Krediler

5 Adımda ING Bank Teknokredi Nasıl Kullanılır?

ING Bank ve Teknosa işbirliği ile verilen Teknokredi sayesinde, Teknosa mağazalarından kredi masrafsız ve komisyonsuz alışveriş yapılabiliyor.

Bu yazımda Teknokredi konusunda aklınıza takılabilecek hemen her konuda bilgi vereceğim.

Teknokredi nedir?

Teknokredi’nin bir çeşit ihtiyaç kredisi olduğunu söyleyebiliriz. Başvuru ING Bank üzerinden gerçekleştiriliyor ve Teknosa mağazalarından yapacağınız alışverişlerde kullanabileceğiniz 750 TL’den 15.000 TL’ye kadar masrafsız kredi veriliyor. Kredi başvurunuzu Teknosa mağazalarından gerçekleştirebiliyorsunuz alt satırda başvuru işlemlerine ilişkin bilgilere yer vereceğim.

Fakat en çok merak edilen soruların başında şu geliyor: “Teknokredi başvuruları nasıl değerlendiriliyor?” bu soruya açıklık getirmek istiyorum. Teknokredi, ihtiyaç kredisi olduğundan dolayı başvurular standart kredi başvuru prosedürlerine göre değerlendiriliyor. Bu da demek oluyor ki, kredi not performansı olumlu olmayan bir birey bu krediden yararlanamaz ve reddedilme durumu ne yazık ki söz konusu.

5 Kolay Adımda Teknokredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Teknokredi kullanabilmek için izlenmesi gereken 5 basit adım var. Bu adımlara bakalım.

1. Nakit Kart Alın

Teknokredi’yi kullanmaya karar verdiğinizde herhangi bir Teknosa mağazasından Nakit Kart temin edin. Teknokredi kullanmak istediğinizi belirttiğiniz zaman Teknosa size bu kartı veriyor.

2. Mesaj Gönderin

Nakit Kart teminini yaptıktan sonra, bu kart üzerinde yazan başvuru kodunu aralarında boşluklar bırakarak, T.C. Kimlik Numaranızı ve başvuru kodunu yazarak 2229’a kısa mesaj gönderin.

3. Kimliğinizi Doğrulatın

Yukarıdaki ilk iki adımı tamamladığınızda cep telefonunuza onay kodu gelecek. Teknosa mağazalarının içinde bulunan ING Bank Hizmet Noktası’nda başvuru onay koduyla birlikte kimlik bilgilerinizi doğrulatın ve sözleşmeyi imzalayın.

4. Krediniz Hazır!

Şu ana kadar yaptığınız tüm işlemlerle artık krediniz kullanıma hazır. Teknosa mağazalarından yapacağınız 750 TL ve 15.000 TL’ye kadar olan tüm alışverişlerinizi anında ödeyebilirsiniz.

5. Nakit Kart ve Geri Ödeme

Diyelim ki, 5000 TL kredi kullanımı yaptınız, aldığınız ürünlerin toplam tutarı 4500 TL oldu. Geri kalan 500 TL’yi aldığınız Nakit Kart ile ING Bank ATM’lerinden çekebileceğiniz gibi yine Nakit Kart aracılığıyla Teknosa dışındaki mağazalarda da alışveriş için kullanabiliyorsunuz. Bu da oldukça sık sorulan sorular arasında olduğundan cevaplamak istedim.

Kullandığınız Teknokredi geri ödemelerini yani kredi taksitlerinizi ING Bank şubelerinden, ING Bank internet şubesinden ve ATM’lerinden Nakit Kart ile yapabiliyorsunuz.

Tüm bu süreç boyunca Teknosa mağazalarında personel desteği alabilirsiniz.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir