Krediler

Kredi Başvurusu Sorgulama için 5 Yöntem

Kredi veya kredi kartı başvuru sonucu öğrenme konusunda uygulayabileceğiniz 5 farklı yöntem bulunuyor. Sürekli kredi ve kart başvuruları hakkında çok fazla yazı yazıyoruz fakat dikkat ettim ki, kredi başvurusu sorgulama konusunda kayda değer bir yazı yazmamışız.

Kredi başvurularınızın ardından büyük ihtimalle ve çoğunlukla bankalar size geri dönüş yaparak, onay süreci hakkında bilgi verirler fakat genelde olumsuz yanıtlanan başvurular için bankalar geri dönüş sağlamayabilir. Kredi başvurunuzu sorgulayabileceğiniz 5 yöntem bulunmaktadır.

İnternet. Kredi başvurusu yaptığınız bankanın internet sitesi üzerinde yer alan başvuru sonucu alanından size başvurunuzun ardın verilen referans numarasıyla sorgulama yapabilmeniz mümkündür.

Telefon. Yine başvuru yaptığınız bankaları telefonla arayarak, eğer banka müşterisi değilseniz T.C. kimlik numaranızla kredi başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Şubeler. Eğer internet ve telefonla bankalara ulaşma şansınız yoksa, kredi başvurusu yaptığınız bankanın şubesinden kredi onay durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

ATM. Kredi başvurusunda bulunduğunuz bankanın ATM’leri aracılığıyla kartsız işlem menülerinden başvuru sorgulaması yapabilirsiniz. İstenen bilgiler bankadan bankaya göre değişiklik gösteriyor olsa da genellikle T.C. kimlik numarası talep edilmektedir.

SMS. Başvuru sorgulamada diğer bir kolay araçta cep telefonlarından bankalara gönderilecek olan SMS’lerdir. Yine T.C. kimlik numaranız veya başvuru sonrası size verilen referans numarasıyla kredi başvurunuzun onay durumunu sorgulamanız mümkündür. Bunun için elbette bankanızın kısa mesaj numarasını ve diğer gerekli talimatları öğrenmeniz gerekmekte.

Bu yazıda sizler kredi başvurusu sorgulaması yapabileceğiniz 5 farklı yöntemi anlattım. Herhangi bir sorunuz olursa yorumlar bölümünden yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu