Anasayfa Bankalar Mevduatlar DenizBank’ta Hesap Nasıl Açılır?

DenizBank’ta Hesap Nasıl Açılır?

2

DenizBank hesap açma işlemi zor değildir, ancak hesap açarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Göz önünde bulundurmanızın iyi olacağı bu noktaları, ne tür bir hesap açmanız gerektiği ve hesap açarken hangi belgelere ihtiyacınız olduğu şeklinde özetleyebiliriz.

DenizBank’ta ilk kez hesap açıyorsanız, banka hesabı açma sürecini ve vadeli, vadesiz ya da ek hesap gibi seçeneklerinizi bilmeniz işinizi bir hayli kolaylaştırabilir. Bu yayında, hesap açmak için gerekli bilgi, belge ve bunlara ek olarak hesap türü seçeneklerinizin neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

DenizBank Hesap Açma Adımları

İlk kez bir banka hesabı açmıyorsanız, standart bir banka hesabı açmak için gerekenler muhtemel aşina gelecektir. Zira hemen her bankada olduğu gibi, hesap açmak için ihtiyaç duyulan kişisel bilgi ve belgeler, DenizBank’ta da gereklidir.

DenizBank’ta hesap açmak için gerekenler:

  • T.C. kimlik numarası
  • Nüfus cüzdanı (T.C. kimlik kartı ya da pasaport vb.)
  • İletişim bilgileri (Cep numarası, ikamet edilen adres vb.)

Bu bilgi ve belgeleri sağladıktan sonra size en yakın DenizBank şubesine giderek hesabınızı açabilirsiniz. DenizBank’ta hesap açma ücreti bulunmamaktadır. Ancak özellikli hesaplarda minimum bakiye gerekliliği talep edilebilir.

DenizBank Hesap Seçenekleri

Banka hesabınızı ne için kullanmayı planladığınıza bağlı olarak, hem vadesiz hem de vadeli hesap seçeneklerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Öte yandan DenizBank’ta altın hesabı, ek hesap ve ortak hesap gibi ihtiyacınıza yönelik hesap türlerini de seçebilirsiniz.

DenizBank Vadesiz Hesap

DenizBank’ın vadesiz mevduat hesabı ile ihtiyaç duyacağınız temel bankacılık işlemlerinin tamamını yapabilirsiniz. Farklı hesaplara EFT ve havale yapmak, fatura ödemelerini yapmak ya da hesabınıza para yatırıp çekmek vadesiz mevduat hesabı ile yapabileceğiniz bankacılık işlemlerine örnek gösterilebilir.

DenizBank Vadeli Hesap

DenizBank vadeli mevduat hesabı ile tasarruflarınızı değerlendirebilirsiniz. Tercihinize göre, 1, 3, 6 ve 12 ay vadeli veya 1 günden 365 güne kadar istediğiniz süreyi seçerek bir vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Böylece tasarruflarınızı belirli faiz oranları kapsamında değerlendirebilirsiniz.

DenizBank Ek Hesap

DenizBank’tan bir ek hesap açarak acil durumda nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün. DenizBank’ın ek hesap ürünü “Kurtaran Hesap” sayesinde hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile, ek hesap limitiniz dahilinde acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca taksitli kullanım opsiyonu ile kullanacağınız tutarı 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

DenizBank Altın Hesabı

Tasarruflarınızı altın şeklinde değerlendirmek istiyorsanız, DenizBank’tan bir altın hesabı açabilirsiniz. Altın hesabı aracılığıyla dilediğiniz tutara ya da grama denk gelecek şekilde altın alım ve satımı yapabilirsiniz. Ayrıca kredi kartınızdan en az 1 gram altından başlayan tutarlarla düzenli alım talimatı da verebilirsiniz.

DenizBank Ortak Hesap

Bir ortak hesaba ihtiyacınız varsa ve en az iki veya daha fazla kişiye ait bir hesap oluşturmak istiyorsanız, DenizBank’ta ortak hesap açabilirsiniz. Bir ortak hesapta, hesap sahipleri birbirlerinin rızası ile açılan hesabı yönetebilir, para yatırabilir ve para çekebilirler.

Yatırım İşlemlerine Başlayın

Ücretsiz Yatırım Simülatörü ile VİOP'ta hisse senedi, altın ve döviz gibi tüm yatırımları risk almadan deneyin. 100.000 lira sanal para ile risk almadan yatırım yapmayı öğrenin. Yatırım Simülatörünü bugün deneyin >>

2 Yorum

  1. Bankalardan biri 10.000 $’a varan meblağım olduğunu söyledim, banka hesabı açmak istiyorum, bana az önce geldiğinizi söylediler, Irak’tan nereye dediniz, tedavimi maalesef reddettiler.

  2. Maalesef Konya’da banka çalışanlarından çok ırkçılıkla karşılaştım. Banka hesabı açtırmak için çok uğraştım ama reddettiler neden bilmiyorum Allah’a şükürler olsun Müslüman Müşteri hizmetleri beni aradığında hesap açmanın kolay olduğunu söylüyorlar. Bir merkeze gittiğimde yabancı olduğunuzu söylüyorlar. Sadece Konya’da hesap açma hakkınız yok çünkü normal pasaportum var ve sadece normal vizem var. Bu Konya’da ya da İstanbul’da olan bir şey, çalışanlar çok çok saygılı.

Yorum ekle

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin