Mevduatlar

ICBC Turkey Hesap İşletim Ücretlerini Artırıyor

Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan ilk Çin bankası olan Industrial and Commercial Bank of China, geçen yıl Tekstilbank’ı satın alarak ICBC Turkey isim değişikliğiyle hizmet vermeye başlamıştı.

Şubelerini yenileyen ve hizmetlerini yenilemeye devam eden ICBC Turkey, hafta ortasında müşterilerine SMS göndererek, hesap işletim ücretlerinde güncelleme yapacağını duyurdu. Web sitesinde güncellediği rakamla ICBC Turkey, mevduat hesabı müşterilerinden yıllık 6 TL’lik hesap işletim ücreti alacağına ilişkin bildirimde bulundu.

Daha önce 5.50 TL’lik hesap işletim ücreti alan banka bu artışla mevduat hesabı müşterilerine yaklaşık yüzde 9 oranında zam uygulamış oldu.

ICBC Turkey müşterileri 15/02/2016 tarihinden itibaren yıllık 6 TL hesap işletim ücreti ödeyecek. Zamlanan hesap işletim ücretine yüzde 5 oranında alınan BSMV – Banka Sigorta Muamele Vergisi’nin dahil olmadığını da belirtmek gerekiyor.

5 Yorum

  1. ICBC “Türkiye” değilde niye “Turkey” sizce? Tekstilbank’ı kimler kullanıyordu bilmiyorumda hedef kitle olarak ICBC ne düşünüyor acep.

  2. İstemeyen kullanmaz bu kadar basit. Banka hizmet veriyor ve bizim hizmet karşılığımız açık açık şu kadar liradır diyor. Kimse zorla para almıyor. Beğenmeyen gider başka banka hesabı kullanır. 6 ayda 1 oldukça faiş 60-70 lira hesap işletim ücreti alan bankalarda var.

  3. Hesap işletim ücreti almayan bankalar varken insanlar neden hala hesap işletim ücreti almaya çalışan bankalarla çalışıyorlar anlamak güç. Bankam olsa emin olun rakabet etmek için hesap işletim ücretlerini kaldırmıştım. Yakında silinip gidecekler böyle olursa. İsim vermeyeceğim ama biliyorsunuz almayan çok banka var.

  4. Ne 2016 tıymış her şeye zam her yerde zam. ICBC müşterisi değilim ama zam haberlerini görünce dayanamıyorum artık şimdi diğer bankalarda zam yaparlarsa hiç şaşırmam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu