Tekstilbank, “ICBC Türkiye” Adıyla Hizmet Verecek

21.01.2022

Tekstilbank’ın yüzde 75.5’ini alan dünyanın en büyük bankası Çinli ICBC, ilk iş olarak Tekstilbank’ın adını değiştirecek ve ICBC Türkiye olarak hizmet vermeye başlayacak. İsim değişikliğinin kısa bir süre sonra gerçekleşeceği belirtiliyor.

Tekstilbank’ın mevcut müşterileri isim değişikliğinin ardından aldıkları hizmeti ICBC Türkiye’den alacaklar. Bankanın mevcut sitesi ve dijital bankacılık işlemleriyse değişimin ardından wwww.icbc.com.tr internet sitesi üzerinden hizmet verecek. Bankanın yeni internet sitesi şu anda kullanılamıyor fakat METU kontrolündeki nic.tr üzerinden “Industrial and Commercial Bank of China Limited” adına alan adının tescil edildiği görülüyor.

Kısa zaman önce şubelerini ve hizmetlerini büyütebilmek adına personel alımları yapacağını paylaştığımız ICBC Bank’ın ayrıca basında çıkan haberlerde yer aldığı gibi HSBC Bank şubelerine talip olmadığı belirtiliyor.

Yakın zamanda adının değişmesine istinaden diğer ülkelerdeki bankacılık ürünlerini Türkiye’ye de uyarlayacağını düşündüğümüz ICBC Türkiye‘nin, ürün ve hizmetlerini ortaya çıktığı anda sizlerle paylaşmak istiyoruz. Gelecek incelemeleri ve haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. murat dedi ki:

  icbc bank türkiye ne zaman açılacak? hala tekstilbank olarak devam ediyorlar.

 2. Harun EREN dedi ki:

  Ben kredi kartlarını merak ediyorum icbc büyük bir marka sanmıyorum ki oraklı kartlarla ilerlesin kendi adıyla çıkarır

 3. Sabri Yiğit dedi ki:

  HSBC’nin ülkeden çıkmasıyla ülkenin ekonomisi yorumlanamaz. HSBC pazarlama faaliyetleri konusunda oldukça zayıf bir banka. Yıllar önce “dünyanın yerel bankası” diyorlardı kendilerine baktılar yapamayacaklar sloganı kaldırdılar. Açık söyleyeyim HSBC ülkedeki tek banka olsa yine çalışmazdım. Hayatınızda hiç HSBC atmsini kullandınız mı? adamlar atm bile yapmayı bilmiyorlar. Ülkemizde teknolojiyi ve pazarlamayı iyi kullanan bankalar var. Bu sebeple HSBC çok geride kaldı. Diğer bankalara ayak uyduramadı.

  Bu yazdıklarımın ICBC Türkiye’yle alakası yok. Nasıl bir banka olduğunu önümüzdeki yıllarda göreceğiz ama iyi pazarlama yapamazlarsa onlarda diğer bankalar gibi toz olur gider. Her yerde HSBC ve ülke ekonomisini bilmeden yorumlayanlar var yine görünce yazmak istedim. Onlar bu pazarlama anlayışıyla hizmet verecek ülke bulamazlar tabi diğer ülkelerde nasıl hizmet veriyorlar onuda bilmiyorum.

 4. Sait dedi ki:

  HSBC çıkıyor ICBC geliyor. Ülkemizin ekonomisi karma karışık