Odeabank’ın Yeni Mevduat Ürünü Oksijen Hesap

21.01.2022

Ülkemizin en yeni bankaların biri olan Odeabank kısa zaman önce yeni mevduat ürünü olan Oksijen Hesap’ı tanıttı. Oksijen Hesap nedir ve tasarruf sahiplerine ne kazandırır soruları altında bu mevduat ürününü inceleyeceğiz.

Oksijen Hesap, vadesiz ve birikim hesaplarını tek çatı altında toplayan bir mevduat ürünüdür. Şöyle ki, normalde standart birikim hesaplarımızdan faiz kazanabilmek adına belirli saatler dışında hesabımızdaki parayı kullanamıyorduk ama acil ihtiyaçlarımız olduğunda paramızı çekiyor ve o gün kazanabileceğimiz faizin daha azına razı olmak durumunda kalıyorduk. Odeabank, Oksijen Hesap ile bu derde çare bulmuş diyebiliriz. Çünkü, Oksijen Hesap’da bulunan paramız hem birikim yapıyor hemde ihtiyacımız olabilecek tutarı önceden belirleyerek acil nakit ihtiyacına sıkıştığımızda herhangi bir kayıp yaşamadan vadesiz hesabımızdan kullanır gibi paramızı kullanabiliyoruz.

Odeabank Oksijen Hesap ile en az 2.000 TL tutarında belirleyeceğiniz vadesiz kullanım miktarından 7 gün 24 saat para çekebilir ve istediğiniz zaman hesabınıza para yatırabilirsiniz. Vadesiz kullanım tutarını minimum 2.000 TL olacak şekilde kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Yine dilerseniz vadesiz hesabınızdan fatura ödeme talimatı vermeniz veya hızlı fatura ödemeleri yapmanız da mümkün.

Oksijen Hesap Ne Kazandırıyor?

Odeabank’ın bu mevduat ürünü günlük %12 faiz oranıyla birikimlerinizi değerlendiriyor. Oksijen Hesap sayesinde, Odeabank standart gecelik faiz oranından daha yüksek faiz oranı ile paranızı katlamanız mümkün hale geliyor.

Oksijen Hesap’ta, minimum 2.000 TL olması şartıyla, ihtiyacınız olabilecek nakit miktarına göre sizin seçeceğiniz tutar vadesiz hesapta bırakılır ve bu tutarın üzerinde kalan bakiyeniz gün sonunda gecelik vadeli mevduat hesabınızda yüksek faiz oranıyla değerlendirilir. Gecelik vadeli mevduat şeklinde bağlanacak bakiye faiziyle birlikte günlük olarak vadesiz hesaba aktarılacağından, kazanmış olduğunuz faizi de günlük değerlendirme avantajına sahip oluyorsunuz.

Diğer bazı avantajlar şu şekilde;

 • Odeabank’ın standart gecelik faiz oranından ziyade Oksijen Hesap ile alabileceğiniz maksimum faiz oranı ile paranızı değerlendirirsiniz.
 • Eğer otomatik ödeme talimatı kullanıyorsanız aynı talimatları Oksijen Hesap üzerinden de verebilir veya diğer ödemelerinizi hesabınızdan yapabilirsiniz.
 • Azami 2.000 TL olarak belirleyeceğiniz vadesiz kullanım tutarından haftanın 7 günü 24 saat para çekebilir, istediğiniz zaman hesabınıza tekrar para yatırabilirsiniz.

Odeabank Oksijen Hesap faiz oranları;

2.000 – 50.000 TL arası birikimlerinizi %12,00

50.001 – 100.000 TL arası birikimlerinizi %11,25

100.001 – 250.000 TL arası birikimlerinizi %9,50

250.001 – 500.000 TL arası birikimlerinizi %9,00

500.001 ve üzeri birikimlerinizi %7,50 faiz oranlarıyla değerlendirebilirsiniz.

Odeabank Oksijen Hesap Başvurusu

5 ayrı kanaldan Oksijen Hesap başvurusu yapmanız mümkündür. Odeabank şubeleri, internet şubesi, telefon bankacılığı ve Odeabank mobil şube üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvurunuzu yaptığınız andan itibaren tanımlama işlemi ardından ek olarak beklemenize gereken kalmadan hesabınızı hemen kullanabiliyorsunuz. Tanımla işleminin yapılıp yapılmadığını yine yukarıdaki kanallar üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Oksijen Hesap açılışında minimum alt tutar bulunmuyor sadece vadesiz hesabınızda minimum 2.000 TL bakiye kullanımı belirlemeniz yeterli olacaktır.

Diğer banka hesabı incelemeleri ve tavsiyelerimiz için Mevduatlar kategorisine bakabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. ezgi dedi ki:

  Odeabank oksijen hesap kullanan arkadaşlar fikirlerini yazarsa iyi olur. Memnun olup olmayan yazsın bende düşünüyorum karar veremedim.

  1. Gül dedi ki:

   ücretli bankacılık işlemleri dışında artısı okuduğun gibi yani alternatifi yok değil var ama ben açtım birkere sık sık banka değiştirmeyi sevmediğimden tutuyorum paramı. memnunmuyum evet ama sizin isteklerinize göre değişir bu durum. iyi araştırın aklınızda soru işaretleri varsa

 2. Adem Kaya dedi ki:

  2000 TL bakiye belirleme zorunluluğu saçma olmuş. Misal HSBC Advance mevduatında böyle bir durum yok hatta birçok banka örneği veririm oksijen hesaptaki bu zorunluluğu anlamlandıramadım tek artısı faiz oranı iyi her zaman olduğu gibi de para yükseldikçe oran düşüyor.