Mevduatlar

Çeyiz Hesabı Açan 6 Banka

27 yaş altında evlenecek her gence “çeyiz hesabı” açmaları, sistemde üç yıl kalmaları ve diğer gerekli şartları sağlamaları halinde 5 bin TL üst limite kadar devlet tarafından verilecek destek uygulaması hayata geçti.

Çeyiz hesabı uygulamasından yararlanmaya başlamak için hemen bir banka hesabı açabilirsiniz. Bu yayında çeyiz hesabı açan bankalardan bahsetmek ve karar verme sürecinizi hızlandırabilmek için çeyiz hesabı açabileceğiniz bazı bankaların uygulamaya yönelik hizmetlerinden de bahsetmek istiyorum.

Çeyiz hesabı açabileceğiniz bankalar ve avantajlara yönelik hizmetleri:

Ziraat Bankası’nda çeyiz hesabı

Eğer şu anda KYK kredi veya burs ödemesi alıyorsanız, Genç Bankkart müşterisi olmalısınız. Hali hazırda bu genç kitleyi elinde tutan Ziraat Bankası, gençlere yönelik avantaj sağlayan Çeyiz Hesabı açmaya imkan sağlamaya başladı. Ziraat Bankası’ndan çeyiz hesabı açmanız durumunda uygulama yönetmeliğine dair belirlenen alt ve üst sınırlar çerçevesinde aylık veya üç aylık dönemler halinde düzenli ödeme yapabilirsiniz. Aynı zamanda hesap açılısında tek seferde 15 bin 837 liraya kadar toplu ödeme de yapabilmeniz mümkün. Bunun dışında Ziraat Bankası; ödeme sınırları, hesap açılış tutarları ve devlet katkısı minimum tutarlarını her sene değerleme oranı kadar da artıracak.

DenizBank’tan çeyiz hesaplarına ek faiz

Çeyiz hesabı açmaya 18 Nisan’dan itibaren olanak sağlayan DenizBank, hesabınızdaki birikimlere devlet katkısının yanı sıra yüzde 12.50 faiz oranı sunarak avantaj sağlıyor. DenizBank’tan çocuklarınız ya da kendiniz için çeyiz hesabı açmanız durumunda yüksek faiz oranı avantajının yanı sıra mevcutsa DenizBank kredi kartınızdan da hesabınıza geçmesi adına otomatik ödeme talimatı fırsatından da yararlanabiliyorsunuz. Bankada yönetmeliğin öngördüğü şekilde aylık veya üç aylık ödemeler yapmak mümkün.

YapıKredi çeyiz hesabı’nda en yüksek faizi veriyor

Çeyiz hesabı açacak genç müşterilerine en yüksek faiz fırsatı sağlanacağının garantisini veren YapıKredi, internet bankacılığında kullanılan maksimum yıllık faiz oranını yansıtacaklarının sözünü veriyor. Bankadan, aylık ya da üç aylık dönemlerde hesaba para yatırmak mümkün. YapıKredi’den açacağınız çeyiz hesabına aylık 105,58 TL ile 1055,80 TL arasında düzenli ödeme talimatı verebileceğiniz gibi ayrıca açılışta bir defaya mahsus olarak 15.837 TL’ye kadar bir tutar da yatırabiliyorsunuz.

İş Bankası’ndan yıllık yüzde 16.38 getiriyle çeyiz hesabı

Çeyiz hesabı açan bankalar arasında yer alan İş Bankası, müşterilerine yıllık yüzde 16.38 getiri sağlıyor. Uygulamanın yasal şartları çerçevesinde İş Bankası’ndan açacağınız çeyiz hesaplarına aylık ve üç aylık vade seçenekleriyle tercihinize göre ödeme yapabilmeniz mümkün. Bankanın uyguladığı güncel faiz oranı şu anda yüzde 11 oranında. Eğer banka müşterisi iseniz, internet şubesinden de kolayca çeyiz hesabı açabileceğinizi belirteyim.

Kuveyt Türk’ten çeyiz hesaplarına kâr payı

Faiz almayı tercih etmiyor ve katılım bankalarıyla çalışmayı uygun buluyorsanız, Kuveyt Türk, açacağınız çeyiz hesaplarına yüzde 20 devlet katkısının yanı sıra kâr payı da veriyor. Kuveyt Türk’te çeyiz hesaplarına aylık en az 105.58 lira, en fazla 1.055.80 lira yatırılabiliyor. Hesap açılışı sırasında maksimum 15 bin 837 TL para yatırmanız da mümkün.

Burgan Bank’tan çeyiz hesabı

Çeyiz hesabı açan Burgan Bank’ta aylık ve 3 aylık dönemlerde hesabınıza para yatırabilir ve ek faiz imkanından da yararlanabilirsiniz. Burgan Bank’tan açacağınız çeyiz hesabında minimum aylık ödeme 100, maksimum ödeme ise 1000 lira. Ayrıca hesap açılışı sırasında bir kereye mahsus olmak üzere 15 bin TL yatırabiliyorsunuz.

Hesap açmak için istediğiniz ilgili bankanın şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir