harcamalarınız için destek alabilirsiniz.

Türkiye Finans’ın örnek kredi maliyet hesaplamasını.

Finansman Tutarı: 10.000 TL
Taksit Tutarı: 383,56
Vade: 36
Kar Oranı: %1.55
Tahsis Ücreti: 50,00 TL
Toplam Geri Ödemem Tutarı: 13.808,16

Bank Asya’dan Faizsiz Kredi İmkanı

Ülkemizde faaliyet göstermeyi sürdüren bir diğer katılım bankası olan Bank Asya’da tüketici finansman desteğiyle uygun kar payı oranlarıyla nakit ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Öte yandan, Bank Asya; ihtiyacınıza yönelik çeşitli finansman ürünleri de sunuyor. Örneğin, ev yenileme veya izolasyon gibi çeşitli ihtiyaçlarınıza özel finansman ürünlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Bank Asya’nın finansman desteği ve örnek maliyet incelemesi.

Finansman Türü: İhtiyaç Finansmanı
Finansman Tutarı: 10.000,00 TL
Kar Payı Oranı: %1.41
Vade Sayısı: 36 ay
Taksit Tutarı: 372,65 TL
Geri ödeme toplamı: 13.415,40 TL
Finansman Tahsis Ücreti: 50,00 TL

Yukarıda faizsiz kredi veren bankalar konusunda bir araştırmayı ve örnek maliyetleri aktarmaya çalıştım. Örnek hesaplamaları 10 bin Türk Lirası üzerinden, 36 ay vadede geri ödeme planını baz alarak gerçekleştirdim.

Faiz kredi başvurusu yapmak için bankaların şubelerinden bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir