ICBC Turkey Hesap İşletim Ücretlerini Artırıyor

Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan ilk Çin bankası olan Industrial and Commercial Bank of China, geçen yıl Tekstilbank’ı satın alarak ICBC Turkey isim değişikliğiyle hizmet vermeye başlamıştı.

Şubelerini yenileyen ve hizmetlerini yenilemeye devam eden ICBC Turkey, hafta ortasında müşterilerine SMS göndererek, hesap işletim ücretlerinde güncelleme yapacağını duyurdu. Web sitesinde güncellediği rakamla ICBC Turkey, mevduat hesabı müşterilerinden yıllık 6 TL’lik hesap işletim ücreti alacağına ilişkin bildirimde bulundu.

Daha önce 5.50 TL’lik hesap işletim ücreti alan banka bu artışla mevduat hesabı müşterilerine yaklaşık yüzde 9 oranında zam uygulamış oldu.

ICBC Turkey müşterileri 15/02/2016 tarihinden itibaren yıllık 6 TL hesap işletim ücreti ödeyecek. Zamlanan hesap işletim ücretine yüzde 5 oranında alınan BSMV – Banka Sigorta Muamele Vergisi’nin dahil olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu