Bankalar

Kuveyt Türk Altın Kart [İnceleme]

Kuveyt Türk Altın Kart özellikleri nelerdir, kullanıcısına ne kazandırır ve avantajları nedir gibi soruların cevaplarını inceleme yazımızda bulabilirsiniz.

Son zamanlarda gerek çevremde gerekse sosyal medyada Kuveyt Türk’ün adını çok sık duymaya başladım. Özellikle yeni bir ürün diyebileceğimiz Altın Kart pek çok kişinin ilgisini çekmeye başladı. Bir katılım bankası olarak faizsiz bankacılık mantığıyla hizmet veren Kuveyt Türk, faizsiz bankacılıkla hizmet almak isteyen bireyler tarafından en çok tercih edilen bankalar arasında yer alıyor.

Altın Kart Nedir?

Kuveyt Türk tarafından müşterilerine tahsis edilen Altın Kart, vadesiz hesabınızdaki paranın yeterli olmaması durumunda karta tanımlanan ek bir limitle alışveriş yapma olanağı sunan bir mevduat kartıdır.

Ek Limitler; Altın Kart’a tanımlanacak limitler ihtiyacınıza göre 250, 500, 1.000, 1.500 veya 2.000 TL aralığında olabilmektedir.

Altın Kart Özellikleri

Altın Kart’ın diğer mevduat kartlarından farkı karz¹ limiti tanımlanabiliyor olmasıdır. Biraz daha açıklamak istiyorum; normal şartlarda vadesiz hesabınıza bağlı banka kartınızla yalnızca vadesiz hesabınızda bulunan para miktarı kadar alışveriş yapabiliyorsunuz. Fakat Altın Kart’ın karz özelliği sayesinde vadesiz hesabınız yeterli olmasa da tanımlanan “limitle” alışveriş yapabilmeniz mümkün. Bu da Altın Kart’ı diğer banka kartlarından ayıran en önemli özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Altın Kart ile yurt içi ve yurt dışı dahil olmak üzere tüm pos cihazlarından alışveriş yapılabiliyor. Kart işlemleri, para yatırma ve vadesiz hesap işlemlerini ise Kuveyt Türk ATM’leri ve ortak ATM’lerden yapmak mümkün.

Günümüzde oldukça popüler olan internet alışverişleri de 3D Secure özelliğiyle gerçekleştirilebiliyor.

Döviz üzerinden kartla yaptığınız alışverişler hesabınıza TL olarak yansıtılıyor. Gerek yurt dışında gerekse yurt dışı internet siteleri üzerinden alışveriş yapanlar için oldukça avantajlı bir özellik.

Altın Kart’ın en güzel özelliklerinden biriyse kartın ücretsiz olmasıdır. Bu kart üzerinden yapacağınız harcamalardan Altın Puan kazanıyorsunuz.

Altın Puan Nedir?

Altın Puan, Altın Kart sahiplerinin yaptığı alışverişlerden kazandığı kart puanlarıdır. Vadesiz hesaptaki bakiyenin kullanılmasıyla yapılan alışverişler %0.35 oranında, ek limit (karz) kullanılarak yapılan alışverişlerden ise %0,1 oranında Altın Puan kazanıyorsunuz. Her alışverişinizde altın puanlarınız birikiyor ve puanlarınız 10 TL’ye ulaşınca gram altın olarak hesabınıza yansıtılıyor. Eğer Kuveyt Türk’de altın hesabınız bulunmuyorsa otomatik olarak açılıyor.

Kuveyt Türk’ü ve hizmetlerini özel kılan en önemli şey de, hiçbir hesaptan hesap işletim ücreti alınmıyor.

Kuveyt Türk Altın Kart Nasıl Alınır?

Altın Kart’a sahip olmak için en yakın Kuveyt Türk şubesini ziyaret etmeniz yeterli. Başvurunuzu yaptığınız anda beklemeden Altın Kart’ınızı alıp, şubeden ayrılabilirsiniz. Kart teslimi şubede başvuru anında yapıldığından dolayı kartınızı kullanmak için beklemenize gerek yok. Kartınız şubede hemen size teslim ediliyor.

Bize yardımcı olmak ister misiniz?

Değerli yorumlarınızı göndererek bize ve diğer okurlarımıza yardımcı olabilirsiniz. Kuveyt Türk’ün Altın Kart ürününü sizin için avantajlı kılan özellikleri neler? Daha önce bankanın ürünlerini kullandınız mı? Altın Kart edinmeyi düşünüyor musunuz? Altın Kart’ı karşılaştırdığınız herhangi bir banka kartı var mı? gibi yazı içeriğiyle ilgili pek çok konuda cevaplarınızı ve değerlendirmelerinizi yorumlar alanından iletebilirsiniz.

Ek Açıklamalar

¹ Karz, Farsça’dan dilimize geçen ve borç vermek, ödünç almak anlamında kullanılan bir kelimedir. Kuveyt Türk, Altın Kart tanımlarında bu kelimeyi kullandığı için yazımızda herhangi bir değişiklik yapılmadan aynı kelime kullanılmıştır.

 

Burak Eroğlu

Burak, ekonomi başta olmak üzere küresel yatırım trendlerine yönelik yoğun araştırmalar yapıyor. Bütünleştirerek yazılara döktüğü araştırmalarını hem profesyonel hem de amatör yatırımcılar için karmaşıklıktan uzak bir tonda anlatıyor. Konupara için yazdığı 300’den fazla makalesi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir