Mevduatlar

Şekerbank’tan Avantajlı Gece Gündüz Hesabı

Şekerbank tarafından sağlanan mevduat hizmeti olan Gece Gündüz Hesabı, birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz günlük vadeli özelliğine sahip bir tasarruf mevduat ürünüdür.

Gece Gündüz Hesabı sayesinde vade derdi yaşamadan, tercih ettiğiniz an hesabınıza para yatırabiliyor ya da mevcut vadenizi bozmak zorunda kalmadan paranızı istediğiniz zaman çekebiliyorsunuz.

Tasarruf hesaplarında vade şartının olmaması önemli bir avantaj oluyor. Nitekim finansal açıdan sıkışıklık yaşamanız durumunda hali hazırda vadenizi bozmadan para çekebilmek Gece Gündüz Hesabı’nı da avantajlı bir hale getiriyor. Aynı şekilde yine vade sorunuyla uğraşmadan para yatırabilmek de bir diğer önemli avantaj.

Şekerbank, ilk kez Gece Gündüz Hesabı açacak müşterilerine 30 gün süre boyunca %13,25 oranında tanışma faizi veriyor. Ürünün mevcut sabit faiz getirisi de şu anda %10 oranında.

Vade derdiniz olmadan, vadeli gibi faiz getirisinden yararlanabiliyorsunuz. Faiz getirisi hesabınıza günlük olarak yansıtılıyor. İlk kez hesap açmanız durumunda 30 gün süreyle yüksek tanışma faizinden yararlanabiliyorsunuz.

Aynı zamanda Gece Gündüz Hesabı ile başka hesaplara da ihtiyacınız olmuyor, çünkü günlük bankacılık işlemlerinizi de aynı hesap üzerinden yapabiliyorsunuz. Hesabınızdan para transfer işlemleri veya otomatik ödeme talimatları verebiliyorsunuz. Kredi veya kredi kartı taksitlerinizi de hesabınız üzerinden ödemeniz mümkün oluyor.

Gece Gündüz Hesabı’nda hem bankacılık işlemlerinin yapılabilmesi hemde vade derdi olmadan birikimlerin değerlendirilebiliyor oluşu benim dikkatimi çeken avantajlar arasında.

Bilmeniz gereken bazı konulara da değinmek istiyorum; bu ürün yalnızca TL cinsinden açılabiliyor. Hesap açabilmeniz için herhangi bir alt limit bulundurmanız gerekmiyor fakat hesabınızın faiz getirisi elde edebilmesi için, hesabınızda minimum 2 bin TL bulunması gerekiyor. Son olarak, faiz getirisinde üst limitin 100 bin TL olduğunu da belirtmeliyim.

Hesap açılış işlemleri Şekerbank şubelerinden yapılabiliyor.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir