Memura Kredi Veren Bankalar [En İyi 7 Seçenek]

Kamu çalışanı ihtiyaç kredisi sağlayan bankalar arasında birçok seçenek yer alıyor. Devlet memuruna kredi fırsatları birtakım avantajları beraberinde getiriyor. Böylece kamu çalışanları daha düşük faiz oranları ile kredi kullanabiliyor.

Kredi çekmek isteyen kamu çalışanları memura kredi kampanyaları için en uygun faiz oranı sağlayan bankalar üzerinde incelemeler yapıyor. Çünkü memur kredi hesaplama sonuçları bankalara göre farklılık gösterebiliyor.

Peki memura kredi veren bankalar hangileri? Ayrıca memur kredi faiz oranları ve kamu çalışanı kredi hesaplama örnekleri ne durumda. Burada, ihtiyaç kredisi çekmek isteyen devlet memuru ve kamu çalışanları için en iyi kampanyalara yer veriyoruz.

Memura Kredi Veren Bankalar

Kamu çalışanı ihtiyaç kredisi kapmayanları neredeyse her bankada bulunuyor. memur kredi faiz oranları her ne kadar düşük olsa da finans kuruluşlarına göre değişiklik gösterebiliyor.

Avantajlı faiz oranları ve kampanyalar ile memura kredi veren bankalar:

  • Vakıfbank
  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • Halkbank
  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • DenizBank

Listede yer verdiğimiz tüm bankaları detaylı olarak inceleyeceğiz. Faiz oranlarına ve geri ödemelere yönelik örnek tablolara da yer vereceğiz.

1. VakıfBank Memura Kredi

VakıfBank, ihtiyaç kredisi kapsamında kamu personeline ürün sunan bankalar arasında yer alıyor. Bankanın sunduğu kredi faiz oranı %1,55’ten başlıyor. Bu faiz oranından memurların yararlanması mümkün oluyor.

Kamu çalışanlarının artan, azalan veya aylık eşit taksiler ile kredi çekmek seçenekleri bulunuyor. Öte yandan 3 ay ertelemeli kredi kullanımı da alternatifler arasında yer alıyor. Geri ödeme vadeleri ise 3 ay ile 36 ay arasında değişiyor.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı (Ay) Taksit Tutarı
10.000 TL 24 Ay % 1,55 1.040,73 TL
40.000 TL 36 Ay % 1,55 1.534,25 TL

2. Akbank Memura Kredi

Memur kredi hesaplama anlamında en uygun faiz oranı sunan bir diğer banka Akbank olarak listede yerini alıyor. Çünkü Akbank memurlar için düşük faizler ve avantajlar ile kredi ürünleri sunuyor.

Diğer birçok banka gibi Akbank, devlet memuru kredi başvurusu için gelir belgesi ve ek teminatlar talep etmiyor. Banka kredi faizler oranlarını ise %1,25 seviyesinde tutuyor. Bununla birlikte 75.000 TL’ye kadar 3 ay erteleme imkanı sağlıyor.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı (Ay) Taksit Tutarı
10.000 TL 12 Ay % 1,25 917 TL
50.000 TL 24 Ay % 1,25 2.496,26 TL

3. QNB Finansbank Memura Kredi

Memura kredi kampanyaları düzenleyen kuruluşlar arasında QNB Finansbank uygun geri ödeme seçenekleri ve düşük faiz oranları sunuyor. QNB Finansbank’tan kredi çekmek isteyen kamu çalışanlarından ek belge talep edilmiyor.

Bankanın memur kredi faiz oranları %1,89’dan başlıyor. Tüketici kredisi kullanmak isteyen kamu çalışanları 3 ay ile 36 aya varan vadelerde geri ödeme yapabiliyor. QNB Finansbank’ta kredi ödemelerini üç ay ertelemek seçeneği de tercih edilebiliyor.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı (Ay) Taksit Tutarı
10.000 TL 12 Ay % 1,89 961,23 TL
30.000 TL 36 Ay % 1,89 1.228,24 TL

4. Halkbank Memura Kredi

Kamu çalışanlarına özel kredi olanağı sağlan bir diğer banka da Halkbank. Banka devlet çalışanlarına avantajlı geri ödeme seçenekleri ile 100.000 TL’ye kadar kredi kullanımı sağlıyor.

Geri ödeme vadelerinde tüm bankalarda olduğu gibi bir yasal kısıtlama uygulanıyor. Buna göre 50.000 TL sınırına kadar 36 ay, 50.001 TL ve 100.000 TL’ye kadar ise en fazla 24 ay taksitlendirme seçeneği sunuluyor.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı (Ay) Taksit Tutarı
25.000 TL 36 Ay % 1,79 1004,28 TL
100.000 TL 24 Ay % 1,89 5448,98 TL

5. Ziraat Bankası Memura Kredi

Ziraat Bankası’nda kredi faiz oranları kredi tutarına göre değişiklik gösteriyor. Ziraat memur kredi hesaplama tablosuna göre faiz oranları %1,55 ve %1,69 olarak belirtiliyor. Ek olarak kredi ürününde vade erteleme imkanı da bulunuyor.

Ziraat Bankası memura kredi veren bankalar listesinde önemli bir konumda bulunuyor. Çünkü birçok bankaya benzer şekilde, kamu çalışanlarına düşük faizler ve rahatlatıcı geri ödeme imkanları veriyor.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı (Ay) Taksit Tutarı
20.000 TL 36 Ay % 1,55 767,12 TL
40.000 TL 36 Ay % 1,69 1.576,38 TL

6. İş Bankası Memura Kredi

Memura kredi veren kuruluşlardan biri olan İş Bankası kredi çekme şartları konusunda esnek davranıyor. Bunun da en önemli nedeni kamu çalışanlarına yönelik geri ödeme güveninden kaynaklanıyor.

İş Bankası’nda faiz oranları kredi çekme tutarına göre değişebiliyor. Banka maaş müşterilerine özel daha düşük faiz oranları sağlayabiliyor. Bu nedenle başvuru öncesinde şube ile görmenizin faydalı olacağını düşünüyoruz.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı (Ay) Taksit Tutarı
15.000 TL 24 Ay % 1,85 812,97 TL
55.000 TL 24 Ay % 1,95 3.021,11 TL

7. DenizBank Memura Kredi

DenizBank devlet memuruna kredi veren bankalar alternatifinden birini oluşturuyor. Bankanın kamu çalışanlarına dair uygun faiz oranı ve geri ödeme seçeneği için incelenmesi gereken teklifleri bulunuyor.

DenizBank’ta dosya masrafı ödemeden kredi başvurunuzu internet bankacılığı veya mobil bankacılık kanalları ile de yapabiliyorsunuz. Bu fırsatı diğer bankaların da sunduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı (Ay) Taksit Tutarı
10.000 TL 24 Ay % 2,12 561,85 TL
10.000 TL 36 Ay % 2,12 427,41 TL

Sıkça Sorulan Sorular

Memura kredi ürünleri ile ilgili merak ettiğiniz bazı soruların cevaplarına burada yer veriyoruz. Yine de kredi başvurusu yapmadan önce bankalara danışarak müşteri temsilcilerinden bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

Memura Kredi Nedir?

Memura kredi, bankaların kamu personeli çalışanlarına özel olarak sunduğu kredilerdir. Birtakım avantajlar dışında benzer ihtiyaç kredisi ürünleridir. Birçok çok banka kamu çalışanları için benzer kredi ürünleri sunmaktadır.

Memura kredi kampanyaları büyük ölçüde düşük faiz oranlarına dayanmaktadır. Bunun yanı sıra bu kredi ürünlerinde, mevcut yasal kısıtlamalar çerçevesinde, kamu çalışanlarına daha esnek ödeme planları sunulmaktadır.

Memur Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Başvuru yapmadan önce kredi çekmek için birtakım belgelerinden sağlanması gerekmektedir. Bu ön hazırlık kredi başvurusu sırasında kolaylık sağlayacaktır.

Kredi başvurusu için gerekli belgeler şu şekildedir:

  • Nüfus cüzdanı ya da kimlik kartı
  • e-Devlet Kapısı sayfasında bulunan Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti bölümünden temin edilecek maaş bordrosu
  • Çalışılan kuruma maaş ilişkin kurum kimliği örneği

Bu gerekli belgeler ile kredi başvurusu yapılabilmektedir. Ayrıca eğer maaşınızı kredi çekeceğiniz bankadan alıyorsanız, e-Bordro gerekmemektedir. Yalnızca Nüfus cüzdanı ya da kimlik kartı ile başvurunuzu tamamlayabilir. Başvuru için internet şubesini de kullanabilirsiniz.

Memura Kredi Veren Kuruluşlar Hangileridir?

VakıfBank, Akbank, Denizbank ve Ziraat Bankası memura kredi veren kuruluşlar arasında yer almaktadır. Bu bankalara benzer şekilde listede de yer aldığı gibi aslında birçok kuruluş devlet çalışanlarına kredi imkanı sumaktadır.

Bankalar arasında seçim yaparken memur kredi hesaplama araçlarının iyi kullanılması önemlidir. Bu anlamda kredi ihtiyaç tutarının belirlenmesi ve faiz oranlarının karşılaştırılması daha uygun maliyeti sağlamaya yardımcı olacaktır.

Memura Kredi Çıkar mı?

Devlet çalışanları veya başka bir ifadeyle kamu personelleri sabit gelirler elde edip bunları kanıtlayabildikleri için daha kolay bir şekilde kredi kullanabilmektedir.

Ancak memura kredi çıkar mı sorusunu net olarak cevaplandırabilmek için bireyin mevcut finansal durumu da önemlidir. Her ne kadar memurlar kolay bir şekilde kredi alsalar da, halihazırdaki borçları ve geri ödeme alışkanlıkları başvuruların onaylanmasında önemli bir faktör olacaktır.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu