Anasayfa Bankalar Krediler Hepsiburada Alışveriş Kredisi Hakkında 7 Bilgi

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Hakkında 7 Bilgi

Hepsiburada alışveriş kredisi, taksitli ürün satın almak isteyen hemen herkesi klasik kredi süreçlerinin olağan karmaşasından kurtarıyor. Alışveriş kredisi hakkında bilmeniz gerekenleri anlatıyoruz.

7

Hepsiburada’nın alışveriş kredisi sayesinde sepet tutarı kadar birçok farklı kategorideki ürünleri esnek vade seçenekleri ile almak mümkün oluyor. Üstelik kredi başvurusu için banka şubelerine gitmeye de gerek kalmıyor.

Hespiburada alışveriş kredisi nedir, nasıl alınır ve alışveriş kredisine başvuru yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir gibi soruların cevaplarına bir bakalım.

1. Alışveriş Kredisi Nedir?

Alışveriş kredisi, Hepsiburada’nın anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla müşterilerine sağladığı bir tür ihtiyaç kredisi hizmetidir. Alışveriş kredisine zaman kısıtlaması olmaksızın günün her saatinde başvuru yapılabiliyor ve sonuç anında müşteriye bildiriliyor.

Alışveriş kredisi için yapılan başvurular, Hepsiburada’nın anlaşmalı olduğu bankalar tarafından değerlendiriliyor. Kredi değerlendirme sürecinin olumlu sonuçlaması halinde sepet tutarı kadar kredi anında kullanılabiliyor.

Alışveriş kredisi için sigorta ya da tahsis ücreti alınmıyor. Alışveriş kredisi taksit ödemeleri de ilgili bankanın şube, ATM ya da internet kanalları aracılığı ile yapılabiliyor.

2. Alışveriş Kredisi Nasıl Alınır?

Alıveriş kredisinden yararlanmak isteyen Hepsiburada müşterilerinin, ödeme seçeneklerinden “alışveriş kredisi” opsiyonunu seçmeleri gerekiyor. Ardından anlaşmalı bankalardan biri tercih edilerek taksit sayısı belirleniyor. Böylece kredi değerlendirme süreci başlatılmış oluyor.

Alışveriş kredisi başvuru ve kullanım süreci adımlar halinde şu şekilde işliyor:

Kredi değerlendirme süreci müşterinin tercih ettiği banka tarafından internet ağı üzerinden gerçekleştiriliyor. Yani alışveriş kredisi başvurusunda bulunan müşterilerin banka şubelerine gitmeleri gerekmiyor. Kredi değerlendirme süreci 7 gün 24 saat yapılabiliyor ve dakikalar içinde tamamlanıyor. Olumlu ya da olumsuz sonuç müşteriye anında bildiriliyor.

Kredi değerlendirmesi olumlu sonuçlanırsa, müşteri sepet tutarı kadar alışveriş kredisini anında kullanarak alışverişini tamamlayabiliyor.

3. Alışveriş Kredisi Taksit Seçenekleri Neler?

Alışveriş kredisi geri ödemeleri 60 aya kadar taksitlendirilebiliyor. Yani Hepsiburada’dan alışveriş kredisi kullanarak en fazla 60 aya varan vade seçenekleri ile alışverişleri taksitlendirmek mümkün olabiliyor.

Ancak yasal kısıtlamalar nedeniyle bazı ürünlerde vade seçenekleri daralıyor. Vade süresi bilgisayarlarda 12, tabletlerde 6 ay ile sınırlandırılıyor. Bununla birlikte 3500 TL ya da altındaki cep telefonlarına 12 taksit yapılabilirken, bu tutar ve üzerindeki cep telefonlarına en fazla 6 ay taksitlendirme yapılabiliyor.

Hepsiburada alışveriş kredisi hesaplama örneği:

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme Tutarı
3.000 TL* 12 294,73 TL 3.536,76 TL
5.000 TL** 24 283,53 TL 6.804,72 TL
10.000 TL*** 36 432,97 TL 15.586,92 TL

(*) 3.000 TL 12 ay vadede akdi faiz oranı %2,19, aylık efektif faiz oranı %3,0430, yıllık efektif faiz oranı %36,5158’dir.

(**) 5.000 TL 24 ay vadede akdi faiz oranı %2,19, aylık efektif faiz oranı %3,0431, yıllık efektif faiz oranı %36,5168’dir.

(***) 10.000 TL 36 vadede akdi faiz oranı %2,19, aylık efektif faiz oranı %3,0431, yıllık efektif faiz oranı %36,5176’dır.

4. Hepsiburada’nın Anlaşmalı Olduğu Bankalar Hangileri?

Alışveriş kredisi için Hepsiburada’nın her banka ile değil, yalnızca bazı bankalar ile işbirliği bulunuyor. İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Akbank ve Fibabanka Hepsiburada’nın anlaşmalı olduğu bankalar arasında yer alıyor.

Alışveriş kredisi kullanımı için bu bankalardan hangisinin seçileceği müşterinin takdirine bırakılıyor. Alışveriş kredisi kullanmak isteyen bir kişi, bu bankalardan herhangi birini seçebiliyor.

Yapılan kredi başvurusunun değerlendirmesi seçilen banka tarafından yapılıyor. Örneğin İş Bankası seçilmişse, sepet tutarı kadar kredi başvurusu bu banka tarafından değerlendiriliyor.

Hangi banka seçilirse seçilsin, kredi başvurusu dakikalar içinde değerlendiriliyor ve sonuç anında bildiriliyor. İşlemlerin tamamı internet ağı üzerinden gerçekleştiğinden yine banka farkı olmaksızın şubelere gitmeye gerek kalmıyor.

5. Alışveriş Kredisi Taksitleri Nereye ve Nasıl Ödeniyor?

Hepsiburada, alışveriş kredisinin hangi bankadan kullanılacağını müşterinin seçimine bırakıyor. Kredi onaylanıp alışveriş tamamlandığında, müşteri ödemelerde Hepsiburada’ya karşı değil, bankaya karşı sorumlu oluyor.

Mesela banka olarak Garanti Bankası tercih edilmişse, kredi geri ödemelerinin doğrudan bu bankaya yapılması gerekiyor. Kredi taksit ödemeleri bankaların şube, internet şube ve ATM gibi kanallarından yapılabiliyor.

6. Alışveriş Kredisi Ne Zaman Onaylanır?

Alışveriş kredisine yapılan başvurular internet ortamında alınıp bankalarca değerlendiriliyor. Değerlendirmenin olumlu olması durumunda kredi anında onaylanıyor ve bildirim yapılıyor. Aksi bir durumda ise olumsuz sonuç yine hızlı bir şekilde bildiriliyor.

Yapı Kredi Bankası, Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası veya Fibabanka aracılığı ile alışveriş kredisi başvuru sürecini tamamlandığında sepet tutarı Hepsiburada hesabına aktarılarak alışveriş sonlandırılıyor ve sipariş kargoya veriliyor.

7. Alışveriş Kredisi Neden Çıkmıyor?

Alışveriş kredisi başvurularında Hepsiburada, bankalar ile tüketici arasında yalnızca bir aracılık görevi üstleniyor. Yani Hepsiburada’nın kredi başvurularının değerlendirme ve onay süreçlerinde herhangi bir etkisi bulunmuyor.

Kredi başvurularının değerlendirmesi bankalar tarafından yapılıyor. Bu da bankaların kredi başvurusunda bulunan kişilerin ödeme geçmişleri, hesap borç ve kredi limit oranları gibi kredi notu faktörlerini dikkate aldığı anlamına geliyor.

Hepsiburada alışveriş kredisi çıkmıyorsa, öncelikle kişinin kredi notunu ve mevcut hesap kredi limit durumunu öğrenmesi faydalı olacaktır. Eğer bir yanlışlık olduğu düşünülüyorsa da, kredi başvurusunun yapıldığı banka ile görüşülmesi bu sorunun çözümünde yardımcı olacaktır.

Yatırım İşlemlerine Başlayın

Ücretsiz Yatırım Simülatörü ile VİOP'ta hisse senedi, altın ve döviz gibi tüm yatırımları risk almadan deneyin. 100.000 lira sanal para ile risk almadan yatırım yapmayı öğrenin. Yatırım Simülatörünü bugün deneyin >>

7 Yorum

  1. Ben de Hepsiburada ve DenizBank alışveriş kredisi başvuru şartlarını yerine getirdiğimi düşünüyorum. Buna rağmen iki kez ret cevabı aldım. Hepsiburada hiç oralı olmuyor.

  2. Hepsiburada Denizbank alışveriş kredisi için başvuru yaptım ama onaylanmadı. Herkes onay verilmedi yazmış yorumlar öyle gösteriyor ama ben aldım diyen yok.

  3. Boş iş gereksiz bekletiyorlar. Sonuç olumsuz, neymiş gelir düşükmüş. SGK kaydı yokmuş falan filan. Zaten gelirim çok olsa size tamah eder miyim?

  4. İyi hoş çaba gösterip yazmışsınız yazmasına ama alışveriş kredisi çıkmıyor. Bankalar başvuruyu olumsuz sonuçlandırıyor. Zaten gelir anlamında yeterli olsak bu krediye ihtiyaç duymazdık. Saçma bir uygulama olmuş.

  5. Alışveriş kredisi alabilen var mı merak ediyorum. İki bankadan denedim sonuç nafile. Sepetimin toplamı da 3 bin liranın üstünde değil.

  6. Hepsiburada’dan alışveriş kredisine başvuru yapıyoruz onay verilmiyor. İki bankadan denedim onay alamayınca müşteri hizmetlerini aradım sonuç yok. Parası olana veriliyor krediler ama parası olan adam ne yapsın krediyi basar nakit alır.

Yorum ekle

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin