Krediler

Yılbaşı Kredi Kampanyaları 2016 Özel Listesi

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte Türkiye’nin önde gelen bankaları 2016 özel yılbaşı kredi kampanyaları yapmaya başladılar. Her yıl sonu olduğu gibi bu yılda bankalar adeta kampanya savaşına girdiler. Her gün neredeyse birbirinden değişik reklamlar ve promosyonlarla bu kampanyaları görür olduk.

Sanıyorum kredi başvurusu yapmak için en uygun zamanlar, bu özel günler. Çünkü bankalar gerçekten cazip fırsatlarla yıl sonuna özel krediler veriyorlar.

Bankalar kendi aralarında yarışmaya devam ederken, ben uygun faiz oranlarıyla gözüme ilişen ve faiz oranlarıyla dikkat çeken yılbaşı kredisi veren bankaları araştırdım. Maksimum çekebileceğiniz kredi miktarları, faiz oranları ve geri ödeme vadeleri gibi araştırmalarımdan bazı notları paylaştım. Hemen aşağıda.

TEB. Türk Ekonomi Bankası’nın 3 ay ertelemeli yeni yıl kredi seçeneğiyle, geri ödemelere 3 ay sonra başlayabiliyorsunuz. Faiz oranı %1,30. 20.000 TL’ye kadar 36 ay vadede geri ödeme seçenekleriyle kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. 246,81 TL sigorta ücreti dışında herhangi bir masraf ücreti alınmıyor.

İş Bankası. 5 Ocak 2016 tarihine kadar yılbaşı kredi kampanyasını sürdürecek olan İş Bankası’ndan minimum 5.000 TL, maksimum 50.000 TL’ye kadar %1,38 faiz oranı ve 36 aya varan geri ödemelerle kredi kullanabiliyorsunuz.

Garanti Bankası. 7.500 TL’den 20.000 TL’ye kadar kredi çekebileceğiniz Garanti Bankası, 36 ay geri ödeme seçeneğiyle kredi tutarına göre değişen %1,42%1,59 faiz oranlarıyla yeni yıla özel kredi veriyor.

VakıfBank. Bu yıl daha çok reklam filmleriyle öne çıkan VakıfBank, tercihinize göre 36 aylık geri ödeme seçenekleriyle 1.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar kredi veriyor. Faiz oranı %1,34. Kampanyanın en dikkat çeken yanı, kredi taksitlerinin aylık eşit taksitli ya da artan taksitli şekilde geri ödenebiliyor olması. Bu açıdan tercih edilebilir göründüğünü söylemeliyim.

DenizBank. Yılbaşına saatler kala 31 Aralıkta kampanyası sona erecek DenizBank, 55.000 TL üst limitle, 36 ay geri ödeme seçeneği ve %1.45 faiz oranıyla kredi fırsatı sunuyor. 36 ay vadeyle 10.000 TL kredi kullanmanız durumunda ödemeniz gereken aylık taksit tutarı 376 TL oluyor.

Fibabanka. 5. yılını kutlayan Fibabanka, 3.000 TL’den 30.000 TL’ye kadar %1,09 faiz oranlarıyla özel kredi fırsatı sunuyor. Talep ettiğiniz kredi miktarına göre 12 ve 36 ay vadede geri ödeme seçenekleriyle kredi kullanabiliyorsunuz. Bu bir yeni yıl kampanyası olmasa da Fibabanka’nın sağladığı uygun faiz oranlarını değerlendirebilirsiniz.

Odeabank. Kredi tahsis ücreti almayan Odeabank, kredi notunuza göre %1,29‘dan başlayan faiz oranlarıyla yeni yılda nakit ihtiyacınızı karşılıyor. Tercihleriniz arasında Odeabank’ı değerlendirebilirsiniz.

Yılbaşı kredi kampanyalarına başvuru yapmadan önce birkaç tüyo;

  • hangi tutarda kredi ihtiyacınız olduğunu ve aylık gelirinize göre ödeyebileceğiniz maksimum taksit tutarını belirleyin,
  • yılbaşı kredi kampanyaları düzenleyen tüm banka alternatiflerinin faiz oranlarını göz önünde bulundurun ve kişisel finans durumunuza göre kampanyaları inceleyin,
  • son olarak bankaların talep edebileceği dosya ve sigorta masrafı gibi ücretleri alıp almadığını kontrol edin.

Kendinize özel kredi kullanım kriterlerinizi belirledikten sonra en uygun bankaya başvurunuzu yapın.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir