Krediler

KOSGEB Kredi Başvurusu için 6 Geçerli Sebep

Girişimcilere ve yeni iş kurmak isteyenlere sağlanan KOSGEB Krediler, birçok kişiye kendi işini kurma imkanı veriyor. Bu yazıda Kosgeb kredi başvuru yapmanız için geçerli sebepleri sıralayacağız.

Öncelikle bilmeniz gereken kısa bir hatırlatma yapalım; KOSGEB, Sanayi ve Ticaret Bakanlığına bağlı bir kurum olarak 1990 yılından beridir hizmet vermektedir. Hizmetleri arasında küçük veya orta ölçekli işletme sahiplerinin kendi işlerini geliştirebilmesi için destek ve kendi işini kurmak isteyenler için de hibe sağlamaktır. KOSGEB’den hibe kredi alabilmek için yine bu kuruluş tarafından düzenlenen bir eğitime katılmanız ve sertifika almanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgiyi KOSGEB hibe kredi adlı yazımızda anlaşılır bir halde anlatmıştık, dilerseniz inceleyebilirsiniz…

KOSGEB’den kredi başvurusu yapmak için temelde birçok geçerli sebep olduğunu söyleyebiliriz fakat biz burada daha da önemli olduğunu düşündüğümüz 6 tercih nedenini yazacağız.

1. KOSGEB geri ödemeli ve geri ödemesiz destek sunuyor: KOSGEB 70.000 Euro’ya kadar geri ödemeli destek sunarken, 30.000 TL’ye kadar geri ödemesiz hibe kredisi sunmaktadır.

2. Marka desteği: KOSGEB girişimciler ve kobiler için marka ve tanıtım desteği sunmaktadır. Böylece işletmelerinizin imajını oluşturmak adına tutundurma desteği de almış olacaksınız.

3. Yurt dışı desteği: KOSGEB yurt dışı pazar araştırma desteği de sunmaktadır. Bu destekle birlikte, işletmelerin uluslararası pazardan pay almaları hedeflenmektedir.

4. Proje desteği: İşletmelere altyapı ve üstyapı proje desteği de sağlanmaktadır. Bu şekilde işletmelerin sağlıklı bir ortamda verimli bir şekilde çalışmasına ortam hazırlanmaktadır.

5. Patent desteği: KOSGEB işletmelere, Patent, Faydalı Model Belgesi ya da Endüstriyel Tasarım gibi belgeleri alabilmeleri için geri ödemesiz destek sağlamaktadır. Böylece işletmeler ürünlerini geliştirmeye yönelik çalışmaları rahatlıkla yapabilmektedirler.

6. Bilgisayar yazılım desteği: Günümüzün olmazsa olmazlarından bilgisayar yazılım desteği de işletmelerin kalite seviyelerini yükseltmeleri açısından KOSGEB tarafından sağlanmaktadır.

KOSGEB Kredi Başvuru

KOSGEB’e kredi başvurusu yapmak için sizlere daha öncesinde bedelsiz bir sertifika almanız gerektiğini ve başvuru işlemlerinizi nasıl yapabileceğinize ilişkin bilgileri 5 Adımda KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır? adlı yazımızda anlatmıştık.

Belirtiğimiz yazıyı okuduğunuz takdirde adım adım KOSGEB kredi başvuru işlemlerinin nasıl yapıldığına ilişkin bilgileri alabilirsiniz. Farklı bir sorunuz veya danışmak istediğiniz bir şey olursa yorumlardan bize ulaşabileceğinizi hatırlatırız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu