Kiraz Hesap Nedir? Özellikleri, Artı ve Eksileri Nelerdir?

Yüksek faiz oranları ile birikim yapmak ve birikimlerinizi bir banka güvencesinde tutmak istiyorsanız Fibabanka’nın Kiraz Hesap isimli mevduat hesabı tam da aradığınız alternatif seçenek olabilir.

Fibabanka’nın Kiraz Hesap’ı TL, USD, EUR ve Altın cinsinden açılabiliyor. Kiraz Hesap’ın hem avantajları hem de bazı dezavantajları bulunuyor. Bu yayında, Kiraz Hesap nedir, artıları ve eksileri nelerdir inceleyeceğiz.

Kiraz Hesap Nedir?

Kiraz Hesap, yüksek faiz oranlarıyla birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz, birikimlerinizi değerlendirirken de paranızı dilediğiniz şekilde kullanabileceğiniz Fibabanka’ya ait bir mevduat hesabıdır.

Kiraz Hesap’ta birikimlerinizi yüksek faiz oranları ile değerlendirirken, hesabınıza istediğiniz zaman para yatırabilir, hesabınızdan para çekebilir veya para transferi ya da fatura ödemeleri yapabilirsiniz. Tüm bunları yaparken de hesabınızda kalan bakiyeyi yüksek faiz oranları ile değerlendirmeye devam edebilirsiniz.

Kiraz Hesap Özellikleri Nelerdir?

Kiraz Hesap ihtiyaçlarınızı karşılayacak birçok özelliğe sahip. Mesela Kiraz Hesap tercihinize göre Türk lirası, ABD doları, Euro ve altın cinsinden açılabilir. Böylece ihtiyaçlarınız bu yöndeyse birikimlerinizi döviz veya kıymetli maden şeklinde de değerlendirebilirsiniz.

Kiraz Hesap ile sınırsız para çekme yapabilir veya hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırabilirsiniz. Tüm bunları yaptığınızda mevcut bakiyeniz minimum 1.000 TL olduğu sürece faiz almaya devam edebilirsiniz.

Bununla birlikte, yine herhangi bir vade bozulma derdi olmadan hesabınızdan para transferleri veya fatura ödemeleri yapabilirsiniz. EFT ve havale işlemlerinizi Fibabanka’nın mobil uygulamasından yaparsanız ücret ödemezsiniz, ancak mobil uygulama dışından yapılacak para transferlerine ücret ödemeniz gerekir.

Ek olarak, Kiraz Hesap’a kredili mevduat limiti tanımlayabilmeniz mümkün. Kredili mevduat limiti tanımlamak isterseniz başvurunuzun bankanın kredi ve risk politikaları kapsamında değerlendirmeye alınacağını unutmamalısınız. Daha fazla bilgi için kredili mevduat hesabı nedir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kiraz Hesap Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Fibabanka’nın Kiraz Hesap isimli mevduat ürünü yüksek faiz vermesi bakımından oldukça avantajlı. Hatta Fibabanka bu mevduat ürünü ile şu anda en yüksek faiz veren banka sıralamasında lider durumda bulunuyor. Ancak tabii ki Kiraz Hesap avantajlara sahip olduğu kadar birtakım dezavantajlara da sahip.

Artıları

  • Yüksek faiz oranlarından yararlanabiliyorsunuz. Bakiyenize gecelik faiz işletildiğinden vade bozulma gibi problemleriniz olmuyor.
  • Hesap işletim ücreti ödemiyorsunuz ve hesap açılış alt limiti bulunmuyor, ancak hesabınızın faiz getirisi kazanabilmesi için bakiyenizin 1.000 TL veya üzerinde olması gerekiyor.
  • Hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırabiliyorsunuz. Aynı şekilde hesabınızdan para çekebiliyor, para transferleri veya fatura ödemeleri yapabiliyorsunuz. Hesap bakiyenizi 1.000 TL’den fazla olduğu takdirde faiz kazanmaya devam edebiliyorsunuz.
  • Fibabanka’nın mobil uygulaması üzerinden herhangi bir sınır ve kısıtlama olmadan ücretsiz EFT ve havale işlemleri yapabiliyorsunuz.
  • Hesabınızı ihtiyaçlarınıza yönelik olarak TL, USD, EUR ve Altın cinsinden açabiliyorsunuz.

Eksileri

  • Hesabınızın faiz getirisi kazanabilmesi hesabınızın 1.000 TL ve üzeri bakiyede bulunması gerekiyor. USD ve EUR cinsi hesaplarda bu sınır 750 TL. Altın hesabı için de sınır minimum 10 gram.
  • EFT ve havale işlemleri yalnızca Fibabanka mobil uygulamasında ücretsiz. Bankanın şube ve diğer kanallarından yapacağınız para transferleri ücrete tabi.

Kiraz Hesap Nasıl Açılır?

Türk lirası ve ABD doları şeklinde açılacak Kiraz Hesaplar için tüm Fibabanka Şubeleri’nden, 444 88 88 Telefon Bankacılığı, İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıktan başvurunuzu yapabiliyorsunuz. İnternetten başvuru için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kiraz Hesabınızı Altın veya Euro şeklinde açmak istiyorsanız başvurunuzu Fibabanka şubelerinden yapmanız gerekiyor. Şubeden açılış işlemleri ve gerekli belgeler hakkında daha fazla bilgi almak için banka hesabı nasıl açılır sayfamıza bakabilirsiniz.

Kiraz Hesap Açmalı mıyım?

Hesap bakiyeniz belirlenen minimum tutarlar ve üzerinde olacaksa ve bu çerçevede bakiyenizi yüksek faiz oranları ile değerlendirmek isterseniz Kiraz Hesap açmayı düşünebilirsiniz.

Kiraz Hesap sayesinde paranızı dilediğiniz gibi kullanmaya devam ederken günün sonunda kalan bakiyenizi yüksek faiz oranları ile değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Fibabanka’nın mobil uygulaması üzerinden ücretsiz EFT ve havale işlemleri de yapabilirsiniz.

Kiraz Hesap’a farklı bir alternatif arıyorsanız ING’nin e-Turuncu Hesap ürününe de bakabilirsiniz. ING’nin e-Turuncu Hesap isimli mevduat ürünü Kiraz Hesap gibi birikimlerinizi yüksek faiz oranları ile değerlendirmenize yardımcı oluyor ve çeşitli avantajlar sağlıyor.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu